۱۵ دی ۱۳۹۳

برگزاری چهارمین دور نشست کمیته مشترک علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی

تني چند از اعضاي هيئت علمي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در چهارمين دور نشست کمیته مشترک علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی شركت مي‌كنند.

۱۵ دی ۱۳۹۳
با حکم دکتر ستاری

دکتر حسینی مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

طی حکمی از سوی دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر سید حسن حسینی؛ مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان شد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
فرهادی در جمع خبرنگاران:

رئیس‌جمهور در مورد انتخاب رئیس دانشگاه تهران شخصاً نظر دارد/در معرفی رؤسای دانشگاه‌ها تأخیر نداشته‌ایم

وزیر علوم با بیان اینکه اطلاعی از گزینه‌های احتمالی ریاست دانشگاه تهران ندارم، گفت: رئیس جمهور در این زمینه شخصاً نظر دارد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
با حکم دکتر ستاری

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر آریا الستی به سمت معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان منصوب شد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
رئیس کمیته آموزش عالی مجلس:

دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی ضابطه‌مند می‌شوند/ساماندهی آموزش عالی را با جدیت دنبال می‌کنیم

هروی گفت: ساماندهی آموزش عالی تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی در حیطه آموزش عالی است که می‌تواند کمی گرایی و مدرک گرایی را متوقف سازد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
ضرغام خبرداد:

تغییر نام صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به بنیاد ملی علم ایران

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با تغییر نام این صندوق به بنیاد ملی علم ایران (INSF)خبر داد.

۱۴ دی ۱۳۹۳

لطفاً نگران شويد!

نايب رييس مجلس شورای اسلامی در روز ۲۶ آذرماه گفته‌اند که: «متاسفانه سیستم دولتی و اداری کشور به یک دایناسور بزرگ و کم تحرک تبدیل شده است که قادر به تحرک نبوده و به واقع می توان گفت که سیستم ادارای کشور عامل بازدارندگی توسعه کشور شده است و این مسئله به یک بلای خانمان سوز تبدیل شده است»

۱۴ دی ۱۳۹۳
برای ایجاد فضای رقابتی صورت می‌گیرد؛

پیش‌بینی اعتبار برای حمایت از بازار تولیدات دانش‌بنیان در بودجه سال ۹۴

در بودجه سال ۹۴، اعتباری برای حمایت از بازار تولیدات و محصولات شرکت های خصوصی دانش بنیان و ایجاد فضای رقابتی میان آنها پیش بینی می شود.

۱۴ دی ۱۳۹۳
معاون علمی رئیس جمهور خبر داد

رشد ۷۰ درصدی بودجه صندوق نوآوری وشکوفایی در لایحه بودجه ۹۴

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از افزایش بودجه ۸۵۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری وشکوفایی، معادل ۳۰۰ میلیون دلار در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ که از جانب دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است، خبر داد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

رشد بودجه دانشگاه‌های بزرگ ناکافی است/دانشگاه‌های بزرگ با این بودجه با بحران مواجه می‌شوند

زاهدی گفت: آنچه از بررسی بودجه دانشگاه‌ها بدست آمده نشان دهنده این موضوع است که رشد بودجه دانشگاه‌های کوچک و تازه تأسیس خوب است اما دانشگاه‌های بزرگ تنها ۱۲٫۶ درصد رشد داشته‌اند که برای نیازهای جاری دانشگاه‌ها کافی نیست.

۱۴ دی ۱۳۹۳
با هدف آشنایی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تاییدصلاحیت‌شده در سراسر کشور؛

همایش «توسعه بازار فناوري، تشريح طرح ليزينگ محصولات دانش‌بنيان» برگزار می‌شود

همایش «توسعه بازار فناوری، تشریح طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان» فردا ۱۴ دی ماه به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

۱۴ دی ۱۳۹۳
معاون پژوهشی وزیر علوم تاکید کرد

اولویت طرح‌های کاربردی در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی

معاون پژوهشی وزیر علوم با اعلام برنامه‌های این معاونت در راستای سیاست‌های وزیر علوم جدید در خصوص دانشگاه کارآفرین از ارائه امتیاز قابل توجه به طرح‌های کاربردی در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی خبرداد.

۱۴ دی ۱۳۹۳

بررسی تسهیل‌گری اسلام در جهت تحقق اقتصاد دانش‌بنیان (۵) : به‌کارگیری دانش

این سلسله نوشتارها بر آن است تا با نگاهی نهادگرایانه به اقتصاد، به کندوکاو ظرفیتهای دین مبین اسلام در جهت کارکردهای اساسیِ اقتصاد دانش بنیان بپردازد. بدین منظور ابتدا یک تعریفِ منقح عملیاتی برای اقتصاد دانش بنیان برگزیده شد که در آن به صراحت به کارکردهای اقتصاد دانش بنیان اشاره شده باشد؛ چهار کارکردِ اصلیِ یک اقتصاد دانش بنیان عبارتند از: تولید دانش، جذب (کسب) دانش، انتشار دانش و به کارگیری دانش

۱۴ دی ۱۳۹۳

«جی‌میل» در چین فیلتر شد

به دلیل سرپیچی گوگل در اجرای قوانین کشور چین، جی‌میل در این کشور فیلتر شد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
توسط یک شرکت دانش بنیان فعال درحوزه هوایی و هوانوردی صورت گرفت؛

جلوگیری از خروج ارز تا ۳میلیون‌دلار با ساخت شبیه‌ساز سامانه‌های پدافند هوایی

یک شرکت حوزه هوایی و هوانوردی کشور توانسته است با محصولات تولیدی خود تا ۳ میلیون دلار از خارج شدن ارز از کشور جلوگیری کند.