۱۲ مرداد ۱۳۹۲

چرا دانشجویان ما خلاقیت خود را از دست داده‌اند؟/ماجرای دانشمندان دروغین

آن‌جایی که دانشجو می‌خواهد حرف بزند، به او می‌گوییم «رفرنست را بده». من می‌خواهم این رفتار احمقانه رفرنس دادن را کنار بگذاریم. که به اسم این که حرف باید منبع داشته باشد، به دانشجو و محقق اجازه ندهیم بیندیشد.

۱۲ مرداد ۱۳۹۲

اوج خباثت آمریکا: تحریمها دامن مقالات علمی را هم گرفت

در نتیجه تحریم‌های جدید دستور داده شده است همه مجلات تحت مالکیت آمریکا به هیچ عنوان دیگر حق ندارند مقالات محققان، دانشمندان و نویسندگان ایرانی که تحت استخدام دولت ایران هستند را به چاپ برسانند که این تحریم شامل تمام بخش‌ها و مراکز تحقیقاتی می‌شود که دولت ایران از آن پشتیبانی مالی می‌کند.

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

گزینه احتملالی وزارت ارتباطات از چالشهای حوزه ICT می‌گوید

در حال حاضر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر وزارت مخابرات است و فقط اسم فناوری اطلاعات را یدک می کشد.
هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت همه چیز بر پایه IP است و فناوری اطلاعات نقشی پررنگ در زندگی روزمره افراد دارد اما در کشور ما این وزارتخانه که باید متولی فناوری اطلاعات باشد همچنان وزارت ارتباطات است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

الکسای ایرانی راه‌اندازی می‌شود

اجرای نظام رتبه بندی سایتهای اینترنتی ایرانی را از دیگر مزایای ساماندهی پایگاههای اینترنتی است. در این راستا الکسای ایرانی در قالب سایت ساماندهی به نشانی www.samandehi.saramad.ir آغاز به کار می‌کند.

۷ مرداد ۱۳۹۲
مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان:

نکته‌ای که در رابطه با تامین‌مالی‌ دانشگاهها گفته شد درست و قابل تامل است

در دیدار روز یکشنبه دانشجویان با مقام معظم رهبری آقای مهدی کرامتی به عنوان نماینده نخبگان مطالبی را در رابطه با نظام تامین مالی دانشگاهها اشاره کردند که رهبری آن را تایید و قابل تامل دانستند.

۷ مرداد ۱۳۹۲

کمیسیون آموزش درباره مکانیزم پذیرش دانشجو از حوزه‌های علمیه تصمیم‌گیری می‌کند

در جریان رسیدگی به طرح سنجش و پذیرش دانشجو بند (ج) ماده (3) این طرح را برای تبیین موضوع مکانیزم پذیرش دانشجو از حوزه های علمیه را با 213 رای موافق، 11 رای مخالف و 12 رای ممتنع از 217 رای ماخوذه به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.

۷ مرداد ۱۳۹۲

وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شد

در جریان بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو، ماده 3 این طرح را با 132 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از 215 نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.

۷ مرداد ۱۳۹۲

حضور روسای دانشگاه در شورای سنجش به کمیسیون ارجاع داده شد

براین اساس حضور رؤسای سه دانشگاه از دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم در شورای سنجش و پذیرش دانشجو منوط به بررسی های مجدد کمیسیون آموزش و تحقیقات شد.

۶ مرداد ۱۳۹۲

ماده یک طرح سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شد

نمایندگان ماده یک طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور با 136 رای موافق، 6 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع آرای 205 نماینده حاضر را تصویب کردند.

۶ مرداد ۱۳۹۲

نظر رئیس سازمان سنجش کشور در رابطه با طرح سنجش و پذیرش دانشجو

در این طرح سوابق تحصیلی در کنار آزمون‌های عمومی و تخصصی دیده شده است که همین اشکالات طرح قبلی را برطرف می‌کند.
عدم برگزاری آزمون عین بی‌عدالتی است. در این طرح طی مدت پنج سال 85 درصد رشته‌های آموزش عالی کشور به تدریج به سمت در نظر گرفتن سوابق تحصیلی می‌روند.

۶ مرداد ۱۳۹۲

دلایل موافقان و مخالفان طرح پذیرش دانشجو چه بود؟

ایرج ندیمی در مخالفت با طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مذاکر آموزش عالی کشور گفت: چرا باید کسی از رفتن به دانشگاه باز بماند چرا که به طور مثال در روش تست زنی آموزش نیافته است. طراح طرح مطرح کردند که کنکور سال گذشته بدون قانون اجرا شد و باید اجازه […]

۶ مرداد ۱۳۹۲

نمایندگان با 147 رای با کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو موافقت کردند

نمایندگان با 147 رأی موافق، 27 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع با کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه های مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.

۵ مرداد ۱۳۹۲

گزارشی از دیپلماسی علم و فناوری فرانسه(بخش اول)

انتشار این گزارش از سوی این سایت در راستای بهره‌مندی از تجارب و دستاوردهای دیگر کشور‌ها در همکاری‌های علمی و فناوری شان ‌می‌باشد و الگوگیری و استفاده از آن منوط به در نظر گرفتن اصول و اهداف دیپلماسی علم و فناوری کشور و منافع ملی‌مان می‌باشد.

۵ مرداد ۱۳۹۲

نرم‌افزار فیلترینگ خانگی و اداری،پروژه هایی در انتظار بودجه

عرضه دو نرم افزار فیلترینگ خانگی و اداری در قالب اجرای طرح توليد و ساماندهي محتواي الكترونيكي – تسما -در دستور کار شورایعالی اطلاع رسانی قرار گرفته و از جمله پروژه های مصوب این شورا محسوب می شود. به محض دریافت اعتبارات مالی این دو پروژه امکان عرضه رایگان آنها نیز وجود خواهد داشت.

۵ مرداد ۱۳۹۲

تحریم، دلیل تعلل اپراتور ماهواره‌ای در مکان‌یابی کوهنوردان مفقود‌شده

این اپراتور بین المللی ماهواره ای و سازمان متبوع مرتبط با این موضوع، بدون توجه به جان انسان ها و به بهانه تحریم، همکاری مناسبی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نداشتند. از این سازمان ها باتوجه به اینکه جان انسان ها درمیان بود، انتظار بیشتری می رفت تا در جهت نجات جان این سه کوهنورد همکاری و تعامل کاملی با ما داشته باشند که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.