۱۲ تیر ۱۳۹۳

آیکان اعلام رسمی در مورد دامنه های اینترنتی ایران نداشته است

رییس مرکز ثبت دامنه های IR پژوهشگاه دانش های بنیادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسدود شدن دامنه نقطه آی.آر دور از ذهن است اما هنوز واکنش رسمی از سوی آیکان مبنی بر مسدود شدن دامنه نقطه آی.آر ارایه نشده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۳

گزارش جامع شاخص­های نوآوری در فعالیت شرکتهای دانش ­بنیان ارائه شد

گزارش جامع شاخص­های نوآوری در فعالیت شرکت های دانش­بنیان در پنجمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری ارائه شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
سفر تکنولوژیک اریک اشمیت به هاوانا

گوگل اینترنت رایگان به کوبا هدیه می‌دهد

اریک اشمیت، مدیر عامل شرکت گوگل به همراه سه مدیر بلندپایه دیگر این شرکت به کوبا سفر کرده‌اند تا اینترنت رایگان را در این کشور توسعه دهند.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
تازه های وب و اینترنت

انتقاد مدیر گوگل از تحریم کوبا از سوی کاخ سفید

اریک اشمیث مدیرعامل گوگل پس از سفر به کوبا از تحریم این کشور توسط دولت آمریکا انتقاد کرد، زیرا به اعتقاد وی این امر باعث حضور پررنگ شرکت های چینی در کوبا شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۳

سرانجام شبکه ملی اطلاعات چه شد ؟

در صورتی که کشور ما پیشرانه ملی و نظامات درونی خود در حوزه فضای مجازی را در قالب یک برنامه بزرگ و یک شبکه به‌هم‌پیوسته راه‌اندازی نکند، ایران در آینده نزدیک به «مستعمره مجازی» دیگر کشورها با دغدغه‌های بزرگ و عملیاتی در این حوزه تبدیل خواهد شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
در نشست وزارت بهداشت مطرح شد

بودجه دانشگاه‌ها براساس سرانه باشد/ کاهش کیفیت آموزش پزشکی به دلیل کمبود اعتبارات

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در اختصاص بودجه به دانشگاه‌ها باید به سرانه دانشجو توجه شود، گفت: باید در کنار توجه به بودجه مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های وزارت بهداشت ارتقا کیفیت آموزشی لحاظ شود.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
برای سال تحصیلی جدید اعلام شد؛

سیاست وزارت علوم درباره رشته‌ها و دانشگاههای تک جنسیتی

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم با اشاره به تازه ترین سیاست این وزارتخانه در خصوص رشته های تک جنسیتی، به برخی موارد اشاره کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
دکتر سیف مطرح کرد:

ضرورت تصویب سند جامع توسعه دریایی کشور برای حضور پرقدرت در آب‌های شمال و جنوب

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی سند جامع توسعه دریایی کشور را کامل کننده حضور پرقدرت ایران در آبهای خلیج فارس و دریای خزر عنوان کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

380 شرکت دانش‌بنیان ارزیابی و وارد مراحل حمایتی شده‌اند

به گفته رئیس امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ شرکتهایی که در نام ثبتی آنها کلمه دانش بنیان وجود دارد مزیت خاصی ندارند و برای برخورداری از حمایتهای مدنظر قانون دانش بنیان باید در سامانه دانش بنیان ثبت نام و تمامی مراحل ارزیابی و تشخیص را طی کنند.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

تغییر تعرفه اینترنت تلفن همراه به زودی

معاون نظارت واعمال مقررات رگولاتوری از اصلاح و کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه خبرداد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
دکتر ستاری:

محدودیت در حوزه دانش‌بنیان فرهنگی و فکری است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: محدودیت در حوزه دانش بنیان مالی نیست بلکه فرهنگی و فکری است که باید به کمک همه دست‌اندرکاران اصلاح شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
رئیس بنیاد ملی نخبگان:

فضای دانشگاه باید به سمتی برود که مشکلات جامعه را حل کند

دكتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در نشست صمیمیانه با دانشجویان و دانش آموختگان رشته‌های مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، تاكيد كرد: فضای دانشگاه باید به سمتی برود که مشکلات جامعه را حل کند.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) قزوین: شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کنند

رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان باید در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کنند، گفت: این شرکت ها نقش موثری در تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار کشور دارند.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
واکنش یکی از مسئولان آیکان؛

مأموریت وکیل رژیم صهیونیستی برای ضبط دامنه IR/ خروج مدیریت اینترنت دنیا از چنگ آمریکا

ضبط دامنه اینترنتی “دات .آی.آر” در ایران با ماموریت یک وکیل رژیم صهیونیستی در امریکا آغاز شده است تا باز هم امریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای طرحی با نام “ایران” متحد شوند.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام کرد:

حمایت از تحقیق و توسعه محصولات کشاورزی تراریخته

براساس مصوبه مشترک گروه پژوهش، زیرساخت و توسعه فناوری و کارگروه زیست‌فناوری کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید محصولات تراریخته حمایت می‌شوند.