۲۷ تیر ۱۳۹۶
در جلسه شورای عالی مخازن مطرح شد؛

جزییات مطالعه دانمارکی‌ها روی لایه نفتی پارس جنوبی

طرح توسعه ای لایه نفتی پارس جنوبی شرکت دانمارکی مرسک در جلسه شورای عالی مخازن بررسی شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

بازگشت پر ماجرای شرکت‌های داخلی به مناقصه میدان آزادگان جنوبی

در حالی مدیرعامل شرکت متن خبر حضور ۲ شرکت ایرانی در مناقصه میدان نفتی آزادگان جنوبی را رسانه‌ای کرده است که تا چند هفته قبل وزارت نفت از دعوت این شرکت‌های توانمند و خوش‌سابقه داخلی برای شرکت در این مناقصه خودداری کرده بود.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو خبر داد

ابطال ۱۴ هزار مگاوات از قراردادهای بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه/ بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت به وزارت نیرو

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه دولت با پیشنهاد وزارت نیرو درباره صادرات برق توسط بخش خصوصی موافقت نکرد، گفت: ۱۴ هزار مگاوات موافقتنامه و قرارداد احداث نیروگاه توسط بخش خصوصی ابطال شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی دولت:

قرارداد فاز ۱۱ قراردادی کم نظیر در تاریخ ایران بعد از برجام است

سخنگوی دولت گفت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، قراردادی کم نظیر در تاریخ ایران به ویژه بعد از برجام است.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو

دولت ۳۰هزارمیلیارد تومان به وزارت نیرو بدهکاراست

معاون وزیر نیرو گفت: باتوجه به اختلاف ۴۴تومانی قیمت تمام شده هر کیلو وات ساعت برق و نرخ فروش همین میزان به مشترکین ،دولت ١۴هزارمیلیارد تومان درحال حاضر به بخش خصوصی بدهکاراست.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

ایران چقدر نفت،گاز و فرآورده تولید و صادر می‌کند؟

متوسط تولید نفت خام و صادرات نفت خام کشور در سال ۱۳۹۵ نسبت به پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۲ به ترتیب بیش از ۴۰ و ۱۴۰درصد رشد داشته است و طبق اخرین اخبار اعلام شده از سوی مسئولان قرار است تولید نفت خام کشور تا پایان سال به چهار میلیون بشکه در روز برسد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

آغاز جلسات تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز ایران در مجلس

عصر امروز با برگزاری نخستین جلسه کمیته تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز ایران، تدوین این اساسنامه در مجلس شورای اسلامی کلید می خورد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

مجوز نهایی قرارداد ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه با مپنا هنوز صادر نشده است/ زمان برای تامین مالی وجود دارد

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی گفت: تفاهم‌نامه ساخت ۵ هزار مگاوات از لحاظ قانونی در حال طی کردن مراحل نهایی است و هنوز به صورت رسمی مبادله نشده است، اما در حال دریافت اخذ مجوز نهایی هستیم تا هر چه سریع‌تر قرارداد مبادله شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

پتروپارس ایران با ژاپن تفاهمنامه نفتی امضا کرد

شرکت ملی نفت ایران (شرکت پتروپارس ) و شرکت تویو ژاپن تفاهمنامه نوسازی تأسیسات و افزایش تولید گاز میدان سلمان ( واقع در خلیج فارس ) را امضا کردند.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
نماینده سنقر در مجلس خبر داد

فروش پالایشگاه نفت کرمانشاه به یک دهم قیمت واقعی

یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از فروش سهام پالایشگاه نفت کرمانشاه از ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۲۵۰ تومان خبر داد و بر تحقیق و تفحص مجلس از این موضوع تاکید کرد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

بی اعتنایی وزارت نیرو به احداث ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی

گروه مپنا اعلام کرد: علی‌رغم انعقاد تفاهم‌نامه بین گروه مپنا و وزارت نیرو مبنی بر احداث ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالا تاکنون و با گذشت ۱۴ ماه، هیچ قراردادی برای رسمیت بخشیدن به این طرح از سوی وزارت نیرو با مپنا امضا نشده است.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
تا سال ۲۰۴۰

خودروهای برقی ۸ میلیون بشکه در روز تقاضای نفت را کاهش می‌دهند

موسسه تحقیقاتی بلومبرگ نیو انرژی پیش بینی کرد خودروهای برقی تا سال ۲۰۴۰ میلادی میزان تقاضا برای نفت را ۸ میلیون بشکه کاهش دهند که این رقم بیشتر از مجموع تولید نفت فعلی کشورهای ایران و عراق است.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
حضرتی:

قراردادهای اولیه وزارت نفت با خاتم‌الانبیاء و ستاد اجرایی منعقد شده است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی انعقاد قرارداد با شرکت فرانسوی توتال را موجب جذب سایر شرکت‌های خارجی و تشویق آنها به سرمایه‌گذاری در ایران دانست و گفت که وزارت نفت قراردادهای اولیه خود را با شرکت‌های داخلی از جمله خاتم‌الانبیاء و ستاد اجرایی منعقد کرده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

درمورد بکارگیری توربین جدید مپنا تا دو هفته آینده تصمیم گیری می شود

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: گزارشی در ارتباط با توربین جدید گروه مپنا در دست تهیه است که نتایج آن تا دو هفته آینده آماده می شود و پس از دریافت آن گزارش ها، در مورد ارتقای توربین های کلاس ای (E) تصمیم گیری می شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

برنامه نیروگاه شهید رجایی برای کاهش آلایندگی‌ها

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی گفت: به منظور کاهش آلایندگی‌های نیروگاه برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته به طوری که قصد داریم اعتباری به صورت فاینانس در حدود ۳۰۰ میلیون دلار برای بازسازی واحدهای بخار جذب کنیم.