۳۰ آبان ۱۳۹۶

صدور مجوز اسکان شرکت‌های دانش بنیان در مراکز مسکونی

بر اساس تفاهم نامه معاونت علمی با شهرداری تهران، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در اماکن مجاز مسکونی مستقر شوند.

۳۰ آبان ۱۳۹۶

تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت نخبگان داخل و خارج کشور

وزیرعلوم در نشست هم اندیشی با معاون علمی رئیس جمهوری، بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان کشور، اعم از نخبگان فعال در داخل یا خارج از کشور، در مجموعه های آموزشی، پژوهشی و فناورانه تاکید کرد.

۳۰ آبان ۱۳۹۶

ستاری: ایجاد تغییرات اساسی در نظام آموزشی کشور ضرورت دارد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری معتقد است که آینده ایران را توسعه فناوری های هوشمند و استفاده از تفکر و ایده های جوانان می سازد.

۳۰ آبان ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: میزان قراردادهای پژوهشی دانشگاه امیرکبیر ۳ برابر می‌شود

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال ۹۳ یازده میلیارد تومان عقد قرارداد پژوهشی داشتیم که امسال ۲۴ میلیارد تومان است اگر با این روند پیش برویم میزان قراردادها ۳برابر می شود.

۳۰ آبان ۱۳۹۶

رئیس سازمان فضایی: ماهواره «ناهید ۱» تقریبا آماده پرتاب است

رئیس سازمان فضایی ایران از اتمام طراحی مفهومی ماهواره سنجش از دور «پارس ۱» خبر داد و گفت: این ماهواره با همکاری ۴ دانشگاه ساخته می شود و پیش بینی می کنیم تا ۴ سال دیگر به فضا پرتاب شود.

۳۰ آبان ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم:

دانشگاه‌های سطح‌بندی شده شناسنامه‌دار می‌شوند

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم گفت: بزودی شناسنامه هریک از موسسات سطح بندی شده جهت اطلاع از وضعیت موجود و جهت ارتقاء به سطح بالاتر به دانشگاه های مذکور ارائه می شود.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

نماینده مجلس: پرونده دانشجویان بورسیه بسته می‌شود

عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه امروز با وزیر علوم گفت: از تعداد ۳۶۰۰ دانشجوی بورسیه تنها ۱۰۰ نفر جایابی نشده اند که این افراد هم جانمایی خواهند شد و پرونده دانشجویان بورسیه مختومه می شود.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

غلامی: مسأله جذب استاد از مسائل مهم آموزش عالی کشور است

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت: جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری ، از مسائل مهم آموزش عالی کشور است و وزارت علوم نسبت به آن احساس تکلیف و مسئولیت ویژه ای دارد.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

غلامی: تلاش می‌کنیم دانشگاه‌ها در سال ۹۷ سهم بهتری از بودجه داشته باشند

وزیر علوم گفت: «تلاش می‌کنیم دانشگاه‌ها در سال ۹۷ سهم بهتری از بودجه برای رشد علم، فناوری و آموزش داشته باشند.»

۲۹ آبان ۱۳۹۶

رئیس مجلس: با وجود افزایش بودجه پژوهشی، اتصال دانشگاه، صنعت و پژوهش برقرار نشد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه‌ها باید بپذیرند که بخشی از بودجه خود را از طریق پژوهش تامین کنند زیرا دانشگاه‌های معتبر دنیا از طریق فروش نفت اداره نمی‌شوند و باید انگیزه‌ای را در آنها ایجاد کنیم که این دو بخش به طور طبیعی نیازمند هم باشند.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

رئیس مرکز جذب هیئت علمی: رشته‌های فنی و مهندسی با ۴۱ درصد دارای بیشترین متقاضی جذب هستند

رئیس مرکز جذب وزارت علوم دلایل عدم استقبال از رشته های هنر توسط متقاضیان جذب را تشریح و گفت:رشته های هنر در فراخوان اخیر مرکز جذب وزارت علوم با ۲درصد کمترین متقاضی جذب را به خود اختصاص داد.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: مؤسسات علمی مشترک با دانشگاه‌های خارجی تأسیس می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: آیین نامه ایجاد موسسات علمی مشترک با دانشگاه های خارجی در این وزاتخانه درحال تدوین است و برای تصویب به هیات دولت ارائه خواهد شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۶
معاون توسعه فناوری معاونت علمی:

شرکت‌های دانش‌بنیان دارای تعاملات گمرکی، به ‌عنوان فعالان مجاز اقتصادی به گمرک معرفی می‌شوند

معاون توسعه فناوری معاونت علمی با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان که دارای تعاملات گمرکی قابل‌توجه باشند به ‌عنوان فعالان مجاز اقتصادی به گمرک معرفی می‌شوند،‌گفت: تاکنون ۲۶ شرکت دانش‌بنیان به عنوان فعال مجاز اقتصادی مورد تایید قرار گرفته‌اند.

۲۷ آبان ۱۳۹۶

غلامی: مسأله جذب اعضای هیأت علمی از مهم‌ترین مسائل آموزشی کشور است

وزیر علوم با شرکت در جلسه هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی، در جریان نحوه بررسی پرونده‌های متقاضیان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور قرار گرفت.

۲۶ آبان ۱۳۹۶
در هیات عالی جذب تصویب شد؛

جریمه دانشگاه‌هایی که متقاضیان بورسیه را پذیرش نکردند

هیئت عالی جذب هیئت علمی، در پی عدم پذیرش متقاضیان راتبه «بورسیه» در برخی دانشگاه‌ها، تصویب کرد تا به مدت ۵ سال هیچ سهمیه بورسیه‌ای در آن رشته به دانشگاه‌های مزبور اختصاص پیدا نکند.