۸ اسفند ۱۳۹۵
رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه مرکزی:

آیین نامه استخدام اعضای هیات علمی موسسات غیردولتی تدوین شد

مشاور وزیر علوم گفت: اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی، پیشنهادات خود درباره آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی این موسسات را به وزارت علوم ارایه داد.

۷ اسفند ۱۳۹۵

ولایتی: دانشگاه آزاد متعلق به مردم است

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت:‌ پس از جلساتی که در آینده برگزار می‌کنیم کاندیداهای هیأت امنای دانشگاه آزاد بررسی شده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شوند.

۷ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: منشور کیفیت آموزش عالی نهایی می‌شود

معاون وزیر علوم گفت: در آستانه نهایی کردن منشور کیفیت آموزش عالی هستیم و امیدواریم پس از طی مراحل به دانشگاه‌ها ابلاغ شود تا دانشگاه‌ها بتوانند به بحث کیفیت توجه ویژه‌ای داشته باشند.

۴ اسفند ۱۳۹۵
وزیر بهداشت در پیامی به بیست‌وپنجمین جشنواره دانشجوی نمونه؛

فرار مغزها در کشور مساله‌ای بغرنج شده است

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مهاجرت و پدیده فرار مغزها در کشور تبدیل به مساله‌ای بغرنج شده، گفت: ایران و بسیاری از کشورهای در حال توسعه با چالش فرار مغزها مواجه هستند که متاسفانه این مساله میلیاردها دلار به کشورها ضربه زده است و باید مسوولان زمینه‌های حمایت از پیش‌قراولان عرصه علم و فرهنگ را فراهم کنند.

۴ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم از ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها در نحوه اجرایی کردن سند دانشگاه اسلامی خبر داد

وزیر علوم از ارزیابی فعالیت های انجام شده در خصوص اجرای سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها خبر داد.

۴ اسفند ۱۳۹۵

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:ایران سهم ۱،۵درصدی در تولید علم در جهان دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشرفت های علمی کشورمان گفت:با پیشرفت های صورت گرفته در زمینه های مختلف ،ایران در حال حاضر سهم ۱٫۵ درصدی در تولید علم در جهان دارد.

۴ اسفند ۱۳۹۵

سامانه «شعف» و تور مجازی پارک‌های علم‌وفناوری رونمایی شد

شبکه پارک‌های علم و فناوری «شعف» و تور مجازی این سامانه در پانزدهمین همایش ملی رؤسای پارک‌ها و مراکز رشد سراسر کشور در جزیره قشم رونمایی شد.

۴ اسفند ۱۳۹۵

مدیرکل دفترسیاست گذاری وبرنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم ازآغاز جنبش فناوری درکشور خبرداد

دکترخسرو پیری مدیرکل دفترسیاست گذاری وبرنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم، تحقیقات وفناوری گفت: پارک های علم و فناوری درحال رسیدن به نقطه بلوغ هستند و اقتصاد پایداری و دانش بنیانی را در کشور شکل داده اند.

۴ اسفند ۱۳۹۵

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: قوانین مقالات و پایان‌نامه‌های دانشجویی نیاز به بازنگری دارد

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: گاهی اسم اساتیدی که هیچ نقشی در تدوین مقالات ندارند، در مقالات ثبت می‌شود؛ که این امر اخلاقی نیست. قوانین وزارت علوم در زمینه مقاله و پایان‌نامه‌های دانشجویی نیازمند بازنگری است.

۴ اسفند ۱۳۹۵
رئیس صندوق نوآوری خبر داد؛

کاهش نرخ سود تسهیلات صادرات فناوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: بنا داریم نرخ سود تسهیلات صادرات فناوری شرکت های دانش بنیان را از ۱۱ درصد به ۹ درصد کاهش دهیم.

۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر علوم خبر داد؛

۲۰هزار میلیارد ارزش افزوده پارک‌های علم و فناوری

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ارزش افزوده ایجاد شده توسط پارک‌های فناوری با جهشی قابل توجه به ۲۰ هزار میلیارد رسیده و این در حالیست که سرمایه‌گذاری دولت در این زمینه تنها هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.

۴ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت/

ضرورت بازتعریف نقش اساتید در پروسه پژوهش در دانشگاه‌ها

یکی از ویژگیها و تفاوتهایی که نظام استاد و شاگردی در گذشته‌های نه‌چندان دور داشت و امروز، تا حد زیادی در نظام آموزش عالی ما کمرنگ شده، تجربه کارآموزی و پروسه یادگیری تحت هدایت و سرپرستی استادی بود که گاها، سالها به طول می‌انجامید.

۳ اسفند ۱۳۹۵

ولایتی بر روند رشد تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد تاکید کرد

رئیس هیات امنای و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روند رشد تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه پیدا می‌کند.

۳ اسفند ۱۳۹۵

دانشگاه پیام‌نور کیفی‌ترین دانشگاه کشور شد

رئیس دانشگاه پیام‌نور گفت: بر اساس رتبه‌بندی صورت گرفته، دانشگاه پیام‌نور کیفی‌ترین دانشگاه کشور معرفی شد.

۳ اسفند ۱۳۹۵

رئیس سازمان فضایی: تعیین تاریخ پرتاب ماهواره دوستی در اختیار ما نیست

رئیس سازمان فضایی از اتمام مراحل ساخت ماهواره دوستی خبر داد و گفت: این ماهواره در نوبت پرتاب قرار دارد اما تاریخ پرتاب آن دست ما نیست.