۳۰ خرداد ۱۳۹۶

ارمنستان افزایش واردات گاز از ایران را خواستار شد

مدیرعامل نیروگاه حرارتی ایروان پایتخت ارمنستان با اشاره به برنامه این مجتمع برای افزایش تولید برق و صادرات آن به جمهوری اسلامی، بیشتر شدن واردات گاز از ایران را خواستارشد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
تحولات صنعت آب و برق در 4 سال گذشته؛

افزایش ۷۹۲۶ مگاواتی ظرفیت نیروگاه‌های کشور در دولت یازدهم/ بهره‌برداری از ۵۴ نیروگاه جدید

متوسط رشد سالانه قدرت اسمی و عملی نیروگاهای کشور در سال ۹۴ نسبت به ۸۴ نشان می دهد که سالانه به طور متوسط، به ترتیب حدود ۶٫۱ درصد و ۵٫۷ درصد رشد داشته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
مجری طرح بازتوانی نیروگاه های شرکت برق حرارتی خبر داد:

آماده‌سازی بزرگترین معدن زغالسنگ کشور برای احداث نیروگاه طبس

مجری طرح بازتوانی نیروگاه های شرکت برق حرارتی گفت: عملیات آماده سازی بزرگترین معدن زغالسنگ کشور جهت احداث نیروگاه طبس در حال انجام است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

مشعل پالایشگاه‌های پارس جنوبی تا ۹۸ خاموش می‌شوند

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از خاموش شدن مشعل‎های پارس جنوبی تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین کارهای ما در بخش پالایش گاز در سال ۹۵، کاهش سوزاندن گازهای مشعل‌ در پالایشگاه‌ها و خاموشی یکی از مشعل‌های در سرویس پالایشگاه اول پارس جنوبی بود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

اوج مصرف برق رکورد شکست

اوج مصرف برق دیروز (شنبه) با ثبت عدد ۴۹ هزار و ۴۲۵ مگاوات به بالاترین میزان خود در سال ۱۳۹۶ رسید.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

” عزم جدی دولت برای افزایش قیمت برق/ با آزاد شدن قیمت آب و برق، قبض‌ها چند برابر می‌شود “

وزیر نیرو به تازگی از آزاد کردن قیمت آب و برق خبر داده و انجام این کار را برای توسعه این صنایع ضروری دانسته است. بنا بر گفته‌های این وزیر، قرار است قیمت آب و برق تا سال ۱۴۰۰ آزاد شود. با این حساب، ممکن است قیمت آب و برق با این روش تا چند برابر نیز افزایش یابد.این در حالی است که این موضوع با مخالفت شدید برخی نمایندگان مجلس روبه رو شده است، به گونه‌ای که برخی از آن‌ها بر این باورند، هم اکنون نیز قیمت‌ها به حدی بالاست که برخی توان پرداخت آن را ندارند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

عملکرد تولید ۵۷ مجتمع پتروشیمی ایران اعلام شد

​عملکرد تولید مجتمع های پتروشیمی کشور در ۲ ماه نخست امسال در منطقه ماهشهر ۳٫۲ میلیون تن، عسلویه ۳٫۹ میلیون تن و دیگر مناطق داخلی کشور ۱٫۹ میلیون تن بوده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل توانیر

صادرات برق به ترکیه نداریم/ اقدامات بانکی برای دریافت مطالبات برقی از عراق

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه صادرات برق به ترکیه به دلیل عدم اعلام نیاز این کشور به برق انجام نمی‌شود، گفت: در حال انجام اقدامات حقوقی و بانکی برای دریافت مابقی مطالبات خود از عراق از بابت صادرات برق به این کشور هستیم.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

وضعیت مبهم قرارداد یونیت ترکیه برای ساخت نیروگاه در ایران

وزیر نیرو درباره زمان اجرایی شدن قرارداد یونیت ترکیه برای ساخت نیروگاه تولید برق حرارتی گفت: قرارداد یونیت ترکیه در مسیر بررسی‌های نهایی است، اما معلوم نیست این قرارداد چه زمانی اجرایی شود.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶
با امضای تفاهم‌نامه در روز سه‌شنبه کلید می‌خورد

آغاز رسمی فعالیت غول نفتی ایتالیا در میدان‌های کیش و دارخوین

تفاهم نامه اصولی (MOU) بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفتی انی ایتالیا در سه شنبه جاری جهت مطالعه برای توسعه میدان گازی کیش و میدان نفتی دارخوین امضا خواهد شد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

کردی: پیک برق تابستان امسال به ۵۵ هزار مگاوات خواهد رسید/افزایش تصاعدی قیمت برق مشترکان پرمصرف

مدیرعامل توانیر با اشاره به دو نگرانی بابت افزایش مصرف برق، به مشترکان پرمصرف هشدار داد در صورت مصرف بیش از حد، بهای برق مصرفی آن‌ها تصاعدی افزایش خواهد یافت.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

وقت کشی۴ساله ایران درصادرات گازبه پاکستان/تکلیف جهانگیری به زنگنه

معاون اول رئیس جمهور در حالی تکمیل خط لوله صلح را به عنوان یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به وزارت نفت تکلیف کرده است که این وزارتخانه در سال ۹۲ این پروژه را کنار گذاشته است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

رشد ۱۲ درصدی مصرف گازوئیل در سال ۹۶

گزارش// رشد ۱۲ درصدی مصرف گازوئیل در سال جاری نسبت به سال گذشته آن هم در شرایط رکود دامنه‌دار در بخش‌های مختلف نشان می‌دهد احتمالا سوخت از درگاه‌های جدیدی از چرخه مصرف رسمی خارج شده است. براساس آمار، مصرف گازوئیل در تمام بخش‌ها از جمله نیروگاهی و غیر نیروگاهی که شامل بخش کشاورزی و حمل و نقل می‌شود رشد ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد به طوری که از ابتدای سال جاری ۷۴٫۷ میلیون لیتر به طور میانگین گازوئیل مصرف شده است که میزان مصرف این سوخت در سال ۹۵ حدود ۶۶٫۷ میلیون لیتر به طور متوسط در روز بوده است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
یک کارشناس انرژی:

ایران تا ۵ سال دیگر ۵۰ میلیارد مترمکعب در سال گاز مازاد دارد

یک کارشناس انرژی گفت: در طی ۵ سال آینده ایران سالانه حدود ۵۰ میلیارد متر مکعب گاز برای صادرات خواهد داشت که صادرات به اروپا یکی از گزینه های مطرح است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

پابرجایی تحریم‌های دلاری و بازگشت تحریم‌های ایران مانع اصلی اجرای پروژه خط لوله صلح با پاکستان

در حالی که پاکستان پروژه گاز موسوم به خط لوله صلح با ایران را بیش از یک دهه معطل گذاشته، مقام آگاه در وزارت نفت پاکستان اعلام کرد پابرجایی تحریم‌های دلاری ایران و احتمال بازگشت دوباره تحریم‌ها مانع بزرگ اجرای این پروژه است. پاکستان به ایران اطلاع داده است که در حال حاضر مؤسسات مالی بین‌المللی به دلیل محدودیت در مبادلات دلاری، این پروژه را تأمین مالی نمی‌کنند. مسئله دیگری هم وجود دارد و آن این است که احتمال بازگشت تحریم‌های ایران وجود دارد، در صورتی که «اسنپ بک» ایجاد شود، تحریم‌های قبلی علیه ایران احیا خواهد شد.