۶ خرد ۱۳۹۷
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت:

شرکت‌های کوچک صاحب دانش فنی در ایران می‌مانند

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، با اشاره به دیدار بخش خصوصی صنعت نفت با کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت: در این دیدار مطرح شد که شرکت‌های کوچک صاحب دانش فنی در ایران می‌مانند.

۶ خرد ۱۳۹۷
قائم‌مقام سابق پالایش و پخش:

از وقتی نگاه‌ها به بیرون دوخته شد کار صنعت نفت متوقف شد

یک کارشناس صنعت نفت گفت: در طول سالهای تحریم توانستیم صنعت نفت را بدون حضور خارجی ها توسعه دهیم اما در دوران برجام تمام نگاهمان به بیرون بود ولی کار پیش نرفت.

۶ خرد ۱۳۹۷

توتال در آستانه خروج از فاز ۱۱ پارس جنوبی قرار دارد

مدیرعامل شرکت توتال رسما اعلام کرده است، نمی تواند به خاطر ایران با آمریکا بجنگد و به همین دلیل تصمیم دارد پروژه توسعه این فاز را رها کند.

۶ خرد ۱۳۹۷
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

شرکت‌های بزرگی که با آمریکا منافع دارند از ایران خارج می‌شوند

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از خروج شرکت‌های بزرگ که منافع مشترک با آمریکا دارند از ایران خبر داد و گفت: اگر شرکت بزرگی در گذشته کار در ایران را رها کرده و رفته است، انتظار این است که ایران نیز این شرکت را رها کند نه اینکه دوباره به سراغ آن شرکت برویم.

۵ خرد ۱۳۹۷
رئیس شرکت دولتی روس تک:

تحریم‌ها به هیچ وجه بر احداث نیروگاه هرمزگان تاثیر نخواهد گذاشت

رئیس شرکت دولتی روس تک (فناوری‌های پیشرفته) گفت که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاثیری را بر طرح نیروگاه برق حرارتی هرمزگان نمی‌گذارد.

۵ خرد ۱۳۹۷
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز:

در سال ۹۶ به طور متوسط روزانه ۳۷.۸ میلیون مترمکعب گاز صادر می‌شد

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز گفت: میزان صادرات گاز ایران در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه قبل، ۶۰ درصد رشد کرده و پیش‌بینی می‌کنیم سهم صادرات گاز کشورمان در سال‌های آتی افزایش یابد.

۵ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

صادرات نفت ایران طبق روال ادامه دارد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در تشریح روند صادرات نفت پس از خروج آمریکا از برجام گفت: خوشبختانه صادرات نفت ایران همانند گذشته ادامه دارد و هم‌اکنون روزانه حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام صادر می‌شود.

۵ خرد ۱۳۹۷
مدیر اجرایی ارشد توتال:

تلاش اتحادیه اروپا برای ادامه سرمایه‌گذاری در ایران غیرممکن است

علی‌رغم تصمیم آمریکا برای خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌های علیه ایران، تلاش اتحادیه اروپا برای ادامه سرمایه‌گذاری در ایران، غیرممکن است، چراکه آنها نیازمند سیستم بانکی آمریکا هستند.

۵ خرد ۱۳۹۷
معاون امور برق وزیر نیرو :

از ۵۳ هزار مگاوات پیک بار تابستان پارسال ۲۰ هزار مگاوات مربوط به سیستم‌ سرمایشی بود

معاون امور برق وزیر نیرو بد مصرفی را عامل چالش‌های صنعت برق برشمرد و گفت: از ۵۳ هزار مگاوات پیک بار تابستان پارسال ۲۰ هزار مگاوات مربوط به سیستم‌ سرمایشی بوده که معادل کل مصرف افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان است.

۴ خرد ۱۳۹۷

ظرفیت تولید گاز فاز ۱۳ پارس جنوبی به ۱۴.۲ میلیون مترمکعب در روز رسید

دومین ردیف شیرین‌سازی گاز پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید. این ردیف شیرین‌سازی که هم‌اکنون با تولید حدود ۷ میلیون متر مکعب گاز در روز در مدار بهره‌برداری قرار دارد، به‌تدریج و با رسیدن به ظرفیت کامل، روزانه ۱۴.۲ میلیون متر مکعب برابر با ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز را شیرین‌سازی و به شبکه سراسری ارسال خواهد کرد.

۴ خرد ۱۳۹۷

برخی جایگاه های سوخت نوسازی‌شده برخلاف قانون با نازل های بدون ورودی کارت سوخت تجهیز شده اند

گزارش‌های میدانی حاکی است که برخی جایگاه های سوخت نوسازی‌شده در قالب طرح برندینگ، برخلاف قانون با نازل های بدون ورودی کارت سوخت تجهیز شده اند.

۴ خرد ۱۳۹۷

ایران و فرانسه برای خاموش کردن گازهای همراه فاز ۲ پارس جنوبی همکاری می‌کنند

ایران و فرانسه به منظور خاموش کردن فلر(مشعل)های فاز ۲ و ۳ پارس جنوبی همکاری می کنند که در صورت موفقیت آمیز بودن این کار در همه فازهای پارس جنوبی اجرایی می‌شود.

۳ خرد ۱۳۹۷

صادرات ال‎پی‎جی ایران علی‌رغم تحریم، رکورد می‎زند

منابع کشتیرانی گفتند، با توجه به تعطیلی برخی پالایشگاه های ایرانی برای انجام تعمیرات، میزان صادرات ال‌پی‌جی ایران در ماه می حدود ۱۰۰هزار تن نسبت به ماه آوریل افزایش خواهد داشت.

۲ خرد ۱۳۹۷

وزارت نفت درباره شرایط بازگشت تحریم‌ها در قراردادهای IPC بی تدبیر کرد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از عدم پیش بینی خسارت عدم اجرای تعهدات شرکت‌های خارجی از جمله توتال گفت: به وزیر نفت می گفتیم پس چطور می­خواهید توتال بماند؟ می­گفت: «نه، انجام می­دهد» و از این حرف­هایی که واقعاً تضمینی نداشت.

۲ خرد ۱۳۹۷

خرید نفت و توسعه میدان سومار توسط شرکت نفتی PGNiG لهستان متوقف شد

پس از خروج آمریکا از برجام لهستانی‌ها رسما اعلام کردند نمی‌توانند با ایران در صنعت نفت همکاری کنند.