۱۴ مهر ۱۳۹۳
وزیر ارتباطات در افتتاحیه تله‌کام خبر داد

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان/ نباید از تکنولوژی‌ روز عقب بیفتیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی توافقنامه‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برخی سمت‌های معاونت فناوری خود را تغییر داده و ۳۰ میلیارد تومان برای حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان اختصاص داده‌ایم.

۱۲ مهر ۱۳۹۳
دکتر عصاره خبر داد:

۱۵قرارداد و تفاهم نامه در نمایشگاه گیاهان دارویی میان بخشهای مختلف امضا شد

دبیر اجرایی دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران گفت: تعداد قراردادها و تفاهم نامه های امضا شده میان بخش های مختلف نمایشگاه در این دوره به ۱۵ مورد رسیده است در حالی که در نمایشگاه دور اول تنها شاهد امضای ۲ مورد قرارداد یا تفاهم نامه بودیم.

۱۲ مهر ۱۳۹۳
رییس پارک علم و فناوری استان قم:

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان علوم انسانی بیکاری را کاهش می‌دهد

رییس پارک علم و فناوری استان قم خواستار ایجاد و تقویت شرکت‎های دانش‎بنیان در حوزه علوم انسانی شد.

۱۲ مهر ۱۳۹۳

۹۰ درصد مشتریان پارک‎های علم و فناوری کشور داخلی هستند

عضو هیات مدیره انجمن پارک‌های علم و فناوری ایران گفت: ۹۰ درصد مشتریان پارک‎های علم و فناوری کشور، داخلی هستند.

۱۲ مهر ۱۳۹۳

تصویب قانون ویژه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گیاهان دارویی

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان را راهکار جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی دانست و گفت: معاونت علمی برای جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی از تمام توان و امکانات خود بهره می‌گیرد.

۱۲ مهر ۱۳۹۳

حمایت ویژه از طرح‌های دانش‌بنیان و نوآورانه

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از اولویت ضمانت طرح‌های دانش‌بنیان و نوآورانه خبر داد و گفت: در شش ماهه امسال بیش از ۲۷۰ میلیون ریال ضمانت نامه در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی صادر شده است.

۱۲ مهر ۱۳۹۳

اولین کنفرانس ملی اقتصاد، مدیریت و حسابداری در موسسه علمی خوارزمی برگزار می شود

موسسه علمی خوارزمی، بستر و ظرفیتی است که اندیشمندان، محققان و دانشجویان حوزه های علوم انسانی و مهندسی را گرد هم می آورد تا آخرین دستاوردهای علمی را در این حوزه ها مورد بررسی قرار دهند و هم اندیشی علمی صورت پذیرد و هم اندیشی علمی صورت پذیرد و با نمایه سازی مقالات و تحقیقات خود در پایگاه های استنادی معتبر به تولید علم و نظریه علمی بپردازند.

۱۱ مهر ۱۳۹۳
دکتر ستاری در اختتامیه دومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی:

راهکار جلوگیری از خام‌فروشی گیاهان دارویی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری توسعه شرکت های دانش بنیان را راهکار جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی دانست و گفت: معاونت علمی برای جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی از تمام توان و امکانات خود بهره می گیرد.

۱۰ مهر ۱۳۹۳
گفتمان مدیریت و سیاستگذاری فناوری و نوآوری-1

بررسی نقش عناصر فرهنگی و اجتماعی در توسعه فناوری+گزارش تصویری

نخستین نشست از سلسله نشستهای گفتمان مدیریت و سیاستگذاری فناوری و نوآوری در کشور با موضوع «نقش عناصر فرهنگی و اجتماعی در توسعه فناوری» در دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

۱۰ مهر ۱۳۹۳

لشکر دکترهای بیکار در راه است!

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: وجود صنایع دولتی که به بدترین شکل اداره می‌شوند و فقدان شرکت­های بخش خصوصی به معنای واقعی در کشور سبب شده که رقابتی در صنعت شکل نگرفته و نیازی به استفاده از فکر و تحقیقات نخبگان و دانشگاهیان احساس نشود.

۹ مهر ۱۳۹۳

لبیک جهاد دانشگاهی به رهبر انقلاب

رییس جهاد دانشگاهی طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از معظم له به دلیل ابلاغ سیاستهای کلی علم و فناوری ،آمادگی این نهاد را برای اجرای این سیاست‌ها اعلام کرد.

۹ مهر ۱۳۹۳

وزیر ارتباطات: فرهنگ سازی را جایگزین بستن شبکه های اجتماعی کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان آنکه میان این وزارتخانه و دستگاه قضا هیچ اختلافی وجود ندارد، گفت: از آنجا که با مسدود کردن شبکه های اجتماعی مشکل بهره گیری از این ابزارها حل نخواهد شد باید برای استفاده صحیح و مناسب از این شبکه ها فرهنگ سازی کنیم.

۹ مهر ۱۳۹۳

ایران و روسیه همکاری‌های تکنولوژیک را گسترش می‌دهند

سفیر ایران در روسیه گفت معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور ایران ماه آینده به مسکو سفر می کند تا در زمینه همکاری های دو جانبه با روسیه در زمینه فن آوری های پیشرفته و تکنولوژیک مذاکره کند.

۸ مهر ۱۳۹۳

اعزام انسان به فضا در ۴ سال آینده/تعویق پرتاب ماهواره‌ها علت سیاسی ندارد

قائم‌مقام سازمان فضایی کشور گفت:‌ در حال مطالعه برای قرار دادن انسان در مدار هستیم و امیدواریم در ۴ سال آینده بتوانیم انسان را در مدار داشته باشیم.

۷ مهر ۱۳۹۳
دکتر صاحبکار:

توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان اولویت مضاعف کشور است

سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان گفت: فعالان رسانه ای باید از رشد کاریکاتوری علم و فناوری در کشور جلوگیری کنند.