۲۷ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

طی سال گذشته ۱۰۵ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کرده‌اند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: طی سال گذشته ۱۰۵ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کرده است که پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ به ۲۰۵ رئیس دانشگاه افزایش یابد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ماندگار شدن نخبگان نیازمند ارائه حمایت و ایجاد فضای فعالیت مدرن علمی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد ارائه حمایت مادی و معنوی، امکانات رفاهی و ایجاد فضای فعالیت مدرن علمی سبب ماندگار شدن نخبگان در کشورشان می‌شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: نباید به رفت‎وآمدهای علمی عنوان فرار مغزها داد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد نگهداری نخبگانی که به کشور بازمی‌گردند آسان نیست زیرا باید شرایط فعالیت علمی، حمایت مالی و معنوی و غیره کافی وجود داشته باشد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه آزاد: اعزام دانشجو و ایجاد فرصت مطالعاتی از اولویت‌های دانشگاه آزاد است

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: انجام تحقیقات مشترک، اعزام دانشجو و استاد و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی متقابل در دستور کار جدی این دانشگاه خواهد بود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای توسعه آموزش‌های مهارتی و کاربردی در کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

ستاری: ۸۰۰نفر نخبه به کشور برگشته‌اند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از بازگشت ۸۰۰ نفر از نخبگان به کشور طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: عموما کشورهای آمریکای شمالی و اختصاصا امریکا علاقه بیشتری برای جذب نخبگان ایرانی دارند.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه آزاد: دانشگاه آزاد به نوآوری نیاز دارد

سرپرست جدید دانشگاه آزاد گفت:ما باید برنامه ریزی کنیم تا جرات علمی به توان علمی اضافه شود و استادان و دانشجویان باید نوآوری داشته باشند.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: امیدوارم طرح مجلس درباره رشته‌های دانشگاه آزاد سه شنبه مطرح شود

عضو کمیسیون آموزش با بیان اینکه داوطلبان دانشگاه آزاد نگران انتخاب رشته خود نباشند،گفت: امیدوارم طرح مجلس درباره رشته‌های دانشگاه آزاد سه شنبه مطرح شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: شرایط مناسبی برای حمایت از نخبگان فراهم است

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به بررسی اقدامات پژوهشی و فناوری به ویژه در پارک های علم و فناوری پرداخت.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC:

رشد کمیت تولید علم برتر کشور در سال۲۰۱۶ به ۲.۴% رسید

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC) ( اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶ سهم ایران از کل مقالات برتر دنیا به ۲.۴%( دو ممیز چهار درصد)رسید و در سال ۲۰۱۷ نیز تاکنون سهم ایران از کل تولید علم برتر دنیا ۲.۹%( دو ممیز نه درصد) است .

۲۵ تیر ۱۳۹۶

مجلس نرخ مالیات درآمد فعالیت‌های پژوهشی را یکسان کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح بخشی از قانون مالیات‌های مستقیم، نرخ مالیات بر درآمد ناشی از فعالیت‌های پژوهشی را یکسان کردند.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه پیام نور: اساسنامه دانشگاه پیام نور تغییر نمی‌کند

رئیس دانشگاه پیام نور از بررسی اساسنامه این دانشگاه در جلسه امروز شورای گسترش آموزش عالی خبر داد و گفت: در این جلسه بر سیاست های کلی وزارت علوم کما فی السابق در دانشگاه پیام نور تاکید شد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

رییس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان: در راستای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت‌های بیمه‌ای به این شرکت‌ها اختصاص خواهد گرفت

رییس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان گفت: معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌های بیمه‌ای را به این شرکت‌ها اختصاص داده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل:

در حال حاضر ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۲ دانشگاه اروپایی با یکدیگر همکاری می‌کنند

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۲ دانشگاه اروپایی خبر داد و گفت: این همکاری ها در حوزه آموزش عالی ادامه خواهد یافت.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: تصمیم وزارت علوم بر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در راستای طرح آمایش آموزش عالی است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئولان وزارت علوم باید به تدریج و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور کنند.