۲۹ دی ۱۳۹۵

بازرس اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی: سهمیه پذیرش دانشجو توسط یک متولی واحد، مشخص شود

بازرس اتحادیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجو در تمامی دانشگاه‌های کشور باید توسط یک نهاد مشخص انجام شود،گفت: در حال حاضر برخی داوطلبان که در انتخاب رشته خود دو دانشگاه(دولتی و غیردولتی) را برای تحصیل انتخاب می کنند، در نهایت ناگزیر به انتخاب یکی از دانشگاه هستند که در نتیجه صندلی دانشگاه دوم خالی می‌ماند و این روند مغایر عدالت آموزشی در کشور است.لذا باید یک نهاد و متولی مشخص در خصوص سهمیه دانشجوی هر دانشگاه تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

۲۹ دی ۱۳۹۵

حضور هیأت دانشگاهی کشور پرتغال در دانشگاه تربیت مدرس

هیأتی متشکل از رئیس دانشگاه پورتو پرتغال و روسای دانشکده های علوم و زیست پزشکی این دانشگاه با رئیس دانشگاه دیدار کردند.

۲۹ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون آموزش: یکی از دلائل اصلی تقلب در مقالات علمی نوع نظام پذیرش دانشجو دانشگاه های کشور است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر از حد نصاب افتادن هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای این دانشگاه گفت:هیات امنای دانشگاه آزاد هنوز از حد نصاب نیفتاده است.

۲۹ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون آموزش: سند ۲۰۳۰ بدون هماهنگی با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تدوین شده است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر از حد نصاب افتادن هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای این دانشگاه گفت:هیات امنای دانشگاه آزاد هنوز از حد نصاب نیفتاده است.

۲۸ دی ۱۳۹۵

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: سند آموزش ۲۰۳۰ از نظرما وجاهتی ندارد

​دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از انتخاب روسای پنج دانشگاه کشور در جلسه اخیر کمیته تعیین روسای دانشگاه ها خبر داد و گفت: در این جلسه محمدحسین امید به عنوان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور انتخاب شد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح شد؛

ضرورت بازنگری پیش نویس ۲۰۳۰براساس اسناد بالادستی

وزیرعلوم با اشاره به سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: آنچه رونمایی شده یک پیش‌نویس است و حتماً باید با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ویرایش و بازنگری شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر خبر داد؛ تولید موتور هواپیما در دستور کار دانشگاه امیرکبیر

معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر از برنامه‌های این دانشگاه جهت ساخت موتور هواپیما به عنوان طرح کلان ملی خبر داد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: پروژه ۲۰ منطقه نفتی به ۹ مرکز دانشگاهی در کشور واگذار شده است

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: پروژه ۲۰ منطقه نفتی به ۹ مرکز دانشگاهی در کشور واگذار شده است و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار بخش پژوهش به تصویب رسیده است.

۲۸ دی ۱۳۹۵
ستاری تاکید کرد؛

توسعه همکاری‌های فناورانه ایران با سریلانکا و شبه قاره هند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: همکاری ایران با کشورهای سریلانکا و شبه قاره هند برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدوار هستیم همکاری‌های مشترک بین دو کشور افزایش یابد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
تا سال ۱۴۰۰ و بر اساس برنامه ششم؛

ایران باید به رتبه ۱۲دنیا در تولید مقاله برسد

نمایندگان مجلس، تکالیف آموزش عالی و علم و فناوری را در برنامه ششم توسعه مشخص کردند که طبق آن ایران در تولید کمی مقالات در دنیا تا سال ۱۴۰۰ باید به رتبه ۱۲ برسد و ۲۶۰۰ نفر پژوهشگر داشته باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

ستاری: اعطای وام به شرکت‌های دانش‌بنیان «خیانت» است

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه من همواره به اقتصاد نفتی می‌تازم، گفت: ما در تلاش هستیم تا به جوانان بیاموزیم که به جای نگاه کردن به شغل‌های دولتی، «کارآفرین» باشند.

۲۸ دی ۱۳۹۵
وزیر علوم تأکید کرد؛

سیاست جدی دولت در گسترش زبان و فرهنگ فارسی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گسترش زبان و فرهنگ فارسی در زمره سیاست‌های جدی دولت قرار گرفته و روند تجهیز و نظارت در کرسی‌های زبان‌آموزی و ایران‌شناسی در خارج از کشور رشد داشته است.

۲۸ دی ۱۳۹۵

برگزاری گردهمایی مدیران گروه‌های زبان فارسی دانشگاه‌های خارج از کشور در دانشگاه علامه طباطبایی

گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار کرد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

ستاری: مهمترین دستاورد برجام ایجاد فضای همکاری بین‌المللی است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مهمترین دستاورد برجام ایجاد فضای همکاری بین المللی است که باعث ایجاد شغل و جذب سرمایه گذاری می شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد؛

توسعه زبان و ادبیات فارسی در اقصی نقاط جهان در راس فعالیت‌های وزارت علوم

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل گفت: بدون شک امروز یکی از محوری ترین فعالیت های وزارت علوم، توجه به دیپلماسی علمی است که در راس آن توسعه زبان و ادبیات فارسی در اقصی نقاط جهان قرار دارد.