۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

تدوین نسخه عملیاتی سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه علامه

معاون دانشجویی دانشگاه علامه گفت: در حال حاضر نسخه عملیاتی سند دانشگاه اسلامی دانشگاه علامه تهیه و تدوین شده و در مرحله اجرا قرار دارد. دانشگاه علامه اولین دانشگاهی است که سند عملیاتی، سند دانشگاه اسلامی را به صورت ویژه تهیه و تدوین کرده است.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

سهم 13.4 درصدی آموزشهای فنی‌وحرفه‌ای در ایران و مقایسه آن با چند کشور دنیا

در جمهوری آذربایجان، شیلی، مالزی، نیجریه و کره جنوبی نیز تقاضای فزاینده ای به کسب و کار با مهارت های گوناگون وجود دارد که عامل اصلی آن توجه به مهارت های فنی و حرفه ای است. تنوع در آموزش های غیر دانشگاهی گزینه معتبری نسبت به درس های دانشگاهی بویژه در کشورهای در حال توسعه به حساب می آید. فلسفه تاسیس این دوره ها ورود به بازار کار و دستیابی به کسب و کارهای مختلف به ساده ترین و آسان ترین وجه است.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان

مدارک دانشجویان دانشگاههای نامعتبر ارزیابی نمی‌شود

اگر افرادی به علت نا آگاهی دانشگاه‌های نامعتبر خارجی را برای تحصیل انتخاب کنند اکیدا توصیه می کنیم هرچه زودتر دانشگاه خود را به دانشگاه معتبر تغییر دهد. اگر دانشجویی از دانشگاه غیر معتبر مدرک دریافت کند اداره دانش آموختگان نسبت به ارزیابی این مدارک موضع دارد و ارزیابی نمی کند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

تاکید رئیس‌جمهور بر اجرای شبکه ملی اطلاعات

رئیس جمهوری تأکید کردند که اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات و ارایه خدمات و سرویس‌های مورد نیاز جامعه بر بستر این شبکه موجب استفاده آسان و راحت‌تر مردم از فضای مجازی خواهد شد که علاوه بر آن مردم می‌توانند با امنیت خاطر بیشتری از فضای مجازی داخلی استفاده کنند چرا که با راه‌اندازی این شبکه برای فعالیت در فضای مجازی نیازی به انتقال اطلاعات و ارتباطات داخلی به خارج از کشور نخواهد بود.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

تلاش وزارت علوم برای افزایش بودجه پارکهای علم و فناوری در سال آینده

کریمیان گفت: افزایش بودجه پارک‌ها و مراکز رشد برای سال 94 از هم اکنون باید در دستور کار قرار گیرد، در این راستا جلب توجه نمایندگان مجلس شوراي اسلامي به این مراکز از جمله اولویت‌ها است چرا که پارک های علم و فناوری زیرساخت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هستند و تقویت این بخش، کلید اقتصاد مقاومتی است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

آیین‌نامه انضباطی استادان دانشگاه تغییر می‌کند/ تدوین لایحه برخورد با تقلب در پایان نامه‌ها

معاون حقوقی وزارت علوم از تازه ترین تصمیمات این معاونت در خصوص برخورد با آن دسته از استادان و دانشجویان متخلف علمی، خبر داد و گفت: در حال تدوین لایحه ای برای پایان نامه ها هستیم که در صورتیکه که دانشجویان تخلف علمی در مقالات و پایان نامه ها داشته باشند با آنان برخورد می شوند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

تکمیل بالگرد و هواپیمای ایرانی تا پایان سال آینده

رییس سازمان صنایع هوایی از تکمیل دو بالگرد جدید 8 و 14 نفره ایرانی و مدل جدید هواپیمای مسافربری ایران 141 تا پایان سال آینده خبر داد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

توفیقی: دانشگاه باید در جهت حفظ اعضای هیئت علمی خود بکوشد

مشاور وزیر علوم با اشاره به ظرفیت دانشگاه‌ها در تبدیل ایده به پژوهش،‌اظهار داشت: دانشگاه‌ها نباید بنگاه اقتصادی شوند و در خدمت بازار قرار بگیرند بلکه باید ضمن نظارت به بازار درجهت حفظ اعضای هیات علمی خود بکوشند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

ابلاغ مصوبه برقراری رومینگ ملی به اپراتورها/افزایش هزینه برای این طرح نداریم

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: اپراتورها برای استفاده مشترکان از این طرح اجازه دریافت هزینه ندارند و تنها مجاز هستند که در چارچوب تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هزینه مکالمات را از مشترکان دریافت کنند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
در نوزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صورت گرفت:

توافقات ستاد توسعه فناوری نانو با شرکت‌های نفتی

در روزهای برگزاری این نمایشگاه چندین توافق در راستای بکارگیری فناوری نانو در صنعت نفت حاصل شد از آن جمله مقرر شد کاهنده‌های سوخت مبتنی بر فناوری نانو بر روی دکل یکی از شرکت‌های حفاری نصب شود و در صورت کسب نتایج موفقیت‌آمیز، این سیستم بر روی تمامی دکل‌های این شرکت ‏نصب شود.‏ همچنین یکی از شرکت‌های نفتی آمادگی خود را برای نصب این کاهنده‌ها بر روی ژنراتورهای برق خود اعلام داشت.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام فهرست اسامی چندبرابر ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: از ساعت 20 امشب دفترچه انتخاب رشته این آزمون در سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
ستاری گفت:

بزرگترین چالش شرکتهای دانش‌بنیان بازار است

ستاری با بیان این که عزم جدی در دولت برای اصلاح فرهنگ در زمینه شرکتهای دانش بنیان وجوددارد،افزود: بزرگترین چالش در خصوص شرکتهای دانش بنیان پول نیست بلکه بازار است.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
در نامه وزیر بهداشت خطاب به روسای دانشگاهها

اختصاص ۱ تا ۳درصد از اعتبارات کل دانشگاههای علوم پزشکی به پژوهش

بر اساس ابلاغ وزیر بهداشت، این فرآیند توسط معاونت تحقیقات و فناوری پایش و در حمایت‌های مالی آینده و رتبه‌‌بندی و ارزشیابی سالیانه توسط آن معاونت تأثیرگذار خواهد بود.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

تفاهم نامه همکاری برای حمایت از پژوهش و فناوری در صنعت گاز

در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه همکاری میان معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و شرکت ملی گاز ایران به امضا رسید.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

معرفی 200 نخبه به بانک رسالت برای دریافت تسهیلات 20میلیون‌تومانی

در راستای تفاهم نامه میان معاونت علمی و بانک رسالت، بانک قرض‌الحسنه رسالت متعهد شد به هر شخص حقیقی یا حقوقی معرفی شده از سوی این معاونت تا سقف مبلغ 200 میلیون ریال وام قرض‌الحسنه با کارمزد سالیانه 2 درصد حداکثر طی 2 هفته کاری از تاریخ صدور معرفی‌نامه تسهیلات پرداخت کند.