۱۳ اسفند ۱۳۹۷

سیاست ارز یارانه‌ای؛ تاثیری در معیشت مردم نداشته است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به سیاست ارز ترجیحی دولت گفت:تداوم سیاست ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی، رانت و انحصار برای افرادی معدود و فقر و تنگدستی برای مرد عادی را رقم خواهد زد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۷
میرزایی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس:

سیاست ارز یارانه در کنترل قیمت‌ها ناتوان بوده است/ پرداخت یارانه کالاهای اساسی به مردم بررسی می‌شود

میرزایی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به سیاست تخصیص ارز ترجیحی به واردات کالاهای اساسی گفت: سیاست اختصاص ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی نتوانسته است در کنترل افزایش قیمت کالاهای اساسی خوب عمل کند.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

توکلی: بانک‌ها مخل تولید هستند و اتکا به نفت کم نشد/ دژپسند: حذف یارانه پردرآمدها اجرایی نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بانک‌ها مخل تولید هستند، گفت:‌ اتکا به نفت در بودجه کم نشده و عزمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

اجرای هدفمندی یارانه‌ها در برنامه ششم بر عهده دولت گذاشته شد/ بررسی برنامه تا ۱۰ روز آینده در صحن مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تا ۱۰ روز آینده برنامه ششم توسعه در مجلس بررسی خواهد شد، گفت: اختیار تمدید یا حذف قانون هدفمندی یارانه‌ها در برنامه به دولت واگذار شده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۵

مصباحی‌مقدم: مخالفت دولت با حذف یارانه ثروتمندان قابل قبول نیست/میدری:حذف یارانه‌ها مشکل است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه قانون هدفمندی یارانه ها بسیار بد اجرا شد، گفت: برای اصلاح آن ناگزیریم گام های مهمی را برداریم تا به نتیجه برسیم، مجلس یک گام را برداشت و دولت مخالفت کرد که این مخالفت قابل قبول نیست.

۲۵ فروردین ۱۳۹۵

دولت سال گذشته یارانه ۳ میلیون نفر را حذف کرد/ ۱۷ میلیون نفر از دهک‌های بالا قابل شناسایی نیستند

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حدود ۱۷ میلیون نفر از دهک‌های بالای جامعه شامل مشاغلین آزاد و تجار هستند که شناسایی این افراد برای دولت مشکل است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۵

مصوبه حذف یارانه دهک‌های پر درآمد ناپخته و پرابهام است/ امکان تفکیک دارایی از درآمد وجود ندارد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: مصوبه حذف‌ دهک‌های درآمدی ناپخته و پر ابهام است و امکان تفکیک دارایی از درآمد وجود ندارد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۵

دهک‌های بالای درآمدی شناسایی شده‌اند/ امکان قطع فوری یارانه‌ با تصویب مجلس

یک مقام آگاه خبر داد دهک‌های پردرآمد جامعه برای اجرای مصوبه جدید مجلس یعنی حذف(حدود ۲۴ میلیون نفر) از یارانه‌بگیران در وزارت رفاه شناسایی شده‌اند و با پیش‌بینی خطای ۸ درصدی امکان حذف فوری آنها وجود دارد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۵

دولت با پیشنهاد حذف یارانه ثروتمندان مخالفت کرد/نوبخت:پیشنهاد حذف سه‌دهک نمی‌تواند رافع مشکل دولت باشد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در مخالفت با حذف یارانه ۳ دهک پردرآمد جامعه گفت: این پیشنهاد نمی‌تواند رافع مشکل دولت باشد.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

معیار حذف یارانه‌ها رسماً اعلام شد

معاون رفاه وزارت تعاون مبنای حذف یارانه‌ها را خودرو ، معامله ملکی، محل سکونت و شغل فرد اعلام کرد و گفت: این حق فرد است که بداند برای چه حذف شده است و ما به خود فرد می‌گوییم، ولی این موضوع را در رسانه‌ها نمی‌گوییم تا رفتار مردم تغییر نکند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۴
مصباحی مقدم: با روند کنونی

حذف یارانه ثروتمندان ۵۰ سال طول می‌کشد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه عزم و همت لازم برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی وجود ندارد، گفت: دولت در حذف یارانه ثروتمندان کند عمل می‌کند و ممکن است تا ۵۰ سال همچنان مبتلا به پرداخت یارانه نقدی به همه خانوارها باشیم.

۱۵ بهمن ۱۳۹۴

سنگ بزرگ برای نزدن/ حذف یارانه ۱۵میلیون نفر شدنی است؟

درحالی خبرهای روزهای اخیر حکایت از طرح جدید برای حذف یارانه ۱۵میلیون نفر در سال آینده دارد که دولت در سال جاری نتوانست به قانون عمل و یارانه ۶میلیون پردرآمد را قطع کند، حال چطور می‌خواهد یارانه ۱۵میلیون پردرآمد را قطع کند؟

۴ بهمن ۱۳۹۴

کاهش ۱ میلیون و ۴۶۳ هزار نفری یارانه بگیران از ابتدای امسال

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از کاهش ۱.۴۶۳ میلیون نفری جمعیت یارانه بگیران از اسفند سال گذشته خبر داد و گفت: ۹۶ درصد منابع هدفمند سازی یارانه صرف پرداخت نقدی یارانه شده است.

۳۰ دی ۱۳۹۴

اصلاح هدفمندی یارانه‌ها «وعده روحانی» که فراموش شد

درحالی رئیس جمهور و کابینه وی بارها به اصلاح هدفمندی یارانه ها تأکید کرده اند که پیشنهادهای مربوط به این قانون در لوایح برنامه ششم و بودجه ۹۵ نشان میدهد که دولت اصلاح را تنها حذف کُند یارانه بگیران می داند.

۲۹ دی ۱۳۹۴

هزینه ۲۱۹هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون

مطابق گزارش تفریغ بودجه سال ۹۳ از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا پایان شهریورماه سال ۹۴ جمعاً بیش از ۲۱۹هزار میلیارد تومان صرف اجرای این قانون شده است.