۲۹ آبان ۱۳۹۲

پروژه قطار پرسرعت به کندی حرکت می‌کند/بررسی دو طرح کلان در عتف

سامانه حمل و نقل ریلی و همان قطار پرسرعت یکی از نیازهای کلان کشور است که حدود 7 درصد رشد و پیشرفت داشته و علت کمی پیشرفت آن بخاطر کمبود تخصیص ها بوده است.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو به مناطق محروم

اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر، اختصاص سهمیه به مناطق زلزله زده آذربایجان غربی در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

میرزاده برای 4 سال رئیس دانشگاه آزاد شد

پس از بررسیهای صورت گرفته و آرای اعضا، حکم میرزاده از سرپرستی به ریاست در دانشگاه آزاد ارتقاء یافت و میرزاده به مدت 4 سال رئیس دانشگاه آزاد خواهد بود.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

پاسخ فرجی دانا برای نمایندگان قانع کننده نبود/سوال به صحن کشیده می‌شود

پاسخهای وزیر علوم برای نمایندگان مجلس قانع کننده نبود و به این دلیل که نوع سوالات ملی بود، قرار شد این سوالات در صحن علنی مجلس از وزیر علوم پرسیده شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

راه اندازی مرکز توسعه بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه علم و صنعت

مرکز توسعه بازی‌های رایانه‌ای دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت با حضور بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و ناصر مزینی رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت و معاونان این دانشکده، اساتید و جمعی از دانشجویان و فعالان عرصه گیم آغاز به کار کرد.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

در یک دقیقه از اینترنت چه می‌گذرد؟

تا حالا شده راجع به اعمال و اتفاقاتی که در اینترنت روی می‌دهد، فکر کنید یا اصلا تصور اتفاقاتی که در یک دقیقه در این شبکه جهانی می‌افتد را داشته باشید؟

۲۸ آبان ۱۳۹۲

سازنده GTA، بازی انقلاب ایران با نام «۱۹۷۹» را می‌سازد+ فیلم

این بازی به گفته سازندگانش، شرح رخدادهای انقلاب ایران از زبان یک عکاس خبری با نام «رضا»ست که بنا بر‌ مصاحبه با انقلابیون و متخصصان و چهره‌های آکادمیک تدوین شده است.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

آخرین آمار تعداد دانشگاهها و موسسات وابسته به وزارت علوم

به طور کلی 2515 دانشگاه و موسسه از زیر نظام‌های مختلف از دفتر گسترش آموزش عالی دارای مجوز هستند

۲۷ آبان ۱۳۹۲

اعلام آمادگی مخابرات برای راه‌اندازی اینترنت پرسرعت در 8هزار روستای کشور

شرکت مخابرات آماده است در صورت صدور مجوزهای لازم از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرف مدت 8 ماه اینترنت پرسرعت را در 8 هزار روستای کشور راه‌اندازی کند.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

رکورد‌شکنی صادرات فناوری اطلاعات کره‌جنوبی

با توجه به واردات کره جنوبی در این بخش، مازاد تجاری هشت میلیارد و 470 میلیون دلاری برای این کشور در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به ثبت رسیده است که افزایش سالانه 19.7 درصدی نشان می‌دهد.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

رونمایی از جدیدترین پهپاد راهبری ایران

این پهپاد جدید با برد عملیاتی بیش از 2 هزار کیلومتر و سقف پروازی 25 هزار پایی و مداومت پرواز 16 تا 30 ساعت بعنوان بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین راهبردی کشور است، که از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

بهره‌برداری فاز نخست پروژه تامین تجهیزات نوسازی شبکه انتقال مخابرات

برگشت سریع سرمایه و سوددهی کوتاه مدت و بلندمدت پروژه و نیز رفع مشکل حاد تراکم بیش از حد ترافیک و همچنین فراهم کردن بستر مناسبی برای ارتباطاتATM بانک ها و موسسات مالی با حجم تراکنش بالا از جمله مزایای این پروژه ملی محسوب می شود.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

حمایت از از بخش خصوصی در حوزه فضای مجازی/تدوین نظام حقوقی برای فیلترینگ

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر حمایت و کمک گرفتن از بخش خصوصی در فعالیتهای مورد نیاز کشور در حوزه فضای مجازی خاطر نشان کرد: راهبری و مدیریت و نیز کنترل و نظارت برای پیاده سازی پروژه ها از جمله وظایف مرکز ملی فضای مجازی خواهد بود.

۲۷ آبان ۱۳۹۲
با همکاری دانشگاه امیرکبیر و شهرداری تهران:

اجرای پروژه کلان ملی سیستمهای حمل و نقل هوشمند(ITS)

در فاز صفر پروژه مطالعه تطبیقی با بیش از 20 کشور دنیا انجام شد ضمن آنکه مطالعاتی در زمینه معماری ITS در سطح کشور اجرایی شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

مخابرات گرفتار تحریم داخلی است/ ۵۰ درصد درآمد مخابرات برای دولت است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: دولتی‌ها باید بدانند 50 درصد درآمد مخابرات نهایتاً برای خود دولت است و هر ضرری که به ما وارد شود شامل حال آنها نیز خواهد شد.