۲۸ شهریور ۱۳۹۲

فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد عزل شد

هیئت امنای دانشگاه آزاد در جلسه فوق‌العاده دیروز خود فرهاد دانشجو را از ریاست این دانشگاه برکنار کرد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات منصوب شد

طی حکمی از سوی محمود واعظی، سید مجتبی هاشمی به سمت معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲

سیم‌کارت دائمی همراه اول 100هزار تومان ارزان شد/قیمت جدید 156هزارتومان

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 166 در تاریخ 30 خردادماه 92 تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی با تضمین همراه اول را 156 هزار تومان به علاوه مالیات بر ارزش افزوده تصویب کرده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

شبکه ملی اطلاعات اولویت‌ وزرات ارتباطات است/از دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی حمایت می‌کنیم

هر فردی که به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی از سوی رئیس جمهور انتخاب شود، مورد حمایت قطعی ما خواهد بود و مطمئن هستیم به نحو احسن می‌توانیم با هم همکاری داشته باشیم.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲

دو انتصاب در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی، مهدی راسخ را به سمت معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

پدیده‌های فیزیکی را در فضای مجازی آزمایش کنید

مجری طرح: به منظور ارتقا سطح آموزش علوم تجربی با استفاده از فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی پایگاه جامع علوم تجربی با عنوان “چیستا” کردیم که در آن مشکل مفهوم ‌سازی علوم تجربی را برای فراگیران بر طرف کردیم.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

مشارکت بخش خصوصی تولید بازیهای رایانه‌ای را رونق می‌دهد

حضور پررنگ بخش خصوصی در کنار بخش متولی عرصه بازی‌های رایانه‌ای برای تولید و عرضه گیم با سلایق مختلف و جذاب را اساسی خواند و از هنرمندان خواست که در این زمینه بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲
رئیس پلیس کشور عنوان کرد:

از وزرا انتظار داریم در استفاده از فیس‌بوک همانند مردم رفتار کنند

ممکن است در جلسه اول شورای عالی فضای مجازی که با حضور روحانی برگزار می شود، این موضوع طرح و بررسی شود، اما تاکنون مقررات تغییر نکرده است و ما از برخی وزرا و مقامات انتظار داریم همانند مردم رفتار کنند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

کدام دانشگاهها بیشترین رشته محل را دارند؟/علوم انسانی در صدر

دانشگاههای غیردولتی بیشترین رشته مصوب شده را در مقطع کارشناسی ناپیوسته و پردیسهای خودگردان نیز عنوان کمترین رشته را در این مقطع از آن خود کرده اند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

اینفوگرافی اینترنت در دهه‌ای که گذشت

رشد اینترنت در ده سال گذشته بسیار چشم‏گیر بوده است. همه چیز در این فضا، تغییر کرده و شکل جدیدی به خود گرفته است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

کاهش صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال گذشته

سال 90 حدود 4.6 میلیارد دلار صادرات داشتیم که این میزان در سال 91 به دلیل تحریم‌ها به 2.3 میلیارد دلار کاهش یافت و در پنج ماه ابتدایی امسال نیز 1.2 میلیارد دلار صادرات خدمات فنی مهندسی صورت گرفته است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

بیکاری فارغ‌التحصیلان یکی از اساسی‌ترین معضلات کشور است/زنگ خطر تغییر هرم دانشجویی کشور

یکی از اساسی‌ترین معضلات کشور فارغ‌التحصیلان بیکار است. در سال گذشته 4 میلیون و 200 هزار دانشجو داشتیم که 65 درصد آنها در مقطع کارشناسی و کمتر از 20 درصد در مقطع تکنسین و کاردان مشغول به تحصیل بودند، اما تنها 17 درصد آنها در حوزه آموزش های مهارتی قرار دارند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

خودکفایی و عدم وابستگی به خارج در شرایط تحریم بسیار حیاتی است

عبور از تحریم‌های بین‌المللی در دستیابی متخصصان ایرانی به دانش فنی طراحی و ساخت آزمایشگاهی بسیار مهم است و این امر نیز برای رسیدن به خودکفایی و عدم وابستگی به کشورهای خارجی با توجه به فضای تحریم بسیار حیاتی است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

صادرات روبات فیزیوتراپ ایرانی به 4 کشور همسایه

این روبات برای بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روبات قادر به حرکت در 4 جهت است و با اتصال آن به تخت بیمار اعمال فیزیوتراپی را برای بیمار انجام می‌دهد. در حال حاضر این روبات به تولید صنعتی رسیده است و صادرات آن به کشورهای همسایه چون سوریه، عراق، تاجیکستان و پاکستان آغاز شده است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی «ایام» رونمایی شد

در این مراسم از دفاتری با تصاویر بازیکنان تیم ملی والیبال، رویانا ( بره شبیه سازی موسسه رویان)، شهید احمدی روشن، جلال آل احمد، شهید آوینی رونمایی کردند.