۲۳ آذر ۱۳۹۲

تامین مالی پژوهش‌، چالش اصلی وزارت علوم است

بر اساس آمار وزارت علوم در بخش تولید مقالات در منطقه جایگاه مناسبی داریم ولی در بخش پژوهش باید گام‌های بلند‌تری را برداریم. تامین منابع مالی در حوزه پژوهش یکی از چالش‌ها است زیرا در حال حاضر بخش اصلی منابع پژوهشی به منابع دولت متکی است. در حالی که بخش خصوصی باید درگیر این منابع شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۲
مدیر واحد ارتباط صنعت دانشگاه شهید باهنر کرمان

کاربردی و بومی بودن، نیاز پژوهش دانشگاهی است

پژوهش دانشگاهیان باید گره از کار صنعت باز کند هدف پژوهش نباید صرفا مسائل تئوریک باشد باید کاربردی شوند. پژوهشگران جوان ما باید بدانند در کشورهای توسعه یافته نیز مشکلات ارتباط دانشگاهیان با صنعت وجود دارد ولی باید بتوان از منابع استفاده بهینه کنیم.

۲۳ آذر ۱۳۹۲
منطقی مطرح کرد:

مهمترین اولویت ستاد هوانوردی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

در حال حاضر برخی شرکت‌های دانش بنیان سفارش‌هایی را نیز دریافت می‌کنند ولی با شکست مواجه می‌شوند به همین دلیل در تلاش هستیم تا نیازهای کشور را تجمیع کرده و چند نوع محصول را به شرکت‌های سفارش دهیم. مهمترین برنامه ما صادرات محصولات دانش بنیان است که برنامه‌ای یک ساله را در این زمینه در نظر داریم.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

صدور ضمانتنامه‌ بانکی برای شرکتهای دانش‌بنیان

شرکت‌های دانش بنیان متقاضی پس از انجام ارزیابی‌های تخصصی و تایید آنها در 3 سطح ریسک کم، ریسک متوسط و ریسک زیاد ضمانت نامه صادر می‌شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

آغاز به کار سومین فن‌بازار ملی با بخشهای عرضه فناوری و نیازهای فناورانه

سومین فن‌بازار ملی کشور با بخش‌های جدیدی از جمله تالار تبادل ایده‌های برتر، تالار عرضه فناوری و تالار ارائه نیازهای فناورانه دایر می‌شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۲
با حضور سردار دهقان صورت گرفت:

رونمایی وزارت دفاع از تلفن همراه امن و 11 محصول سایبری دیگر

همزمان با آغاز هفته پژوهش از 12 محصول بومی فناورانه در حوزه سایبری با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور رونمایی و نمایشگاه صنعت بومی سایبری افتتاح شد.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

شرایط جدید عضویت در بنیاد ملی نخبگان

بر اساس مصوبه اخير بنياد ملي نخبگان، در صورتي كه مخترعان 45 درصد در اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي و اختراعات مشاركت داشته باشند مي توانند جزء برگزيدگان مسابقات علمي باشند و به عضویت بنياد ملي نخبگان در آيند. در گذشته ميزان مشاركت مخترعان در اجراي پروژه اي 35 درصد تعيين شده بود.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

دومین میمون فضانورد سالم به زمین بازگشت

دومین میمون فضانورد با نام فرگام که توسط کاوشگر ایرانی به فضا پرتاپ شده بود سالم به زمین بازگشت

۲۳ آذر ۱۳۹۲

رئیس‌جمهور پرتاب موفق دومین موجود زنده به فضا را تبریک گفت

رئیس‌جمهور در پیامی موفقیت دانشمندان فضایی کشور برای پرتاب دومین میمون فضانورد با نام «فرگام» به فضا و بازیابی سالم آن را تبریک گفت.

۲۳ آذر ۱۳۹۲
صاحب‌کار در گفت‌وگو با فارس خبر داد

معرفی 30 شرکت دانش‌بنیان برای دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در فرایند ارزیابی قرار گرفته‌اند، گفت: نام ۳۰ شرکت برای استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی تعیین شده است.

۲۳ آذر ۱۳۹۲
وزیر ارتباطات گفت:

وزارت ارتباطات و مسئولان آن اعتقادي به فيلترينگ ندارند/اولویت با توسعه شرکتهای دانش‌بنیان است

وزیر ارتباطات: اولویت دادن به اقتصاد دانش بنیان و رفع مشکلات کشور توسط محققان کشور از اولویت‌های این وزارتخانه است که در صدد هستیم با همکاری این وزارتخانه و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری این اولویت‌ها را محقق کنیم.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

یارانه غذایی 22 دانشگاه علوم پزشکی زیر یک میلیون تومان است

امسال سرانه یا یارانه غذایی با توجه به ارقامی که در بودجه ذکر شده است به طور متوسط به برخی از دانشگاهها به ازای هر دانشجو بیش از یک میلیون رسیده است اما این در حالی است که برای 22 دانشگاه این رقم زیر یک میلیون است.

۲۰ آذر ۱۳۹۲

سلطانی: معاونت علمی نقش اصلی را در مدیریت فناوری به عهده دارد

معاونت علمی ریاست جمهوری از آنجایی که با وزارتخانه های صنعتی، وزارت بهداشت و وزارت علوم مرتبط است و ماموریت اصلی اش ارتقاء فناوری و تجاری سازی فناوری است، می تواند نقش محوری در مدیریت فناوری ایفا کند.

۲۰ آذر ۱۳۹۲

کنگره شهدای جهاد علمی برگزار می‌شود

به گزارش عیارآنلاین کنگره شهدای جهاد علمی به همت سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای علمی و با حضور سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، سردار نقدی رییس […]

۲۰ آذر ۱۳۹۲

عباسی: بازرسان آژانس می‌آمدند تا ببینند خرابکاری‌ها خوب پیش‌ می‌رود!

جریانی در داخل کشور وجود دارد که نمی‌خواهد صنعت هسته‌ای ما پیشرفت کند و همچنین غربی‌ها نیز متوجه بومی شدن تکنولوژی هسته‌ای ما شده‌اند و می‌خواهند از طرق دیگر مانع پیشرفت ما شوند.