۷ مرداد ۱۳۹۲

حضور روسای دانشگاه در شورای سنجش به کمیسیون ارجاع داده شد

براین اساس حضور رؤسای سه دانشگاه از دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم در شورای سنجش و پذیرش دانشجو منوط به بررسی های مجدد کمیسیون آموزش و تحقیقات شد.

۶ مرداد ۱۳۹۲

ماده یک طرح سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شد

نمایندگان ماده یک طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور با ۱۳۶ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع آرای ۲۰۵ نماینده حاضر را تصویب کردند.

۶ مرداد ۱۳۹۲

نظر رئیس سازمان سنجش کشور در رابطه با طرح سنجش و پذیرش دانشجو

در این طرح سوابق تحصیلی در کنار آزمون‌های عمومی و تخصصی دیده شده است که همین اشکالات طرح قبلی را برطرف می‌کند.
عدم برگزاری آزمون عین بی‌عدالتی است. در این طرح طی مدت پنج سال ۸۵ درصد رشته‌های آموزش عالی کشور به تدریج به سمت در نظر گرفتن سوابق تحصیلی می‌روند.

۶ مرداد ۱۳۹۲

دلایل موافقان و مخالفان طرح پذیرش دانشجو چه بود؟

ایرج ندیمی در مخالفت با طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مذاکر آموزش عالی کشور گفت: چرا باید کسی از رفتن به دانشگاه باز بماند چرا که به طور مثال در روش تست زنی آموزش نیافته است. طراح طرح مطرح کردند که کنکور سال گذشته بدون قانون اجرا شد و باید اجازه […]

۶ مرداد ۱۳۹۲

نمایندگان با ۱۴۷ رای با کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو موافقت کردند

نمایندگان با ۱۴۷ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع با کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه های مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.

۵ مرداد ۱۳۹۲

گزارشی از دیپلماسی علم و فناوری فرانسه(بخش اول)

انتشار این گزارش از سوی این سایت در راستای بهره‌مندی از تجارب و دستاوردهای دیگر کشور‌ها در همکاری‌های علمی و فناوری شان ‌می‌باشد و الگوگیری و استفاده از آن منوط به در نظر گرفتن اصول و اهداف دیپلماسی علم و فناوری کشور و منافع ملی‌مان می‌باشد.

۵ مرداد ۱۳۹۲

نرم‌افزار فیلترینگ خانگی و اداری،پروژه هایی در انتظار بودجه

عرضه دو نرم افزار فیلترینگ خانگی و اداری در قالب اجرای طرح توليد و ساماندهي محتواي الكترونيكي – تسما -در دستور کار شورایعالی اطلاع رسانی قرار گرفته و از جمله پروژه های مصوب این شورا محسوب می شود. به محض دریافت اعتبارات مالی این دو پروژه امکان عرضه رایگان آنها نیز وجود خواهد داشت.

۵ مرداد ۱۳۹۲

تحریم، دلیل تعلل اپراتور ماهواره‌ای در مکان‌یابی کوهنوردان مفقود‌شده

این اپراتور بین المللی ماهواره ای و سازمان متبوع مرتبط با این موضوع، بدون توجه به جان انسان ها و به بهانه تحریم، همکاری مناسبی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نداشتند. از این سازمان ها باتوجه به اینکه جان انسان ها درمیان بود، انتظار بیشتری می رفت تا در جهت نجات جان این سه کوهنورد همکاری و تعامل کاملی با ما داشته باشند که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

۳ مرداد ۱۳۹۲

شرکت ارتباطات زیر ساخت تنها ۱۱% در قیمت اینترنت سهم دارد

مهدی خدایی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت سهم این شرکت درقیمت خدمات ADSL را ۱۱ درصد اعلام کرد و با اشاره به اینکه تعرفه تمامی خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت براساس نرخ تعیین شده کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت می گیرد، اجاره ماهیانه هر STM1 سرویس اینترنت که معادل MBP 155 است را ۳۷.۵ میلیون تومان برشمرد.

۳ مرداد ۱۳۹۲

اعتبار خرید تبلت دانش آموزی در تهران تامین شد

خرید این تبلت ها را به شرکت های تولیدی داخلی سفارش داده‌ایم و اعتبار آن تامین شده است. معلمان نیز درحال آموزش هستند.

۲ مرداد ۱۳۹۲

مرجعیت ثبت مالکیت فکری به قوه مجریه منتقل خواهد شد

قانون ثبت مالکیت فکری چندین بار در مرکز پژوهش‌های و کمیسیون مجلس شورای اسلامی مطرح بوده و پیشنهاد کردند که این قانون دائمی شود. این قانون به دلیل وجود اشکالات اساسی و تناقضی که با نقشه جامع علمی کشور داشت، درخواست شد که این قانون دائمی نشود و تنها یک سال تمدید شود تا مخترعان در کشور بلاتکلیف نباشند.

۱ مرداد ۱۳۹۲

ثبت دامنه «ir.» به دلیل افزایش نرخ ارز دوبرابر شد

مهم‌ترین دلایل افزایش دو برابری ثبت دامنه‌های دات‌آی‌آر در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ ، اطمینان خاطر از خدمات مناسب این دامنه و افزایش قیمت دامنه‌های عمومی نظیر .com در نتیجه افزایش نرخ ارز است.

۱ مرداد ۱۳۹۲

گامهای آخر ایران برای ثبت دامنه«iran.»

همکاری همه‌جانبه‌ای از سوی مسئولان کشور و بخش خصوصی برای ثبت دامنه نقطه ایران انجام شده و مدت طولانی است که همه انتظار اجرایی شدن این کار را می‌کشند.

۱ مرداد ۱۳۹۲

اینترنت در ایران گران است/ایجاد رقابت در تجارت پهنای باند برای کاهش قیمتها

یک خط اینترنت پرسرعت ۱۲۸ کیلوبیتی هم اکنون حدود ۱۲ هزار تومان محاسبه می‌شود و خانوار ایرانی توانایی پرداخت ماهانه این رقم را ندارند؛ براین اساس باید راهکاری برای پایین آوردن قیمت اینترنت پرسرعت به کار گرفته شود.

۱ مرداد ۱۳۹۲

تلاش‌دانشگاه‌شریف برای‌ایجاد ارتباط اساتید با صنعت/ بی‌توجهی به نظام تامین مالی

یکی از برنامه‌های دانشگاه در ارتباط با توسعه فعالیت‌های صنعتی این است که به کمک اساتیدی می پردازد که ارتباط کمتری با صنعت دارند، دانشگاه از طریق اساتید دیگری که ارتباط خوبی با صنعت دارند سعی می کند ارتباط این اساتید را با صنعت افزایش دهد.