۱ خرد ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

۹۵درصد صنعت برق کشور تولید داخل است

وزیر نیرو اظهار داشت که ۹۵ درصد صنعت برق کشور تولید داخل است و در صنعت آب جز ابزار های دقیق مربوط به دستگاه های تصفیه از ابزار تولید داخل استفاده می شود.

۱ خرد ۱۳۹۷

میانگین مصرف بنزین در اردیبهشت‌ماه رشد ۸.۲ درصدی را نشان می دهد

میانگین مصرف بنزین از آغاز امسال تا پایان اردیبهشت به ۸۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید که که نسبت مدت مشابه پارسال ۹.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

۱ خرد ۱۳۹۷

در اردیبهشت ماه ؛ ایران روزانه ۲.۷ میلیون بشکه نفت صادر کرد

شرکت ملی نفت ایران در اردیبهشت ماه امسال روزانه بیش از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه نفت و میعانات گازی به مقاصد کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کرد.

۱ خرد ۱۳۹۷

پس از خروج آمریکا از برجام بریتیش پترولیوم انگلیس هم از همکاری با ایران کناره‌گیری کرد

شرکت بریتیش پترولیوم انگلیس اعلام کرد: با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، همکاری با شرکت ملی نفت ایران در یک پروژه نفتی در دریای شمال را متوقف می‌کند.

۱ خرد ۱۳۹۷
معاون امور بین الملل وزارت نفت:

فعالیت شرکت‌های متوسط اروپا در ایران در دوره برجامِ بدون آمریکا ادامه خواهد داشت

معاون امور بین الملل وزارت نفت با اشاره به این که شرکت بزرگی مثل توتال همکاری با آمریکا را بر ایران ترجیح می دهد گفت: شرکت های متوسط اروپا که کسب و کار کمتری در آمریکا دارند مورد حمایت سیاسی اتحادیه اروپا قرار می گیرند و می توانند با ایران کار کنند.

۱ خرد ۱۳۹۷

ایران و ایتالیا سند همکاری‌های تجدیدپذیر امضا می‌کنند

سفیر ایتالیا در ایران با تاکید بر اینکه تیرماه سال جاری هفت شرکت بزرگ ایتالیایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور برپایی سمیناری مشترک با ساتبا به تهران سفر خواهند کرد، گفت: درصددیم سندی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر بین دو کشور به امضا برسد و کارگروهی به بررسی سند یاد شده بپردازد.

۱ خرد ۱۳۹۷
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر:

نیاز واقعی مصرف برق امسال۶۰ هزار مگاوات است

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیاز واقعی مصرف برق امسال را ۶۰ هزار مگاوات دانست و افزود: در تلاشیم تا امسال با افزایش ۱۰۰۰ تا هزار و ۵۰۰ مگاواتی پیک‌سایی بتوانیم این رقم را به آستانه پنج هزار مگاوات برسانیم تا بتوانیم از اوج مصرف تابستان ۹۷ بدون خاموشی گسترده عبور کنیم.

۳۱ ارد ۱۳۹۷
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر:

۵۰۰۰ مگاوات برق در بهترین حالت کمبود داریم

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: درتهران، مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان که شبکه‌ توزیع برق آن‌ها آسیب‌پذیر است، احتمال خاموشی وجود خواهد داشت.

۳۱ ارد ۱۳۹۷

با حکم وزیر نفت، محسن دلاویز به عنوان مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت منصوب شد

با حکم وزیر نفت، محسن دلاویز به عنوان مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت منصوب شد.

۳۱ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان:

میزان تولید بنزین پالایشگاه آبادان نسبت به چند ماه گذشته، ۲ میلیون لیتر افزایش یافته است

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت:تولید بنزین در پالایشگاه آبادان افزایش یافته و این بنزین تا پایان امسال با کیفیت یورو ۴ عرضه خواهد شد.

۳۱ ارد ۱۳۹۷
عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

برای بومی سازی ۱۰ گروه کالایی تجهیزات صنعت نفت ۵۵ قرارداد به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار منعقد شده است

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت:برای بومی سازی ۱۰ گروه کالایی تجهیزات صنعت نفت ۵۵ قرارداد با سازندگان داخلی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار منعقد شد.

۳۱ ارد ۱۳۹۷

رشد یکسان برای کم مصرف ها و پرمصرف ها تکرار اشتباه سال‌های گذشته است

در حالی دولت برای چهارمین بار در سال های اخیر تعرفه برق را برای تمام مشترکین پرمصرف و کم مصرف با درصدی یکسان افزایش داده است که کشورهای پیشرفته با تمرکز افزایش قیمت برای مشترکین پرمصرف، مدیریت مطلوبی برای مصرف انرژی به ارمغان آورده‌اند.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
عضو سندیکای صنعت برق ایران:

در سال گذشته صنعت برق به عراق و افغانستان ۱۲۰ میلیون دلار صادرات داشته است

عضو سندیکای صنعت برق ایران از افزایش ۳۰ درصدی صادرات تجهیزات صنعت برق در سال گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت بیش از ۱۲۰ میلیون دلار انواع ترانس‌های برق به کشورهای عراق و افغانستان صادر شد.

۳۰ ارد ۱۳۹۷

ظرفیت فعلی نیروگاه های تجدیدپذیر کشور را ۵۲۷ مگاوات است

وزیر نیرو در حالی ظرفیت فعلی نیروگاه های تجدیدپذیر کشور را ۵۲۷ مگاوات اعلام می کند که کارشناسان حوزه انرژی معتقدند در ایران توان تولید برق از طریق انرژی های نو تا ۷۰ هزار مگاوات وجود دارد.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
معاون راهبری شبکه برق کشور:

پیک شبکه سراسری در سال ۹۷ به عدد ۵۸ مگاوات خواهد رسید

معاون راهبری شبکه برق کشور با اشاره به رشد ۸۸ درصدی مصرف برق گفت: امسال مدت زمان پیک کشور از ۳۰۰ ساعت در سال های گذشته به ۵۰۰ ساعت افزایش می یابد.