۱۴ مرداد ۱۳۹۶

صادرات ال پی جی ایران رکورد زد

صادرات ال پی جی ایران در ماه جولای با رشدی ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۸۱ هزار و ۵۰۰ تن رسید و رکورد قبلی یعنی صادرات ۳۶۰ هزار تنی در ماه ژانویه را شکست.

۱۲ مرداد ۱۳۹۶

شل نتایج مطالعه روی میدان‌های آزادگان و یادآوران را ارائه کرد

مدیران شرکت انگلیسی-هلندی شل برای ارائه طرح مطالعاتی پیشنهادی خود درباره توسعه میدان‌های آزادگان و یادآوران، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

ایران و کره جنوبی برای اجرای پروژه های حوزه انرژی تفاهمنامه امضا کردند

بخش خصوصی ایران و کره جنوبی تفاهم نامه همکاری برای اجرای پروژه هادر حوزه انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی و ساخت پالایشگاه ) به روش ‘ ای پی سی اف ‘ ( مهندسی، تامین کالا، تامین منابع و ساخت) امضا کردند.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

تولید نفت فلات قاره ۵۰ درصدکاهش یافت/ عقب ماندگی ایران در برداشت از میادین مشترک

نائب رئیس کمیسیون انرژی گفت: عقب ماندگی ایران در برداشت و توسعه از میادین مشترک باعث شده تا تولید نفت فلات قاره از روزانه ۸۰۰ هزار به ۴۰۰هزار بشکه کاهش یابد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
دیروز نسبت به سال گذشته رخ داد

افزایش ۴۰۰۰ مگاواتی مصرف برق/ معادل ۲ کشور ۲۷ میلیون نفری افزایش مصرف داشتیم

پیک مصرف برق در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در حالی با افزایش چهار هزار مگاواتی روبه‌رو شد و عدد مصرف را به ۵۳ هزار و ۶۰ مگاوات رساند که این میزان افزایش به تنهایی بیش از کل مصرف کشور آذربایجان است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

زنگنه : از سرگیری سوآپ نفت در پایانه شمال نیازمند زمان و همکاری است

وزیر نفت گفت : از سرگیری سوآپ نفت در پایانه شمال نفتی شمال کشور در مازندران نیازمند زمان و همکاری طرف های دیگر است .

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

برداشت از لایه‌های نفتی پارس جنوبی ۵ برابر می‌شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ هزار بشکه از لایه‌های نفتی پارس جنوبی برداشت می‌شود، گفت: بعد از امضای قرارداد بین شرکت ملی نفت و شرکت مرسک این میزان به ۱۲۵ هزار بشکه خواهد رسید.

۹ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل تاپیکو خبر داد

بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا سال ۹۷/ در تمام پتروشیمی‌ها سهم داریم

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی تاپیکو وابسته به تامین اجتماعی با اشاره به مصرف میعانات ۹ فاز پارس جنوبی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از بهره‌برداری کامل این پالایشگاه عظیم که کشور را در تولید بنزین به خودکفایی خواهد رساند تا پایان سال ۹۷ خبر داد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

کاهش ۳۳ درصدی مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور

معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: میزان استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵، ۳۳ درصد کاهش یافت.

۹ مرداد ۱۳۹۶

مدیرعامل سابق شرکت پتروشیمی:فناوری های جدید نفتی، آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد

مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری های جدید در صنعت نفت، می گوید: فناوری های جدید صنعت پتروشیمی، آلودگی را کاهش و بهره وری را افرایش می دهد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

سبقت۱۹میلیون‌لیتری عربستان درتولیدبنزین/«نخ تسبیح»گم نشود

برای نخستین بار تولید بنزین ایران در سال های ۲۰۱۲و۲۰۱۳ از عربستان پیشی گرفته است اما از سال ۲۰۱۴ به بعد مجددا عربستان رتبه نخست تولید بنزین در منطقه را از آن خود کرد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

صادرات گاز ایران به بصره از چندماه دیگر

وزیر نفت از انتخاب یک مشاور بین المللی برای احداث خط لوله بین کرکوک و ایران خبر داد و گفت: صادرات گاز از ایران به عراق از طریق خط بصره تا چند ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

۹ مرداد ۱۳۹۶
وزیر نفت عراق خبر داد

امضای تفاهم‌نامه بین ایران و عراق برای توسعه دو میدان مشترک نفتی

وزیر نفت عراق از امضای تفاهم‌نامه بین ایران و عراق برای توسعه دو میدان مشترک نفتی طی امسال یا سال آینده خبر داد.

۸ مرداد ۱۳۹۶
/یادداشت اقتصادی/

آدرس غلط زنگنه درباره علت رشد کم سابقه مصرف بنزین

زنگنه در حالی اصرار دارد که افزایش قابل توجه مصرف بنزین در ماه های اخیر را به افزایش تولید خودرو و موتور سیکلت گره بزند که دلیل اصلی ایجاد این وضعیت، اقدام غیرکارشناسی وزارت نفت دولت یازدهم مبنی بر حذف سهمیه بندی آن در خردادماه ۹۴ بوده است.

۸ مرداد ۱۳۹۶

ایران بیشترین منفعت را از مفاد توافقنامه پاریس خواهد برد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: ایران به عنوان یکی از کشورهایی که کمترین سهم در انتشار گازهای گلخانه ای را دارد، بیشترین سهم و منفعت را از این توافقنامه خواهد برد.