۱ خرداد ۱۳۹۶
معاون شرکت ملی نفت اعلام کرد:

پیشنهاد شرکت های بین المللی برای افزایش ۳ میلیون بشکه ای تولید نفت کشور

معاون شرکت ملی نفت گفت: بر اساس طرح ها و پیشنهادهایی که شرکت های بین المللی ارایه کرده اند امکان افزایش سه میلیون بشکه ای ظرفیت تولید نفت کشور وجود دارد.

۱ خرداد ۱۳۹۶

وعده احداث دومین پایانه صادراتی نفت به دولت دوازدهم کشیده شد

اگر دولت یازدهم در انجام گام به گام برنامه های احداث پایانه صادراتی نفت جاسک موفق عمل می کرد، ایران در دولت دوازدهم با بهره برداری از این پایانه نفتی، یک برگ برنده در فروش نفت و فرآورده های نفتی خود به بازارهای جهانی در اختیار داشت.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
یک مقام مسئول اعلام کرد؛

آماده انتقال فرآورده‌های پالایشگاه ستاره هستیم

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، با اشاره به دستاورد بزرگ تولید مستمر بنزین در کشور گفت: این شرکت آمادگی کامل برای انتقال فرآورده‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس را دارد.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

تلاش هند برای خرید گاز ایران به یک سوم قیمت گاز قطر

منابع هندی گفتند ایران از هند خواسته تا همه گازی تولیدی این کشور از بلوک فرزاد ب را به قیمتی معادل قیمتی که هند در قالب یک قرارداد بلند مدت خرید ال ان جی با قطر می پردازد، خریداری نماید.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر انرژی روسیه:

تولید کنندگان نفت برای تمدید توافق اوپک تا ۹ ماه دیگر به تفاهم رسیدند

وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه تولید کنندگان نفت برای تمدید توافق اوپک تا ۹ ماه دیگر به تفاهم رسیدند، گفت: در نشست ۴ خرداد کشورهای بیشتری دعوت می‌شوند و هیچ کشوری هم نباید از کاهش تولید مستثنی شود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

صادرات نفت ایران به کره جنوبی ۳۸ درصد کاهش یافت

میزان صادرات نفت ایران به کره جنوبی در ماه آوریل نسبت به ماه قبل حدود ۳۸ درصد کاهش یافت که به عقیده تحلیلگران تمام شدن ذخیره نفت ایران علت این امر است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
باوجود اختلافات گازی در زمستان

ایران گاز ترکمنستان را سوآپ می‌کند

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران با اشاره به افتتاح خط گازرسانی نکا- دامغان از قطع وابستگی گازی استان مازندران به استان‌های مجاور خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
توسط معاون وزیر نفت

آخرین میزان ذخیره بنزین کشور اعلام شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه مشکلی در تولید و توزیع بنزین یورو چهار و بنزین سوپر وجود ندارد، آخرین میزان ذخیره بنزین در کشور را اعلام کرد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
گزارش تسنیم از غرب‌زدگی در حوزه انرژی کشور

ادامه کپی کاری دولت از روی غرب/تغییر ظاهر برچسب انرژی خودرو به تبعیت از اروپا

اقدام شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای اضافه کردن میزان تولید گاز دی اکسید کربن در برچسب انرژی خودرو را می‌توان مویدی بر شناخت نادرست از علل آلودگی هوا ارزیابی کرد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی:

تشکیل تیم مذاکراتی بین ایران و عراق برای توسعه میادین مشترک / اعلام نتیجه مطالعه MOU اتریش برای میدان نفتی چشمه خوش

مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: در زمینه توسعه و تولید از میادین مشترک در دولت یازدهم ۳۰ درصد افزایش تولیدداشته‌ایم و همچنین ۴۰ تا ۴۵ درصد گاز مرکزی کشور را شرکت نفت مناطق مرکزی تولید می‌کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

علت بروز حادثه فاز ۱۹ پارس جنوبی هنوز مشخص نیست/توسعه فرزاد B در اولویت است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: علت بروز حادثه در خط لوله فاز ۱۹ هنوز روشن نشده است حتی قطعات آن را بیرون آوردیم اما آثاری از خوردگی وجود نداشت، از پژوهشگاه صنعت نفت درخواست کردیم روی این موضوع کار کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
بیانیه جمعی از متخصصان صنعت نفت درباره مناظره دوم نامزدهای ریاست جمهوری

اظهارات روحانی درباره نقش برجام در واردات کمپرسورهای نفت عزت ملی را خدشه‌دار کرد/ تور آشنایی با توانمندی‌های صنعت نفت برای روحانی برگزار شود

شماری از متخصصان صنعت نفت در بیانیه‌ای اظهارات روحانی درباره نقش برجام در واردات کمپرسورهای نفتی را خدشه به عزت ملی دانسته و ضمن روشنگری درباره حقیقت موضوع، خواستار برگزاری تور آشنایی آقای روحانی با توانمندی‌های داخل شدند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت؛

اختلاف جغرافیایی؛علت فراموشی«آرش»/مناقصه اروندان ابهامی ندارد

معاون وزیر نفت درباره فراخوان شرکت نفت و گاز اروندان گفت:این شرکت برای بخش بهره برداری به طور «آزمایشی» و در راستای توان سنجی پیمانکاران داخلی اقدام به برگزاری این فراخوان نمود.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت:

الزامی برای تأمین کالاهای عمومی از سامانه تأمین الکترونیکی کالای نفت نیست

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: تامین کالاهای عمومی از سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت ضرورتی ندارد و با تفکیک کالاهای عمومی از کالاهای تخصصی، تنها تامین کالاهای تخصصی صنعت نفت از این سامانه الزام آور است.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد

طلب نفتی ایران با برجام نیز آزاد نشد/ بدون برجام صادرات نفت ایران به ۴۵۰ هزار بشکه می‌رسید

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه هنوز نتوانستیم بخشی از طلب نفتی ایران را که مربوط به قبل از برجام است، وارد کشور کنیم، گفت: اگر برجام نبود صادرات نفت ایران به ۴۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسید.