۴ مهر ۱۳۹۲

اعتبار 200 میلیاردی تجهیز سیستم گرمایش مدارس پرداخت نشده است/برخی مدارس همچنان با بخاری گرم می‌شوند

“تا استاندارد سازی کامل سیستم گرمایشی مدارس مجبور هستیم تا بخشی از کلاس‌های درس را با بخاری نفتی استاندارد گرم کنیم”. هم‌اکنون در حال پیگیری تخصیص اعتبار 200 میلیاردی مصوب مجلس هستیم و امیدواریم دست اندرکاران کشور به این نیاز فوری آموزش و پرورش توجه خاصی داشته باشند.

۳ مهر ۱۳۹۲

برات قنبری به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات منصوب شد

محمود واعضی طی حکمی مهندس برات قنبری را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات منصوب کرد.

۳ مهر ۱۳۹۲
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی:

باید شأنیت فراقوه‌ای شورای عالی فضای‌ مجازی حفظ شود

شورای عالی فضای مجازی با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری یک شورای فراقوه‌ای، بسیار مهم، تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در حوزه فضای مجازی در کشور است. از این رو مسلم است که می‌طلبد در همان سطح بالای حاکمیتی، شأن شورا حفظ شود.

۲ مهر ۱۳۹۲

درخواست یک سازمان صهیونیستی برای حذف نمایه وزرای ایران از فیس‌بوک

سازمان صهیونیستی Shurat Hadin از مدیر فیس‌بوک خواسته تا نمایه‌های وزرای ایرانی که در این سایت عضویت دارند را حذف کند و تهدید کرده که اگر این کار به سرعت و به طور دائم صورت نگیرد فیس‌بوک را تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

۲ مهر ۱۳۹۲
طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

حسن نجفی سولاری به ریاست مرکز رسانه‌های دیجیتال منصوب شد

طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشاور وزیر و رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال منصوب شد

۲ مهر ۱۳۹۲

بنیاد برکت در مناطق محروم کهکیلویه‌وبویر‌احمد 7مدرسه ساخت

مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون هفت مدرسه شامل 30 کلاس درس در مناطق کمتر توسعه یافته این استان ساخته اند. شمار مدارس بنیاد برکت در مناطق محروم و دورافتاده این استان به 10 مدرسه شامل 42 کلاس درس خواهد رسید.

۱ مهر ۱۳۹۲

دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که وابستگی‌های کشور را کم کند

دانشگاه اسلامی از همین جا نشات می گیرد، دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که تحت تاثیر غرب و شرق نباشد و در جهت استقلال کشور تلاش کند تا وابستگی های کشور را کم کند.

۱ مهر ۱۳۹۲
پرسش مهر رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان:

توصیه شما برای ایجاد اعتدال و میانه‌روی در زندگی اجتماعی چیست؟

سئوال من از دانش آموزان این است که اگر پدرشان رئیس جمهور باشد چه اقدامی را برای اعتدال و میانه روی در زندگی اجتماعی جامعه ایران توصیه می کنند؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۲
یک استاد دانشگاه شریف عنوان کرد:

تعداد ارجاعات به اکثر مقالات ایرانی‌ کمتر از یک است

کشور ایران از نظر تعداد انتشارات مقالات، حداقل در منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه بین دو تا سه کشور نخست قرار دارد اما نکته قابل بحث، کیفیت این انتشارات است و اینکه این مقالات تا چه حد اثرگذار بوده است؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

به دلیل مشکلات مالی برگزاری هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال لغو شد

به گزارش عیارآنلاین، روابط عمومی رسانه‌های دیجیتال از عدم برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در مهر ماه خبر داد و گفت: به دلیل وجود مشکلات مالی برگزاری این دوره از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال لغو شد. به اطلاع هموطنان عزیز و علاقمندان به حوزه رسانه­‌های دیجیتال می­رساند با توجه به ضرورت تجهیز مالی مناسب جهت برگزاری شایسته […]

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

روسیه فیس‌بوک را به لیست سیاه فیلترینگ اضافه کرد

دولت روسیه با اولتیماتومی 72 ساعته از ISPهای این کشور خواسته است تا فیسبوک را به لیست سیاه خود اضافه کنند و دسترسی کاربران به این سایت را مسدود نمایند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد فیسبوک نیز به جمع 30 هزار سایت مسدود شده در روسیه اضافه می‌شود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲
در بیانیه مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی:

انتصاب سرپرست مرکز ملی فضای مجازی غیرقانونی است

امضای چنین حکمی درآستانه سفری خارجی، بدون برگزاری جلسه و تبعا بدون تامین نظر اکثریت اعضای محترم، نه تنها علامتی مبنی بر خروج ازمسیر اعتدال، که اقدامی غیرقانونی محسوب می‌شود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲
معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات:

صادرات خدمات فنی و مهندسی متحول می‌شود

در بخش های بین‌الملل، صدور خدمات فنی و مهندسی و تولیدات داخلی با تحولاتی روبرو خواهیم شد. در دهه 80 در بخش صنایع پیشرفته در کشور 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری شد که 50 تا 60 میلیارد آن در حوزه ICT بوده است و نیمی از این رقم نیز در بخش تحقیق و توسعه حوزه ICT سرمایه گذاری شد که به نسبت شاهد نتایج خوبی در تجهیزات صنعت نرم‌افزار بوده‌ایم.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

«آسمان دژ2» بهترین بازی آنلاین سال 92 شناخته شد

برگزیدگان سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در بخش‌های طراحی و اجرای هنری، طراحی صدا و صداگذاری، طراحی بازی، فنی، موسیقی، سینماتیک، بازی کژوال، بازی بزرگ و بازی آنلاین معرفی شدند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

شائبه سیاسی بودن عزل رئیس دانشگاه آزاد/ رئیس جمهور وزیر علوم را زودتر معرفی کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشگاه یک رسالت ویژه خود را دارد مگر دانشگاه قرار است با دولت هماهنگ شود؟ بر همین اساس این شائبه تقویت شده که تقریبا این عزل سیاسی است. دانشگاه آزاد غیر دولتی است و باید تقویت شود این نگرانی وجود دارد که دانشگاه دچار سیاست زدگی شود.