۲۸ شهریور ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات: دانشگاه‌ها و موسسات پژوهش و فناوری کشور به شبکه علمی کشور بپیوندند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: دانشگاهها و موسسات پژوهش و فناوری کشور به شبکه علمی کشور بپیوندند تا از مزایای این شبکه از جمله کاهش بهای اینترنت بهرمند شوند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

نماینده مجلس: تحقیق و تفحص از وزارت علوم به قوت خود باقی است

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» گفت: قرار است مجددا پس از تعطیلات مجلس، جلساتی درباره تحقیق و تفحص از وزراتخانه «علوم، تحقیقات و فناوری» با مسئولان این وزارتخانه از سر گرفته شود. با این حال تحقیق و تفحص همچنان به قوت خودباقی است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

معاون پژوهش وزارت صنعت: از ۱۰۰ هزار واحد تولیدی کشور، تنها هزار واحد استاندارد دانش بنیان معاونت علمی را کسب کردند

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه در اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه¬های کشور از دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی خواست کرد که در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، تمامی ظرفیت ها و توان علمی را برای حل مسائل اساسی کشور به کار گیرند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، “تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی” را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم در دولت دوازدهم توصیف و تأکید کرد: به دنبال آن هستیم تا از طریق دیپلماسی علم و فناوری اثرگذاری خود در منطقه را بیش از گذشته ارتقا بخشیم.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون پژوهشی وزارت علوم:

انجام طرح پژوهشی ملی در آیین‌نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی، جایگاه ویژه‌ای دارد

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم با اشاره به تکلیف قانونی دستگاه های اجرایی برای تخصیص یک درصد بودجه به پژوهش، گفت: ۵۰ درصد از قراردادهای این دستگاه ها باید با دانشگاه ها منعقد شود.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات: حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت، مدل است

به گزارش عیارآنلاین، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها افزود: تا زمانی که نگاه دانشگاه‌ها جذب منابع و نگاه صنعت توجه به هزینه دانشگاه‌ها باشد، مدل موفقی نخواهد بود. وی اضافه کرد: برای استخراج مدل موفق اقتصادی باید صنایع به ما بگوید که چه نیازمندی دارد و چقدر هزینه می‌کند. آذری […]

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

پرتاب سه ماهواره دانشگاهی در صورت اعلام آمادگی وزارت دفاع

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی سه ماهواره دانشگاهی برای پرتاب خبر داد و گفت: این ماهواره‌ها در نوبت پرتاب قرار دارند، در صورتی که وزارت دفاع اعلام آمادگی کند، پرتاب خواهند شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل مشکلات جامعه

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی علوم، تحقیقات و فناوری سیاست دولت دوازدهم را استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و حوزه آموزش عالی در حل مشکلات جامعه توصیف کرد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

انعقاد قراردادهایی به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بین وزارت علوم و وزارت دفاع

معاون پژوهشی وزیر علوم از انعقاد قراردادهایی با وزارت دفاع برای اجرای ۱۲۰۰ پروژه با ارزشی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: تعامل و پیوند دانشگاه‌ها با صنعت و صنایع توسعه پیدا کند

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه ابلاغیه خاصی در خصوص دانشجویان ستاره‌دار نداشتیم و همواره تاکید شده قانون باید اجرا شود، گفت: ما در پذیرش دانشجویان مبنا را قوانین قرار می‌دهیم.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: دیگر به دانشگاه به عنوان کلید حل مسائل کشور نگاه نمی‌شود

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید ضیا هاشمی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در جمع خبرنگاران گفت: «در سال‌های گذشته پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان که در دانشگاه‌ها شکل گرفته‌اند با رشد و توسعه قابل توجهی همراه بوده است. سیاست وزارت علوم نیز این است […]

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

نماینده مجلس: وضعیت مهاجرت نخبگان در ایران غیرعادی و بحرانی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است مهاجرات نخبگان در کشور ما در قیاس با سایر کشورهای دنیا در شرایط بحرانی و غیر معمول قرار ندارد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

دبیر ستاد زیست‌فناوری : ایران دارای رتبه ۱۴ دنیا در زیست فناوری است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری گفت: ایران در حوزه زیست‌فناوری در بین ۱۴ کشور برتر دنیا قرار دارد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: ضرورت ایجاد تحولات جدی در آموزش عالی کشور احساس می‌شود

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رشد کمی نامتوازان و بی ضابطه، کاهش سهم آموزش عالی رایگان، افزایش نسبت دارندگان مدارک دانشگاهی در آمار بیکاران کشور و کاهش شاخص اعتماد مردم به استادان دانشگاه را از مهم ترین چالشهای آموزش عالی در ابتدای فعالیت دولت یازدهم برشمرد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

دبیر ستاد زیست فناوری: تمام قابلیت‌ها برای ظهور اقتصاد جدید در نمایشگاه زیست فناوری عرضه شده است

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تمام قابلیت هایی که بتواند برای کشور اقتصاد جدیدی را در حوزه اشتغال و ثروت آفرینی رقم بزند، در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری فراهم و عرضه شده است.