۱۱ اسفند ۱۳۹۵
در دیدار ستاری و وزیر حمل‌و‌نقل اتریش صورت گرفت؛

تاکید بر گسترش همکاری‌های فناوری و نوآوری میان ایران و اتریش

در دومین روز سفر هیات عالی‌رتبه علمی و فناوری کشورمان به وین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی و جرج لیچ فرید وزیر حمل و نقل و نوآوری اتریش دیدار و گفتگو کردند.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
فرهادی مطرح کرد؛

اعلام ظرفیت مجدد برخی دانشگاه‌ها با وجود صندلی های خالی!

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم روز جهانی آینده؛ تصمیم سازی مبتنی بر بینش آینده‌نگری گفت: برای دستیابی به آینده مطلوب نظام آموزش عالی، باید در کنار توجه به تجارب گذشته و حال، موضوع آینده‌نگری و آینده نگاری در کانون توجه قرار گیرد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

ولایتی: به نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی بورسیه می‌دهیم

رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با تصمیمی که گرفته شده، بنای ما این است که در درجه اول به نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و در درجه بعد به دانشگاه های دیگر بورسیه دهیم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

پیشنهاد مجلس برای افزایش ۳ درصدی بودجه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

رئیس کمیسیون آموزش گفت: افزایش ۳درصدی بودجه دانشگاه‌ها در مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده به گونه‌ای است که میانگین رشد بودجه در لایحه بودجه ۹۶ از ۱۳ درصد به ۱۶ درصد خواهد رسید.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

ایران و اتریش ۵ قرارداد و تفاهم نامه همکاری در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری امضا کردند

در دیدار معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور و میتر لهنر معاون صدراعظم و وزیر علوم، تحقیقات و اقتصاد اتریش، ۵ قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری به امضای طرفین رسید.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: ایران گام‌های بلندی در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان برداشته است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ایران گام‌های بلندی را برای گذار از یک اقتصاد منبع‌محور به سوی اقتصادی متکی به توانمندی نیروی انسانی پیموده است و اکنون با در اختیار داشتن سرمایه ۵ میلیون دانشجو و چهارمین کشور تربیت‌کننده فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی و مهندسی در مسیر اقتصادی دانشی حرکت می‌کند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور: فقط ۳ مورد از هر ۱۰۰۰ اختراع در دنیا به تجاری‌سازی می‌رسد

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور اظهار کرد: از هر یک‌هزار اختراع در دنیا، فقط ۳ مورد به مرحله تجاری‌سازی می‌رسد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: اعتبارات پارک‌های علم و فناوری علی‌رغم ارزش افزوده بالای آنها کافی نیست

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به ارزش افزوده بالای پارک های علم و فناوری گفت: علی رغم اینکه ما در پارک ها ارزش افزوده بالایی داریم متاسفانه اعتباراتی که می بایست برای پارک ها اختصاص داده شود کفاف نمی کند. به همین منظور در تلاش هستیم زیرساخت های لازم را در این خصوص فراهم آوریم.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان: کمبود نقدینگی بزرگترین دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پیمان خطوط شرق پارک علم وفناوری خراسان گفت: کمبود نقدینگی، بزرگترین دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان و به خصوص شرکت‌هایی که مشتریان آن‌ها صد درصد دولتی هستند، محسوب می‌شود.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: پیگیری انتشار اوراق صکوک در مراحل نهایی قرار دارد

دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: بودجه سال آینده دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌‌های عملکردی تنظیم شده است.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: ۵۰ درصد مراکز آموزش عالی دولتی زیر خط استاندارد هستند

اجلاس روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری با حضور وزیر علوم ، معاونان و مدیران کل و روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری به میزبانی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: کسب رتبه سوم شتاب علمی جهان از دستاوردهای مهم دانشگاه‌ها در دولت یازدهم است

اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشگاه‌های کشور در پژوهشگاه شیمی و مهندسی ایران صبح امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: نیروی انسانی اساسی‌ترین سرمایه ایران است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در دیدار وزیر هماهنگی اقتصادی اندونزی گفت: ایران، نیروی انسانی خلاق و تحصیلکرده را به عنوان اساسی‌ترین سرمایه خود می‌شناسد و با پنج میلیون دانشجو به عنوان چهارمین کشور تربیت کننده فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی و مهندسی، از بزرگ‌ترین دارندگان سرمایه‌ انسانی جهان به شمار می‌رود.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

رئیس مرکز ملی فضایی: استفاده اقتصادی از آسمان کشور یکی از راهبردهای کلان حوزه هوایی است

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: در سند جامع توسعه هوافضای کشور تاکید شده که باید از طریق بازنگری در مسیرهای پروازی بخصوص مسیرهای ترانزیتی از آسمان کشور استفاده اقتصادی و بهره‌ور داشته باشیم.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

رییس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی از بهره‌مندی شتاب دهنده‌ها از قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد

رییس امور موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بهره مندی شتابدهنده ها از قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان خبر داد.