۱۶ مرداد ۱۳۹۲

نجفی: تمامی اقدامات اجرا شده سند تحول بازنگری می‌شود

در صورتیکه وزیر آموزش و پرورش شوم، تمام اقدامات دوسال اخیر که در راستای اجرای سند تحول انجام شده بازنگری می شود و هر بخشی از برنامه نیاز به اصلاح داشته باشد اصلاحات را انجام خواهیم

۱۶ مرداد ۱۳۹۲

در دوران آقای نجفی تربیت معلم تعطیل شد/کم توجهی به امور تربیتی

انتقاد چهارم به وزارت آقای نجفی عدم توجه به تربیت معلم است.در زمان آقای نجفی تربیت معلم عملاً تعطیل شد و بنده این را اشتباه بزرگ می‌دانم که قابل جبران نیست.نتیجه حذف تربیت معلم، به‌کارگیری معلمان حق‌التدریس و شرکتی است یا کسانی که دیگر هیچ جا استخدام نشدند و نهایتاً به آموزش و پرورش آمدند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲

لازم الاجرا بودن قانون پذیرش دانشجو در سال 93 منتفی شد

ماده ۱۰- این قانون از سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در صورت اجرا شدن تبصره ۵ ماده ۴ لازم‌الاجراء است.
براساس تبصره ۵ ماده ۴ در سال اول اجرای این قانون تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی می‌باشند، حداقل ۲۵ درصد است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲
با رای نمایندگان مجلس:

آیین‌نامه قانون پذیرش دانشجو به عهده شورای سنجش و پذیرش دانشجو قرار گرفت

براساس ماده ۹ این طرح آیین‌نامه اجرایی این قانون توسط شورا تهیه می‌شود و حداکثر ظرف ۳ ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲

اعمال سهمیه‌ها در پذیرش دانشجو همچنان ادامه می‌یابد

براساس قوانین قبلی مصوب مجلس شورای اسلامی امتیازات و سهمیه ها از قبیل سهمیه مناطق، رزمندگان، شاهد، خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان که تاکنون به تصویب مراجع ذی ربط رسیده، یا می‌رسد کماکان به قوت خود باقی است و در شیوه پذیرش دانشجو براساس این قانون نیز اعمال می گردد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲

برنامه‌های اجرایی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌ پیشنهادی خود برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

مشاور وزیر پیشنهادی آموزش‌و پرورش از برنامه‌های او میگوید

برنامه‌های ارائه شده از سوی دکتر نجفی به مجلس شورای اسلامی شامل 13 محور است که عبارتند از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدیریت و بررسی آموزش و پرورش، منابع انسانی، منابع مالی، برنامه درسی، فعالیت‌های پرورشی، فرهنگی و تربیت بدنی، تربیت فنی و حرفه‌ای، مشارکت های مردمی، گروه آموزشی خاص و با نیازهای ویژه، نهادهای صنفی و مدنی، فضاهای کاربردی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و سایر اقدامات.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

سند دانشگاه اسلامی تصویب شد

تصویب سند دانشگاه اسلامی همزمان شد با تغییر دولت بنابراین ابلاغ آن در دولت جدید خواهد بود.سند دانشگاه اسلامی براساس سلایق و براساس مشارکت حداکثری روسای مختلف دانشگاهی تدوین شده است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

اسامی وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس

در پایان مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران فهرست اسامی وزیران پیشنهادی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد که بر اساس آن اسامی ذیل به عنوان وزیران پیشنهادی معرفی شدند.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

معاون اسبق آموزش‌و پرورش:آقای نجفی نمی‌تواند به عنوان یک نیروی مؤثر و کارآمد کار کند

معتقدم آقای نجفی نمی‌تواند در آموزش و پرورش به عنوان یک نیروی مؤثر و کارآمد به خصوص در شرایطی که اسناد متعددی برای آموزش و پرورش آماده شده است، کار کند و مشکلات، گرفتاری‌ها و غصه‌هایی که در آن زمان حادث شد، تکرار می‌شود.

۱۳ مرداد ۱۳۹۲

توصیه عضو ارشد شورای آتلانتیک به اوباما: اتخاذ دیپلماسی علم و فناوری در قبال روحانی

در طول رقابت های انتخاباتی و در اولین سخنرانی بعد از انتخابات روحانی- که خود در اسکاتلند تحصیل کرده است- بر اهمیت تعاملات فرهنگی تاکید کرده است. او در دومین مناظره انتخاباتی گفت که ” هنر ما بهترین سفیر ما در جهان است”

۱۳ مرداد ۱۳۹۲

راه‌حل مشکل سرعت و قیمت اینترنت پایان دادن به تصدی‌گری دولت است

دبیر شورایعالی فضای مجازی گفت: نظر شخصی بنده به عنوان یک عضو شورایعالی فضای مجازی این است که باید خرید و فروش پهنای باند از شرکت دولتی به بخش خصوصی منتقل شود و به شرکت دولتی صرفا نقش گمرکی برای نظارت بر ترافیک کشور تفویض شود.

۱۳ مرداد ۱۳۹۲

مالکیت معنوی پسوند اینترنتی «persiangulf» ازآن ایران شد

دامنه Persiangulf توانست سخت ترین مرحله برای ثبت را پشت سر بگذارد؛ بر این اساس و با وجود تلاش زیاد دولتهای کشورهای معترض برای قرار نگرفتن پسوند اینترنتی خلیج فارس در فهرست دوم دامنه های اینترنتی سطح بالا، مبنی بر توافق دولتها و اجماع آنها برای ثبت نشدن این دامنه و تعلیق موضوع به مدت بیش از یک سال، این پسوند اینترنتی با رای بالا وارد مراحل ارزیابی فنی و مالی شد.

۱۲ مرداد ۱۳۹۲

وزیر ارتباطات: تکمیل شبکه ملی اطلاعات نیازمند بودجه است

تاکنون 140 هزار نقطه به شبکه متصل شده، اما ادامه کار بستگی به بودجه‌ای دارد که دراختیار وزارتخانه قرار داده می‌شود.

۱۲ مرداد ۱۳۹۲

چرا دانشجویان ما خلاقیت خود را از دست داده‌اند؟/ماجرای دانشمندان دروغین

آن‌جایی که دانشجو می‌خواهد حرف بزند، به او می‌گوییم «رفرنست را بده». من می‌خواهم این رفتار احمقانه رفرنس دادن را کنار بگذاریم. که به اسم این که حرف باید منبع داشته باشد، به دانشجو و محقق اجازه ندهیم بیندیشد.