۲۶ فروردین ۱۳۹۶

گزارش/ غلبه قاطعانه تولید علم عربستان بر ایران

جمهوری اسلامی در چهار سال منتهی به ۲۰۱۵، مقدار ۳/۸۴ درصد از سهم تولیدات خود در منطقه را از دست داده است. این در حالی است که عربستان در این مدت ۴/۸۲ درصد بر سهم خود از تولیدات علمی منطقه افزوده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

اختصاص ردیف بودجه متمرکز برای جذب اعضای هیات علمی جدید

سرپرست معاونت اداری و مالی وزارت علوم اعلام کرد: وزارت علوم از ردیف بودجه جذب اعضای هیات علمی جدید به دانشگاه هایی که برای جذب هیات علمی با مشکل منابع مالی مواجه باشند، کمک می کند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
سرپرست معاونت اداری، مالی وزارت علوم:

در سال ۹۵ طرح‌های کلان ملی اعتبار مستقلی نداشت

سرپرست معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: بودجه طرح‌های کلان ملی از اعتبارات جدول ۱۴ در نظر گرفته شده و اعتبار مستقلی ندارد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم: پارک‌های علم‌وفناوری رتبه‌بندی می‌شوند

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از تدوین شاخص‌هایی برای رتبه‌بندی پارک‌های علم و فناوری خبر داد و گفت: بر این اساس مواردی چون میزان فروش و اشتغال پایدار ایجادشده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

گزارش/ دانشگاه تهران، دانشگاهی با بیشترین دانشجوی خارجی

دانشگاه های تهران، پیام نور ، فردوسی مشهد، امام خمینی (ره)، قم ، کاشان، تربیت مدرس، شهید بهشتی و صنعتی امیرکبیر در حال حاضر دانشگاه هایی هستند که به ترتیب بیشترین دانشجوی خارجی را دارند.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش مجلس: نظام پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی مطابق انتظار نظام نیست

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: نظام پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی به ویژه در دانشگاه های آزاد و پیام نور مطابق آنچه که نظام از آن انتظار دارد، نیست.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: دانشگاه‌ها ملزم به فعالیت براساس سیاست‌های نظارتی آموزش عالی شدند

معاون آموزشی وزارت علوم از جدی شدن نقش نظارتی وزارت علوم در سال جاری خبر داد و گفت: امسال دانشگاه ها باید براساس سیاست های نظارتی آموزش عالی برنامه ریزی کرده و فعالیت کنند.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

معاون توسعه مدیریت معاونت علمی‌ از ارائه بیش از ۱۰۰ خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از ارائه بیش از ۱۰۰ خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: این معاونت از کسب‌وکارهای نوین در حوزه دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶

رئیس سازمان اموردانشجویان: توسعه هدفمند آموزش عالی هدف اصلی وزارت علوم برای امسال است

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، امسال را سال اجرای سیاست‌های آمایش آموزش عالی اعلام و تاکید کرد که باید سامان‌دهی مناسبی برای مراکز آموزش عالی کشور ایجاد شود.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: یکی از ارکان اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، مناطق ویژه علم و فناوری است

دکتر وحید احمدی که در جلسه آغاز بکار رسمی فعالیت سازمان عامل تأسیس و توسعه منطقه ویژه علم و فناوری یزد سخن می گفت، از مناطق ویژه علم و فناوری بعنوان یکی از ارکان مهم و اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی یاد کرد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶

رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد؛ تقویت مدیریت دانشگاه‌ها، مهم‌ترین راه مبارزه با دلالی پایان‌نامه

رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد: مهم ترین راه مبارزه با تولید پایان نامه های بی محتوا و بی پایه و جلوگیری از خرید و فروش و دلالی مقاله ها و رساله ها، تقویت مدیریت دانشگاه هاست.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: امسال باید ۲۰درصد دانشجویان در رشته‌های مهارتی تحصیل کنند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: براساس برنامه ششم توسعه باید در این سال نزدیک به ۲۰ درصد از کل دانشجویان کشور در رشته های مهارتی تحصیل کنند و در پایان این برنامه این رقم به ۳۰ درصد افزایش یابد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

به هر اندازه آموزش عالی ما بتواند بین‌المللی‌تر شود، راحت‌تر می‌توان مشکلات را رفع کرد

قائم‌مقام امور بین‌الملل وزیر علوم بر ضرورت گسترش ارتباطات بین‌المللی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: هر چقدر روابط بین‌المللی دانشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف افزایش یابد، به همان اندازه از مشکلات آموزش عالی کاسته خواهد شد، ضمن اینکه زمینه اشتغال را در داخل کشور برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌کند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
مدیر ارتباط صنعت و دانشگاه وزارت علوم مطرح کرد؛

حضور دانشجویان در صنعت به صورت یکپارچه از تابستان

طبق هماهنگی های بین وزارتخانه های صنعت و علوم، بنا شده از تابستان امسال، دانشجویان بتوانند دوره کار آموزی را به صورت منسجم در صنعت بگذرانند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶

نماینده مجلس: دانشگاه‌ها نیروهای موردنیاز بخش صنعت را تربیت کنند

نماینده مردم بناب و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه ها نیروهای مورد نیاز بخش صنعت را تربیت کنند و باید ارتباط بین علم با صنعت افزایش یابد.