۸ دی ۱۳۹۵

بنگاه‌هایی که به جای عملکرد از رانت سود می‌خواهند/منافع مردم فدای منافع پتروشیمی‌های خصولتی می‌شود؟

اگر قرار باشد با بخشش منابع عمومی سوددهی بنگاه‌ها را افزایش دهیم و از این طریق ارزش دارایی بورس را بالا ببریم، چرا فقط پتروشیمی؟ مثلا به همه بنگاه‌های اقتصادی حاضر در بورس می‌توان سوخت مجانی اختصاص داد تا از محل رانت سود ببرند.

۸ دی ۱۳۹۵

یک مسئول شرکت گاز: نگران قطع گاز ازسوی ترکمنستان نیستیم

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه کمتر از ۳ درصد گاز مصرفی کشور از ترکمنستان وارد می شود، گفت: با توجه به اینکه قرارداد تجاری گاز با این کشور رو به اتمام است، احتمال تمدید نشدن قرارداد وجود دارد اما نگران نیستیم.

۸ دی ۱۳۹۵
رویترز:

واردات نفت کشورهای آسیایی از ایران دو برابر شد/افزایش ۴ برابری صادرات نفت ایران به هند و کره

واردات نفت بازارهای آسیایی از ایران نوامبر امسال در مقایسه با پارسال نزدیک به ۲ برابر افزایش یافته است.

۸ دی ۱۳۹۵
در نشست امروز مجلس

وزارت نیرو موظف به تأمین آب شیرین‌کن در شهرهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان شد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای وزارت نیرو را مکلف به تأمین آب شیرین‌کن در شهرهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان کردند.

۸ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اقتصادی مطرح کرد

ایجاد رانت برای پتروشیمی‌های گازی در پیشنهاد کمیسیون تلفیق/ پتروشیمی‌های خوراک مایع نیاز به حمایت دارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خوراک پتروشیمی‌ها در برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهاد کمیسیون تلفیق برای واحدهای پتروشیمی گازی رانت بوجود می آورد.

۸ دی ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو خبر داد

تجمیع قبوض آب و برق منتفی شد

سال گذشته طرحی با عنوان تجمیع قبوض آب و برق مطرح شد که تاکنون به نتیجه بی‌نتیجه مانده بود، اما در آخرین صحبت‌های قائم مقام وزیر نیرو اجرایی شدن این طرح به‌طور کل منتفی اعلام شد.

۸ دی ۱۳۹۵
بلومبرگ:

ایران، هند و برزیل پالایشگاه مشترک می‌سازند/تحریم‌ بانکی آمریکا مانع بزرگ در مسیر اجرا

منابع آگاه اعلام کرد: ایران، برزیل و هند کارخانه مشترک پالایشگاهی و پتروشیمی در یکی از ایالت‌های برزیل می‌سازند تاکنون مقامات نفتی ایران دو بار از مکان پیشنهادی احداث کارخانه بازدید کرده‌اند، سفیر ایران در برزیل تحریم‌های بانکی آمریکا را مهمترین مانع اجرای این پروژه می‌داند.

۸ دی ۱۳۹۵

توافقنامه یا مرامنامه فروش کالا؟/خط ترمز توافقنامه پاریس برای نیروگاه‌های زغال‌سوز

در صورت امضای توافقنامه پاریس امکان استفاده از نیروگاه‌های زغال سنگ‌سوز به عنوان ارزان‌ترین شیوه تولید برق از سوخت فسیلی از بین خواهد رفت و ایران مجبور به خرید تجهیزات جدید برای نیروگاه‌های زغال سنگ‌سوز از تصویب‌کنندگان اصلی توافق پاریس خواهد شد.

۸ دی ۱۳۹۵
تضاد آرای مجلسی‌ها در خصوص خوراک پتروشیمی‌ها

خادمی: خوراک ارزان پتروشیمی رانت ایجاد می‌کند/مصری: خوراک ارزان مزیت است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که تا زمانی که صنایع از جمله پتروشیمی، خوراک ارزان دریافت و از رانت استفاده می کنند انگیزه ای برای توسعه و تولید محصولات با ارزش ندارند گفت: اگر نرخ خوراک را واقعی بدهیم ، صنعت ما پیشرفت می کند.

۷ دی ۱۳۹۵
نماینده نجف‌آباد در مجلس

آمارهای واردات بنزین قبل از راه‌اندازی سامانه هوشمند سوخت دقیق نبوده‌اند

نماینده مردم نجف‌آباد درمجلس با پیش‌بینی رای‌آوردن طرح حفظ کارت سوخت در صحن علنی مجلس گفت: بنابر گزارشات تحقیقی، متوجه غیرواقعی بودن آمارهای اعلامی میزان واردات تا قبل از راه‌اندازی سامانه‌ کارت‌سوخت شده‌ایم.

۷ دی ۱۳۹۵

معاون شرکت توانیر:قراردادهای بین المللی ما را به مدیریت مصرف انرژی مجبور می کند

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بااشاره به مصرف بالای انرژی در کشور گفت: با توجه به امضای توافق نامه ها و قراردادهای بین المللی محیط زیست اگر نتوانیم مصرف انرژی را مدیریت کنیم ناچار به پرداخت جریمه های سنگین بین المللی خواهیم شد.

۶ دی ۱۳۹۵

حمایت لاریجانی از حذف مصوبه کمیسیون تلفیق برای خوراک پتروشیمی

رئیس مجلس در جلسه غیرعلنی چند روز قبل مجلس، توضیحاتی درباره مصوبه جنجالی کمیسیون تلفیق مجلس درباره قیمت گذاری خوراک پتروشیمی‌ها ارائه داد و خواستار حذف این مصوبه شد.

۶ دی ۱۳۹۵

تامین پنج درصد برق کشور از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در اولویت است

مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) می گوید، اولویت اصلی صنعت برق تامین پنج درصد از برق کل کشور از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.

۶ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛

امکان قطع واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعتقاد به این که با افتتاح فازهای جدید امکان قطع واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد گفت: وزارت نفت باید سیاست‌ها و هدف گذاری‌های جدیدی را در این زمینه اتخاذ کند.

۶ دی ۱۳۹۵
معاون چیت‌چیان خبر داد:

سد و نیروگاه‌سازی با بودجه دولت ممنوع شد

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه ساخت نیروگاه و سدهای جدید با بودجه دولتی ممنوع شده است، گفت: بر اساس ضوابط جدید مراحل سرمایه گذاری اجرای طرح‌های آب، برق و فاضلاب توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.