۱۶ اسفند ۱۳۹۵

اندونزی واردات ال‌پی‌جی را از ایران به شرط تخفیف افزایش می‌دهد

مدیرعامل بخش نفت و گاز در وزارت منابع انرژی و معدنی اندونزی گفت دولت متبوعش در نظر دارد تا حجم واردات ال‌پی‌جی از ایران را به شرط دریافت تخفیف قیمتی افزایش دهد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
برای ساخت یک نیروگاه زباله سوز؛

اولین قرارداد نیروگاه‌سازی ایران و جمهوری چک امضا شد

ایران و چک قراردادی برای ساخت یک نیروگاه زباله‌سوز ۲۰ مگاواتی در قالب BOT امضا کردند؛ با ساخت این نیروگاه روزانه ۳۵۰ تن زباله به انرژی تبدیل خواهد شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

نفت سبک ایران رکورد زد/ هر بشکه ۵۳ دلار

بهای نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲۴ فوریه (۶ اسفند) با یک دلار و ۲۴ سنت افزایش، بشکه ای ۵۳ دلار و ۱۴ سنت فروخته شد، در حالی که نرخ سایر انواع نفت های شاخص کمتر از یک دلار افزایش یافت.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

رقابت سرسختانه اوپک و «شیل» آمریکا در بازار

علی‌رغم تلاش تولیدکنندگان نفت آمریکا برای خنثی‌سازی اثر کاهش تولید اوپکی‌ها با هدف بالا بردن قیمت نفت، به نظر می‌رسد اعضای این سازمان همچنان موفق بوده‌اند و قیمت سبد نفتی اوپک ۲۱ روز است که بالای ۵۳ دلار معامله می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
رئیس جمهوری:

ایران آماده سوآپ نفت و فرآورده‌های نفتی آذربایجان است

رئیس جمهوری گفت: ایران برای سوآپ نفت و فرآورده‌های نفتی از آذربایجان به آب‌های جنوب آمادگی دارد، از این رو امیدواریم شاهد فعالیت‌های بیشتر ٢ کشور در این زمینه باشیم.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

افزایش خوراک ٣ مجتمع پتروشیمی با استفاده از گازهای همراه نفت

افزایش تولید و صادرات نفت در سال ٩۵ سبب شد تا گازهای همراه این محصول استراتژیک، به عنوان بخشی از خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها مورد استفاده قرار بگیرد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

برداشت ایران از پارس جنوبی ۱۰۰۰ میلیارد مترمکعبی شد

برداشت تجمعی ایران از گاز میدان پارس جنوبی از سال ۱۳۸۱ تا امروز به مرز هزار میلیارد مترمکعب رسیده و میزان برداشت روزانه ایران از این میدان مشترک در آستانه افزایش به ۵۵۰ میلیون مترمکعب در روز است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
در کنفرانس ملی "اقتصاد مقاومتی و برجام"

چیت چیان: راهی جز توسعه تعاملات جهانی برای کاهش هزینه ها نداریم

وزیر نیرو گفت: بحث درونزایی یکی از اصول اساسی اقتصاد مقاومتی است اما بایستی توجه داشت که تحقق این اصل بدون کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در مصرف انرژی امکانپذیر نخواهد شد. ما راهی جز توسعه و گسترش تعاملات جهانی برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری نداریم.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

شل تنها متقاضی خارجی مطالعه میدان گازی کیش است/ احتمال مذاکره به جای مناقصه

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) اعلام کرد مطالعه میدان گازی کیش تاکنون بجز شرکت «شل» متقاضی خارجی دیگری ندارد؛ از این رو احتمال انجام مذاکره به جای برگزاری مناقصه برای واگذاری آن وجود دارد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

خودروهای برقی؛ میان‌بر فرار از آلودگی هوا در ایران

یکی از برنامه‌های وزارت نیرو برای مقابله با آلودگی هوا موضوع روی کار آمدن خودروهای برقی است که بر اساس مطالعات صورت گرفته اگر تنها در تهران بتوان خودروهای کنونی را با خودروهای برقی جایگزین کرد بیش از ۷۰ درصد از آلودگی شهر کاسته می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
وزیر نفت:

ایران علاقه‎مند به حضور در بازار نفت آفریقای جنوبی است

وزیر نفت از علاقه مندی ایران برای حضور در بازارهای جدید نفت خام مانند آفریقای جنوبی خبر داد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

مشعل گاز در زاهدان با حضور رئیس جمهوری روشن شد

طرح بزرگ گازرسانی از ایرانشهر به زاهدان ، با روشن شدن مشعل گاز با فرمان رئیس جمهوری روز سه شنبه در میدان گاز زاهدان افتتاح شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

توتال برای خرید سهام پروژه ایران ال ان جی با تهران وارد مذاکره شد

توتال در حال مذاکره برای خرید چند میلیارد دلار از سهام یک تاسیسات صادرات ال ان جی (ایران ال ان جی) نیمه کاره در ایران برای دسترسی به ذخایر عظیم گازی این کشور است.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

مناقصه برای توسعه میدان نفتی آزادگان کلید خورد

وزیر نفت از آغاز فرآیند مناقصه توسعه میدان فوق عظیم نفتی آزادگان خبرداد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

IPC اقتصاد ایران را گروگان می‌گیرد

اجرای مدل جدید قراردادهای نفتی و بلندمدت بودن آن، نه تنها موجب وابستگی متقابل نخواهد شد و مانعی برای بازگشت مجدد تحریم ها نیست بلکه صرفا ایران را به تداوم اجرای برجام تحت هر شرایطی وابسته تر خواهد کرد و اقتصاد کشور گروگان تداوم این شرایط خواهد شد.