۵ مرد ۱۳۹۳
مشاور ستاری تاکید کرد:

ضرورت استفاده از نخبگان خارج نشین برای توانمند سازی استعدادهای برتر داخلی

مشاور توانمند سازی رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه برای استفاده از ظرفیت نخبگان خارج از کشور برنامه هایی در حال تدوین و سازوکارهای مناسب درحال تبیین است، گفت: باید از ظرفیت نخبگان خارج از کشور برای ارتقای توانمندی استعداد های برتر داخلی استفاده کنیم .

۵ مرد ۱۳۹۳
معاون پارلمانی وزیر علوم:

جلسه فرجی‌دانا و منتخب استیضاح‌کنندگان امروز برگزار می‌شود

معاون پارلمانی وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری٬ با یادآوری جلسه امروز فرجی دانا با کمیته ۴ نفره منتخب استیضاح‌کنندگان٬ گفت: در دو هفته گذشته گزارش‌های مبسوط و مستندی از اقدامات انجام شده در وزارت علوم در جهت رفع دغدغه استیضاح‌کنندگان به منتخبان آنان ارایه شده است.

۵ مرد ۱۳۹۳

موافقت کمیسیون آموزش با بررسی پرونده بورسیه‌ها

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ از موافقت و استقبال نمایندگان با پیشنهاد بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌های پیشین خبر داد و گفت: به احتمال زیاد مراحل تدوین این پیشنهاد پس از تعطیلات دو‌ هفته‌ای مجلس در دستور کار کمیسیون آموزش قرار خواهد گرفت.

۵ مرد ۱۳۹۳

اصغریان: هنوز عده ای از مسئولین در عقب جبهه اقتصادی حضور دارند

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: هنوز عده ای از مسؤلین در عقب جبهه اقتصادی حضو دارند و لباس رزم برای مقابله با دشمنان قسم خورده این ملت نپوشیده اندو در عرصه عمل اقدامات مقتضی و کافی را انجام نداده اند.

۵ مرد ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

تاکنون وزیرعلوم به دغدغه های جدی نمایندگان توجه اساسی نکرده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تاکنون به رغم جلسه ای که با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد، وزیرعلوم به دغدغه های جدی نمایندگان توجه اساسی نکرده است.

۵ مرد ۱۳۹۳
دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای

میرحاجی: در مقوله فرهنگ شاهد شبه رجعت دوران اصلاحات هستیم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: هم اکنون این حرکت سینوسی باعث شکل گیری یک شبه رجعت به دوران اصلاحات و عدم باور متولیان به فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی است

۵ مرد ۱۳۹۳
مدیر کل بورس اعلام کرد:

افزایش مقرری دانشجویان بورسیه به ۲وزارتخانه ابلاغ شد

با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به وزارت علوم و وزارت بهداشت ابلاغ شد.

۵ مرد ۱۳۹۳
دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای

بیانی: پرونده کرسنت و تامین اجتماعی هنوز درگیر مقدمات هستند

بعد از گذشت چند سال پرونده کرسنت و تامین اجتماعی هنوز درگیر مقدمات هستند و پرونده های کلان فساد اقتصادی پشت درب اتاق مسئولین حاضرو سابق و اسبق گیر می کند. و هنوز فعالان فتنه ۸۸ آزادانه در اجتماع حضور دارند …

۵ مرد ۱۳۹۳
دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای

کریمی: نباید به هیچ وجه سرنوشت کشور به مذاکرات گره بخورد

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان گفت:جریان فتنه ای تلاش می کند از سنگر دانشگاه به نظام آسیب برساند و قوه مقننه با منشی «صلح کل» وار در برابر آن تساهل می کند.

۴ مرد ۱۳۹۳

مراکز تولید بافت های انسانی راه‌اندازی می‌شود

ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت و توسعه این علم در نظر دارد به زودی چند مرکز مهندسی بافت و مهندسی ارگان در بدن حیوانات راه اندازی کند.

۴ مرد ۱۳۹۳

تجمع اعتراضی به کندی روند اصلاح قانون موسوم به عدالت آموزشی

پس از اعتراضات صورت گرفته و بیانیه های صادر شده دانشجویان پزشکی و در جریان اعتراض به کندی روند اصلاح قانون موسوم به عدالت آموزشی که به عقیده دانشجویان پزشکی نخبه کشی و نابودی استعدادهای بالفعل و بیعدالتی در حوزه آموزش پزشکی است صبح امروز شنبه، تجمعی مقابل مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

۴ مرد ۱۳۹۳
جمهوری اسلامی در آستانه یک تحول علمی

۲۴ ایرانی در بین ۳۴۰۰ دانشمند برتر جهان قرار دارند

قائم‌مقام امور بین‌الملل وزیر علوم گفت: در حال حاضر ۲۴ ایرانی در بین ۳۴۰۰ دانشمند برتر جهان قرار دارند که از این ۲۴ ایرانی ۱۰ نفر در داخل کشور ، ۱۲ نفر در کشور آمریکا، یک نفر در کانادا و یک نفر در انگلستان هستند.

۴ مرد ۱۳۹۳
راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو علمی شدن کشاورزان

بخش کشاورزی به عنوان تامین‌کننده امنیت غذایی نقش بسزایی در کشور دارد؛ به طوری که می توان ابن بخش را چرخه محرکه اقتصاد کشور قلمداد کرد و اگر در این راستا کشاورزان علمی شوند یعنی از تولید نهاده‌ها تا توزیع و انبارداری محصولات با روش‌های علمی صورت بگیرد می‌توان نسبت به تحقق اقتصاد مقاومتی امیدوار بود.

۴ مرد ۱۳۹۳
گزارشی درباره اهمیت تجاری‌سازی

گام مغفوله‌‌ مسیر اقتصاد درون‌زا

با وجودی که نوآوری و اختراع به وفور در عرصه های علمی کشور وجود دارد اما این اختراعات زمانی که به مرحله تجاری سازی می‌رسند با استقبال مواجه نمی شوند. برای اینکه به تجاری سازی برسیم ناچاریم از مبتکران و مخترعات و نخبگان حمایت کنیم.

۴ مرد ۱۳۹۳
وزیر ارتباطات خبر داد

احتمال انتشار اوراق قرضه برای شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات از احتمال انتشار اوراق قرضه برای شبکه ملی اطلاعات خبر داد.