۲۱ مرداد ۱۳۹۶

تعداد شرکت های ایرانی مجاز برای شرکت در مناقصات نفتی ۱۷ تایی شد

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: ۶ شرکت صاحب صلاحیت به مجموع ۱۱ شرکت ایرانی مستعد برای فعالیت در قالب شرکت‌های اکتشاف و تولید اضافه شد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
تولید بنزین ستاه خلیج فارس از مرز ۳۲۰ میلیون لیتر گذشت

شمارش معکوس برای تثبیت ظرفیت کامل تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدتهاست نام پروژه ستاره خلیج فارس به همه حواشی تولید بنزین در کشور، گره خورده است. یازده سال است که این پالایشگاه به عنوان نخستین طرح پالایشی با خوراک میعانات گازی در کشو و اولویت نخست مطرح بوده است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیرنفت: بنزین های وارداتی استاندارد است

معاون وزیر نفت با بیان اینکه میزان تولید بنزین یورو ۴ به روزانه ۲۷ میلیون لیتر رسیده است، گفت: همه محموله های بنزین وارداتی کشور، استاندارد است و در صورت غیراستاندارد بودن، از گمرک ترخیص نشده و اجازه ورود به کشور داده نمی شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

نهایی شدن تفاهمنامه سیراف تاپایان۹۶/ممکن است بنزین رامخلوط کنند

درحالیکه وزیرنفت هدف ازپروژه سیراف راتولیدنفتاازمیعانات گازی عنوان کرده بود،مدیرعامل تاپیکو که به نظرمی‌رسد نتوانسته شیخ الوزراء را قانع به تولید الفین بجای نفتاکند،حالاخودآستین بالازده است.

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

جزییات روند افزایشی تولید در بخش بالادستی نفت و گاز+آمار

بررسی اجمالی وضعیت تولید در بخش بالادستی نفت و گاز طی چهار سال گذشته حاکی از پیشرفت و افزایش دارد به طوریکه تولید نفت خام در نیمه اول سال ۱۳۹۲، ۲۷۲۶ بشکه در روز بوده در سال ۱۳۹۵ به ۳۸۰۰ بشکه در روز رسید. طبق اهدافی که توسط وزارت نفت در دولت دوازدهم تعریف شده، این روند افزایشی قرار است به قوت خود باقی بماند و تولید نفت خام تا سال ۱۳۹۹ به ۴۲۸۰ بشکه در روز برسد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

یک شرکت اماراتی سوآپ نفت از ایران را بعد ۷ سال کلید زد

شرکت Dragon oil که وابسته به شرکت ENOC امارات است در روزهای اخیر با ارسال ۶ هزار تن نفت تولیدی ترکمنستان به بندر نکای ایران توسط یک کشتی نفتکش با پرچم روسیه، سوآپ نفت از ایران را بعد از ۷ سال دوباره کلید زد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶

کاهش بی‌سابقه ذخایر آمریکا قیمت نفت را به ۵۳ دلار افزایش داد

رویترز اعلام کرد: امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت به واسطه کاهش ۶٫۵

۱۸ مرداد ۱۳۹۶

توافق اوپک، ارزش صادرات پتروشیمی ایران را ۲۰۰ میلیون دلار افزایش داد

ارزش صادرات پتروشیمی ایران در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با پارسال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار افزایش یافت که به باور کارشناسان مهمترین عامل، بازگشت آرامش قیمتی به بازار نفت و پتروشیمی پس از توافق کشورهای عضو و غیر عضو سازمان صادرکننده نفت (اوپک) در وین بود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
رییس یک انجمن تخصصی خبر داد

توان ایران برای خودکفایی در تولید ۹۵درصد تجهیزات بخش توزیع گاز

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: شرکت های ایرانی، توانایی ساخت ۹۵ درصد تجهیزات بخش توزیع گاز، ۹۰ درصد نیازهای بخش انتقال و بیش از ۷۵ درصد لوازم بخش پالایشگاه‌های گازی را دارند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی:

کمیته ای در بانک مرکزی برای حل مشکل صادرات پتروشیمی به چین تشکیل شده است

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان این که صادرات پتروشیمی به ترکیه عادی شده است، گفت: کمیته ای در بانک مرکزی برای حل مشکل صادرات محصولات پتروشیمی به چین و دریافت پول صادرات این محصولات تشکیل شده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

سهم ۵ دولت در پیشرفت پارس‌جنوبی؛ میوه‌ای که دولت یازدهم چید

نگاهی به عملکرد سه دولت گذشته و فعلی در پارس جنوبی نشان می‌دهد بیشترین حجم پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در دولت نهم و دهم بوده که میوه آن توسط دولت یازدهم چیده شده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

سند همسان قراردادهای EPC صنعت نفت تدوین و ابلاغ شد

سند همسان قراردادهای EPC اختصاصی صنعت نفت با هدف دستیابی به معیارهای موفقیت پروژه تدوین و برای اجرا به شرکت‎های تابعه وزارت نفت ابلاغ شد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

قیمت CNG ثابت خواهد ماند

مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (CNG) درمورد قیمت CNG اظهار کرد: قیمت سی‌ان‌جی در طول سه سال گذشته ثابت بوده و سعی بر این است که افزایش یا کاهش پیدا نکند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

“واردات بنزین”، پرونده‌ای که بسته نشد

با وجود تمامی وعده‌ها برای کاهش و توقف واردات بنزین طی سالهای اخیر، در حالی دولت یازدهم به پایان می‌رسد که واردات بنزین هنوز به‌صورت گسترده ادامه دارد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

ورود نخستین شرکت اروپایی به طرح برندسازی پمپ بنزین های کشور

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از ورود یک شرکت یونانی- رومانیایی به طرح برندسازی جایگاه های عرضه سوخت در کشور خبر داد.