۱ مرداد ۱۳۹۲

گامهای آخر ایران برای ثبت دامنه«iran.»

همکاری همه‌جانبه‌ای از سوی مسئولان کشور و بخش خصوصی برای ثبت دامنه نقطه ایران انجام شده و مدت طولانی است که همه انتظار اجرایی شدن این کار را می‌کشند.

۱ مرداد ۱۳۹۲

اینترنت در ایران گران است/ایجاد رقابت در تجارت پهنای باند برای کاهش قیمتها

یک خط اینترنت پرسرعت 128 کیلوبیتی هم اکنون حدود 12 هزار تومان محاسبه می‌شود و خانوار ایرانی توانایی پرداخت ماهانه این رقم را ندارند؛ براین اساس باید راهکاری برای پایین آوردن قیمت اینترنت پرسرعت به کار گرفته شود.

۱ مرداد ۱۳۹۲

تلاش‌دانشگاه‌شریف برای‌ایجاد ارتباط اساتید با صنعت/ بی‌توجهی به نظام تامین مالی

یکی از برنامه‌های دانشگاه در ارتباط با توسعه فعالیت‌های صنعتی این است که به کمک اساتیدی می پردازد که ارتباط کمتری با صنعت دارند، دانشگاه از طریق اساتید دیگری که ارتباط خوبی با صنعت دارند سعی می کند ارتباط این اساتید را با صنعت افزایش دهد.

۱ مرداد ۱۳۹۲

دکتر صاحبکار: معاونت علمی باید دستاوردهای پژوهشی را به سمت صنعت سوق دهد

مقام معظم رهبری در صحبت‌های خود تاکید داشتند که باید میان صنعت و دانشگاه ارتباط برقرار شود، ساختار وزارتخانه‌ها برای برقراری این ارتباط کافی نیست، لذا معاونت علمی ریاست جمهوری به عنوان یک ساختار کوچک و چابک این فضا را ایجاد کرد.

۱ مرداد ۱۳۹۲

برگزاری اختتامیه جشنواره رسانه، علم و فناوری/ از عیارآنلاین تقدیر شد

اختتامیه جشنواره رسانه، علم و فناوری عصر دیروز با حضور برخی مسئولان علمی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

برکت‌تل اولین اپراتور خدمات سلامت مجازی کشور شد

محورهای فعالیت این شرکت در 4 حوزه «خدمات حوزه سلامت الکترونیکی»، « دوراسلامت»، «سلامت همراه» و «تجهیزات و فناوری‌‌های حوزه سلامت» تعریف شده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

اختتامیه نخستین جشنواره رسانه،‌علم و‌فناوری امروز برگزار می‌شود

اختتامیه نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری روز دوشنبه 31 تیرماه از ساعت 20-18 در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار میشود.

۲۵ تیر ۱۳۹۲

مدیرعامل پست: ایمیل‌ملی می‌تواند تا 100میلیون کاربر را تحت پوشش قرار دهد

پیش از این شرکت پست یک سرویس پست الکترونیک راه اندازی کرده بود که محدودیتهایی از جهت فضای ایمیل و پوشش تعداد کاربران داشت اما هم اکنون این سرویس جدید با پشتیبانی سازمان فناوری اطلاعات از جهت تعداد کاربر و فضای مورد نیاز کاربران محدودیتی نخواهد داشت. و میتواند تا 100 میلیون کاربر را تحت پوشش قرار دهد.

۲۵ تیر ۱۳۹۲

وزیر ارتباطات: سهم ایران در اقتصاد ICT بسیار کم است

حجم تجارت دیجیتالی جهان در حوزه ICT، سال گذشته نزدیک به 284 تریلیون دلار بود و پیش‌بینی می‌شود این رقم در پایان سال 2013 به 350 تریلیون دلار برسد.سهم ما در این اقتصاد بسیار کم است و بر این اساس و با توجه به ظرفیت بالای علمی، درصدد تشکیل سازمان اقتصاد دیجیتالی برآمدیم

۲۵ تیر ۱۳۹۲

متن کامل طرح سنجش و پذیرش دانشجو

“طراحی نظام سنجش و پذیرش دانشجو به منظور هماهنگی انجام بخشی و تقویت یکپارچگی در سیاستگذاری نظارت و اعتبار سنجی در نظام آموزش عالی از جمله اقدامات ضروری در نقشه جامعه علمی کشور برای توسعه علم و فناوری به شمار می رود. این نظام با توجه به ارزش عدالت محوری باید فرصتهای عمومی را برای […]

۲۴ تیر ۱۳۹۲

امسال 20درصد مدارس طرح‌3-3-3-3 را اجرا می‌کنند/رضایت‌والدین در‌اولویت

تبدیل پایه ابتدایی به دو دوره 3 ساله امسال استقرار می‌یابد اما این طرح به صورت سراسری در تمام کشور اجرا نمی‌شود چرا که تبدیل دبستان‌ها به دو دوره باعث می‌شود تا خانواده‌ها دچار نگرانی شوند بنابراین به استان‌ها اعلام کرده‌ایم هرچقدر می‌توانند این طرح را اجرا کنند.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

صدور پروانه‌ وگواهی پایان‌کار‌ساختمان‌ با تائید اداره‌کل نوسازی‌مدارس

به گزارش عیارآنلاین، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به فارس گفت: در قانون قبلی انبوه‌سازان خطاب قرار می‌گرفتند و اکنون سازندگان باید نسبت به تأمین فضای آموزشی اقدام کنند. در قانون بودجه آمده است که صدور پروانه و گواهی پایان کار توسط شهرداری‌ها در این شهرک‌ها منوط به اخذ تأییدیه احداث، تأمین و یا […]

۲۳ تیر ۱۳۹۲

با حضور رئیس جمهور چندین طرح ملی در حوزه فناوری زیستی افتتاح شد

به گزارش عیار آنلاین به نقل از فارس، صبح امروز با حضور رئیس جمهور و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری چندین طرح کلان ملی در حوزه فناوری زیستی افتتاح شد. این طرح‌ها شامل کسب دانش فنی و راه‌اندازی خط تولید واکسن آنفلوانزای فصلی، کسب دانش فنی و تولید 12 ماده مؤثر داروهای وارداتی و […]

۲۳ تیر ۱۳۹۲

آغار به کار چهارمین جشنواره ملی رسانه های سلامت با محوریت سبک زندگی

به گفته دبیر جشنواره از تفاوتهاي اين دوره از جشنواره با دوره هاي قبل، حضور كشورهاي فارسي زبان در جشنواره و هماهنگي پذيرش برگزيدگان جشنواره در مركز رشد مجازي فناوري هاي نوين جهت استفاده از تسهيلات و ظرفيت هاي شركت هاي دانش بنيان مي باشد.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

نماینده مجلس:آموزش وپرورش در هوشمندسازی مدارس شتابزده عمل کرد

هوشمند سازی مدارس از جمله مواردی بود که آموزش و پرورش در آن شتابزده عمل کرد. این طرح در سراسر کشور به طور مساوی اجرا نشد و در شهرهای بزرگ بیشتر از این امکانات بهره مند شده و مناطق دور افتاده و روستایی از وجود رایانه در کلاس‌های خود محروم ماندند.