۳۰ فروردین ۱۳۹۶

گزارش/ آغاز نشست همکاری‌های علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا

نشست همکاری های علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا؛ با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و خانم والریا فدیلی وزیر آموزش، دانشگاه ها و پژوهش ایتالیا در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

ایتالیا جزء کشورهای هدف در زمینه علمی بین‌المللی است

اولین نشست علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل مطرح کرد؛

ترافیک افزایش همکاری مراکز علمی جهان با دانشگاه های ایران در دولت یازدهم

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از ایجاد ترافیک افزایش همکاری های علمی دانشگاه های سایر کشورهای با مراکز علمی کشورمان در دولت یازدهم خبر داد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۶
گزارش/

دانشگاه‌هایی که نسل سومی می‌شوند

دانشگاه نسل سوم یا کارآفرین واژه ای است که در چندسال اخیر به ادبیات آموزش عالی کشور وارد شده و با تحقق آن در کشور راهی برای رفع مشکلات اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی گشوده خواهد شد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
کارشناس هوافضا:

برنامه اعزام انسان به فضا برای ایران زود است

تحلیل‌گر هوا فضا گفت: تا قبل از سال ۹۲ ستاد توسعه فناوری ایجاد شد و پول‌هایی در زمینه هوا فضا تزریق می‌شد و حتی وام‌هایی نیز داده می‌شد ولی سال ۹۲ به ناگهان همه چیز قطع شد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
وزیر علوم خبرداد؛

صادرات ۵۱۰ میلیون دلاری محصولات دانش‌بنیان

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار جمعی از روسای دانشگاه‌ها با رئیس جمهور، گزارشی از دستاوردهای حوزه علم و فناوری کشور ارائه کرد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

روحانی: دانشگاه‌ها باید بر روی مهارت‌آموزی دانشجویان متمرکز شوند

رییس جمهور دانشگاه ها را منشاء نشاط و حرکت های بزرگ اجتماعی برشمرد و با تاکید بر اینکه باطن دانشگاه باید دانشجو محور باشد، اظهارداشت: وظیفه اساتید آماده کردن دانشجویان برای مدیریت مراکز مهم کشور، بویژه مراکز اقتصادی و فرهنگی است.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران:

شبکه علمی کشور از اردیبهشت ۹۶ در قالب پنج فازآماده بهره برداری در کشور است

دکترفتح اله مضطرزاده، lمعاون وزیر ورئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در حاشیه برگزاری اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها گزارشی در خصوص راه اندازی شبکه علمی کشورارائه کرد

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

ستاری: اشتغال استخدامی، خلاقیت و توان فرد مستعد برتر را به تاراج می‌برد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست افتتاحیه تشکیل هسته‌های نخبگان تاکید کرد: اشتغال استخدامی، اعتمادبه نفس، خلاقیت و توان فرد مستعد برتر را به تاراج می‌برد، در حالی که اگر همین فرد وارد کارآفرینی شود، علاوه بر اشتغال‌زایی برای خود و دیگران، می‌تواند ارزش‌افزوده چشمگیری را نیز حاصل کند.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد؛

درخواست ۲۰۲۸ شرکت دانش‌بنیان برای برخورداری از معافیت مالیاتی

رئیس امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه تمام مشکلات مربوط به معافیت مالیاتی برای شرکتهای دانش‌بنیان را توسط بخش ویژه پیگیری می‌کنیم، گفت: نمونه‌ای وجود نداشته که تا الان به ما مراجعه کند و به نتیجه نرسد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

فرهادی: وزارت علوم بسته آموزش مهارتی دانشجویان را تدوین می‌کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ۱۰ هزار نفر در دولت یازدهم جذب پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان شدند، گفت: براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزارت علوم تا تیر سال جاری، بسته آموزش مهارتی دانشجویان را تدوین می کند.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم خبر داد؛

اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان با همکاری وزارتخانه‌ها از مهرماه

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: اقدامات لازم برای اجرای طرح کارورزی و کارآموزی فارغ التحصیلان و دانشجویان با همکاری وزارتخانه ها انجام شده و از مهرماه امسال عملیاتی می شود.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
گزارش/ در آستانه‌ی دوره‌ دوم جایزه مصطفی(ص)؛

فعالان علمی دانشگاه‌های برتر کشور گرد هم جمع می‌شوند

نشست هم‌اندیشی فعالان علمی دانشگاه‌های برتر کشور پیرامون گفتمان‌سازی مرجعیت علمی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام «جایزه مصطفی (ص)» ۳۱ فروردین ماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
یادداشت/

دانشگاه‌های پولی سطح علمی کشور را کاهش می‌دهند

افزایش فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی و مشکلاتی که از نظر اشتغال و به کارگیری این افراد در جامعه به‌وجود می‌آید موضوعاتی است که متأسفانه مسئولان نظام آموزش عالی کمتر توجهی به آن دارند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی:

مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان کشور ضعف بازاریابی است

مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت که یکی از مشکلات اصلی شرکت های دانش بنیان کشور ضعف بازاریابی، توجه ناکافی به بازار فروش و بحث کسب و کار است.