۲۵ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون آموزش: تنها ۵۰ میلیارد از ۷ هزار میلیارد تومان بخش علم و فناوری در بودجه ۹۵ پرداخت شده است

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که تاکنون تنها ۵۰ میلیارد تومان از ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار مربوط به بخش علم و فناوری در بودجه سال ۹۵ پرداخت شده است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه: حمایت از دانشجویان دکتری به عهده شورای انقلاب فرهنگی نیست

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر حمایت از دانشجویان دکتری بعد از حدود چهار سال هنوز به طور کامل اجرایی نشده و وزارتخانه‌ها باید آن را اجرا کنند.

۲۵ دی ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: بین المللی شدن دانشگاه‌ها یکی از چهار اولویت مهم وزارت علوم است

در نشست مشترکی که با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان،قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل کشورمان و معاون پژوهش های علمی و همکاری های بین المللی وزارت علوم،تحقیقات و اقتصاد اتریش برگزارشد، روسای دانشگاههای شهید بهشتی، صنعتی شریف،هنر تهران،علامه طباطبایی،خوارزمی وعلم و صنعت با روسای دانشگاههای اتریش در خصوص همکاری های مشترک رایزنی کردند.

۲۵ دی ۱۳۹۵

۳ صندوق بورس ایده برای حمایت از استارتاپ‌ها تشکیل شد

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از راه‌اندازی ۳ صندوق اعتباری در فرابورس برای حمایت از کسب و کارهای ‌نوپا با کمک معاونت علمی‌ و ‌فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

۲۵ دی ۱۳۹۵

گسترش همکاری‌های معاونت علمی ریاست‌جمهوری با آستان قدس رضوی در راستای توسعه و تقویت فرهنگ‌سازی در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان

به منظور توسعه و تقویت تعاملات علمی و پژوهشی و فرهنگ‌سازی در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و آستان قدس رضوی به امضاء رسید.

۲۵ دی ۱۳۹۵

یادداست/ اجرای ناقص قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی دستگاه‌های اجرایی

محققان شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان با مشکلاتی در زمینه اجرای قانون شرکت‌های دانش‌بنیان دست و پنجه نرم می‌کنند و از مسئولان انتظار دارند تا توجه بیشتری به شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشند.

۲۵ دی ۱۳۹۵

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل با سفیر سنگال در ایران دیدار کرد

در دیداردکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم با باباکار- با، سفیر سنگال در تهران، گسترش همکاری های علمی و فناوری بین دو کشورمورد بررسی قرار گرفت.

۲۵ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر علوم خبر داد؛

اجرای پروژه تحقیقاتی وزارتخانه‌های دفاع و نفت توسط دانشگاه‌ها

هیات دانشگاهی اتریشی روز گذشته وارد کشور شد و علاوه بر وزارت علوم در دانشگاه های امیرکبیر، شهید بهشتی، خوارزمی و تربیت شهید رجایی حاضر می شوند.

۲۵ دی ۱۳۹۵

در مقطع دکتری؛ ثبت نام دوره مشترک دانشگاه‌های شریف و علم و فناوری هنگ کنگ آغاز شد

ثبت نام برای دوره مشترک دکتری میان دانشگاه های صنعتی شریف و علم و فناوری هنگ کنگ آغاز شده و تا ۲۹ دی ماه ادامه دارد.

۲۵ دی ۱۳۹۵

ستاری: سرمایه‌گذاری خارجی در دانش‌بنیان‌ها نظر دولت نبود

معاون علمی رئیس‌جمهور که سرمایه‌گذاریهای خارجی در شرکتهای دانش‌بنیان را امری ضروری می‌داند، درباره مصوبه اخیر مجلس در راستای بررسی لایحه برنامه ششم توسعه و ورود به این مقوله گفت: مشارکت شرکتهای خارجی در تأسیس شرکتهای دانش‌بنیان پیشنهاد دولت نبود.

۲۵ دی ۱۳۹۵

ستاری: شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری محقق می‌شود

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری ،  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان ‎رضوی با بیان اینکه  نطفه اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری بسته می‌شود، اظهار کرد: رویکرد سرمایه‌گذاران درحال تغییر به سمت ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان است و یکی از […]

۲۴ دی ۱۳۹۵
رییس دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد؛

ضرورت ایجاد نظام ارزیابی متمرکز برای ارائه مدرک آموزش عالی

رئیس دانشگاه شهید بهشتی معتقد است: صلاحیت برگزاری دوره های آموزشی و ارائه مدرک دستکم در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نباید همزمان در اختیار مراکز آموزش عالی کشور باشد.

۲۴ دی ۱۳۹۵
با موافقت وزیرعلوم صورت گرفت؛

پیگیری همکاری‌های علمی با اتریش به دانشگاه خوارزمی واگذار شد

ریاست «کارگروه ملی هماهنگی و پیگیری همکاری‌های علمی بین المللی با کشور اتریش» به مدت دو سال به دانشگاه خوارزمی واگذار شد.

۲۴ دی ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر علوم به مهر خبر داد؛

همکاری اساتید ایرانی خارج از کشور در ۳۰ درصد پروژه‌های پژوهشی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: متخصصان و محققان ایرانی مقیم خارج خارج از کشور در ۳۰ درصد پروژه های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه های کشور همکاری دارند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

۴۳ دانشگاه‌ و موسسه تحقیقاتی کشور در بین موثرترین دانشگاه‌های دنیا

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: طبق آخرین بررسی انجام شده توسط پایگاه استنادی علمی، تعداد دانشگا‌ه‌ها و موسسات تحقیقاتی کشور به ۴۳ مورد افزایش یافت.