۲۹ بهم ۱۳۹۶

تسویه ارزی هزینه خوراک پتروشیمی‌های گازی راهکاری مناسب برای کاهش آثار تحریم‌های بانکی است

در صورت تسویه ارزی هزینه خوراک واحدهای پتروشیمی خوراک گازی و حذف رانت تسویه ریالی بر مبنای ارز مبادله ای، شاهد افزایش چشمگیر توانمندی دولت برای مدیریت منابع ارزی و کاهش آثار تحریم‌های بانکی خواهیم بود.

۲۹ بهم ۱۳۹۶

مصرف بنزین به ۸۰ میلیون لیتر در روز رسید

بررسی ها نشان می دهد میزان میانگین مصرف بنزین کل کشور از ابتدای بهمن ماه سال جاری تا پایان روز ۲۷ این ماه معادل ۸۰.۲ میلیون لیتر در روز بوده است.

۲۸ بهم ۱۳۹۶

هند با خرید نفت آمریکا به دنبال گرفتن امتیاز از ایران است

حسن روحانی در حالی به هند سفر کرده است که این کشور در ماه‌های گذشته واردات نفت از ایران را کاهش داده و برای تسلیم کردن کشورمان در راستای دریافت امتیازات بیشتر دست به خرید نفت از آمریکا و شرکت در مناقصه میادین نفتی رژیم صهیونیستی زده است.

۲۵ بهم ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

مناقصات بسته ۵ میلیارد دلاری نگهداشت تولید از ابتدای سال ۹۷ برگزار خواهد شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: اسناد مناقصات مربوط به بسته حدود پنج میلیارد دلاری طرح‎های نگهداشت و افزایش تولید این شرکت آماده شده است و برگزاری مناقصات از ابتدای سال آینده کلید می‎خورد.

۲۳ بهم ۱۳۹۶

اردکانیان: از طریق همسایگان به شبکه برق اروپا متصل می شویم

وزیر نیرو با اشاره به مبادلات برقی ایران با کشورهای همسایه، گفت: در صدد هستیم علاوه بر استفاده از این فرصت، از طریق برخی همسایه ها به شبکه برق اروپا متصل شویم.

۲۳ بهم ۱۳۹۶
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز:

۹۹ درصد جمعیت شهری تا پایان دولت دوازدهم گازرسانی می‌شوند

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: تا پایان دولت دوازدهم، ۹۹ درصد از جمعیت شهری و ۹۰ درصد از جمعیت روستایی کشور گازرسانی می‌شوند.

۲۳ بهم ۱۳۹۶

طولانی شدن نزاع ایران و ترکمنستان، در موضوع گاز حضور ایران در بازار گاز این کشور را تهدید می‌کند

یک کارشناس انرژی گفت:در حالیکه چین بااحداث چهارمین خط لوله واردات گاز از ترکمنستان را افزایش می دهد،طولانی شدن نزاع ایران و ترکمنستان،حضور ایران در بازار این کشور را تهدید می‌کند.

۲۳ بهم ۱۳۹۶

۴۴ میلیون تن کالای پتروشیمی در ۱۰ ماه ۹۶ تولید شد

تولید مجتمع‌های پتروشیمی کشور از ابتدای امسال تا پایان دی در مجموع به بیش از ۴۴ میلیون و ۲۰۳ هزار تن رسید.

۲۳ بهم ۱۳۹۶
مدیرعامل توتال:‌

به ترامپ گفتم در برجام بماند

مدیر شرکت توتال گفت: در ضیافت نهاری که در ماه ژانویه در داووس برگزار شد و ترامپ نیز در آن حضور داشت، از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا در توافق هسته ای باقی بماند.

۲۳ بهم ۱۳۹۶
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران:

گازرسانی به نیروگاه‌ها در پی کاهش مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: امروز، با کاهش مصرف گاز در بخش خانگی، میزان مصرف گاز در بخش نیروگاهی، به ۱۶۲ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

۲۳ بهم ۱۳۹۶

اردکانیان: ساخت نیروگاه برای ۲۰۰ ساعت توجیه ندارد

وزیر نیرو با تأکید براینکه ضعف‌های زیادی دارد اما به هیچ‌وجه فشار مافیای نیروگاه‌سازی را نمی‌پذیرد، گفت:‌ ساخت نیروگاه برای جوابگویی به ۲۰۰ ساعت مصرف توجیه اقتصادی ندارد.

۲۲ بهم ۱۳۹۶
سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی:

ظرفیت فرآورش نفت آزادگان‎ جنوبی ۵۰ هزار بشکه افزایش می‎یابد

سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت متن، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۵۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت فرآورش نفت در این میدان مشترک خبر داد.

۲۲ بهم ۱۳۹۶

مشعل‌های گاز همراه در جزیره قشم خاموش شد

همزمان با بهره‌برداری از تاسیسات فرآورش گاز هنگام، مشعل های گاز جزیره قشم خاموش شده و با جمع آوری روزانه ۷۰ میلیون فوت مکعب گاز، امکان ساخت اولین طرح پتروشیمی در بزرگترین جزیره خلیج فارس فراهم شد.

۲۱ بهم ۱۳۹۶

مصرف انرژی در کشور در سال ۹۴ به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است

بررسی مصرف انرژی در کشور نشان می دهد، مصرف انرژی طی سالهای ۵۸ که روزانه معادل حدود ۲۰۰ هزار بشکه نفت بود در سال ۹۴ به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

۲۰ بهم ۱۳۹۶

درآمد نفتی کشور در ۹ ماهه امسال ۵۱ درصد رشد داشته است

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد، در ۹ ماهه ابتدایی سال منابع حاصل از فروش نفت خام و فراورده های نفتی با رقم ۶۴ هزار میلیارد تومان ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرده است.