۲ تیر ۱۳۹۷
وزیر نفت:

۵۰۰ هزار بشکه در روز به تولید نفت اوپک اضافه خواهد شد

زنگنه: اوپک و متحدانش قرار است تولیدشان را تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز بعد از توافق بر سر توافق جدید تولید در روز جمعه افزایش دهند.

۲ تیر ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت برق حرارتی:

امیدی به جذب منابع برای احداث نیروگاه جایگزین ری توسط ژاپنی ها وجود ندارد

طرزطلب: کسری نقدینگی و منابع برای ساخت نیروگاه‌ ها معضل و مشکل و باعث شد تا احداث نیروگاه‌های جدید و خروج نیروگاه‌های فرسوده به تأخیر بیافتد بنابراین مهمترین برنامه‌ای که برای خروج نیروگاه‌های فرسوده داریم، نیروگاه ری بود که قرار بود، با ژاپن این اقدام صورت گیرد اما امیدوار نیستیم که آن منابع برای این طرح فراهم شود بنابراین برنامه‌های دیگری را هم در آن زمان در نظر گرفته بودیم که اگر با تأخیر مواجه شد، بتوانیم از این برنامه استفاده کنیم.

۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل تاسیسات دریایی:

تا آخر سال جاری حفاری ۲۲ حلقه چاه‌ تکمیل می‌شود و سپس به دست بهره بردار سپرده می‌شود

رحمانی : درباره روند توسعه پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی اظهار داشت: تا آخر سال جاری حفاری ۲۲ حلقه چاه‌ تکمیل می‌شود و سپس به دست بهره بردار سپرده می‌شود.

۲ تیر ۱۳۹۷
وزیر نفت:

در بیانیه اوپک به هیچ عددی جهت افزایش تولید نفت اشاره نشده است

زنگنه: در بیانیه اوپک به هیچ عددی اشاره نشده است اما می‎گویند یک میلیون بشکه به تولید اعضای اوپک اضافه می‎شوددر صورتی که در این بیانیه گفته شده است آنهایی که بیش از ۱۰۰ درصد به توافق قبلی متعهد بوده‎اند، پایبندی‎شان را باید به ۱۰۰ درصد برسانند.

۲ تیر ۱۳۹۷

هیچ اقدامی در رابطه با افزایش قیمت بنزین انجام نشده است

بختیار: افزایش قیمت هیچ یک از حامل‌های انرژی در دستور کار کمیسیون انرژی وجود ندارد، دولت نیز اگر بخواهد چنین اقدامی انجام دهد ابتدا باید به مجلس بیاید تا در مجلس در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

۱ تیر ۱۳۹۷

احتمال توقف صادرات نفت ایران به ژاپن از ماه اکتبر وجود دارد

رئیس اتحادیه نفت ژاپن گفت بدون معافیت از تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا، توکیو احتمالا از اول اکتبر واردات نفت از ایران را متوقف می کند.

۱ تیر ۱۳۹۷
مدیر ارشد اجرای توتال:

تحریم های آمریکا،مانع فعالیت شرکت های بزرگ نفتی در ایران است

مدیر ارشد اجرایی توتال: اداره یک شرکت بین‌المللی بدون دسترسی به تامین مالی آمریکا یا سهامداری آمریکا، غیر ممکن و این واقعیت جهان است که ما حق معامله با ایران را نداریم.

۱ تیر ۱۳۹۷
وزیر نفت:

ایران مخالف افزایش تولید نفت است

زنگنه: :در مقطع کنونی با هیچ افزایش تولیدی موافق نیستم، زیرا در بازار تعادل نداریم و ضمن این که قرار نبود در جلسه اوپک در مورد افزایش تولید بحثی داشته باشیم. پرداختن به این موضوع نشان دادن چراغ سبز به تصمیم‌های آمریکاست.

۱ تیر ۱۳۹۷
وزیر نفت:

ایران مخالف قیمت های بالای نفت است

زنگنه: به‎طور علنی و در فرصت‎های گوناگون اعلام کرده‌ام که ایران مخالف قیمت بالای نفت است؛ اعتراض من به قیمت بالای نفت از این باور عمیق نشأت می‌گیرد که قیمت‌های بالا در میان‎مدت و بلندمدت، به تولیدکنندگان و مصرف‎کنندگان سودی نمی‌رساند.

۱ تیر ۱۳۹۷
از سوی معاون اول رئیس جمهور؛

افزایش ۱۵ درصدی قیمت گاز طبیعی ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور مصوبه افزایش ۱۵ درصدی قیمت هر مترمکعب گاز طبیعی مصرفی مشترکان را ابلاغ کرد

۳۰ خرد ۱۳۹۷
معاون وزیر نیرو در أمور برق و انرژی:

تلفات برق در چهار سال آینده به ٩ درصد کاهش می‌یابد

حائری : با برنامه ریزی های و تلاش‌های انجام شده تا کنون تلفات برق از ۱۵ درصد به ۱۰.۹ درصد رسیده است و در ادامه روند کنونی در چهار سال آینده تصمیم بر آنست که این مقدار تلفات به ۹ درصد کاهش یابد.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

کشورهای عضو اوپک بر سر تولید بیشتر ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز به توافق می‌رسند

انتظار می‌رود اوپک به مصالحه برسد و بر سر افزایش متوسط ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز به توافق برسد. این میزان تقریبا ۰.۵ درصد به تولید جهانی نفت کمک خواهد کرد.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

تحریم نفتی ایران و لزوم حمایت تولید کنندگان در نشست اوپک مطرح می‌شود

زنگنه : درخواست ما از رئیس اوپک برای طرح موضوع تحریم نفتی ایران در اجلاس اوپک و لزوم حمایت سایر تولیدکنندگان از سوی رئیس اوپک رد نشده و در اجلاس روز جمعه حتماً طرح خواهد شد.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

تخفیف قیمت خوراک پتروشیمی‌ها توجیه اقتصادی ندارد

کارشناسان معتقدند تخفیف دولت در قیمت خوراک پتروشیمی ها که با هدف ترغیب این صنایع به عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما بوده،عملا بلااثر است و آنها از اختلاف نرخ ارز، هزاران میلیارد سود می‌برند.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۸ میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین کشور افزوده شده است

صادق آبادی: در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۸ میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین کشور افزوده شده است. با وجود برخی اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی مانند قطع گاز یا برق و آب در بعضی پالایشگاه‌ها، به تعهد خود که رسیدن به میانگین تولید ۷۸ میلیون لیتر بنزین در روز بود عمل کردیم.