۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی مطرح کرد؛

ضرورت افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در هزینه‌کرد پژوهش

مهم‌ترین راهکار پیش‌بینی شده برای تحقق هزینه‌کرد %۴ از درآمد ناخالص ملی در حوزه پژوهش و ایجاد ثروت از آن، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

۱ خرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش وزارت صنعت:

کشورهای جهان بیشترین سهم میزان از تولید ناخالص داخلی‌شان را برای بحث پژوهش گذاشته‌اند

یکی از سازمان‌هایی که می‌تواند به عنوان نهاد واسط مابین دانشگاه و صنعت به ایفای نقش بپردازد، وزارت صنعت، معدن و تجارت است. این وازرتخانه با شناختی که از نیازهای صنعتی کشور دارد و انتقال آن به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، می‌تواند در تعریف و سمت و سو دادن به پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی کشور نقش موثری ایفاء کند.

۱ خرداد ۱۳۹۶

ستاری: دانشگاه‌های ما هیچ مسئولیتی در برابر خروجی‌های پژوهشی خود ندارند

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری درخصوص امکان تحقق صرف ۴ درصد از درآمد ناخالص ملی برای امر پژوهش در افق چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ گفت: تحقق ۴ درصد از تولید ناخالص کشور (GDP) برای امر پژوهش، موضوع بسیار پیچیده و مشکلی است، اما دست‌یافتنی است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق با مشارکت بخش خصوصی دارد. وی […]

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
سرپرست دانشگاه آزاد:

حلقه‌های گمشده آموزش مهارت محور باید برطرف شود

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: هدف اصلی از همکاری سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه آزاد اسلامی باید این موضوع باشد که حلقه‌های گمشده آموزش مهارت محور را در جامعه پیدا کرده و چالش‌ها را برطرف سازند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان:

بودجه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش بودجه پژوهشی این دانشگاه به ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و اظهار کرد: «در ۳۶۹ دفتر باشگاه پژوهشگران در سراسر کشور ۷۷۵۰۰ عضو فعالیت دارند که در میان آنان ۱۰۳۱ چهره درخشان و ۳۵۶۸ اختراع به ثبت رسیده است.»

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

مراکز ملی گداخت هسته‌ای و لیزر در کشور ایجاد می‌شوند

دو تفاهم‌نامه همکاری مشترک برای ایجاد مرکز ملی گداخت هسته‌ای و مرکز ملی لیزر بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و سازمان انرژی اتمی ایران منعقد شد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس سازمان دانشجویان: به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد از بورسیه‌ها باز نمی‌گردند

رئیس سازمان امور دانشجویان روند بازگشت دانشجویان بورسیه را تشریح کرد و گفت: به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد از بورسیه ها باز نمی گردند که این موضوع ارتباطی به این دولت یا دولت های قبل ندارد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

مهارت آموزی؛حلقه گم شده آموزش عالی ایران

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بسیاری از جاها، آموزش برای ۷۰ درصد دانشجویان در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس به صورت مهارت آموزی است و ۳۰ درصد دیگر تحصیل می کنند که به مقاطع تحصیلات تکمیلی راه یابند اما در کشور ما برعکس است.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

در رتبه بندی لایدن،۱۸ دانشگاه ایرانی در جمع برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفتند

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: در رتبه بندی لایدن در سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۱۸ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۹۰۲ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
سرپرست دانشگاه آزاد:

حسابرسی مستقل صیانت از مدیریت اجرایی دانشگاه است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هرچه سریع‌تر باید ساختارهای مالی دانشگاه را براساس اصول حسابرسی حرفه‌ای ساماندهی کنیم.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از تضمین ۱۰۰ درصد تسهیلات پرداختی به طرح‌های دانش بنیان خبرداد

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از تضمین ۱۰۰ درصد تسهیلات پرداختی به طرح‌های دانش بنیان خبرداد و گفت:رتبه بندی تعاونی ها از خردادماه امسال آغاز خواهد شد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: به منظور ارتقای کیفی آموزش، بخشنامه‌ای برای ورود دروس متعدد به دانشگاه‌ها ارسال شده است

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: به منظور ارتقای کیفی بخشنامه‌ای برای ورود دروس متعدد به دانشگاه‌ها با هدف شیوه‌های نوین آموزشی ارسال شده است.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق ویژه علم و فناوری تسهیلات دریافت می‌کنند

دبیرکل شورای عالی عتف از ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان مناطق آزاد خبرداد و گفت: سند انرژی در شورای عالی عتف تدوین خواهد شد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

نمایشگاه فناوری و نوآوری با رویکرد تبادل فناوری و سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس «نمایشگاه فناوری و نوآوری پیشرفته» به همت پارک فناوری پردیس و با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دوم خرداد ماه سال جاری مصادف با May ۲۳ آغاز و تا پنجم خرداد ماه میزبان بیش ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌‌المللی تهران خواهد بود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

فرهادی: وزارت علوم برای حمایت از بخش‌های مختلف آموزش عالی سوریه آمادگی کامل دارد

به گزارش عیارآنلاین، در این دیدار دکتر فرهادی در سخنانی با تبریک پیروزی های اخیر سوریه و آرزوی آزادسازی کامل این کشور از نفوذ تروریست های تکفیری اظهار داشت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه در تمامی موارد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و به خصوص علم و فناوری از سطح مناسبی برخوردار است و ما در […]