۱۶ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت:

اکنون زمان مناسبی برای ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی در وزارت علوم نیست

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به شرایط فعلی وزارت‌های علوم و بهداشت، اکنون زمان مناسبی برای ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی در وزارت علوم نیست.

۱۶ آذر ۱۳۹۶

نقشه راه تحول ۲۰ ساله آموزش علوم پزشکی ترسیم شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت، ترسیم نقشه راه تحول ۲۰ ساله آموزش علوم پزشکی در راستای کسب مرجعیت علمی را از جمله اقدامات حوزه آموزش در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم برشمرد.

۱۶ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: به دلیل نوع توزیع رشته‌ها و عدم طرح آمایش هم‌اکنون ۵۰ درصد رشته‌ها در دانشگاه‌های کشور بازار کار ندارند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: امروزه به دلیل پایان‌نامه فروشی و تقلب‌های علمی فرق بین دانشجوی نخبه و تحصیل‌نکرده مشهود نیست.

۱۶ آذر ۱۳۹۶

لینک ارتباط مستقیم با قائم مقام وزیر علوم راه‌اندازی شد

لینک ارتباط مستقیم با قائم مقام وزارت علوم و نحوه ارائه پیشنهاد در خصوص برنامه های وزیر علوم اعلام شد .

۱۵ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۲٫۵ برابر افراد غیردانشگاهی است

رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه در مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۲٫۵ برابر افرادی است که تحصیلات ندارند و ضرورت دارد که در این باره در سطح بالای وزارتخانه نیازسنجی شود.

۱۵ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: حذف دوره‌های کاردانی از چرخه دانشگاهی به مصلحت نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از حذف دوره‌های کاردانی از ساختار دانشگاهی، تاکید کرد: دوره‌های کاردانی با مهارت‌آموزی عجین می‌شود و در نهایت فارغ‌التحصیلان آن راحت‌تر وارد بازارکار می‌شوند.

۱۵ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: براساس آمار سازمان سنجش در سال جاری حدود یک میلیون نفر صندلی خالی در آموزش عالی داشتیم

قائم مقام وزیر علوم از ماموریت گرا کردن واحدهای تازه تاسیس آموزش عالی در حوزه های تخصصی خبر داد و گفت: این کار در راستای کیفی سازی آموزش و پژوهش باید انجام شود.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

کمیسیون همکاری‌های ایران و اتریش نقشه راه همکاری های ۵ ساله ای تنظیم کردند

سومین نشست کارگروه فناوری های کارا و معدن با حضور قائم مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری جمهوری و نیز هیات اعزامی از وزارت علوم تحقیقات و اقتصاد کشور اتریش با حضور سفیر این کشور در ایران برگزار شد.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: ۷ درصد تولیدات علمی کشور از خراسان رضوی است

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ۷ درصد تولیدات علمی کشور از خراسان رضوی است که عمدتاً شامل مستنداتی مانند کتاب، مقاله و مانند آن است.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: ایمیدرو با افزایش ۶برابری بودجه در حوزه آموزش وپژوهش، تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه‌های تهران، شریف و… منعقد کرد

معاون وزیر صنعت گفت: حمایت از طرح‌های دانش بنیان معدنی، یکی از برنامه‌های اولویت دار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

به‌منظور کوچک‌سازی بدنه‌دولت، ستادتوسعه صنایع‌دانش‌بنیان دریایی مأموریت‌های خود را با بهره‌گیری از واحدهای مستقر در استان‌های ساحلی دنبال می‌کند

به گزارش عیارآنلاین، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی، در راستای بهره‌گیری هرچه بیشتر از توانمندی‌های موجود دریایی کشور و  استفاده از ساختاری چابک و به‌دوراز گسترش تشکیلات اداری، قصد دارد تا اهداف و مأموریت‌های خود را با بهره‌گیری از منابع موجود در نهادها و ارگان‌های دریایی کشور و با سازمان‌دهی واحدهای […]

۱۴ آذر ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر تبادل‌فناوری: همکاری فناورانه معاونت علمی و آکادمی علوم چین در قالب صندوق علمی مشترک راه ابریشم (SRSF) صورت می‌گیرد

به گزارش عیارآنلاین، در حاشیه دومین دوره جایزه مصطفی(ص) در تهران، رومن مورنزی، رییس آکادمی علوم جهان(TWAS) با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری دیدار کرد که در حاشیه این دیدار، احمدرضا علائی طباطبائی، مدیرکل دفتر تبادل فناوری به مدل همکاری فناورانه معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و آکادمی علوم چین اشاره کرد […]

۱۴ آذر ۱۳۹۶

ستاری: آزمایشگاه نانوفناوری ایران به زودی در کوبا مستقر می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از استقرار آزمایشگاه نانوفناوری ایران با تجهیزات صد در صد ایرانی در کشور کوبا خبر داد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶

صندوق نوآوری و شکوفایی قرض الحسنه یک میلیارد ریالی به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌کند

صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف جذب دانش آموختگان در شرکت های دانش بنیان و توانمندسازی، تسهیلات قرض الحسنه یک میلیارد ریالی به شرکت ها ارائه می کند.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

وزارت علوم از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان حمایت می کند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: سیاست مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم ، حمایت از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان است زیرا تربیت نیروی تحصیل کرده، نقش و جایگاه مهمی در توسعه همکاریهای علمی بین المللی همه جانبه دارد.