۲۲ دی ۱۳۹۲

چرا برخی کشورها با کاهش تعداد مقالات مواجه‌اند؟

در این شرایط که جایگاه ما ارتقا یافته است تعدا مقالات کشورهای دیگر نیز کاهش یافته، به دلیل اینکه آن کشورها دنبال افزایش رتبه جهانی نیستند بلکه حل مشکلات جامعه دغدغه آنهاست.

۲۱ دی ۱۳۹۲

معاونت علمی و فناوری سومین شماره ماهنامه فناوری و نوآوری را منتشر کرد

در سومین شماره مجله فناوری و نوآوری که به صاحب امتیازی پرویز کرمی منتشر می شود؛ در بخش تازه ها به خبری از سوی رئیس جمهور درباره 20 برابر شدن بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره شده و در بخش گزارش؛ از چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» گزارشی آورده شده است.

۲۱ دی ۱۳۹۲

شرایط اعطای تسهیلات به محصولات دانش بنیان/ رتبه بندی 12 صندوق‌ پژوهش و فناوری

مقرر شده است که 30 درصد از تسهیلات این صندوق برای شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، مناطق ویژه علم و فناوری و مناطق ویژه اقتصادی اختصاص یابد.

۲۱ دی ۱۳۹۲

آیین نامه ارتقای پژوهش از بخش آموزش جدا می‌شود

اکنون که در تولید فناوری و توسعه پژوهش تاکید شده است صحبت‌هایی که در وزارت علوم صورت گرفته و سیاست هایی پیش بینی شده که بتوان آیین نامه ترفیع و ارتقا پژوهشگران و حوزه پژوهشی را از قسمت آموزشی جدا کرد.

۲۱ دی ۱۳۹۲

15 سال معافیت مالیاتی برای شرکتهای دانش بنیان

درآمد مشمول مالیات شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان ناشی از قراردادها و فعالیت‌های تحقیق و توسعه، تجاری‌سازی و تولید محصولات و خدمات دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان توسط همان شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان به مدت 15 سال پس از تاریخ صدور مجوز برای هر شرکت یا مؤسسه دانش‌بنیان از مالیات موضوع ماده 105 قانون مالیات‌های مستقیم و همچنین از پرداخت عوارضی، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارضی صادرات معاف هستند.

۲۱ دی ۱۳۹۲
ستاری گفت:

اگر با هم باشیم برنده خواهیم شد

نیاز است همه دستگاه ها در کنار هم و شانه به شانه هم پیش بروند. باید به این نتیجه برسیم که درصورت همراه هم بودن همه با هم برنده خواهیم شد و در غیر این صورت همه با هم خواهیم باخت.

۲۱ دی ۱۳۹۲

مصاحبه دیدنی اکبر اعتماد با BBCفارسی و دفاع از برنامه هسته ای ایران

اکبر اعتماد اولین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در قبل از انقلاب طی سالهای 1353- 1357 بود. وی در گفتگویی که با شبکه بی‌بی‌سی فارسی در مورد برنامه هسته ای ایران انجام داد به دفاع از برنامه هسته‌ای ایران پرداخت…

۲۱ دی ۱۳۹۲
مشاور مدیریت نوآوری و مالکیت فکری:

کمیسیون حقوقی جایگاه بررسی طرح «حمایت از مالکیت صنعتی» نیست

فلسفه وجودی نظام ثبت اختراع، کمک به تشویق نوآوری و توسعه فناوری در سطح ملی است. اکنون کارشناسان متعجب‌ هستند که با چه توجیهی «کمیسیون قضایی و حقوقی» به عنوان کمیسیون اصلی بررسی «طرح حمایت از مالکیت صنعتی» تعیین شده است؟

۲۱ دی ۱۳۹۲

آمادگی معاونت علمی برای اعطای بورسیه تحصیلی

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به دانشجویان دارای استعدادهای برتر در زمینه‌های علوم شناختی، سلول‌های بنیادی و نفت وگاز بورسیه اعطاء خواهد کرد.

۱۹ دی ۱۳۹۲

بیش از 90 درصد مردم خواستار ادامه برنامه هسته‌ای کشور هستند

بینندگان برنامه شب گذشته ثریا با شرکت در نظرسنجی برنامه، تمایل خود را برای ادامه برنامه هسته ای کشور ابراز نمودند. سوال پیامکی این برنامه حدود ۴00 هزار نفر شرکت کننده داشت که از این میان بیش از ۹2 درصد آنها خواستار ادامه برنامه هسته ای کشور بودند.

۱۹ دی ۱۳۹۲

بررسی نظام علم و فناوری کره جنوبی/ قسمت دوم

کره در بحث جذب دانشجوی خارجی دو سیستم دارد.برای استاد‌های کر‌ه‌ای که بتوانند دانشجوی خارجی جذب کنند امتیازاتی را می‌دهند. جذب دانشجوی خارجی یکی از شاخص‌های افزایش گرند‌های پژوهشی اساتید است .

۱۸ دی ۱۳۹۲

تلاش معاونت علمی در تکمیل چرخه ایده تا محصول و درآمدزایی

معاونت علمی و فناوری نگاه جامعی به روی کل نظام نوآوری کشور دارد که از ایده تا محصول و عرضه آن به بازار موجب درآمدزایی و ثروت می‌شود و در هر جای این زنجیره انقطاعی وجود داشته باشد، این معاونت در تکمیل آن حمایت لازم را می نماید.

۱۸ دی ۱۳۹۲

پژوهش؛ اولین قربانی کمبود بودجه در کشور

رشد کمی تحقیقات باید با رشد کیفی آن همراه باشد و علاوه بر این تا پژوهش به تولید ثروت منجر نشود چرخه کاملی نخواهیم داشت.

۱۸ دی ۱۳۹۲

«توافقات هسته‌ای» زیر تیغ برنامه ثریا می‌رود

برنامه تلویزیونی ثریا این هفته، به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن و با توجه به توافقنامه اخیر هسته ای به موضوع فناوری هسته‌ای می‌پردازد.

۱۸ دی ۱۳۹۲

نگاه سوداگرانه به آموزش، بلای جان آموزش‌عالی

نگاه غیر هدفمند و سوداگرانه در موسسات آموزشی غیر دولتی در کنار رویکرد سطحی‌محور و غیر برنامه‌ریزی شده در موسسات آموزش دولتی، راه را بر استفاده از بسیاری ظرفیت‌های موجود در کشور برای رسیدن به پیشبرد آموزش عالی کشور بسته است!