۶ دی ۱۳۹۵
یک مقام مسئول خبر داد

۱۲ تفاهم‌نامه نفتی با خارجی‌ها امضا کردیم/۱۲ تفاهم دیگر در راه است

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت با بیان اینکه تاکنون ۱۲ تفاهم نامه با شرکت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و به زودی ۱۰ تا ۱۲ تفاهم دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.

۶ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون انرژی مطرح کرد

برخورد مجلس با بازگشت رانت نرخ خوراک پتروشیمی‌ها/ فرمول ۱۰ ساله نباید تغییر کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی با رانت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی مقابله می‌کند، گفت: بحث‌های مفصل در مورد خوراک گاز در مجلس مطرح شده و به نظرم همان فرمولی که دولت تعیین کرده است باید اجرایی شود.

۶ دی ۱۳۹۵

صرفه‌جویی سالانه ۲ میلیارد دلار با گازرسانی به نیروگاه‌های سیستان و بلوچستان

محاسبات نشان می‌دهد که با گازرسانی به نیروگاههای استان سیستان و بلوچستان از مصرف سالانه ١,۴میلیارد لیتر نفت‌ گاز و ۵۵٠ میلیون لیتر نفت کوره به ارزش۲ میلیارد دلار جلوگیری می شود.

۶ دی ۱۳۹۵

صادرات ۱۰۰۰مگاوات برق به پاکستان تا پایان سال

معاون برنامه ریزی برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: صادرات ۱۰۰۰مگاوات برق از زاهدان به کویته پاکستان در حال رایزنی و برنامه ریزی است که امیدواریم تا پایان سال این کار عملیاتی شود.

۶ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبر داد

کاهش واردات روزانه بنزین به ۵ میلیون لیتر/افزایش عرضه بنزین یورو ۴ از ابتدای ۹۶

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: با بهره برداری از دو طرح جدید بنزین‌سازی در پالایشگاه‌های بندرعباس و لاوان و همچنین بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، از ابتدای سال ۹۶ توزیع بنزین یورو ۴ در کشور گسترش می یابد.

۶ دی ۱۳۹۵
یک مقام مسئول:

مصوبه‌ای برای حذف کارت سوخت در دولت نداریم/خودروهای جدید هم کارت سوخت می‌گیرند

معاون مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه “هیچ برنامه ای برای حذف کارت سوخت ابلاغ نشده است”،گفت: تا اطلاع ثانوی عرضه بنزین با کارت سوخت ادامه دارد و هر زمان تصمیم جدیدی در این خصوص ابلاغ شود ما اجرا می کنیم.

۶ دی ۱۳۹۵

تأکید ادیانی بر اولویت قرار دادن ضریب بازیافت در میادین نفتی

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که «تزریق منابع جدید مالی و وارد کردن تکنولوژی‌ جدید از جمله نیازهای صنعت نفت برای افزایش ضریب بازیافت است»، گفت: انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی می‌تواند در این مسأله به صنعت نفت کشور کمک کند.

۶ دی ۱۳۹۵

بیشترین مصرف گاز طبیعی کشور در بخش خانگی است

آمار ترازنامه انرژی کشور نشان می دهد، بخش خانگی با میانگین مصرف سالیانه ۴۱ میلیارد و ۳۸۷ میلیون مترمکعب در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۳ بیشترین مصرف گاز طبیعی را در کشور به خود اختصاص داده است.

۶ دی ۱۳۹۵

بی‌ثباتی در قوانین، یکی از موانع جذب سرمایه‌گذاری‌ خارجی

یک کارشناس حوزه انرژی بی‌ثباتی در قوانین را یکی از موانع سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران دانست و گفت: این بی‌ثباتی در صنعت نفت نیز وجود دارد. برای مثال قیمت خوراک ناگهان تغییر می‌کند و این باعث می‌شود سرمایه‌گذار نتواند در وضعیت بی‌ثباتی تصمیم‌گیری کند.

۵ دی ۱۳۹۵
با امضای قرارداد جدید حفاری؛

فعالیت اکتشاف نفت و گاز ایران در خلیج فارس آغاز شد

با امضای اولین قرارداد حفاری، فعالیت‌های جدید اکتشاف نفت و گاز ایران در آب‌های خلیج فارس آغاز شد.

۵ دی ۱۳۹۵
رئیس ایمنی منطقه 8 انتقال گاز ایران:

افزایش صادرات گاز از آستارا به جمهوری آذربایجان در دستور کار شرکت گاز است

رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل منطقه ۸ انتقال گاز ایران گفت: روزانه پنج میلیون مترمکعب گاز از ایستگاه صادرات گاز آستارا به جمهوری آذربایجان صادر می شود و تقویت این خط انتقال در دستور کار شرکت ملی گاز است.

۵ دی ۱۳۹۵
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش خبر داد

آغاز طرح برندینگ جایگاه‌های سوخت از بهمن‌ماه/ برندها می‌توانند اقدام به واردات بنزین کنند

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای طرح برندینگ جایگاه‌های عرضه سوخت از ماه آینده خبر داد و گفت: ۳ پالایشگاه امامی، شیراز و تبریز در میان شرکت‌های صاحب برند حضور دارند.

۵ دی ۱۳۹۵
سرعت رشد مصرف بنزین 2.4 برابر شد

امسال رکورد مصرف بنزین کشور شکسته می‌شود + جدول

رشد مصرف بنزین در نه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴٫۷ درصد افزایش یافته است که نشانگر افزایش تقریبا ۲٫۴ برابری رشد مصرف بنزین و ناشی از تضعیف شدید کارت سوخت و حذف سهمیه بندی بنزین توسط وزارت نفت است.

۵ دی ۱۳۹۵
رییس کمیسیون انرژی خبرداد:

اختصاص ۳ درصد از درآمد حاصل از صادرات نفت به مناطق نفتخیز

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: سهم استان‌های نفتخیز از درآمدهای نفتی از ۲ هزارم درصد آغاز شد تا به ۲ درصد رسید و با پیگیری‌های انجام‌گرفته و برگزاری جلساتی با وزیر نفت و سازمان برنامه‌ و بودجه قرار شد تا ۳ درصد از سهم صادرات نفت به استان‌های نفت‌خیز اختصاص داده شود.

۵ دی ۱۳۹۵

تولید گاز در ردیف دوم شیرین سازی فازهای ۲۰و ۲۱ پارس جنوبی آغاز شد

با آغاز بهره برداری از دومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه، برداشت گازشیرین از ردیف دوم شیرین سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی آغاز شد.