۴ خرداد ۱۳۹۳

تشریح پرونده 3 هزار بورسیه ای که بدون آزمون پذیرش شدند/ برای اعزام دانشجویان بورسیه محدودیت نداریم

رئیس سازمان امور دانشجویان، به تشریح وضعیت بورسیه های دوره گذشته و نحوه بورس شدن 3 هزار و 2 نفری پرداخت که بدون آزمون و براساس آیین نامه های موجود بورسیه شده بودند.

۴ خرداد ۱۳۹۳

بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی در وزارت بهداشت

حسینی گفت: امیدواریم با جهت گیری که در این آیین نامه داریم همه اعضای هیات علمی در حوزه های خاصی که سرآمد هستند بتوانند ارتقای مطلوب و مناسب داشته باشند.

۴ خرداد ۱۳۹۳

ستاری: مشکل اصلی در زیست‌فناوری خروج نخبگان از کشور است

وعاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: مشکل اصلی ما در بحث زیست فناوری خروج نخبگان از کشور است که باید بتوانیم با جذب آنها در شرکت‌های دانش بنیان انگیزه نخبگان برای ماندن در کشور را تقویت کنیم.

۴ خرداد ۱۳۹۳

اولویتهای معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان/تدوین شناسنامه سلامت برای دانشجو معلمان

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان: براین اساس شناسنامه سلامت به زودی در سامانه و مراکز اطلاع رسانی ارائه خواهد شد تا بتوانند به مرور این اطلاعات را کامل کنند، این در حالی است که ما حریم شخصی افراد را نیز رعایت می کنیم و اطلاعاتی که دریافت می شود خاص همان فرد است.

۳ خرداد ۱۳۹۳

رتبه نخست ایران در فناوری نانو در بین کشورهای اسلامی

ایران رتبه نخست فناوری نانو در منطقه خلیج فارس و کشورهای اسلامی را دارد. همچنین مطابق اسنادی که ستاد فناوری نانو منتشر کرده است، ایران از نظر فناوری نانو هم اکنون در ردیف دوازدهم کشورهای جهان قرار دارد.

۳ خرداد ۱۳۹۳

حوزه علمیه قم، مسئول تدوین آیین‌نامه حمایت از نخبگان حوزوی شد

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: تدوین آئین نامه حمایت از نخبگان حوزوی برعهده حوزه علمیه قم قرار گرفته است و بنیاد ملی نخبگان مجری این آئین نامه است. قرار شده است که حوزه علمیه پیش نویس آئین نامه را تهیه کرده و در اختیار بنیاد نخبگان قرار دهند.

۳ خرداد ۱۳۹۳

آغاز به کار سومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری

این نمایشگاه به مدت 3 روز در نمایشگاه بین‌المللی تهران فعالیت می‌کند و 120 شرکت داخلی و خارجی دستاوردهای خود را در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند.

۳ خرداد ۱۳۹۳
ستاری:

تبادل فناوری باید از سوی بخش‌ خصوصی انجام شود/تصویب آیین‌نامه لیزینگ محصولات دانش‌بنیان

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری بستر مناسبی برای تبادل فناوری‌ها است. در قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان سعی می‌کنیم هر روز آیین‌نامه‌ها را به روز کنیم. هر یک از شرکت‌های دانش‌بنیان که در نمایشگاه فناوری و نوآوری محصولات خود را به فروش برسانند 5 درصد جایزه صادرات دریافت می‌کنند.

۱ خرداد ۱۳۹۳
ستاری گفت:

امیدواریم امسال تحول جدی در مراکز دانش بنیان اتفاق بیفتد

ما قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را داریم که بسیار پیشرفته است و تاکنون هیچ کس آن را اجرا نکرده است چون اصلا درک نشده است اگر قانون درست مطالعه شود تقریبا انجمن‌های علمی به شدت فعال خواهند شد.

۱ خرداد ۱۳۹۳

آیین‌نامه اعطای جایزه تجاری‌سازی فناوری به دانشگاه‌ها تصویب شد

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاون علمی هدف این آیین‌نامه را تشویق دانشگاه‌ها به تجاری‌ سازی فناوری‌های توسعه ‌یافته از طریق شرکت‌های دانش‌ بنیان متشکل از اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها دانست

۱ خرداد ۱۳۹۳

تمدید مهلت ثبت‌نام بیمه سلامت پایه و تکمیلی نخبگان تا 15 خرداد

در راستای ارائه تسهیلات هدفمند و اجرای تفاهم نامه منعقد شده بین بنیاد ملی نخبگان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تمامی نخبگان و استعدادهای برتر مشمول حمایت های بنیاد از بیمه سلامت پایه و تکمیلی (خدمات بیمارستانی و کلینیک و پاراکلینیکی) از طریق سازمان بیمه سلامت ایرانیان برخوردار می‌شوند.

۱ خرداد ۱۳۹۳

هنوز جایگاه انجمن‌های علمی مشخص نیست

وزیر علوم گفت: هنوز جایگاهی که قرار است انجمن‌های علمی در آنجا عرضه شوند مشخص نشده است در دنیا انجمن‌ها هستند که استانداردهای ملی را ارائه می دهند و در بنیان‌گذاشتن برنامه‌های توسعه نقش دارند اما در بخش تقاضا این نیاز در کشور ما وجود ندارد.

۱ خرداد ۱۳۹۳

ماجرای فیلترینگ واتس‌آپ و اعلام جرم کمیته تعیین مصادیق مجرمانه علیه دو وزارتخانه

محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در مورد اینکه آیا رئیس جمهور می‌تواند مصوبات کمیته فیلترینگ و تعیین مصادیق مجرمانه را ابطال کند یا خیر، گفت: آن جلسه‌ای که در موردش حرف و حدیث‌هایی وجود دارد برخلاف ادعای افراد رسمیت داشته و مصوباتش لازم الاجراست و رئیس جمهور نمی‌تواند مصوبات این کمیته را ابطال کند،

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

وضعيت شهرسازي و معماري زير تيغ ثريا

برنامه چالشي امشب ثريا با تمرکز بر3 کلانشهر تهران، مشهد و شيراز سراغ نابساماني هاي موجود در اين 3 شهر و فضاي کلي شهرسازي و معماري در کشور خواهد رفت.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

تلاش کمیسیون آموزش مجلس برای کاهش هزینه تحصیل

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلسبا اشاره به اینکه ارایه آموزش رایگان برای افزایش بار علمی کشور باید در دستور کار دولت قرار گیرد، گفت: متاسفانه زمزمه افزایش 25 درصدی شهریه مراکز آموزش عالی، آموزش را در کشور از هدف اصلی خود دور و به تجاری‌سازی نزدیک کرده است.