۹ خرد ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

مدیریت مصرف برق شرایط دشوار تری نسبت به آب دارد

وزیر نیرو گفت: ایران گرفتار بدمصرفی آب و برق است و برای اصلاح الگو‌های مصرف تمام مسئولان و مردم باید دست به کار شوند. چراکه تمام کسانی که بر این موضوع تأثیر مثبت ومنفی دارند در حلقه مدیران تعریف می‌شوند.

۹ خرد ۱۳۹۷

جای خالی بند ضدتحریم در قراردادهای نفتی وجود داشت

در حالی شاهد خروج توتال از قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی بدون پرداخت هیچ جریمه‌ای هستیم که کارشناسان و رسانه‌ها هنگام امضای این قرارداد به وزارت نفت هشدار داده بودند اعمال هرگونه تحریم از شمول فورس ماژور خارج شود.

۹ خرد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد مانع کاهش صادرات نفت شویم

وزیر نفت گفت: با تجاربی که از گذشته داریم، سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد مانع کاهش صادرات نفت شویم.

۹ خرد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

توتال ۶۰ روز فرصت دارد با دولت آمریکا مذاکره کند

وزیر نفت از فرصت ۶۰ روزه توتال برای مذاکره با آمریکا خبر داد و گفت: اگر دولت آمریکا با ماندن توتال در ایران موافقت نکند، چین جایگزین این شرکت می شود.

۹ خرد ۱۳۹۷

لوک اویل روسیه فعالیت در ایران را متوقف کرد

یک مقام شرکت لوک اویل، دومین شرکت بزرگ تولید نفت روسیه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته فعلا طرح های توسعه پروژه ها در ایران را به دلیل تهدید ناشی از تحریم های آمریکا پیگیری نکند.

۹ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران:

فاز ۱۴ پارس جنوبی سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد

مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران گفت: فاز ۱۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز، سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد.

۸ خرد ۱۳۹۷
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی :

منطقی شدن قیمت خوراک از جمله نیازهای اصلی صنعت پتروشیمی است

مهدوی: برای این‌که بتوانیم با رقبای خود در کشورهای دیگر رقابت کنیم نیازمند حمایت دولت هستیم.برای تکمیل این طرح‌ها ۲۵ میلیارد دلار منابع مالی نیاز است و در قالب برنامه ششم توسعه نیز ۴۲ طرح پتروشیمی دیده شده که اجرای آنها ۵۸ میلیارد دلار منابع مالی نیاز دارد. منطقی شدن قیمت خوراک و ارائه تضمین از سوی دولت برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی را از جمله نیازهای اصلی صنعت پتروشیمی است

۸ خرد ۱۳۹۷
معاون اول رئیس جمهور:

ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی باید وارد چرخه اقتصاد شود

جهانگیری: در مقطع کنونی نیاز جدی داریم که ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی به چرخه اقتصاد کشور وارد شود. صنعت پتروشیمی همواره از نقش پراهمیتی در اقتصاد کشور، صادرات و اشتغال‌زایی برخوردار بوده است.

۸ خرد ۱۳۹۷

مشاور سامانۀ هوشمند سوخت

در حالی که برخی جایگاههای سوخت در تهران،ورودی کارت سوخت در نازل‌های خود را حذف کرده‌اند، یک مقام مسئول از صرف هزینه‌ گزاف میلیاردی برای واردات و بروزرسانی تجهیزات سامانه هوشمند سوخت خبر داد.

۸ خرد ۱۳۹۷
معاون سابق وزیر نفت:

کار توتال معطل کردن میادین مشترک ایران است

معاون سابق وزیر نفت از جزئیات ماموریت توتال در ایران و خسارتی که از بی اعتمادی به شرکت های داخلی زده شد پرده برداشت و گفت: کار توتال معطل کردن میادین مشترک ایران است و با این ماموریت به ایران می‌آ‌ید.

۷ خرد ۱۳۹۷

۲۱ میلیون دستگاه خودرو، کارت سوخت دارد

بیش از ۱۱ سال از آغاز نصب تجهیزات سامانه هوشمند سوخت در جایگاه‌های عرضه می‌گذرد و به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ۲۱ میلیون کارت بنزین برای خودروهای سراسر کشور صادر شده است.

۷ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

پمپ‌بنزین‌ها موظف به استفاده از کارت سوخت هستند

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: همه جایگاه‌های عرضه بنزین و نفت‌گاز موظف به استفاده از کارت سوخت هستند، با نصب تجهیزات جدید امکان سوخت‌گیری و پرداخت هزینه به صورت همزمان فراهم می‌شود.

۷ خرد ۱۳۹۷

شورای اقتصاد افزایش برداشت از ۲۹ میدان نفتی را تصویب کرد

شورای اقتصاد افزایش تولید نفت از ۲۹ میدان نفتی در حال بهره برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها را تصویب کرد.

۷ خرد ۱۳۹۷
مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی:

تولید گاز فازهای ٢٢ تا٢٤ پارس جنوبی آغاز شد

مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی گفت: با راه اندازی نخستین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی، تولید گاز از اولین واحد فراورشی پالایشگاه این فازها آغاز و به شبکه سراسری کشور تزریق شد.

۷ خرد ۱۳۹۷

در چند سال اخیر در افزایش تعرفه برق بی‌عدالتی اتفاق افتاده است

تعرفه برق خانگی طی سال‌های ۹۳ تا ۹۵ سه مرتبه به میزان ۲۴درصد، ۱۰درصد و ۱۰درصد افزایش یافته است، اما در هیچیک از این افزایش‌ها، تفاوتی بین مشترکان کم‌مصرف و پرمصرف اعمال نشده است.