۲۱ خرد ۱۳۹۷

ایران سومین کشور تولید کننده و پانزدهمین کشور صادر کننده گاز در جهان است

در حالی ایران در میان کشورهای تولید کننده گاز در جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است که در صادرات گاز رتبه ناامیدکننده پانزدهم را دارا است؛ دلیل این امر مصرف بالا و غیر بهینه گاز در کشور است.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:

کمبود ۲ هزار مگاواتی برق با ۱۰ درصد صرفه جویی قابل جبران است

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: کمبود ۲ هزار مگاواتی برق در زمان پیک مصرف سال جاری با ۱۰ درصد صرفه جویی قابل جبران است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل پیشین شرکت متن:

تا پایان امسال افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت از میادین غرب کارون محقق می شود

مدیرعامل پیشین شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: ظرفیت کنونی تولید نفت در غرب کارون بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز است که این رقم تا پایان امسال به مرز ۴۰۰ هزار بشکه خواهد رسید.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت توانیر:

قیمت پایین برق در ایران انگیزه‌های اقتصادی را برای مدیریت مصرف از بین می‌برد

مدیر عامل شرکت توانیر گفت: قیمت پایین برق در ایران انگیزه‌های اقتصادی را برای مدیریت مصرف از بین می‌برد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت برق حرارتی :

پروژه یونیت در حال حاضر در انتظار صدور ضمانت‌نامه توسط وزارت اقتصاد است

طرز‌طلب: با توجه به تفاهمنامه ریاست جمهوری ایران و روسیه در سال ۹۵، مقرر شد برای احداث نیروگاه حرارتی «سیریک» در منطقه مکران، از فاینانس روسیه استفاده کنیم. طی فراز و نشیب‌های فراوان، این قول را به ما دادند که در ماه‌های آینده، «ال‌سی» پروژه گشایش یابد. پروژه «یونیت» نیز اولین سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه تولید برق است که سرمایه گذار باید منابع را به‌صورت «ساخت، بهره‌برداری و واگذاری» تامین کند. این پروژه در حال حاضر در انتظار صدور ضمانت‌نامه توسط وزارت اقتصاد است. همچنین، زمان شروع این پروژه برای پیمانکار شهریور سال جاری است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی شرکت برق حرارتی:

به ۸۴ هزار مگاواتی برق در صورت عدم اصلاح الگوی مصرف نیاز است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان تولید شرکت برق حرارتی با بیان اینکه برنامه بازنشستگی واحدهای قدیمی با راندمان پایین تدوین شده گفت: نیاز مصرف کشور تا سال ۱۴۰۵ به حدود ۸۴ هزار مگاوات خواهد رسید.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت برق حرارتی :

اینکه گفته می‌شود نباید نیروگاه جدیدی تاسیس شود، حرف درستی نیست

طرز‌طلب: اینکه گفته می‌شود نباید نیروگاه جدیدی تاسیس شود، حرف درستی نیست. استدلال دوستان این است که کشور از نظر تامین برق مشکلی ندارد و تنها دوران پیک مصرف فصل تابستان است که تامین برق را با مشکل مواجه می‌کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌دهند که ما می‌توانیم با اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ‌سازی در بین مشترکان، دوران پیک مصرف را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
مدیر کنسرسیوم بین المللی پرگس:

کنسرسیوم نفتی پرگس، جایگزین شرکت های خارجی می شود

مدیر کنسرسیوم بین المللی پرگس* (پی.آی.سی) اعلام کرد: این کنسرسیوم برای پر کردن جای خالی شرکت هایی که به علت تشدید تحریم ها، ناگزیر به خروج از صنعت نفت ایران شده اند، آمادگی دارد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد بازبینی قانون نفت ایران با توجه به تجربه موفق نروژ در حاکمیت منابع نفت و گاز مطرح کرد

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی درباره قانون نفت نروژ و فرآیندهای توسعه میادین نفت و گاز در این کشور پیشنهاد داد که قانون نفت کشورمان با توجه به تجربه موفق این کشور اروپایی در حاکميت منابع نفت و گاز مورد بازبینی قرار گیرد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل بورس انرژی :

نخستین محموله‌ی گاز مایع پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس انرژی معامله شد

حسینی از نخستین معامله گازمایع تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به حجم ۲۰۰۰ تن و به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن خبر داد و گفت: تاکنون ۵ فرآورده این پالایشگاه شامل نفتای مخلوط، نفت گاز، حلال ۴۰۴، گاز مایع و بنزین پذیرش شده‌اند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

۲۹ طرح برای نگهداشت میدان‌های نفتی طراحی شده که منابع مالی آن قرار است از طریق مردم تامین شود

وزیر نفت، مصوبه شورای اقتصاد را درباره افزایش تولید از ۲۹ میدان نفتی تشریح کرد و گفت: با اجرای این طرح، ظرف سه سال، ۴۶۰ میلیون بشکه به تولید ۲۹ میدان نفتی اضافه می‌شود.

۱۸ خرد ۱۳۹۷

یکی از دلایل تاخیر در بهره برداری از فاز ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ به دلیل مشکل واردات لوله های CRA است

در حالی که به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به اندازه کافی لوله CRA وارد کرده ایم،آخرین گزارشات این شرکت به شرکت ملی نفت ایران نشان می دهد که همچنان فاز۱۳،۱۴و ۲۲-۲۴ به واردات نیاز است.

۱۸ خرد ۱۳۹۷

ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۵۷۵ مگاوات رسید

وزارت نیرو با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۵۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در حال احداث است اعلام کرد: از تیرماه سال ۸۸ تا ابتدای خردادماه امسال ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۵۷۵ مگاوات رسیده است.

۱۷ خرد ۱۳۹۷

صادرات برق ایران در خرداد ۹۶ به بیش از یک هزار مگاوات در روز رسید

میزان مبادلات برق ایران با همسایگان در روز چهارشنبه به یک هزار و ۷۷۴ مگاوات رسید که سهم صادرات کشور ما از این مقدار یک هزار و ۱۴۵ مگاوات بود.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

وزارت نفت به تعهد گازرسانی روزانه ۱۰ روستا پایبند است

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مطابق وعده به رییس‌جمهوری، تا پایان امسال هر روز به ۱۰ روستا گازرسانی می‌کنیم.