۲۹ فروردین ۱۳۹۶
گزارش/ در آستانه‌ی دوره‌ دوم جایزه مصطفی(ص)؛

فعالان علمی دانشگاه‌های برتر کشور گرد هم جمع می‌شوند

نشست هم‌اندیشی فعالان علمی دانشگاه‌های برتر کشور پیرامون گفتمان‌سازی مرجعیت علمی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام «جایزه مصطفی (ص)» ۳۱ فروردین ماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
یادداشت/

دانشگاه‌های پولی سطح علمی کشور را کاهش می‌دهند

افزایش فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی و مشکلاتی که از نظر اشتغال و به کارگیری این افراد در جامعه به‌وجود می‌آید موضوعاتی است که متأسفانه مسئولان نظام آموزش عالی کمتر توجهی به آن دارند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی:

مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان کشور ضعف بازاریابی است

مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت که یکی از مشکلات اصلی شرکت های دانش بنیان کشور ضعف بازاریابی، توجه ناکافی به بازار فروش و بحث کسب و کار است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش: ایران آمادگی تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی با روسیه را دارد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به پیشرفت‌های ایران در علوم مختلف از جمله فناوری‌های‌ نوین گفت: ایران در زمینه‌هایی همچون هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و … از جمله کشورهای مطرح و تراز اول جهان است و در این زمینه ها می‌تواند با روسیه به تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی بپردازد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
رییس سازمان امور دانشجویان مطرح کرد؛

لزوم اشتغال دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی

رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم عنوان کرد: در دانشگاه‌ها موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان را بررسی می‌کنیم.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

ستاری: ۲ برنامه بزرگ معاونت علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرایی شد

اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ مورد تاکید بود و با توجه به اینکه نهادهای علمی می‌توانند در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و در پی آن تحقق اقتصاد مقاومتی نقش اساسی داشته باشند، چگونگی عملکرد این حوزه را از مسئولان علمی کشور جویا شدیم.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

گزارش/ ۱۱دانشگاه ایرانی در فهرست برترین‌های نظام رتبه‌بندی راوند

۱۱ موسسه ایرانی بر پایه گزارش «آژانس رتبه‌بندی راوند» در سال ۲۰۱۷ توانسته‌اند در فهرست موسسه‌های برتر نظام رتبه‌بندی «راوند» قرار گیرند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

در نشست مشترک وزرای علوم و کار زمینه‌های همکاری دو وزارتخانه در اجرای طرح ویژه اشتغال بررسی شد

دکتر ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با حضور در جلسه شورای معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به ریاست دکتر فرهادی وزیر علوم برگزار شد به تشریح برنامه ویژه اشتغال در دولت تدبیر و امید پرداخت.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: نشست علمی فناوری ایران و ایتالیا در اواخر فروردین برگزار می‌شود

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به اینکه در روزهای پایانی فروردین‌ماه نشست علمی فناوری ایران و ایتالیا برگزار می‌شود، گفت: بازار منطقه اهمیت ویژه‌ای دارد و در سه سال گذشته ۴۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان داشته‌ایم.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی:

برای ارزیابی شرکت‌ها از کارگزاران حرفه‌ای استفاده می‌شود

کارگزاران برتر در فرآیند ارزیابی شرکتهای دانش‌بنیان از سوی دبیرخانه کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش‌بنیان معرفی و تقدیر شدند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
وزیر علوم عنوان کرد؛

لزوم کاهش ظرفیت دکتری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نزدیک به ۷۵ درصد جویندگان کار در کشور دارای مدرک دانشگاهی هستند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

ستاری: استارتاپ‌ها در ایران امروز، روزی ۱۲ میلیارد تومان درآمد دارند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به پیشرفت کشور در حوزه فناوری اطلاعات گفت: این پیشرفت ها در سایه برجام رخ داده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: افزایش اعتبارات برای حمایت از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری یکی از برنامه‌های وزارت علوم است

دکتروحید احمدی در حاشیه نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه نیرو، پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد از آغاز به کار رسمی منطقه ویژه علم وفناوری در یزد خبرداد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

ستاری: ۱۵ صندوق جسورانه در حال تکمیل است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تکمیل ۱۵ صندوق جسورانه در بازار بورس گفت: ۳۰ هزار میلیارد تومان فروش شرکت های دانش بنیان در سال گذشته بود که به زودی این شرکت ها بزرگترین شرکت های کشور می شوند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

رشد ۴۱ درصدی مقالات برتر کشور

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: اطلاعات مستخرج از پایگاه وب آو ساینس (ISI) نشان می‌دهد که تعداد مقالات برتر کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی نزدیک به ۴۱ درصد رشد داشته است.