۱۰ فرو ۱۳۹۷

قیمت برق پرمصرف‌ها در کره‌جنوبی ۱۱ برابر مشترکین کم‌مصرف است

بررسی قیمت‌های برق بخش صنعتی و خانگی کره جنوبی نشان می‌دهد که در این کشور قیمت برق مشترکین پرمصرف از دیگر مشترکین بسیار گرانتر است. همچنین بخش صنعت این کشور از بخش خانگی برق ارزانتری را دریافت می‌کند.

۹ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی:

بعید است گاز ترکمنستان از طریق خط لوله‌ی تاپی به کشور هند برسد

یک نماینده مجلس با بیان اینکه آمریکا و عربستان تمام تلاش خود را می‌کنند که فرصت‌ها را از ما بگیرند، یادآور شد: خط لوله تاپی از سوی قدرت‌های بزرگ حمایت می‌شود وگرنه خود این کشورها می‌دانند که مطمئن‌ترین مسیر تامین انرژی برای هند، پاکستان، افغانستان و ایران است.

۹ فرو ۱۳۹۷
مشاور ارشد وزیر نفت :

بخش های اصلی پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی همانند ساخت تجهیزات اصلی توسط ایرانی ها انجام می شود

مشاور ارشد وزیر نفت گفت: بخش های اصلی پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی همانند ساخت جکت، تاپ ساید، ساخت سکوی اصلی، نصب سکو و ساخت تجهیزات اصلی توسط ایرانی ها انجام می شود.

۸ فرو ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

ظرفیت تبادل انرژی ایران و ترکمنستان به ۸۵۰ مگاوات افزایش می یابد

وزیر نیرو از راه اندازی دوباره خط دوم انتقال برق از ترکمنستان به ایران و اجرای خط سوم انتقال برق بین ۲کشور خبر داد که ظرفیت تبادل انرژی را به ۸۵۰ مگاوات افزایش می دهد.

۸ فرو ۱۳۹۷

ایران و آذربایجان به منظور انجام فعالیت‌های مشترک در بلوک‌های اکتشافی خزر سند همکاری امضا کردند

سند همکاری ایران و جمهوری آذربایجان به منظور انجام فعالیت‌های مشترک در بلوک‌های اکتشافی خزر، با حضور رؤسای جمهوری دو کشور امضا شد.

۸ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی:

براساس مصوبه قانونی مجلس، سال جدید قیمت‌ حامل‌های انرژی مشابه ۹۶ خواهد بود

قره خانی: براساس مصوبه قانونی مجلس، سال جدید قیمت‌ حامل‌های انرژی مشابه ۹۶ خواهد بود. اگر افزایش قیمت بنزین پلکانی شود لزوما باید دو نرخی شود یا اینکه باید کلا بنزین را گران کنیم و هر نرخی را که دولت پیشنهاد کرد، بپذیریم که فعلا این اتفاق نیفتاده و مجلس پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی نرخ بنزین را نپذیرفته و بنابر این شده که نرخ حامل‌های انرژی مشابه سال ۹۶ تعیین شود.

۷ فرو ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

سه هزار مگاوات نیروگاه جدید امسال وارد می شود

اردکانیان: امسال سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی و تجدیدپذیر وارد مدار می شود و ۴۰ طرح بزرگ آب و فاضلاب نیز در کشور به بهره‌برداری خواهد رسید. در سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ مگاوات نیروگاه و ظرفیت جدید را وارد مدار کرده که هزار و ۷۰۰ مگاوات آن در نیمه دوم سال گذشته و مربوط به دوران فعالیت دولت دوازدهم بوده است.

۷ فرو ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

تلفات شبکه برق کشور در سال گذشته به ۱۰.۷ درصد رسیده است

اردکانیان: تا چند سال پیش تلفات شبکه برق در حدود ۱۴ درصد بود ولی با استفاده از فناوری‌های روز دنیا و سرمایه‌ گذاری‌های خوبی که در این بخش صورت گرفته، این رقم امروزه مطابق با برنامه ششم توسعه به ۱۰.۷ درصد رسیده است و مطابق برنامه دولت تلاش خواهیم کرد تا این روند کاهش تلفات همچنان ادامه پیدا کند تا با این روند صرفه جویی مناسب در بخش انرژی داشته باشیم.

۶ فرو ۱۳۹۷

احتمال بروز یک جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن قیمت نفت را کاهش داد

با امضای یادداشت تفاهمی از سوی ترامپ برای اعمال تعرفه بر بیش از ۶۰ میلیارد دلار واردات از چین، احتمال بروز یک جنگ تجاری کامل میان دو کشور تقویت شده و این امر سبب شد تا قیمت نفت به ۷۰٫۲۸ دلار در هر بشکه کاهش یابد.

۶ فرو ۱۳۹۷

در دسترسی به پول نفت در پسابرجام ابهام وجود دارد

در بند ۵۰۴ قانون تحریمی TRA ، چنین قید شده بود که کشور‌های خریدار نفت ایران باید از پرداخت پول آن به تهران خودداری کنند و آن پول را در بانک‌های خود بلوکه کنند. بدین ترتیب در همان شهریور سال ۹۱، وقتی بانک مرکزی و فروش نفت ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا مورد تحریم قرار گرفت، این تحریم‌ها به دلیل بسته شدن دسترسی بانک مرکزی به منابع خود در امارات متحده عربی و عدم امکان جابه‌جایی آن، اثر سریع گذاشت.

۵ فرو ۱۳۹۷
یک مقام مسئول:

شرکت توانیر سالانه ۲۵ میلیارد تومان برای طرحهای تحقیقاتی شرکتهای برق منطقه ای و شرکتهای توزیع نیروی برق سرمایه گذاری می کند

مدیرکل تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر گفت: برای طرحهای تحقیقاتی و حتی طرحهای خارج از اولویت از بابت تخصیص منابع جای نگرانی وجود ندارد و آمادگی لازم برای تخصیص منابع در این زمینه وجود دارد.

۴ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس :

توتال بزرگترین قرارداد خارجی سال ۹۶ بود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از قرارداد توتال به عنوان بزرگترین قرارداد بین المللی سال گذشته یاد کرد.

۴ فرو ۱۳۹۷

میزان واردات بنزین در سال ۱۳۹۶ روزانه ۱۲.۶ میلیون لیتر بود

میانگین روزانه مصرف بنزین تا ٢١اسفندماه سال ۱۳۹۶، ۸۰.۳ میلیون لیتر بود و پیش بینی شده مصرف بنزین در سال جاری روزانه ٨٧میلیون و ٨٠٠هزار لیتر شود. در راستای افزایش مصرف بنزین در کشور، واردات بنزین نیز در سال ۱۳۹۶، رشد یافته و میزان واردات بنزین در سال ۱۳۹۶ روزانه ۱۲.۶ میلیون لیتر بود، در واقع واردات بنزین تا دی‌ماه سال مذکور بیش از سه درصد رشد داشت که از زمانی که پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد مدار شد واردات بنزین در سه ماه دی، بهمن و اسفند بیش از ۷۴ درصد کاهش یافت.

۳ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

۱۵میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید پارس جنوبی افزوده شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: با راه اندازی نخستین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فاز ۱۳ روزانه ۱۵ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت تولید پارس جنوبی افزوده شد.

۳ فرو ۱۳۹۷

مصرف بنزین در نخستین روز سال ۹۷ نسبت به دوره مشابه پارسال (۹۶) ۱۸.۸ درصد رشد داشته است

مصرف بنزین در سراسر کشور در روز چهارشنبه (یکم فروردین‌ماه) به ۱۰۰ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید؛ این در حالی است که مصرف بنزین در مدت مشابه پارسال (۹۶) ۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است. مصرف بنزین در نخستین روز سال ۹۷ نسبت به دوره مشابه پارسال (۹۶) ۱۸.۸ درصد رشد نشان می‌دهد و مصرف نفت‌گاز در روز یکم فروردین‌ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه پارسال با پنج درصد کاهش روبه‌رو بوده است.