۱۶ بهمن ۱۳۹۵

چیت چیان: ۳میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ایجاد نیروگاه های تجدیدپذیردرراه است

وزیر نیرو با بیان اینکه صنعت برق درسالهای اخیر تحولات بسیار بزرگی را تجربه کرده که مهمترین آن روی آوردن به تولید برق ازمنابع تجدیدشونده است، گفت: امیدواریم در زمان کوتاهی شاهد سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری در بخش ایجاد نیروگاه های تجدیدپذیر باشیم.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

گاز مشعل‌های نفتی تبدیل به برق می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به انعقاد قرارداد با دو شرکت برای جمع آوری گازهای همراه نفت اظهار کرد: قرار است گازهای مشعل جمع آوری شده و به عنوان سوخت نیروگاه مورد استفاده گیرد و از آن برق تولید شود.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران در همدان

در سفر امروز وزیر نیرو به استان همدان، دو واحد نیروگاه هفت مگاواتی افتتاح و عملیات اجرایی ۳ واحد ۷ مگاواتی خورشیدی آغاز شد تا اینگونه این استان میزبان بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور باشد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

کاهش حجم قرارداد نیروگاه سازی یونیت از ۵ هزار مگاوات به ۲ هزار مگاوات

مقرر شده تا امضای قرارداد با شرکت یونیت اینترنشنال به منظور ساخت نیروگاه در ایران صورت بگیرد اما به جای ۵ هزار مگاوات در ۷ ساختگاه، در وهله نخست به منظور احداث نیروگاه فقط حدود ۱.۵ تا ۲ هزار مگاوات در ۲ ساختگاه قرارداد با این شرکت به امضا برسد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵
معاون زنگنه به خبر داد:

۶۰ میلیارد دلار تفاهم نامه نفتی با خارجی‌ها امضا کردیم/ امضای ۱۱ میلیارد دلار MOU برای پالایشگاه‌ها

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از امضای بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار تفاهم نامه و موافقت نامه اصولی با شرکت‌هایی از اروپا و آسیا در صنایع نفت، گاز، پالایشگاهی و پتروشیمی ایران خبر داد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۵
مدیر ارشد اجرایی شرکت توتال

توتال درباره تغییر قرارداد گازی با ایران از آمریکا اطاعت می‌کند

مدیر ارشد اجرایی شرکت توتال گفت با توجه به برنامه‌های دولت ترامپ، اگر تغییری در قرارداد گازی ما با ایران به وجود آید، ما مجبور به اطاعت هستیم اما تاکنون ما به جلو حرکت کرده‌ایم.

۱۵ بهمن ۱۳۹۵
مدیر ارشد اجرایی شرکت توتال

توتال درباره تغییر قرارداد گازی با ایران از آمریکا اطاعت می‌کند

مدیر ارشد اجرایی شرکت توتال گفت با توجه به برنامه‌های دولت ترامپ، اگر تغییری در قرارداد گازی ما با ایران به وجود آید، ما مجبور به اطاعت هستیم اما تاکنون ما به جلو حرکت کرده‌ایم.

۱۵ بهمن ۱۳۹۵
ذخیره‌سازی بنزین نوروزی آغاز شد

طرح جدید سامان‌دهی سهمیه‌ گازوئیل

معاون وزیر نفت با اشاره به آغاز ذخیره‌سازی بنزین برای تامین سوخت مورد نیاز مردم در ایام نوروز جزئیات طرح جدید سامان‌دهی سهمیه گازوئیل خودروهای درون شهری کشور را تشریح کرد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۵

آغاز ساخت ۱۵ هزار مگاوات نیروگاه/افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی

وزیر نیرو از آغاز ساخت ۱۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق در کشور خبر داد و گفت: بهمن ماه امسال، بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران با ظرفیت ۱۴ مگاوات افتتاح می‌شود.

۱۴ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزير نفت از مذاكره با شل، توتال و باسف برای سرمایه‌گذاری در صنایع پتروشیمی ایران خبر داد

عسلویه مقر ٣غول نفتی

هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت دیروز بدون حضور وزیر نفت آغاز به کار کرد. در این همایش که تنها سه سخنران داشت، مرضیه شاهدائی، معاون وزیر در امور پتروشیمی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و حبیب‌الله بیطرف معاون پژوهش و توسعه وزیر نفت به نمایندگی از وزارت نفت و وحید احمدی، معاون پژوهش‌ و ‌فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشتند. شاهدائی در این نشست، خبر از مذاکره با شل، توتال و باسف(BASF) برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی داد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۵

مذاکرات نفتی ایران و فرانسه

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران از مذاکره با شرکت توتال فرانسه در زمینه بالادستی، ساخت تجهیزات، خدمات حفاری و خدمات فراساحلی و بخش های مهندسی خبر داد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
از تحولات بازار گاز؛

دوره گرانی قیمت گاز آغاز شد/ نفت گران بازار گاز را احیا کرد

با افزایش قیمت نفت و رصد تقاضا در بازار اروپا، رکورد قیمت گاز طبیعی در بازار جنوب غرب اروپا شکسته شد و به رقم بی سابقه ۸.۵ دلار به ازای هر میلیون بی تی یو رسید.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

عملیاتی شدن ٨٢ درصد از برنامه کاهش تولید اوپک

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه ژانویه ٢٠١٧ توانستند به ٨٢ درصد از تعهد کاهش عرضه خود در توافق نشست نوامبر ٢٠١۶، عمل کنند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبر داد

آغاز تولید بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در ابتدای سال ۹۶

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از آغاز تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در ابتدای سال ۹۶ خبر داد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر خبر داد

قیمت گازوئیل افزایش پیدا نمی‌کند

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه هیات دولت باید در مورد افزایش قیمت گازوییل تصمیم بگیرد، اظهار کرد: هنوز برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوییل در سال ۹۶ نداریم.