۴ تیر ۱۳۹۳

معاون بنیاد ملی نخبگان: بنیادهای استانی باید کانون تدبیر منطقه شوند

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان گفت: باید کمک کنیم تا بنیادهای استانی، کانون تدبیر منطقه شوند و هر نیازی که بوجود بیاید، بنیاد بتواند آن را برطرف کند.

۴ تیر ۱۳۹۳

اعلام آمادگی ایران برای ارائه دوره های فنی و حرفه ای در سودان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر تاثیر نیروی انسانی تحصیل کرده و دانش آموخته در بی اثر ساختن تحریم های اعمال شده علیه کشورمان توسط کشورهای غربی بر ایران تاکید کرد.

۴ تیر ۱۳۹۳
ستاری:

نخبگان ریسک پذیر باشند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان بر تلاش برای نهادینه کردن جایگاه و نقش نخبگان و استعدادهای برتر و ریسک پذیری آنها در همه امور کشور تاکید کرد.

۴ تیر ۱۳۹۳

وزیر تحقیقات و فناوری اندونزی از سازمان فضایی ایران بازدید کرد

دکتر محمد حتا (gusti muhammad hatta) وزیر تحقیقات و فناوری اندونزی و هیاتی از مقامات این کشور از پژوهشکده سامانه های فضایی سازمان فضایی ایران بازدید کردند.

۳ تیر ۱۳۹۳
دبیر شورا خبر داد

شورای عالی عتف در انتظار تعیین تکلیف طرح‌های کلان فناوری

دبیر شورای عالی عتف گفت:‌ تا زمان تعیین تکلیف طرح‌های کلان ملی مصوب، ایجاد طرح‌های جدید در اولویت نیست.
معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم با بیان این‌که در نظر است تا جلسه‌ شورای عالی عتف که طی دو سه هفته آینده برگزار می‌شود ارزیابی طرح‌های کلان ملی به اتمام رسد، پیش‌بینی کرد که 50 درصد طرح‌ها نیز مورد حمایت دستگاه‌های اجرایی قرار گیرند.

۳ تیر ۱۳۹۳
معاون سازمان فناوری اطلاعات خبر داد:

اجرای فاز نخست اتصال به شبکه ملی اطلاعات در قم/ بهره برداری از محتوای بومی دیجیتال

معاون سازمان فناوری اطلاعات از بهره برداری از خدمات محتوایی بومی دیجیتال بر زيرساخت هاي استان قم در فاز نخست اتصال به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

۳ تیر ۱۳۹۳
بنیاد برکت اعلام کرد

احداث سه مدرسه جدید در مناطق محروم استان قزوین

بنیاد برکت اعلام کرد: سه مدرسه جدید در مناطق محروم استان قزوین احداث شد و دو مدرسه دیگر هم به زودی احداث می‌شود.

۳ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

اجرای مرحله دوم طرح کشوری نظارت بر بازار ICT / بازگرداندن 17 میلیارد ریال به کاربران

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای مرحله دوم طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ICT با همکاری 8 دستگاه نظارتی خبر داد و گفت: در مرحله اول اجرای این طرح، تخلفات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات 50 درصد کاهش یافت.

۳ تیر ۱۳۹۳

تجارت الکترونیک به سبک ایرانی/ ایران صدمین کشور دنیا شد

نکته مهم دربحث تجارت الکترونیک در ایران، دولتی بودن آن است. تجارت الکترونیک درحالی حدود 5 سال است در کشور راه اندازی شده که سهم بخش خصوصی از این تجارت بسیار اندک است.حجم مبادلات تجارت الکترونیک در کشور 10 میلیارد دلار بوده است. طبق پیش بینی های شرکت «این وست» حجم مبادلات تجارت الکترونیک تا سال 2015 به یک هزار و 400 میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

۳ تیر ۱۳۹۳
ستاری خبرداد:

مشکل وام مسکن نخبگان کشور تا دو هفته آینده رفع می شود

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از حل مشکل وام‌های مسکن نخبگان کشور تا دو هفته آینده خبرداد و گفت: در صورت حل نشدن مشکلات از بودجه بنیاد ملی نخبگان و معاونت ملی استفاده می‌کنیم.

۳ تیر ۱۳۹۳
دکتر ستاری در نشست هم انديشي با استادان نخبه:

ایجاد اشتغال برای نخبگان از مهم ترین دغدغه های مسوولان کشور است

به منظور رونق اشتغال در کشور باید اقتصاد، فناوری و نیز نگاه به موضوع شرکت های دانش بنیان در کشور اصلاح شود چرا که با وجود آغاز فعالیت این شرکت ها در کشور، با استانداردها در این زمینه فاصله داریم.

۲ تیر ۱۳۹۳
مهندس دلیری خبر داد:

آغاز تامین مالی طرح های فناورانه و دانش بنیان

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این معاونت و خبرگزاری ایرنا و ایسنا و نیز آغاز تامین مالی طرح های فناورانه و دانش بنیان با همکاری بانک های عامل خبر داد.

۲ تیر ۱۳۹۳

دفتر امور نخبگان در معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ایجاد شد

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و سیاست گذاری پژوهشی وزارت علوم از ایجاد دفتر امور نخبگان در معاونت پژوهش و فناوری این وزارتخانه خبر داد.

۲ تیر ۱۳۹۳
ضرورت بازتعریف نظامهای آموزش و کسب و کار

درمان «بی‌مهارتی» و «مدرک‌گرایی»

امروز کشور با جمعیت فراوانی از دکتر، مهندس و فارغ التحصیل دانشگاهی روبروست که بسیاری از آن ها در رشته ی تخصصی خود از کمترین مهارت لازم برخوردار نبوده و به همین دلیل توان لازم برای ایجاد کار مناسبی نداشته و در بهترین حالت در جستجوی کارهای اداری، پشت میز نشینی و یا مشاغل کاذب هستند.

۲ تیر ۱۳۹۳
عارف مطرح کرد؛

عارف: ایجاد منطقه آزاد علم و فناوری بهترین راهکار برای شناسایی نخبگان کشور

عضو تشخیص مصلحت نظام ایجاد “منطقه آزاد علم و فنآوری” را بهترین راهکار برای شناسایی نخبگان کشور و استفاده بهینه از توانمندی های ارزنده آنان توصیف کرد.