۹ اسفند ۱۳۹۶

در اجلاس سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها تفاهم نامه همکاری آموزشی میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و وزارت علوم امضا شد

در اجلاس سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، تفاهم نامه همکاری آموزشی میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و وزارت علوم امضا شد.

۹ اسفند ۱۳۹۶

وزیر علوم: برخی از همکاران جوان بر این باورند که آیین نامه ارتقا به عنوان مانعی سبب می‌شود همکاران کمتر به سمت کارهای پژوهشی کاربردی بروند

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بعدازظهر چهارشنبه در پنجاه و یکمین اجلاس سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: طرح دانشگاه آینده را باید همه دانشگاه‌ها آغاز کنند تا بتوانیم مدل‌های مختلف را بر حسب مأموریتی که دانشگاه‌ها دارند، طراحی و برای اجرایی شدن پشتیبانی کنیم.

۹ اسفند ۱۳۹۶

وزیر علوم: دانشگاه‌ها طرح «دانشگاه آینده» را در دستور کار قرار دهند

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بعدازظهر چهارشنبه در پنجاه و یکمین اجلاس سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: طرح دانشگاه آینده را باید همه دانشگاه‌ها آغاز کنند تا بتوانیم مدل‌های مختلف را بر حسب مأموریتی که دانشگاه‌ها دارند، طراحی و برای اجرایی شدن پشتیبانی کنیم.

۹ اسفند ۱۳۹۶

معاون پژوهشی وزیر علوم: بر اساس آمار سال۹۴نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی ۱۸.۵ درصد است

معاون پژوهشی وزیر علوم در خصوص بیکاری فارغ التحصیلان با توجه به تحصیلات آنان گفت: نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی ۱۸.۵ درصد بوده که این میزان از نرخ عمومی بیکاری بیشتر اعلام شده است.

۹ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: در حوزه وقف، علم و فناوری، باید از سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز استفاده کنیم

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، چهارشنبه در نخستین همایش ملی وقف، علم و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خیران در سال های گذشته ساخت ۶۵۰ هزار مترمربع از طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را انجام داده‌اند.

۹ اسفند ۱۳۹۶

معاون پژوهش وزیر علوم: رصداشتغال فارغ‌التحصیلان و برنامه‌ریزی و مشارکت دانشگاه‌ها از جمله برنامه‌های اصلی وزارت‌علوم درجهت بهبودوضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها است

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم به برنامه های اصلی این وزارتخانه در جهت بهبود وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره و تاکید کرد: اجرای برنامه های مهارت افزایی، ساماندهی و توسعه دوره های کار آموزی، همکاری در تدوین چهارچوب نظام صلاحیت حرفه ای، رصد اشتغال فارغ التحصیلان و برنامه ریزی و مشارکت دانشگاه ها در توسعه استان ها از جمله برنامه های اصلی در این حوزه به شمار می رود.

۹ اسفند ۱۳۹۶

معاون اداری وزارت علوم: ۹۶۰هزار متر مربع فضای آموزشی توسط خیرین در کشور در حال ساخت است

دکتر حسین عسکریان ابیانه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در آیین بهره‌برداری از ساختمان مهندسی دانشگاه کاشان گفت: دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حال ساخت است.

۸ اسفند ۱۳۹۶

وزیر علوم: وزارت علوم به دنبال جهت دهی رشته‌های دانشگاهی به سمت بازار اشتغال است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم تلاش می کند با بازنگری دروس و برگزاری دوره های آشنایی با مشاغل ، رشته های تحصیلی را متناسب با نیاز بازار کار ساماندهی نماید تا از این طریق به رونق اشتغال فارغ التحصیلان در کشور کمک کند.

۸ اسفند ۱۳۹۶

وزیر علوم: به دنبال تطبیق وضعیت فعلی آموزش عالی با نقشه جامع علمی کشور هستیم

وزیر علوم گفت: به دنبال تطبیق وضعیت فعلی آموزش عالی با نقشه جامع علمی کشور هستیم و باید این بررسی صورت گیرد که بر اساس این نقشه چقدر پیش رفته ایم و در چه زمینه هایی عقب تر هستیم.

۸ اسفند ۱۳۹۶

معاون علمی رئیس جمهور: در حال حاضر بانوان در عرصه مدیریت شرکت‌های دانش‌بنیان نقشی ۲۵ درصدی دارند

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، میدان نقش‌آفرینی بانوان در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان و استارتاپی، با ایجاد زیست‌بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری آنان و اعتماد سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به توانمندی بانوان در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده ایجاد می‌شود.

۸ اسفند ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

ما با کشور آلمان در سه زمینه کلی برای توسعه همکاری‌های خود در حال برنامه‌ریزی هستیم

سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در تشریح سه زمینه کلی فعالیت‌های دو کشور ایران و آلمان، از بحث و بررسی درباره ۲۲ پروژه علمی مشترک بین دو کشور خبر داد.

۸ اسفند ۱۳۹۶

تا بهمن ۹۶ ، ۷۰۰ شرکت دانش‏‏‌بنیان در قالب ۸۹ کارگاه آموزشی، از خدمات یادگیری دفتر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کرده‌‏اند

۷۰۰ شرکت دانش‏‏‌بنیان در قالب ۸۹ کارگاه آموزشی، از خدمات یادگیری دفتر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کرده‌‏اند.

۸ اسفند ۱۳۹۶

برای عبور دانشگاه‌های کشور از نسل اول و دوم به دانشگاه نسل سوم از نخستین طرح جامع کارآفرینی دانشگاهی کشور رونمایی شد

طرح جامع کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان به عنوان نخستین طرح جامع کارآفرینی دانشگاهی کشور با حضوردکتر منصور غلامی،وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری ودکتر شریعتی استاندار خوزستان رونمایی شد.

۸ اسفند ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: پذیرش دانشجو در پژوهشگاه‌های دستگاه‌های اجرایی متوقف می‌شود

معاون آموزش وزارت علوم گفت: پژوهشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی براساس بخشنامه رئیس جمهور از سال آینده نمی توانند دانشجو پذیرش کنند.

۷ اسفند ۱۳۹۶

وزیر علوم: هیچ لزومی ندارد که همه دانشگاه‌ها به یک مرکزی جامع با تمامی رشته‌ها تبدیل شوند

وزیر علوم گفت: برنامه‌ای در تمام دانشگاه‌های کشور اجرا کردیم که رشته‌های جدید بر اساس نیاز روز ایجاد شود و حذف برخی رشته‌های ناکارآمد هم در دستور کار قرار گرفت.