۲۵ تیر ۱۳۹۶
نجفی:

قرارداد توتال فضای تردید نسبت به سرمایه‌گذاری در ایران را از بین می‌برد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امضای قرارداد توتال را موجب از بین رفتن فضای ترس و تردید نسبت به سرمایه گذاری در ایران دانست.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

مدیرعامل مپنا: توان پوشش برق خاورمیانه را داریم

مدیرعامل گروه مپنا از توانایی پوشش برق فراملی و منطقه ای این مجموعه خبر داد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

چرا قرارداد توتال هدف‌گذاری‌های ادعایی IPC را محقق نمی‌کند؟

تجربه‌های جهانی نشان می‌دهد در پروژه‌ای مثل فاز ۱۱ پارس جنوبی با مشخصات مطروحه و توانمندی فعلی شرکت ایرانی، این شرکت لازم است نقش «شرکت عامل» را داشته باشد تا مهارت‌ها و توانمندی‌های مربوط به این نقش را از توتال و CNPC بیاموزد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد

جزئیات شرایط انحلال یک طرفه قرارداد توتال/ تحریم شورای امنیت مجوز انحلال قرارداد است

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه شرکت نفت و گاز پارس نماینده و ناظر بر روند اجرای قرارداد است، شرایط انحلال قرارداد توتال را تشریح کرد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل مپنا :

آنهایی که می‌گویند مپنا در اجرای قرارداد ۵ هزار مگاواتی تعلل کرده به دنبال منافع شخصی هستند

مدیرعامل مپنا گفت: افرادی که اعلام می‌کنند مپنا با گذشت یک سال از امضای قرارداد ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی هنوز مدل مالی آن را به وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی ارائه نکرده دنبال منافع خود هستند.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو خبر داد؛

۴ هزار مگاوات نیروگاه جدید تا تابستان آینده وارد مدار می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: اگر ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی شود، نیاز به سرمایه گذاری در صنعت برق به میزان ۲۰ هزار میلیارد تومان کاهش خواهد یافت.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
در پاسخ به وزیر پیشین نفت

وزارت نفت: هیچ مقامی بدون اطلاع مراجع قانونی، قرارداد امضا نمی‌کند

وزارت نفت در واکنش به سخنان وزیر پیشین نفت اعلام کرد: امضای قراردادهای بین‌المللی در بخش بالادستی صنعت نفت فرآیند پیچیده و شناخته شده‌ای دارد و هیچ فرد و مقامی در این وزارتخانه بدون طی این مراحل و اطلاع مراجع ذیربط قانونی، نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نمی‌کند.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

ایران در ماه گذشته روزانه حدود ۲٫۲ میلیون بشکه نفت صادر کرد

کشورهای اروپایی و آسیایی در ماه ژوئن (یازدهم خرداد- نهم تیرماه) روزانه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه نفت از ایران دریافت کردند.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش داد

نابرابری دریافت عوارض برق برای مناطق گرمسیر

ارزیابی انجام شده بر روی بار مالی دریافت عوارض برق از منظر انصاف و برابری نشان می‌دهد، سازوکار فعلی به دلیل نداشتن رویکرد منطقه‌ای، بار مالی نابرابری بر روی مشترکین مناطق مختلف کشور دارد.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
مدیر سامانه هوشمند سوخت:

کمتر از ۱۰ درصد مردم از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین ها استفاده می کنند

مدیر سامانه هوشمند سوخت با بیان این که هنوز قانون اصلاح مدیریت سوخت به ما ابلاغ نشده است، گفت: اکنون بیشتر سوخت گیری در پمپ بنزین ها از طریق کارت جایگاه داران انجام می شود به طوری که کمتر از ۱۰ درصد از طریق کارت شخصی سوخت گیری می کنند.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران

جلوی عمروعاص‌های نفتی خارجی ابوموسی اشعری‌ها را نفرستیم/ هشدارهای ما درباره فساد کرسنت را نادیده گرفتند و قرارداد بستند

رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی در حیله‌گری مانند عمروعاص هستند، گفت: اگر هیأت نظارت دقیق با حضور کارشناسان مستقل تشکیل نشود، ما نقش ابوموسی اشعری را ایفا خواهیم کرد.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
یک کارشناس ارشد انرژی:

امضای قرارداد توتال جشن و پایکوبی ندارد/ منافع و مصالح نظام رعایت نشد

کارشناس ارشد انرژی با اشاره به اظهارات رئیس قبلی بانک انگلستان که گفته بود برجام باید تصویب شود که ایران به سمت اقتصاد مقاومتی نرود، تصریح کرد: امضای قرارداد توتال جای جشن و پایکوبی ندارد، زیرا منافع و مصالح نظام در آن رعایت نشده است.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
معاون امور بین الملل وزیر نفت؛

بازگشت تحریم‌ها غیرممکن است

معاون وزیر نفت گفت:دربرجام موضوع بازگشت تحریم‌هامطرح وپیش بینی‌های لازم دراین زمینه انجام شده است،منتهی این پیش بینی به دلیل رسیدن به توافق بوده است نه به دلیل احتمال عملی شدن آن.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
وزیر نیرو خبر داد

درخواست گرانی تدریجی آب/۲۰هزار میلیارد تومان بدهکاریم

وزیر نیرو گفت: با وجود کاهش میزان قابل توجهی از بدهی‌های صنعت آب و برق با استفاده از اسناد خزانه اسلامی، اما حدود ۲۰هزار میلیارد تومان به شرکت‌های خصوصی بدهکار هستیم.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

درآمد ۶ میلیارد دلاری توتال از قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی/ زنجانی قصد ندارد پول ما را بدهد/ بدهی زنجانی ۴ میلیارد دلار است

وزیر نفت از درآمد ۶ میلیارد دلاری شرکت توتال از قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی خبر داد.