۱۷ مرداد ۱۳۹۸

انفعال پالایشی ایران در ترکیه/ فرصتی ۲۰۰ هزار بشکه‌ای که سوخت

شرکت دولتی نفت آذربایجان برای تامین نفت مورد نیاز پالایشگاه جدید ۶.۳ میلیارد دلاری خود در ترکیه قادر به خرید از ایران نشد و به روسیه روی آورد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۸

کارت‌های سوخت با مصرف نامتعارف غیرفعال می شوند

بعد از عرضه بنزین با کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مرداد ماه سال جاری، اگر خودرویی بیش از حد متعارف با کارت سوختش در طول یک ماه سوخت گیری کند این کارت غیر فعال خواهد شد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

موافقت‌نامه آب و هوایی پاریس معاهده‌ای اقتصادی است نه محیط‌زیستی

سرمست گفت: مسئولیت رسیدگی به توافق‌نامه پاریس در مجلس ما به کمیسیون کشاورزی ارجاع شده است، زیرا متولی این موافقت‌نامه در کشور ما محیط زیست است، لذا باید بگویم موضوع در کشور ما به درستی فهم نشده است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

برنامه مشارکت ملی برای سازگاری با شرایط تغییر اقلیم مغفول مانده است

پیری گفت: توافق‌نامه پاریس بر دو پایه، کاهش انتشار و دیگری سازگاری با شرایط ناشی از تغییر اقلیم متمرکز است. اگرچه توجه ما بیشتر بر کاهش انتشار است، اما بال کمتر دیده شده توافق‌نامه سازگاری با شرایط است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۸

آمادگی ۹ کشور منطقه برای خرید بنزین ایران

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران از اعلام آمادگی رسمی خریداران خارجی بنزین ایران در ۹ کشور منطقه خبر داد و گفت: برندگان عرضه‌های بورس انرژی، ظرف یکماه محموله‌های خود را تحویل می‌گیرند.

۱۳ مرداد ۱۳۹۸

پالایش نفت اصفهان به عنوان پنجمین شرکت دولتی در بورس بی‌مشتری ماند

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: عرضه ۲۰ درصد سهام پالایش نفت اصفهان که قرار بود امروز شنبه در بورس عرضه شود، مشتری پیدا نکرد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۸

اولین محموله بنزین صادراتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس فروخته شد

یک منبع مطلع گفت: امروز برای نخستین‌بار ۱۰ هزار تن بنزین صادراتی در بورس انرژی عرضه شد که ۳ هزار تن از این عرضه معامله و صادر شد.

۳۰ تیر ۱۳۹۸
کارشناس نفت و گاز:

۳ راهکار برای رونق یافتن بورس نفت ایران

یک کارشناس نفت وگاز مطرح کرد: تخفیف موقت، کاهش قیمت پایه و کاهش مبلغ پیش پرداخت ۳ راهکار برای استقبال بیش تر از نفت عرضه شده در بورس است.

۲۹ تیر ۱۳۹۸

تخفیفات کمیته فروش نفت به بورس نفت تسری یابد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان با توجه به مصلحت کشور در شرایط تحریم، نفت را موقتا با تخفیف‌های لازم صادر کرد.

۱۶ تیر ۱۳۹۸

بورس نفت راهکار مقابله با سلطان‌های نفتی

عرضه نفت در بورس یکی از راهکارهای ایران برای مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکا است. این راهکار ضد تحریمی با توجه به سازوکار شفاف و اخذ تضامین معتبر از خریداران، امکان بروزهرگونه فساد را از بین می‌برد.

۲ تیر ۱۳۹۸

کلیات طرح افزایش ظرفیت پتروپالایشگاه‌ها به تصویب مجلس رسید

امروز (یکشنبه) کلیات طرح “افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی” در صحن علنی مجلس مطرح شد و توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسید.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

سیر تا پیاز عرضه نفت در بورس/۹ اقدام اصلاحی برای جذابیت

عرضه نفت در بورس به عنوان راهکاری برای متنوع‌سازی روش‌های فروش نفت و کم اثر کردن تحریم‌ها طراحی شده که با استمرار عرضه، به نظر می‌رسد بتواند فشار تحریم‌ها را کاهش دهد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

پیام فروش ۷۰ هزار بشکه نفت در بورس همزمان با تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا

در حالی سه شنبه هفته قبل، ۷۰ هزار بشکه نفت‌ خام سنگین ایران در بورس انرژی معامله شد که چند روز قبل از آن، وزیر امور خارجه آمریکا از تعلیق معافیت‌های نفتی با هدف به صفر رساندن فروش نفت ایران خبر داده بود.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

توسعه صنعت پالایشگاهی، راهکار بلند‌مدت بی اثر کردن تحریم‌های نفتی/ مشکلات اصلی عدم توسعه پالایشگاه‌ها چیست؟

وابستگی زیاد بودجه کشور به درآمد نفتی و شروع دور جدید تحریم‌های نفتی، اوضاع را سخت‌تر کرده است. تنها راهکار بلندمدت حل مشکل تحریم نفتی، ایجاد زنجیره ارزش نفت و به تبع آن توسعه ظرفیت پالایشگاهی است.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

وزارت نفت فرصت عرضه نفت در بورس را به تهدید، تبدیل نکند/ عرضه نفت در بورس راهی برای ایجاد بازار‌های جدید

صحبت‌های ضد و نقیضی پیرامون موضوع عرضه نفت در بورس مطرح است از جمله: تحریم شدن خریدارن و محدود بودن مقصد فروش محموله‌ها این در حالی است که مقصد نفت خریداری شده از بورس آزاد و تحریم پذیری آن دشوارتر است.