۲۴ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: ماموریت‌گرا نبودن دانشگاه‌ها، مولفه‌ای موثر در ایجاد صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها است

“صندلی خالی دانشگاه‌ها” موضوعی آشنا اما نگران کننده است که طی چند سال اخیر دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی کشور را درگیر خود کرده،جریانی که در یک مقطع زمانی بدون آینده پژوهی و با در نظر گرفتن برخی ملاحظات، امروز به مرز بحران در سیستم آموزش عالی رسیده که اگر این مسئله زودتر علاج نشود تاثیرات منفی بسیاری را نه تنها در جامعه علمی، بلکه در پیشرفت کشور بر جای می‌گذارد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/

کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، به ۱۶ صندوق پژوهش و فناوری جدید، مجوز فعالیت اعطا کرده است

پانزدهمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر دولتی به ریاست وزیر علوم و با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه امیرکبیر: ماهواره پیام امیرکبیر کاملا آماده پرتاب است

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره آخرین وضعیت ماهواره پیام (آت ست) که دهه فجر امسال با حضور رییس جمهوری رونمایی شد، گفت: این ماهواره آماده پرتاب است ولی از آنجا که قرار است توسط یک پرتابگر داخلی عازم فضا شود، منتظر اعلام آمادگی از طرف پرتابگر هستیم.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه امیرکبیر: طرح‌های کلان ملی دچار وقفه نامناسبی شده است

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: متاسفانه طرح‌های کلان دانشگاه دچار وقفه نامناسبی شده و عملا در چند سال گذشته بودجه‌ای به طرح‌های کلان تزریق نشده است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: ارتباط بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و علوم مهندسی باید توسعه پیدا کند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ارتباط ضعیف بین دانشگاه های علوم پزشکی و مهندسی گفت: این موضوع سبب شده که پروژه های بین رشته ای خیلی سخت اجرا می شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

نماینده مجلس: فراهم نشدن زیرساخت‌های علمی در کشور، اروپا را اولویت نخست نخبگان ایرانی مهاجر به آمریکا می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا در دانشگاه‌های داخلی را نیازمند اصلاح زیرساخت‌ها و بدست آوردن قدرت رقابت با دانشگاه‌های آمریکا دانست.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل عمل‌گرایی را در راس برنامه‌های همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم دانست

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی در دیدار با مارتین همیلتون اسمیت، وزیر تجارت و سرمایه گذاری ایالت استرالیای جنوبی، بر گسترش روابط علمی و آموزشی میان طرفین تاکید کرد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر علوم خبرداد؛

بازطراحی اهداف جدید برای وزارت علوم

قائم مقام وزیر علوم گفت: براساس قانون تاسیس وزارت علوم، قوانین کشور، اسناد بالادستی و برنامه‌های تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی، اهداف مشخصی برای هریک از معاونت ها و بخش های وزارت علوم تعیین شده است که این اهداف با توجه به عملکردها و شرایط، پیوسته در حال باز طراحی هستند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد؛

ایجاد ۵۶ هزار شغل از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اشتغال زایی به واسطه شرکت های دانش بنیان گفت: تاکنون به واسطه این شرکت ها ۱۴ هزار شغل مستقیم و ۴۲ هزار شغل غیرمستقیم برای جوانان کشور ایجاد شده است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: صنعت بازی و انیمیشن به شکوفایی علوم انسانی با تجاری‌سازی آن کمک می‌کند

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، شکل‌گیری محیط کسب و کار جدید بر مبنای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری را ضرورتی برای تجاری‌‌سازی خلاقیت‌های حوزه فرهنگ دانست و گفت: کسب و کارهای نوپایی که با توانمندی و خلاقت جوانان کشومان رشد می‌کنند […]

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

دانشگاه تهران، در صدر رتبه‌بندی سال ۱۳۹۴- ۹۵ دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور قرار گرفت

بر اساس نتایج رتبه بندی سال ۱۳۹۴- ۹۵ دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، هنر اسلامی تبریز، علوم پزشکی تهران و پژوهشگاه دانش های بنیادی حائز رتبه نخست در ۵ زیرگروه شدند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد؛

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از ایجاد شرکت‌های دانشگاهی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت این صندوق در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی خبر داد و گفت: علاوه بر آن بودجه‌ای برای ایجاد شرکت‌های یکپارچه‌ساز که شرکت‌های بزرگ برای اجرای پروژه‌های کلان هستند پیش‌بینی شده است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
وزیر نیرو مطرح کرد؛

ایجاد بازار صادراتی و تأمین سرمایه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو موظف است برای شرکت‌های دانش بنیان بازار صادراتی و سرمایه در گردش مناسب از طریق بازپرداخت به موقع مطالبات آن‌ها را فراهم کند و تمام همت ما این است که بتوانیم به موقع به این وظایف خود عمل کنیم.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: هیچ شرکت دانش‌بنیانی نبوده که طرح اقتصادی دانش‌بنیان بدهد و تصویب نشود

رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: اقتصاد دانش‌بنیان به مرحله‌ای رسیده است که در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان می‌‌توانند اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان را در امور روزمره خود احساس کنند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: وقف جلوه تازه ای از سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : با اصلاح اندیشه های پایه در جامعه و توجه چدی به سرمایه های انسانی ، وقف با حضور در عرصه توجه به علم وفناوری جلوه تازه ای از سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان را ارائه می دهد .