۲ اسفند ۱۳۹۵

نشست رایزنی همکاری ایران و سوئیس در زمینه مالکیت معنوی برگزار شد

نشست رایزنی همکاری ایران و سوئیس در زمینه مالکیت معنوی در راستای زمینه‌یابی و توسعه همکاری‌ها برگزار شد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون آموزش: کمیسیون آموزش مجلس با بکارگیری سند ۲۰۳۰ مخالف است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ما مخالف سند ٢٠٣٠ هستیم و دلیل هم این است که این سند بدون طی مراحل قانونی در مجلس مطرح شده و در دستور کار قرار گرفته است.

۲ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: مراکز علمی بیش از اندازه است و نیاز به ساماندهی دارند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نیازمند ساماندهی دانشگاه های کشور هستیم، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسوولان اقدام به راه اندازی دانشگاه های جدیدی کردند و اکنون این مراکز علمی بیش از اندازه است.

۲ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: موضوع استیضاح به پایان رسیده است

وزیر علوم در رابطه با حضورش در مجلس گفت: بحث استیضاح به پایان رسیده و امروز به مجلس می‌روم تا در رابطه با بودجه سال آینده تبادل‌نظر کنیم.

۲ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم: بسیاری از رشته‌های علوم انسانی باید از ایران صادر شود

وزیر علوم گفت: ما نمی‌توانیم رشته‌های علوم انسانی را از کشورهای دیگر الگوبرداری کنیم، بلکه بسیاری از رشته‌های علوم انسانی باید از ایران صادر شود.

۲ اسفند ۱۳۹۵
فرهادی خبر داد؛

ظرفیت ۱۰هزار نفری دانشگاه آزاد در جذب دانشجوی دکتری

وزیر علوم گفت: ما نمی‌توانیم رشته‌های علوم انسانی را از کشورهای دیگر الگوبرداری کنیم، بلکه بسیاری از رشته‌های علوم انسانی باید از ایران صادر شود.

۲ اسفند ۱۳۹۵

عملکرد ۲۴۲ دستگاه در هزینه کرد بودجه پژوهش ۹۴ هنوز گزارش نشده است!

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) گزارش‌گیری از دستگاه‌های مشمول بند میم ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم در خصوص استفاده از اعتبارات بخش تحقیقاتی کشور در بخش پژوهش و فناوری در مراحل نهایی قرار دارد.

۲ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان:

روند جذب دانشجویان خارجی پس از برجام افزایش یافت

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: روند جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های کشورمان پس از برجام و رفع تحریم ها افزایش یافته است.

۲ اسفند ۱۳۹۵

قائم‌مقام معاون تحقیقات وزارت بهداشت: پژوهش اصیل با دست خالی نمی شود

قائم‌مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: برای پژوهش اصیل سه مولفه دانشجو، استاد و زیرساخت باکیفیت نیاز است بنابراین جامعه دانشگاهی باید بداند که مقاله همه چیز نیست.

۲ اسفند ۱۳۹۵

ایران در رده ۱۰۷ جهانی مهاجرت

پژوهشکده مطالعات فناوری با بررسی تطبیقی وضعیت کشور در مهاجرت افراد تحصیل کرده، گزارشی از میزان مهاجرت و فرار نخبگانی کشورمان ارائه داده است؛ در رابطه با «میزان نرخ خالص مهاجرت» در سال ۲۰۱۶، ایران با نرخ منفی ۰.۱ در رده ۱۰۷ قرار دارد.

۱ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: ایران از نظر دارا بودن دانشگاه‌های با کیفیت جزو ۱۴ کشور برتر دنیا است

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از ارتقای ۱۵ پله ای رتبه ایران از نظر داشتن دانشگاه های با کیفیت و تأثیر گذار خبر داد

۱ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: حرکت فناورانه دانشگاه‌ها به سمت رفع نیازهای صنعت در حال تحقق است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در برج فناوری امیرکبیر گفت: با حرکت دانشگاه‌ها به سمت شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و کارآفرینی، رشد این زیست‌بوم و شکل‌گیری زمینه مساعد برای کسب‌وکار فناورانه شتاب نمایانی یافته است.

۱ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: شرکت‌های دانش بنیان حمایت مالی نمی‌خواهند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان نیاز به حمایت مالی ندارند، گفت: شرکت های دانش بنیان به این نتیجه رسیده اند که باید سرمایه بخش های خصوصی را جذب کنند.

۱ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: باید برای جمعیت دانشجویی رشته‌های علوم پایه چاره‌اندیشی کرد

وزیرعلوم به تجمیع تجهیزات مهم و استراتژیک آزمایشگاهی در ۱۳۱ آزمایشگاه مرجع دانشگاه‌های وزارت علوم اشاره و اعلام کرد همه مراکز علمی کشور و از جمله موسسات تحقیقاتی حوزه بهداشت و سلامت می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

۱ اسفند ۱۳۹۵

دستیار رئیس جمهوری روسیه: همکاری‌های علمی و فناوری با ایران توسعه می‌یابد

آندره فورسنکو دستیار رئیس جمهوری روسیه گفت: همکاری های تهران و مسکو در عرصه های دانش و فناوری های نو به خوبی توسعه می یابد و به این عرصه مهم توجهی ویژه می شود.