۲۲ مرداد ۱۳۹۲

نجفی: هیچ قصدی برای تغییر در سند تحول ندارم

بنده هیچ قصدی برای تغییر در سند آموزش و پرورش ندارم بلکه معتقدم باید مجمعی از نخبگان برای بررسی سند به منظور اصلاحات احتمالی، تهیه نقشه راه برای سند و بررسی محتوایی سند تشکیل شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۲

زارعی: نجفی در دوران وزارتش خادم القرآن معرفی شد

نجفی در دوران ریاستش بر وزارتخانه آموزش و پرورش دوره اصلاحات توجه ویژه‌ای به مسائل تربیتی داشته و برنامه‌های قرآنی مورد راهبردی و اجرایی قرار گرفته است و وی در آن دوران وزیر خادم القرآن معرفی شد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۲

زاکانی: نجفی به اجرای سند تحول بنیادین اعتقاد چندانی ندارد

این سند تکالیف مربوط به آموزش و پرورش را معین کرده است که بایستی فرد حاضر در وزارت آموزش و پرورش به اجرای آن اهتمام داشته باشد. البته آقای نجفی در برنامه‌های خود، نه وعده بررسی این سند و نه اجرایی کردن آن را داده است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲
مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان:

کار برای وزیری که دور از آموزش و پرورش بوده، سخت خواهد بود

کار برای کسی که دور از آموزش و پرورش بوده، سخت خواهد بود و طبیعتاً باید از کسانی مشورت بگیرد که بتوانند این اطلاعات را منتقل کنند و این موضوع خودش یک مقدار جای تأمل دارد یعنی آیا مشاورین، امانتداری را رعایت می‌کنند و به عدالت توجه دارند؟

۲۱ مرداد ۱۳۹۲

پاسخ‌های مشاور نجفی پیرامون نقدهای وارد شده به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

نجفی هم به “تعلیم و تربیت دین محور” و هم به “تعلیم و تربیت دینی” قائل هست / آیا واقعا برای هر دستگاهی بهترین گزینه متخصص ترین آن هاست؟ اگر به شکل افراطی به این متغیر بنگریم شائبه عدم توجه به پیچیدگی‌هایی که در انتخاب وزیر مطرح است پیش می آید.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲

وزیر ارتباطات به همگرایی باور داشته باشد

وقتی مقام معظم رهبری، با تأکید هوشمندانه بر گستردگی مرزهای فضای مجازی و تأثیر چشمگیر فناوری­های اطلاعاتی و ارتباطاتی در کلیه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، فرمان تشکیل سومین شورای عالی کشور و مرکز ملی فضای مجازی را صادر می­کنند، فرصت قانونی بزرگ و استثنایی برای خلق همگرایی عملی میان وزارتخانه­‌ها و نهادهای حاکمیتی فرهنگی- امنیتی کشور مسوول در حوزه فضای مجازی فراهم نموده­‌اند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس:

آیا هیچ یک از فرهنگیان شایستگی وزارت ندارند؟

باید فردی در آموزش و پرورش فعالیت کند که در این حوزه تخصص دارد و تعلیم و تربیتی باشد. حدود یک میلیون فرهنگی در کشور فعالیت می‌کنند که در بین آنها افراد دارای تحصیلات دکتری وجود دارند. آیا هیچکس شایستگی وزارت ندارد؟

۲۰ مرداد ۱۳۹۲

ستاد نانو مسئول نظارت بر اجرایی شدن سند فناوری نانو در صنعت نفت شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر،به منظور نظارت بر اجرایی شدن سند راهبردی توسعه فناوری نانو در صنعت نفت که با همکاری وزارت نفت و ستاد فناوری نانو تهیه شده است، و نظارت بر اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها، ‏کارگروه نظارت عالی بر فرایند اجرایی شدن سند فناوری ‏نانو در صنعت نفت تشکیل شده است […]

۱۶ مرداد ۱۳۹۲

با رای نمایندگان: قانون پذیرش دانشجو مصوب سال 86 لغو شد

نمایندگان با ۱۵۵ رای موافق، ۵ مخالف و ۶ ممتنع از مجموع ۲۱۵ نفر از نمایندگان حاضر در مجلس با لغو قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها مصوبه سال ۸۶ مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۲

نجفی: تمامی اقدامات اجرا شده سند تحول بازنگری می‌شود

در صورتیکه وزیر آموزش و پرورش شوم، تمام اقدامات دوسال اخیر که در راستای اجرای سند تحول انجام شده بازنگری می شود و هر بخشی از برنامه نیاز به اصلاح داشته باشد اصلاحات را انجام خواهیم

۱۶ مرداد ۱۳۹۲

در دوران آقای نجفی تربیت معلم تعطیل شد/کم توجهی به امور تربیتی

انتقاد چهارم به وزارت آقای نجفی عدم توجه به تربیت معلم است.در زمان آقای نجفی تربیت معلم عملاً تعطیل شد و بنده این را اشتباه بزرگ می‌دانم که قابل جبران نیست.نتیجه حذف تربیت معلم، به‌کارگیری معلمان حق‌التدریس و شرکتی است یا کسانی که دیگر هیچ جا استخدام نشدند و نهایتاً به آموزش و پرورش آمدند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲

لازم الاجرا بودن قانون پذیرش دانشجو در سال 93 منتفی شد

ماده ۱۰- این قانون از سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در صورت اجرا شدن تبصره ۵ ماده ۴ لازم‌الاجراء است.
براساس تبصره ۵ ماده ۴ در سال اول اجرای این قانون تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی می‌باشند، حداقل ۲۵ درصد است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲
با رای نمایندگان مجلس:

آیین‌نامه قانون پذیرش دانشجو به عهده شورای سنجش و پذیرش دانشجو قرار گرفت

براساس ماده ۹ این طرح آیین‌نامه اجرایی این قانون توسط شورا تهیه می‌شود و حداکثر ظرف ۳ ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲

اعمال سهمیه‌ها در پذیرش دانشجو همچنان ادامه می‌یابد

براساس قوانین قبلی مصوب مجلس شورای اسلامی امتیازات و سهمیه ها از قبیل سهمیه مناطق، رزمندگان، شاهد، خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان که تاکنون به تصویب مراجع ذی ربط رسیده، یا می‌رسد کماکان به قوت خود باقی است و در شیوه پذیرش دانشجو براساس این قانون نیز اعمال می گردد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۲

برنامه‌های اجرایی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌ پیشنهادی خود برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.