۲۳ آبان ۱۳۹۶
آژانس بین‌المللی انرژی:

تقاضای نفت تا ۸ سال دیگر از ۱۰۰ میلیون بشکه می‌گذرد/ پیش‌بینی قیمت ۸۳ دلار

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد تقاضای نفت تا ۸ سال دیگر از ۱۰۰ میلیون بشکه بگذرد و قیمت نفت به بشکه‌ای ۸۳ دلار برسد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

تشکیل وزارت انرژی، مشکل نیروگاهها را حل می‌کند

رییس سندیکای برق گفت:از آنجایی که وزارت نفت مسوول تامین سوخت نیروگاه های حرارتی است در حالیکه مدیریت و سیاست گذاری آن مربوط به وزارت نیرو، در این میان همواره نا هماهنگی وجود دارد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

تولید نفت میادین غرب کارون تا پایان ۹۷ به ۵۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسد

چشم انداز تولید نفت خام از میادین نفتی غرب کارون جمعاً یک میلیون و ۳۳۰ هزار بشکه در روز است که انتظار می‌رود تا پایان سال ۱۳۹۷حدود ۵۵۰ هزار بشکه در روز برداشت از این میادین تحقق یابد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
رئیس توتال:

در صورت تغییر تصمیم آمریکا درباره برجام قرارداد گاز پارس جنوبی را بازنگری می‌کنیم

در حالی که توتال با خرید سهام چند شرکت از آمریکا حضور خود را در این کشور افزایش داده است، این‌بار رئیس توتال با نگرانی بیشتری درباره قرارداد با ایران صحبت کرده و گفته است اگر آمریکا موضع سختی در برابر ایران بگیرد، درباره قرارداد گاز پارس جنوبی بازنگری می‌کنیم.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر نیرو خبر داد

توقف فروش برق دولتی به مصرف‌کنندگان بالای ۵ مگاوات

قائم مقام وزیر نیرو گفت: کلیه ی مصرف کنندگان بالای ۵ مگاوات (اعم از موسسات بزرگ و هتل ها و…) باید برق مورد نیاز خود را از بخش خصوصی خریداری کنند چرا که وزارت نیرو دیگر حاضر نیست با این موسسات بزرگ قراردادی منعقد کند.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
در نیمه نخست امسال

تولید گاز از میدان پارس جنوبی از مرز ۸۵ میلیارد متر مکعب گذشت

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تولید ۸۵,۴ میلیارد مترمکعب گاز ترش غنی در نیمه نخست امسال گفت: تولید تجمعی گاز از میدان پارس جنوبی در سال گذشته به ۱۵۵.۲۳ میلیارد متر مکعب رسید.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
چشم انداز اقتصاد ایران تا سال۲۰۴۰

افزایش صادرات گاز طبیعی به کشورهای همسایه

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که تولید گاز طبیعی در ایران تا سال ۲۰۲۱ به رشد بالای خود ادامه خواهد داد و به ۹۶۰ میلیون متر مکعب در روز می‌رسد، بعد از آن انتظار می رود نرخ رشد، سال به سال تا محدوده ۵ تا ۱۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد. احتمال می‌رود در چند سال آینده، صادرات گاز طبیعی به کشورهای همسایه تا ۱۰۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش یابد. اما هر نوع رشد بیشتر صادرات، به ویژه به اتحادیه اروپا، دشوار است.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
آزادگان جنوبی در یک‎قدمی افزایش مجدد تولید؛

توسعه در غرب کارون با شتاب ادامه دارد

معاون شرکت متن در امور توسعه گفت:در ادامه روند افزایش ظرفیت تولید میدان آزادگان جنوبی، تولید این میدان تا پایان آبان ماه امسال از مرز ۱۰۰ هزار بشکه در روز عبور می‎کند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

پیام‌های مهم تعلل توتال در توسعه پارس جنوبی/ رویای تاثیر امضای IPC روی بازنگشتن تحریم‌ها بر باد رفت

مدل برخورد توتال با اجرای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی حاکی از آن است که امضای این قراردادها، نه تنها به معنای شکسته شدن سد تحریم‌ها علیه ایران نیست بلکه این قراردادها، یک ابزار جدید دیگر برای اعمال فشار به ایران محسوب می‌شوند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

طرح برندینگ منافع جایگاه داران سوخت را تامین می‌کند

رییس کانون کارفرمایان جایگاه داران سوخت کشور گفت:زمانی می توانیم بگوییم طرح برندینگ به طور کامل اجرایی شده که زنجیره سوخت از بخش تامین تا توزیع و عرضه در دست بخش خصوصی باشد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

الگوهای پیشنهادی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری خارجی در صنعت برق

رییس سندیکای صنعت برق ایران با تاکید بر اینکه بخش خصوصی مخالف ورود سرمایه گذاری خارجی نیست، معتقد است سرمایه گذاری خارجی نباید به فلج شدن بخش خصوصی داخلی منجر شود.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

اختلاف وزارت نفت و نیرو؛ترمز توسعه واحدهای تولید پراکنده برق

درحالی درست پس از گذشتن از پیک مصرف برق، وزارت نفت گاز واحدهای تولید پراکنده برق را قطع کرده که تضاد سیاست‌های وزارت نفت و نیرو، انتقال برق را با مخاطره روبرو کرده است.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر خبر داد

امکان رصد آنلاین خاموشی‌ها در تمام نقاط کشور فراهم شد

با راه اندازی سامانه رصد، امکان رصد آنلاین بروز هر نوع خاموشی در هر نقطه کشور در مرکز شرکت توانیر فراهم شد و مسئولان مربوطه در صورت بروز خاموشی بلندمدت از شرکت های توزیع منطقه توضیح می‌خواهند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

فلاحتیان: اکثر سرمایه گذاران داخلی توانایی احداث نیروگاه را ندارند

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت:کمتر از ۲۰ درصد سرمایه‌گذاران بخش داخلی که برای آن‌ها موافقت‌نامه اصولی صادر می‌شود می‌تواند نسبت به ساخت نیروگاه اقدام کنند و مابقی توانایی کافی برای انجام این کار را ندارند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
پس از گذشت ۴ سال؛

تعمیرات اساسی پالایشگاه لاوان کلید خورد

تعمیرات اساسی و احیای واحد بنزین سازی تبدیل کاتالیستی شرکت پالایش نفت لاوان آغاز شد.