۲۷ دی ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه آزاد: رتبه دانشگاه آزاد به ۱۲۶ جهان در ESI ارتقا یافت

رئیس دانشگاه آزاد گفت: جایگاه این دانشگاه در پایگاه استنادی طلایه‌داران علم تامسون رویترز در آخرین به‌روزرسانی در ۲۲ دی ۱۳۹۶، به جایگاه ۱۲۶ جهانی رسیده است.

۲۶ دی ۱۳۹۶

مشاورعلمی رییس‌جمهور: بیم آن است در تبدیل دانشگاه‌های نسل دوم به دانشگاه نسل سوم، آموزش و پژوهش، فدای کارآفرینی شود

مشاور علمی رئیس جمهور در همایش «آموزش، برنامه ریزی و ارزیابی» دانشگاه علم و صنعت گفت: باید به فکر مهندس دانشجو باشیم و نه دانشجوی مهندسی و آموزش مهارت‌های عمومی و تخصصی، از وظایف ماست.

۲۶ دی ۱۳۹۶
رییس مرکز ملی فضایی:

تاکنون ۲۲ پروژه مطالعاتی در زمینه کاربردهای فضایی با مشارکت مراکز علمی اجرایی شده است

رییس مرکز ملی فضایی ایران گفت: تاکنون ۲۲ پروژه مطالعاتی در زمینه کاربردهای فضایی با مشارکت مراکز علمی و تحقیقاتی کشور اجرایی شده است.

۲۶ دی ۱۳۹۶

ستاری: در حال حاضر ما قرارداد‌های متعددی برای وارد کردن تجهیزات با هزینه کمتر با برخی از محققان خارج از کشور داریم

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به موفقیت برخی شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور گفت: این شرکت‌ها هر چند بازار را در اختیار دارند، ولی این وضعیت پایدار نخواهد بود و باید مراقب باشند که شرکت‌هایی با ایده‌های نو ظهور خواهند کرد.

۲۶ دی ۱۳۹۶

ستاری: همکاری گروه‌های مهندسی و فناوری‌های پزشکی راه تولید محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را با هزینه‌های پایین‌تر به جامعه هموار می‌کند

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، همکاری گروه‌های مهندسی و فناوری‌های پزشکی و ژنتیک، می‌تواند راه تولید محصولات و ارائه خدمات جدید شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها را با هزینه‌های به مراتب پایین‌تر به جامعه هموار کند و از سوی دیگر توسعه و ارزش‌آفرینی برای کشور را به ارمغان بیاورد.

۲۶ دی ۱۳۹۶

غلامی: پیوستن وزارت علوم به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات باید عملی شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت و تاکید دولت بر اجرایی شدن موضوع قانون دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: پیوستن به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات باید عملی و بطور یقین در این وزارتخانه و زیرمجموعه های آن نیز عملیاتی خواهد شد.

۲۶ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: نحوه سطح بندی دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: سطح بندی دانشگاه ها در طرحی به صورت سالانه و در طرحی دیگر به صورت دو سالانه بازنگری می شود و در جریان بازنگری ممکن است، سطوح برخی از دانشگاه ها تغییر کند.

۲۶ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: دانشجویان کارشناسی ارشد در همه زیرنظام‌ها موظف به ارائه پایان‌نامه هستند

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان کارشناسی ارشد در همه زیرنظام‌ها موظف به ارائه پایان نامه هستند، گفت: با دانشگاه‌هایی که خارج از آیین‌نامه‌های آموزشی ابلاغی تصمیم گیری کنند، برخورد خواهد شد.

۲۵ دی ۱۳۹۶

غلامی: این رویه که انتشار مقالات دانشجویان دکتری در مجلات علمی منوط به استفاده از نام اساتید است، اصلاح شود

وزیر علوم با تاکید بر اجرای دقیق قوانین و آئین‌نامه‌های علمی پژوهشی گفت: در برخی موارد ضوابط ابلاغ شده در حین اجرا مورد اعمال سلیقه قرار می‌گیرد که به دست‌یابی به اهداف تعیین شده آسیب می‌زند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

نماینده مجلس: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ فرهنگیان الگوهای نوین و برتر تدریس هستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه معلمان باید به دانش روانشناسی مسلط باشند و مشکلات دانش آموزان را برطرف کنند، گفت: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ فرهنگیان الگوهای نوین و برتر تدریس هستند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: اقدام دانشگاه علمی‌کاربردی در اساسنامه‌دار کردن مراکز کاملا قانونی و طبیعی است

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: چارچوب سیاست‌گذاری هر مؤسسه در قالب اساسنامه تعریف می‌شود، بنابراین هر مؤسسه‌ای قطعاً باید اساسنامه داشته باشد و مراکزی که تاکنون اساسنامه نداشتند باید به زودی دارای اساسنامه شوند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

غلامی: باید از ظرفیت محققان علوم انسانی در سیستم‌های تصمیم‌گیری و مدیریت، بیشتر بهره‌مند شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید از توانمندی و ظرفیت محققان و صاحبنظران علوم انسانی در سیستم های تصمیم گیری و مدیریت بیشتر بهره‌مند شد چرا که علوم انسانی نسبت به علوم فنی و مهندسی، به لحاظ علمی و تخصصی ارتباط و همبستگی بیشتری با جامعه و امورمرتبط با برنامه ریزی و مدیریت دارد.

۲۵ دی ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: شتاب علمی که در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ اتفاق افتاده بود در دولت یازدهم کند نشد

وزیر بهداشت گفت: ما مفتخریم که در جمهوری اسلامی از علم و فناوری سخن می گوییم اما در عمل کمتر برای آن هزینه کرده ایم.

۲۵ دی ۱۳۹۶
معاون توسعه معاونت علمی:

طی سال‌های آینده قطعا اولویت کشور استارتاپ‌ها هستند و دولت باید خودش را هماهنگ کند

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری گفت: بسیاری از کسانی که استارتاپ های موفق داشته اند جزء افرادی هستند که از خارج کشور بازگشته اند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

رئیس شورای تحول علوم انسانی: ۳۰۰ استاد دانشگاه در ۱۶ رشته علوم انسانی با شورای تحول علوم انسانی همکاری دارند

رئیس شورای تحول علوم انسانی با اشاره به همکاری ۳۰۰ استاد دانشگاه با این شورا گفت: به زودی دستاورد‌های این شورا در ۱۶ رشته علوم انسانی منتشر خواهد شد.