۱۸ شهر ۱۳۹۲
برای اولین با در کشور:

اجرای طرح جامع آمارگیری تخصصی بخش خانوار و افراد در حوزه IT

طرح آمارگیری جامع تخصصی بخش خانوار و افراد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور در چارچوب اجرای نظام پایش شاخص های ICT و ظرفیت سازی فنی در خصوص ارتقای جایگاه ایران در ارزیابی های مجامع بین المللی حوزه فاوا توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری مرکز آمار ایران بعنوان متولی اجرای آمارگیری های ملی و با هماهنگی و مشاوره اداره آمار و اطلاعات اتحادیه جهانی ارتباطات ITU انجام خواهد شد.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

ماهواره شریف-ست با ماموریت عکس‌برداری آماده پرتاب است

تعیین زمان پرتاب این ماهواره به‌عهده سازمان فضایی است و این سازمان درباره زمان پرتاب تصمیم‌گیری خواهد کرد. شریف‌ست با ماهواره‌بر بومی “سفیریک‌‌ــ‌‌بی” به فضا پرتاب می‌شود و مأموریت اصلی آن عکس‌برداری، تهیه تصویر رنگی و مخابره آن به زمین است.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

وام ۲میلیاردی وزارت ارتباطات به شرکتهای دانش‌بنیان/ضمانت‌نامه بانکی بزرگترین مشکل استفاده از تسهیلات

این وزارتخانه براساس برنامه‌های مدنظر می تواند به شرکتهای متقاضی تا سقف ۲ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص دهد اما شواهد نشان می‌دهد که آنطور که باید این تسهیلات مورد استقبال واقع نمی شود. الزام برای ضمانت‌های اجرایی از جمله دلایل عدم استقبال از وام وجوه اداره شده این بخش است.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

صورتجلسه عزل رئیس دانشگاه آزاد وجود خارجی ندارد

توفیقی گفت: چنین صورتجلسه‌ای اصلاً وجود خارجی ندارد و من چنین صورتجلسه‌ای نه دیده‌ام و نه امضا کرده‌ام. هر گونه بررسی در خصوص تغییر رئیس دانشگاه آزاد منوط به برگزاری جلسه هیأت امنا است.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

دومین موجود‌ زنده فضانورد چه حیوانی خواهد بود؟/پرتاب تا یک‌ ماه و‌ نیم آینده

از میان حیواناتی چون میمون، موش، خرگوش و گربه یکی را برای اعزام به فضا انتخاب خواهیم کرد. چنانچه شرایط جوی مناسب باشد و قبل از پرتاب کاوشگر، باد کمتر بوزد شانس زیادی در حد ۸۵ درصد برای بازگشت و بازیابی موفقیت آمیز این کاوشگر وجود دارد.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

سید کاظم اکرمی به عنوان مشاور عالی وزارت آموزش و پرورش منصوب شد

علی اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حکمی «دکتر سید کاظم اکرمی» را به عنوان مشاور عالی این وزارتخانه معرفی و منصوب کرد.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید از پایه اول شروع می‌شد

بنده اعتقاد دارم اجرای این نظام که آن را کاملا بر حق می‌دانم باید از پایه اول ابتدایی آغاز می‌شد و این موضوع را در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بیان کردم زیرا هدف گذاری در بازه ۵ پایه در یک دوره تحصیلی با هدف گذاری در یک بازه۶ پایه تفاوت دارد و سوار کردن یک پایه در بین کار در بخش‌های مختلف آن از جمله تالیف محتوای کتب درسی و… اثرات نامطلوبی برجای می‌گذارد.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

بهسازی نیروی انسانی و بهبود مدیریت آموزشگاهی مهمترین اولویتهای دوره ابتدایی است

بهسازی نیروی انسانی را مهم‌ترین اولویت این دوره تحصیلی است. باید به سمتی برویم که روح معلم را در اختیار داشته باشیم لازمه این کار افزایش انگیزه معلمان با راهکارهای مناسب و گام به گام امکان‌پذیر است، بهبود مدیریت آموزشگاهی با رویکرد مدرسه محوری دومین اولویت دوره ابتدایی است.

۱۸ شهر ۱۳۹۲

طرح «مدرک بومی» برای جبران کمبود پزشک در مناطق محروم

ممکن است افراد بومی نتوانند با افراد کل کشور در رشته‌های پزشکی رقابت کنند که می‌توان آنها را با ورودی متفاوت در نظر بگیریم و برای دانشجویان مدرک مخصوص آن استان بومی در نظر گرفت که این موضوع باید در قالب طرح و لایحه بررسی شود که نیاز به زمان دارد.

۱۷ شهر ۱۳۹۲

۱۷ میلیارد تومان قرارداد خرید تجهیزات آزمایشگاهی داخلی منعقد شده است

دکتر خیام نکویی از انعقاد بیش از ۱۷ میلیارد تومان قرارداد خرید تجهیزات آزمایشگاهی داخلی خبر داد. این قراردادها بخشی از ۴۰ میلیارد تومان قراردادی است که در زمان برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که در اردیبهشت ماه برگزار شد.

۱۶ شهر ۱۳۹۲

گمانه‌زنی‌ها از انتصاب ابتکار به عنوان معاون علمی و فناوری

یک منبع آگاه با تایید این خبر گفت که به احتمال زیاد رییس جمهور حکم ریاست خانم ابتکار بر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را طی روزهای آینده صادر خواهد کرد.

۱۶ شهر ۱۳۹۲

نظرات دانشجویان دانشگاه شریف پیرامون طرح تفکیک جنسیتی+ فیلم

کلیپ تصویری «گزارش یک طرح»، گزارشی است از نظرات دانشجویان دانشگاه شریف پیرامون طرح تفکیک جنسیتی، طرحی که هرکس به گونه ای به آن نگاه می کند، یکی اجراشدن آن را فاجعه می داند و یکی اجرانشدن آن را، یکی اجرای آن را غیرممکن می داند و دیگری تنها راه نجات را اجرای آن می شمارد.

۱۶ شهر ۱۳۹۲

ترکان: باید فرصت کسب و کار دانش بنیان در حوزه فضایی را ایجاد کنیم

تقويت فعاليت هاي علمي، دانشگاهي و توسعه كسب و كار دانش بنيان از برنامه هاي سازمان فضايي است.در جزئيات فعاليت‌ها قرار است تا دانشمندان فعاليت‌هاي علمي خود را با حوزه‌هاي فني دانشگاه‌ها در ميان بگذارند تا با كامل كردن آن به سمت تجاري شدن يافته‌هاي علمي گام برداشت.

۱۶ شهر ۱۳۹۲

دومین اعزام موجود زنده به فضا امسال انجام می‌شود

در سال گذشته پرتاب و بازيافت موفقيت آميز موجود زنده با استفاده از حامل سوخت جامد انجام شد و قرار است دومين اعزام موجود زنده با استفاده سوخت مايع كه داراي شتاب كمتر است، امسال انجام شود .

۱۶ شهر ۱۳۹۲

«بورس ایده» برای تکمیل چرخه علم و فناوری راه‌اندازی می‌شود

با راه‌اندازی بازار دارایی‌های فکری (بورس ایده) در فرابورس در نیمه دوم سال جاری، شرایط بسیار مناسبی برای تجاری‌سازی ایده‌ها و تأمین منابع مالی لازم در این خصوص فراهم خواهد شد که این امر، به نوبه خود در حفظ و تقویت انگیزه نخبگان و همچنین حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان که در این دیدار، مورد تأکید مقام معظم رهبری بود، بسیار مؤثر و راهگشـا خواهد بود.