۱۷ اسفند ۱۳۹۲

شوراهای موازی شورای‌عالی‌فضای‌مجازی تعیین تکلیف می‌شوند

محمدحسن انتظاری در خصوص تعیین تکلیف شوراهای موازی شورای عالی فضای مجازی، از جمله شوراهای عالی فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و انفورماتیک، گفت: تعیین تکلیف شوراهای عالی موازی در دستور کار شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

الزامات اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک

به گزارش عیارآنلاین به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، «مسئله اقتصاد مسئله اصلى كشور است». رهبر انقلاب در حرم امام رحمه‌الله این نكته را فرمودند. ایشان همچنین در دیدار كارگران در تبیین شاخص‌های اصلح برای انتخابات گفتند رئیس‌جمهور آینده باید در حوزه‌ی اقتصاد، دارای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی باشد.در این اینفوگرافیک الزامات […]

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

اسلام و سیاست‌های مطلوب جمعیتی

اگرچه احراز نظریه قاطع دینی درباره کنترل جمعیت، به عنوان یک پدیده اجتماعى، چندان راحت نیست؛ اما آگاهی دولتمردان از آنچه در متون مربوطه آمده، یک ضرورت است. در ابتدا باید اظهار داشت که مسلمان از افراط و تفریط در هر کاری از جمله جمعیت وتکثر نفوس منع شده‌اند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

ارایه آمار مطمئن و استاندارد علم و فناوری تکلیف نقشه جامع است

یکی از تکالیف مقرر در نقشه جامع علمی کشور ارایه آماری مطمئن، استاندارد و قابل اتکا از وضعیت علمی و فناوری سطح ملی و بین‌المللی است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

گسترش همکاری‌های ایران و هند در زمینه علم و فناوری

مهندس حمیدرضا امیری نیا مشاور رئیس‌جمهور گفت: دور تازه‌ای از روابط ایران و هند بویژه در بخش علمی و فناوری آغاز شده و این می تواند زمینه‌ساز تحولاتی شگرف برای ملت‌های دو کشور و موثر برای منطقه باشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

در تولید‌ثروت از علم نباید تجربه‌ خودرو را تکرار کنیم/ اختصاص 200میلیارد برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

بحث تولید ثروت از علم با تفکر سنتی موجود در کشور به هیچ وجه هم‌خوانی ندارد؛ نباید تجربه‌های شکست خورده‌ای مثل صنعت خودرو در ایران را تکرار کنیم و مطمئنا اگر صنایع دانش بنیان تمام فکر و ذهن‌شان این باشد که تعدادی مشتری داخلی را ترغیب کنند و با زور دولت بخواهند فروش داشته باشند، قطعا طول عمر زیادی نخواهیم داشت.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲
بسته‌شدن پرونده ورود موبایل به مدارس:

ورود موبایل به مدارس ممنوع است

باید توجه داشت که ورود موبایل به مدارس تنها به سود تاجران این عرصه است که آموزش و پرورش بازار بزرگی برای آنها محسوب می‌شود. ورود موبایل همچنان به مدارس ممنوع است چرا که اقتضای محیط آموزشی و کلاس درس این است که ورود موبایل به این محیط ممنوع باشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

جزئیات اختصاص بودجه به طرح‌های ارتباطی و فناوری/ تسهیلات 900 میلیاردی برای صادرات ICT

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات براساس تکالیف مدنظر در قانون بودجه سال 93 ملزم به اختصاص 900 میلیارد ریال تسهیلات به صادرات و طرح های توسعه ای و رفع مشکلات مرتبط با بیمه کارگزاران روستایی شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

تدوین ضوابط و مقررات برای استفاده از پول «بیت کوین» در فضای مجازی

به دلیل آثار منفی استفاده از این واحد پول در فضای مجازی برای اقتصاد جامعه، قوانین مالی و حقوقی برای استفاده از این واحد پول در سال 93 تدوین می شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

صدور گواهي ارزيابي امنیتی برای 21 محصول فناوری

بر اساس مصوبه دولت،‌ در خريد محصولات و خدمات امنيتي فضاي تبادل اطلاعات در طول برنامه پنج ساله پنجم باید ملاحظات امنیتی رعايت شود که در این راستا سازمان فناوری اطلاعات ایران ارزیابی محصولات نرم افزاری و سخت افزاری حوزه امنیت را در دستور کار قرار داد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

تسهیلات «شهید تهرانی مقدم» برای نخبگان/تهیه بانک اطلاعاتی از نخبگان خارج از کشور

ستاری گفت: در زمینه جذب و به كارگیری نخبگان و استعدادهای برتر، بر اساس تسهیلات «شهید تهرانی مقدم» در صورت حضور نخبگان در شركت‌های دانش بنیان، بنیاد تا دو سال حقوق این افراد را متقبل می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

تشکیل کارگروه‌هایی برای عملیاتی‌شدن سند دانشگاه اسلامی

وزیر علوم گفت: چهار کارگروه مشغول بررسی عملیاتی شدن و تعاریف عملیاتی مفاهیم سند دانشگاه اسلامی در شورای اسلامی شدن دانشگاهها هستند. عضویت در شبکه‌های اجتماعی دانشجویان را از تعاملات رودرو دور می کند. باید گونه‌ای فعالیت شود که تعاملات انسانی رو درو فراگیرشده و ارتباطات مجازی در حاشیه قرار گیرد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

وضعیت نامساعد بودجه علم‌وفناوری کشور/ ایجاد ساختار جدید برای مرکز ملی‌ذخایرژنتیکی

میزان بودجه ناخالص ملی به پژوهش و فناوری اختصاص یافته در سال 88 را 0.79 درصد ذکر کرد که این میزان در سال 89 کاهش یافت ولی در سال 90 تنها به 0.72 درصد افزایش یافت و گفت: در زمینه ایجاد بانک ذخایر ژنتیکی مقرر شد تا ساختار جدیدی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی پیگیر این موضوع شود.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

وعده‌ی برطرف کردن مشکلات در حوزه ی تجارت الکترونیک

معاون وزیر ارتباطات گفت: در تلاش هستیم با فراهم کردن بسترهای زیرساختی از یک سو و برطرف کردن برخی مشکلات در حوزه دولت الکترونیکی و تجارت الکترونیک زمینه توسعه به کارگیری فناوری اطلاعات در کشور را فراهم کنیم.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

تعداد فن‌بازارهای کشور افزایش می‌یابد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با ارائه گزارشی به شورایعالی انقلاب فرهنگی در رابطه با فن بازارهای کشور، گفت: هم‌اکنون در کشور 7 فن‌بازار به صورت رسمی مشغول به فعالیت هستند و این تعداد حتماً افزایش می‌یابد.