۲۳ آبان ۱۳۹۶

غلامی: هدفمندی فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ضروری است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت هدفمندی فعالیت‌های پژوهشی و جلوگیری از پراکنده‌کاری در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تأکید کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
با حکم دکتر غلامی؛

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیرعلوم شد

دکتر منصور غلامی روز سه شنبه در حکمی “دکتر عبدالرضا باقری” را با حفظ سمت، به عنوان “قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری” منصوب کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

غلامی: کیفیت بخشی به آموزش و پژوهش از اولویت بالایی در برنامه‌های وزارت علوم برخوردار است

وزیرعلوم گفت: کیفیت بخشی به آموزش و پژوهش از اولویت بالایی در برنامه های وزارت علوم برخوردار است که در این راستا باید شیوه های نوین آموزش را بکار بگیریم .

۲۳ آبان ۱۳۹۶

غلامی: حتماً باید پارک‌های علم و فناوری تقویت شوند

وزیر علوم در هم‌اندیشی صمیمانه با جمعی از نمایندگان مجلس گفت: تحول در آموزش عالی بدون حمایت مجلس شورای اسلامی ممکن نیست و با پشتیبانی نمایندگان وزارت علوم می‌تواند در مسیر پیش رو، برنامه‌های دقیق و کارشناسی شده را اجرایی کند.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

رئیس مرکز جذب: در طول ۴ سال گذشته ۱۵۱۰۵ درخواست عضویت در هیئت علمی پذیرش شده است

مرکز جذب اعضای هیئت‌ علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی از وضعیت جذب متقاضیان عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی طی ۴ سال گذشته را منتشر کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان:

تعداد فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول تسهیلات سربازی به ۵۰۰ نفر افزایش یافت

رییس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان گفت: استفاده کنندگان از تسهیلات سربازی فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان به بیش از ۵۰۰ نفر رسید.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

امکان‌سنجی (فنی-اقتصادی) منظومه ماهواره‌های مخابراتی توسط گروهی از متخصصان مرکز تحقیقات مخابرات ایران، پژوهشگاه فضایی ایران در حال بررسی است

امکان‌سنجی (فنی-اقتصادی) منظومه ماهواره‌های مخابراتی توسط گروهی از متخصصان کشور در حال بررسی است تا در زمینه راه اندازی منظومه ماهواره‌ای کشورمان اقداماتی انجام شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
رئیس دانشگاه تهران:

تقاضایی برای کاربردی شدن پایان نامه‌ها وجود ندارد

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به مشکلات پایان نامه ها گفت: یا متقاضی برای پایان نامه ها وجود ندارد یا اینکه خیلی کم است از این رو هر پایان نامه ای تجاری سازی نمی شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

ژاپن برای دانشجویان ایرانی در حوزه هوش مصنوعی دوره مطالعاتی برگزار می کند

موسسه ریکن ژاپن برای دانشجویان دوره دکتری دانشگاه های ایران دوره سه ماهه کارآموزی و مطالعاتی برگزار می کند.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

ستاری : دانشگاه‌ها نباید متکی به شهریه باشند

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروزبه همراه غلامرضا تاجگردون نماینده محترم مجلس شورای اسلامی به گچساران سفر کرد و پس ازحضور درگلزار شهدای این شهرو ادای احترام به مقام شامخ شهدا در جلسه‌ای با حضور دانشگاهیان، مسوولان نفت و نخبگان صنعتی استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان […]

۲۲ آبان ۱۳۹۶

دکتر غلامی در حکمی ‘دکتر مسعود برومند’ را به سمت معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم منصوب کرد

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه در حکمی ‘دکتر مسعود برومند’ را به سمت معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم منصوب کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

ستاری: بیش از ۹۰ درصد از سه هزار و ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور در دولت یازدهم ایجادشده است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: سه هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آنها در دولت یازدهم ایجاد شده است.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

در زمینه علوم انسانی باید نوآوری‌ها و حرکت‌های بدیع مورد حمایت قرار گیرند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم توجه به علوم انسانی گفت: در این زمینه باید نوآوری‌ها و حرکت‌های بدیع مورد حمایت قرار گیرند.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

در دیدار وزیر علوم آفریقای‌جنوبی با معاون علمی رئیس‌جمهور بر ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و آفریقای‌جنوبی تأکید شد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی دیدار کرد و در این دیدار بر گسترش همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور تاکید شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی : باید نگاه اجتهادی در رشته‌های مختلف علمی و مقاطع آموزش عالی ایجاد کنیم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما باید نگاه اجتهادی در رشته‌های مختلف علمی و مقاطع آموزش عالی ایجاد کنیم.