۱۷ دی ۱۳۹۲

وزیر ارشاد از مجلس کارت زرد گرفت

وکلای ملت نیز با 105 رای موافق، 97 رای مخالف و 18 رای ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن که از توضیحات وزیر ارشاد قانع نشدند، لذا به وزیر ارشاد کارت زرد دادند.

۱۷ دی ۱۳۹۲

همکاری وزارت علوم و معاونت علمی برای بازگشت نخبگان از خارج کشور

وزیر علوم گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور الگوهایی از کشور چین را برای بازگشت نخبگان خارج از کشور مطالعه کردیم و به فکر برنامه‌ریزی سیستماتیک برای کاهش مهاجرت‌ها هستیم. امیدواریم امکاناتی فراهم کنیم تا مسیر بازگشت هموار شود.

۱۷ دی ۱۳۹۲

برنامه‌های حمایتی از نخبگان متحول می‌شود

برنامه‌های حمایتی از نخبگان قطعا متحول و به نوع دیگری پیاده می‌شود. البته تغییرات در نحوه پذیرش افراد در بنیاد ملی نخبگان به معنای قطع تسهیلات نیست.

۱۷ دی ۱۳۹۲

پیوستن به قانون کپی رایت؛ «تهدید یا فرصت»

تلاش برای پیوستن به کنوانسیون برن یا همان قانون کپی رایت جهانی هر از گاهی است که اوج می‌گیرد و این روند در دولت‌های مختلف تکرار شده است…

۱۶ دی ۱۳۹۲

اولویت اول شبکه ملی اطلاعات بانکداری الکترونیک است

چنین دستاوردی قطعا موجب خدمت رسانی بهتر و سریعتر به مردم و کاربران الکترونیکی در کشور خواهد شد زیرا IT زیرساخت توسعه بانکداری است و توجه به آن می‌تواند تحول عظیمی در خدمت‌رسانی به مشترکان داشته باشد.

۱۶ دی ۱۳۹۲

15 گیگ پهنای باند جدید بین شرکتهای ارائه خدامات اینترنتی توزیع می‌شود

از پهنای باندی که تهیه کرده بودیم در حال حاضر 15 گیگابیت بر ثانیه در دست داریم که در حال توزیع کردن آن بین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و مخابرات هستیم.

۱۶ دی ۱۳۹۲
معاون پژوهشی وزارت علوم:

تحریم، روابط دانشگاه و صنعت را مستحکم می‌کند

از زمانی که تحریم‌ها مطرح شد، به این فکر افتادیم که باید خیلی از مسائل را در داخل کشور پیگیری کنیم و این موضوع باعث مذاکرات بین صنعت و دانشگاه و همکاری میان آنها مستحکم شود.

۱۵ دی ۱۳۹۲

بودجه در جاهایی سبب توسعه کشور نمی‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: رقم قابل توجهی از بودجه در جاهایی خرج می‌شود که موجب توسعه کشور نمی‌شود.

۱۵ دی ۱۳۹۲

بررسی طرح مالکیت ثبت اختراعات در کمیسیون عمران

در جلسه امروز کمیسیون عمران طرح مالکیت ثبت اختراعات و انتقال اختیار ثبت اختراعات از قوه قضائیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر اعضای کمیسیون در خصوص این انتقال مثبت بود.

۱۵ دی ۱۳۹۲

معاونت علمی و فناوری ستاد هوانوردی تشکیل داد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با انتقاد از برخی‌ بی‌توجهی‌های صورت گرفته به وضعیت نیروی هوایی تصریح کرد: متاسفانه در این چند سال توجه کمتری به نیروی هوایی شده و بیشتر به سمت تمرکز و ساخت موشک‌ها رفته‌ایم و انشاءالله در همین ستاد هوانوردی که تشکیل دادیم، به سمت توانمندسازی در این حوزه برویم.

۱۵ دی ۱۳۹۲

وارداتی بودن صنعت دلیل احساس بی‌نیازی به دانشگاهها است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم: مباحث تحقیقاتی در دانشگاه ها به سمت کاربردی شدن سوق پیدا کرده است ولی تقریبا تا به حال احساس نیاز از جانب صنعت به سمت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نشده است.

۱۵ دی ۱۳۹۲

سعید کاردار سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد شد

با حکمی از سوی دکتر میرزاده، دکتر سعید کاردار به سمت سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.

۱۵ دی ۱۳۹۲

آخرین وضعیت تسهیلات گمرکی و مالیاتی شرکتهای دانش بنیان

بر اساس این طرح درخواست تشکیل کارگروهی با مسئولیت معاونت علمی و با حضور وزارتخانه‌هایی که با صنایع بزرگ سروکار دارند مانند وزارت نفت، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و راه و شهرسازی داده شد تا هر کدام از این دستگاه‌ها طرح و نیازهای فناورانه خود را اعلام کنند.

۱۵ دی ۱۳۹۲

انتشار اطلاعات کاربران اسنپ‌چت در فضای مجازی

انتشار جزییات اطلاعات تماس تقریبا ۴.۶ میلیون کاربر اسنپ چت بر روی فضای مجازی توسط هکرها، نمود بارزی از ضعف شبکه‌های اجتماعی جدید است و احتمال وجود چنین آسیب‌پذیری‌هایی در سایر نرم‌افزار‌های مشابه تلفن‌همراه وجود دارد.

۱۴ دی ۱۳۹۲

برای تقویت دانشگاه فرهنگیان وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش همکاری می‌کنند

در دیدار علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با فرجی دانا وزیر علوم راهکارهای همکاری دوجانبه با هدف تقویت دانشگاه فرهنگیان بین دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری وآموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.