۲۱ بهمن ۱۳۹۵
مدیر سابق دفتر آموزش عالی غیردولتی خبر داد؛

تعطیلی و انحلال ۵۰ موسسه غیرانتفاعی آموزش عالی در ۳سال گذشته

مدیر کل سابق دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم گفت: طی سه سال گذشته ۵۰ الی ۶۰ موسسه غیرانتفاعی آموزش عالی تعطیل، منحل و یا اینکه ظرفیت پذیرش آن صفر شده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیرانتفاعی خبر داد؛

تدوین برنامه‌های مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی با خرد جمعی

مدیر کل جدید دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم گفت: در جلسه با اعضای اتحادیه موسسات غیردولتی سعی می کنیم با خرد جمعی برنامه هایی را تدوین کنیم.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر علوم:

اندک اعتبار دانشگاه‌های دولتی حذف شد/ ۸۵ درصد جمعیت دانشجویی با پول درس می‌خوانند

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اندک اعتباری که فکر می‌کردیم از جدول ۱۴ برای دانشگاه‌های دولتی تامین شود، لغو شد؛ بنابراین بخش دولتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازها باشد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

فرهادی: سند ۲۰۳۰ برای کشورها تعهدآور نیست/قسم می‌خورم که آن را امضا نکردم

وزیر علوم در توضیح سند ۲۰۳۰ گفت: این سند یک بیانیه در حوزه توسعه آموزش کیفی همه‌جانبه و همه‌جا است و تاکنون هیچ وزیری آن را امضا نکرده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

سامانه جامع دانشجویی رونمایی شد

وزیر علوم از تحصیل ۵۲ هزار دانشجوی خارجی در کشور خبر داد و گفت: با راه‌اندازی طرح سامانه دانشجویی، تمامی دانشجویان داخل و خارج می‌توانند به صورت الکترونیکی خدمات خود را دریافت کنند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
وزیر علوم خبر داد؛

تحصیل ۵۲ هزار دانشجوی خارجی در کشور

وزیر علوم از تحصیل ۵۲ هزار دانشجوی خارجی در کشور خبر داد و گفت: با راه‌اندازی طرح سامانه دانشجویی، تمامی دانشجویان داخل و خارج می‌توانند به صورت الکترونیکی خدمات خود را دریافت کنند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

رشد ۱۳۰ برابری تولیدات علمی ایران در بعد از انقلاب

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه در فاصله ۱۶۰ سال قبل از انقلاب تنها ۳هزار و ۷۱ مدرک از ایران نمایه‌سازی شده بود، گفت: تعداد مدارک ثبت شده از ایران در بعد از انقلاب اسلامی به ۳۹۷ هزار و ۲۱۲ مورد ‌رسید که این امر رشد ۱۳۰ برابری تولید علم کشور را نشان می‌دهد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
مخبر دزفولی:

سند ۲۰۳۰ در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: براساس تاکید رئیس جمهوری سند ۲۰۳۰ در دستور کار شورا قرار گرفت و ابعاد موضوع برای تصمیم گیری های لازم مورد بررسی قرار می گیرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس تاکید کرد؛

لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی

عضو کمیسیون آموزش ‌و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم توجه به اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر ضرورت استفاده از بخش خصوصی برای اشتغالزایی تاکید کرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

ریزش ۲۵۰ شرکت دانش بنیان در تمدید دانش بنیانی شرکت

شرکت های دانش بنیان حلقه واسط بین ایده و تکنولوژی در کشور هستند، اما با وجود حمایت های گسترده ای که از این شرکت ها به عمل آمده است، آنها از چالش هایی همچون بحث صادرات، فرصت رشد، وضعیت قوانین مالیاتی، قوانین مناطق آزاد و مقوله بیمه قراردادها سخن می گویند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

گزارش/ کارنامه علمی ایران بعد از انقلاب

۳۸ سال از روزهای پرتلاطم انقلاب اسلامی می گذرد و نهال علم ایران که در آن روزگار شاخه ای نحیف بود حالا دیگر به درختی تناور بدل شده برگ های زرین آن در جهان علم و دانش می درخشند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
معاون پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر:

زمینه ادامه تحصیل دانشجویان عراقی در خرمشهر فراهم شد

معاون پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از فراهم شدن زمینه ادامه تحصیل دانشجویان دانشکده علوم دریایی دانشگاه بصره در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر خبر داد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

فرهادی: طرح آمایش آموزش عالی راهکاری برای مقابله با کمّی گرایی است

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: طرح آمایش آموزش عالی یکی از راههای برون رفت نظام آموزش عالی از بحران است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: ۱۲۰ میلیون دلار محصول شرکت‌های دانش بنیان صادر شد

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سه سال گذشته بیش از ۱۲۰ میلیون دلار محصول تولیدی شرکت های فناور و دانش بنیان صادر شده است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: درسال جاری حدود ۷۲ نفر در بورس دکتری خارج از کشور پذیرش شدند

رئیس سازمان امور دانشجویان از جمع آوری ظرفیت های بورس خارج از کشور دانشگاه های داخل برای انتشار در دفترچه کنکور دکتری سال ۹۶ خبر داد.