۳۱ فروردین ۱۳۹۳

جزئیاتی از برنامه‌های حمایتی از نخبگان/ آمار خروج نخبگان از کشور در سال 92

در سال 92-91 بررسی ای در زمینه فرار مغزها صورت گرفت که طی آن مشخص شد در رشته‌های مهندسی در حدود 30 درصد و در رشته‌های فیزیک و ریاضی حدود 40 درصد مهاجرت صورت می‌گیرد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

تاکید شورای عالی انقلاب فرهنگی بر فعال‌سازی دیپلماسی فناوری

استفاده از علم و فناوری برای پیشبرد دیپلماسی کشور و در خدمت گرفتن دیپلماسی فعال برای تعامل با کشورهای متقاضی و صاحب علم و فناوری و صنایع پیشرفته و محدود نکردن دیپلماسی علم و فناوری به دیپلماسی رسمی کشور از دیگر موضوعات این جلسه بوده است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳
معاون امور بین الملل معاونت علمی:

ظرفیتهای دیپلماسی علم‌وفناوری تقویت می‌شود/حمایت از فن بازارهای بین‌المللی

بیرنگ گفت: تقویت ظرفیتهای دیپلماسی در جهت حضور در بازارهای منطقه از جمله برنامه های معاونت امور بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که در دستور کار قرار گرفته است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳

باید گزینش نخبگان بر اساس کارآفرینی باشد/اعلام آمادگی معاونت‌علمی برای حمایت از زیست فناوری

برای گزینش استعدادهای برتر و نخبگان باید بر اساس کار آفرینی رتبه بندی انجام شود در حالی که در حال حاضر این گزینش بر اساس نمره بوده و این شکل گزینش اشتباه است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳

هنوز نتوانسته‌ایم تجاری‌سازی علم را انجام دهیم

میلیاردها تومان در کشور هزینه شده اما هنوز نتوانسته ایم تجاری سازی علم را انجام دهیم و تمام هزینه‌هایی که صرف پژوهش می‌شوند به عرصه صنعت راه نمی‌یابند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۳

حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان در زمینه توسعه کسب‌و‌کار بین‌الملل

بیرنگ از جمله اهداف این برنامه را تضمین بازار شرکتهای فناور برای ارائه خدمات و عرضه محصول و کالا در کشورهای خارجی عنوان کرد و گفت: در این راستا ارائه سوبسید به شرکتهای دانش‌بنیان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

۲۵ فروردین ۱۳۹۳

حفره امنیتی اینترنت در کمین دستگاه‌های اندرویدی

بعد از کشف حفره امنیتی اخیر در پورت‌های OPEN SSL گوگل تایید کرد که سیستم عامل اندروید نسخه 4.1.1 Jelly Bean تحت تاثیر این نقص امنیتی قرار دارد و این شرکت اصلاحیه‌ای را برای برطرف شدن این مشکل ارائه کرد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۳

در سال 93، پارکهای فناوری و مراکز رشد رتبه‌بندی می‌شوند

براین اساس مهمترین برنامه وزارت علوم در سال 93، ارزیابی و رتبه بندی پارکها و مراکز رشد است که در این زمینه مقرر شده یک تیم کارشناسی از تمامی پارکها و مراکز رشد کشور بازدید کرده و آنها را براساس شاخص‌های مدنظر رتبه‌بندی و ارزیابی کند.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳

چرا اقتدار کشور در دستیابی به علومی مانند فناوری‌ هسته‌ای و نانو است؟

در بحث اقتدارزایی درونی، فناوری هسته‏‌ای و نانو فناوری از مهم‎ترین و تأثیرگذارترین فناوری‏ها در آینده‌ی اقتدار ملی هر کشور خواهند بود و در تقسیم کار بین‌المللی آینده، کشوری موفق خواهد بود که به مزیت نسبی در این حوزه‏‌ها دست یافته و اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه‌ی پایدار مبتنی بر این حوزه‎ها را در کشورش نهادینه کرده باشد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳

سال 93 سال کلید‌خوردن شرکتهای دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سال 93 را سال کلید خوردن شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه آزاد برشمرد و گفت: اولویت حمایت از طرح های پژوهشی با طرح هایی است که برنامه کسب و کار مشخص و قابل توجیه داشته باشند؛

۲۴ فروردین ۱۳۹۳

حمایت 90 میلیاردی از شرکتهای دانش‌بینان حوزه ICT

در بودجه سال 93 بودجه حمایت از طرح های ارتباطی و فناوری و ارائه تسهیلات به این بخش حدود 90 میلیارد تومان تخصیص داده شده است که از این جهت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت از شرکتهای دانش بنیان و فعال در این حوزه را در دستور کار دارد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳

در آینده‌ای نزدیک، کانال‌های تلویزیونی را با ماهواره ایرانی دریافت کنید

با تکمیل این پروژه و پرتاب موفقیت‌آمیز آن ایران صاحب یک ماهواره مخابراتی مانند utelsat و intelsat می‌شود که همانند این دو ماهواره قابلیت ارسال سیگنال‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای را از یک نقطه به نقطه دیگر دارد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳
با احراز شرایطی

نخبگان «بیمه تکمیلی سلامت» و «بازنشستگی دوره تحصیلی» می‌شوند

بر اساس تفاهم نامه مشترک بین بنیاد ملی نخبگان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان «بیمه تکمیلی سلامت نخبگان» و «بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی» قرار می گیرند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳
وزیر ارتباطات:

آمار دقیق انصراف‌دهندگان از یارانه در پایان ثبت‌نام اعلام می‌شود/حملات به سایت رفاهی بی‌اثر بود

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی درباره آمار ثبت‌نام کنندگان و انصراف دهندگان، اظهار کرد: قطعا در این زمینه آمارها موجود است، اما اگر اجازه دهید پس از پایان دوره‌ی ثبت‌نام آمار را اعلام خواهیم کرد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۳

رشد 60درصدی متقاضیان شرکت‌ در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاه

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی گفت: امسال 190 شرکت برای حضور در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ازهفتم تا دهم اردیبهشت ثبت‌نام کرده‌اند که این امر نشان از رشد 60 درصدی متقاضیان شرکت کننده در نمایشگاه دارد.