۱۸ خرد ۱۳۹۷

ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۵۷۵ مگاوات رسید

وزارت نیرو با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۵۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در حال احداث است اعلام کرد: از تیرماه سال ۸۸ تا ابتدای خردادماه امسال ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۵۷۵ مگاوات رسیده است.

۱۷ خرد ۱۳۹۷

صادرات برق ایران در خرداد ۹۶ به بیش از یک هزار مگاوات در روز رسید

میزان مبادلات برق ایران با همسایگان در روز چهارشنبه به یک هزار و ۷۷۴ مگاوات رسید که سهم صادرات کشور ما از این مقدار یک هزار و ۱۴۵ مگاوات بود.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

وزارت نفت به تعهد گازرسانی روزانه ۱۰ روستا پایبند است

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مطابق وعده به رییس‌جمهوری، تا پایان امسال هر روز به ۱۰ روستا گازرسانی می‌کنیم.

۱۶ خرد ۱۳۹۷

پالایشگاه اراک به ظرفیت کامل تولید روزانه ۱۶.۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ رسید

با اتمام تعمیرات اساسی پالایشگاه شازند اراک در فاز نخست، تولید بنزین در این پالایشگاه به ظرفیت کامل بازگشت.

۱۵ خرد ۱۳۹۷

همه فازهای باقی مانده پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل می‌شود

میزان افزایش تولید از میدان گازی پارس جنوبی در پنج سال گذشته که تاکنون همه بلوک‌های مرزی آن به جز فاز ۱۱، تولیدی شده است، ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده است. تا پایان امسال فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۴ هم کامل می‌شود و بخشی از فاز ۱۴ در سال آینده تکمیل خواهد شد. به طور کلی همه فازهای باقی مانده پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل می‌شود.

۱۴ خرد ۱۳۹۷

سوآپ نفتی ایران و عراق آغاز شد

در حالی که مسأله مبادله نفتی ایران با عراق از چند ماه پیش مطرح است اما به دلیل ناامنی در مسیر انتقال انجام نشده بود، رویترز اعلام کرد سوآپ نفتی بین دو کشور آغاز شده است.

۱۴ خرد ۱۳۹۷
نایب رییس هیات مدیره سندیکای برق ایران:

متوسط تلفات برق در ایران حدود ۱۱ درصد است

تامین برق در دوران پیک مصرف دغدغه مهمی است که چالش‌هایی همچون راندمان پایین نیروگاهها، اتلاف ۱۱ درصدی در شبکه توزیع و مصرف غیر بهینه توسط مردم بر شدت این دغدغه افزوده است.

۱۳ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی:

تا پایان سال ۹۶ ،۲۰۰۰ مگاوات برق وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار بود که نیروگاه‌های جدید برای تامین نیاز برقی کشور وارد مدار شوند که پیش بینی می‌شود نهایتا تا انتهای خرداد ماه این اتفاق بیفتد.

۱۲ خرد ۱۳۹۷

شرکت دالیم کره جنوبی، قرارداد ۲ میلیارد دلاری پالایشگاهی در ایران را فسخ کرده است

با تحریم‌های آمریکا، شرکت دالیم کره جنوبی، قرارداد ۲ میلیارد دلاری پالایشگاهی در ایران را فسخ کرده است. این شرکت، بنا بود در توسعه پالایشگاه اصفهان مشارکت کند.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

فاصله زیادی با قیمت واقعی آب و برق داریم

وزیر نیرو با بیان اینکه فاصله قابل ملاحظه‌ای با قیمت واقعی آب داریم، گفت: نرخ آب و برق باید امروز اصلاح شود، چون فاصله قابل ملاحظه‌ای با قیمت واقعی داریم.

۱۱ خرد ۱۳۹۷

صادرات نفت ایران ۱۰۰ هزار بشکه کم شد

بر اساس برآوردهای یک موسسه ردگیری تانکرها، صادرات نفت ایران در ماه می اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی نشان می دهد تهدیدات آمریکا مبنی بر تحریم خریداران نفت ایران به کاهش واردات نفت از این کشور منجر شده است.

۱۱ خرد ۱۳۹۷

کاهش خام فروشی راه حل فرار از تحریم فروش نفت است

با خروج آمریکا از برجام، تحریم­‌های فروش نفت ایران تا ۱۸۰ روز آینده دوباره باز خواهد گشت. در این شرایط یکی از راهکارهای فرار از تحریم فروش نفت، می‌تواند جلوگیری از خام فروشی نفت و متنوع کرن سبد صادراتی کشور باشد.

۱۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی :

کارتخوان های جدید برای کارت سوخت از تیرماه می‌آیند

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: با نصب تجهیزات جدید از پانزدهم تیرماه اولین سری کارتخوان های جدید در جایگاههای توزیع سوخت رونمایی خواهد شد.

۹ خرد ۱۳۹۷

امکان تعلیق واردات نفت ایران توسط پالایشگاه هندی وجود دارد

دو منبع آگاه به رویترز خبر دادند، صنایع رلاینس هند، مالک بزرگترین مجموعه پالایشگاهی جهان، مشغول برنامه‌ریزی برای تعلیق واردات نفت از ایران است.

۹ خرد ۱۳۹۷
معاون فنی و استاندارد ساتبا:

۷۰ درصد پیک مصرف برق در بخش ساختمان است

معاون فنی ساتبا با تاکید بر اینکه حدود ۷۰ درصد از پیک مصرف برق به بخش ساختمان اختصاص دارد، گفت: برآورد این است که بیشتر از ۲۰ هزار مگاوات از اوج بار یا پیک متعلق به لوازم سرمایشی است.