۳۱ شهریور ۱۳۹۲
یک استاد دانشگاه شریف عنوان کرد:

تعداد ارجاعات به اکثر مقالات ایرانی‌ کمتر از یک است

کشور ایران از نظر تعداد انتشارات مقالات، حداقل در منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه بین دو تا سه کشور نخست قرار دارد اما نکته قابل بحث، کیفیت این انتشارات است و اینکه این مقالات تا چه حد اثرگذار بوده است؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

به دلیل مشکلات مالی برگزاری هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال لغو شد

به گزارش عیارآنلاین، روابط عمومی رسانه‌های دیجیتال از عدم برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در مهر ماه خبر داد و گفت: به دلیل وجود مشکلات مالی برگزاری این دوره از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال لغو شد. به اطلاع هموطنان عزیز و علاقمندان به حوزه رسانه­‌های دیجیتال می­رساند با توجه به ضرورت تجهیز مالی مناسب جهت برگزاری شایسته […]

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

روسیه فیس‌بوک را به لیست سیاه فیلترینگ اضافه کرد

دولت روسیه با اولتیماتومی 72 ساعته از ISPهای این کشور خواسته است تا فیسبوک را به لیست سیاه خود اضافه کنند و دسترسی کاربران به این سایت را مسدود نمایند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد فیسبوک نیز به جمع 30 هزار سایت مسدود شده در روسیه اضافه می‌شود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲
در بیانیه مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی:

انتصاب سرپرست مرکز ملی فضای مجازی غیرقانونی است

امضای چنین حکمی درآستانه سفری خارجی، بدون برگزاری جلسه و تبعا بدون تامین نظر اکثریت اعضای محترم، نه تنها علامتی مبنی بر خروج ازمسیر اعتدال، که اقدامی غیرقانونی محسوب می‌شود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲
معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات:

صادرات خدمات فنی و مهندسی متحول می‌شود

در بخش های بین‌الملل، صدور خدمات فنی و مهندسی و تولیدات داخلی با تحولاتی روبرو خواهیم شد. در دهه 80 در بخش صنایع پیشرفته در کشور 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری شد که 50 تا 60 میلیارد آن در حوزه ICT بوده است و نیمی از این رقم نیز در بخش تحقیق و توسعه حوزه ICT سرمایه گذاری شد که به نسبت شاهد نتایج خوبی در تجهیزات صنعت نرم‌افزار بوده‌ایم.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

«آسمان دژ2» بهترین بازی آنلاین سال 92 شناخته شد

برگزیدگان سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در بخش‌های طراحی و اجرای هنری، طراحی صدا و صداگذاری، طراحی بازی، فنی، موسیقی، سینماتیک، بازی کژوال، بازی بزرگ و بازی آنلاین معرفی شدند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

شائبه سیاسی بودن عزل رئیس دانشگاه آزاد/ رئیس جمهور وزیر علوم را زودتر معرفی کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشگاه یک رسالت ویژه خود را دارد مگر دانشگاه قرار است با دولت هماهنگ شود؟ بر همین اساس این شائبه تقویت شده که تقریبا این عزل سیاسی است. دانشگاه آزاد غیر دولتی است و باید تقویت شود این نگرانی وجود دارد که دانشگاه دچار سیاست زدگی شود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲
رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم خبر داد:

جزئیات رتبه‌بندی موسسات آموزش‌عالی غیردولتی غیرانتفاعی

در ارزیابی کلی که داشتیم از 180 موسسه‌ای که در رتبه‌بندی شرکت کردند حدود 78 درصد موسسات یعنی 139 موسسه در حد متوسط بودند، 14 درصد یعنی 25 موسسه در حد خوب، 3 درصد موسسات در حد خیلی خوب و بین 5 تا 6 موسسه که فاقد شرایط وزارت علم بوده یا در آستانه توقف یا انحلال قرار داشتند که این موسسات در حد ضعیف رتبه‌بندی شده اند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

150 میلیون نفر در جهان از موبایل برای جابه‌جایی‌های مالی استفاده می‌کنند

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال 2018 میلادی بیش از 400 میلیون مشترک تلفن‌همراه در سراسر جهان از گوشی خود برای جابه‌جایی‌های مالی استفاده خواهند کرد که این رقم برای سال 2013 میلادی 150 میلیون نفر محاسبه شده است.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

سپاه پاسداران RQ170 را مهندسی معکوس کرد

تمام حافظه‌ها و کامپیوترهای این هواپیما رمزگشایی شده و در آینده نزدیک اخبار خوشی نه تنها از RQ170 و بهینه‌سازی‌هایی که نیروهای ما بر روی «مدل معکوس شده» آن انجام دادند، بلکه دستاوردهای مهم دفاعی اعلام خواهد شد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۲

فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد عزل شد

هیئت امنای دانشگاه آزاد در جلسه فوق‌العاده دیروز خود فرهاد دانشجو را از ریاست این دانشگاه برکنار کرد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات منصوب شد

طی حکمی از سوی محمود واعظی، سید مجتبی هاشمی به سمت معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲

سیم‌کارت دائمی همراه اول 100هزار تومان ارزان شد/قیمت جدید 156هزارتومان

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 166 در تاریخ 30 خردادماه 92 تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی با تضمین همراه اول را 156 هزار تومان به علاوه مالیات بر ارزش افزوده تصویب کرده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

شبکه ملی اطلاعات اولویت‌ وزرات ارتباطات است/از دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی حمایت می‌کنیم

هر فردی که به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی از سوی رئیس جمهور انتخاب شود، مورد حمایت قطعی ما خواهد بود و مطمئن هستیم به نحو احسن می‌توانیم با هم همکاری داشته باشیم.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲

دو انتصاب در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی، مهدی راسخ را به سمت معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.