۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرکل روابط عمومی معاونت علمی خبرداد؛

عرضه حدود ۹ هزار محصول دانش بنیان در پنجمین دوره نمایشگاه ساخت ایران

پرویز کرمی با اشاره به ارائه هشت هزار و ۹۷۸ محصول در پنجمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود گفت: خریداران هم اکنون می‌توانند از سایت جشنواره محصول مورد نظر را انتخاب کرده و در دوره برگزاری نمایشگاه فاکتور پیش فاکتور دریافت کنند.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری: روابط علمی و فناوری ایران و ایتالیا راهبردی می‌شود

معاون علمی و فناوری ریس جمهوری گفت: ایران و ایتالیا با داشتن توانمندی‌های فناورانه و ظرفیت‌های علمی و پژوهشی می‌توانند تعاملات علمی و فناوری خود را در این حوزه گسترش دهند و آمادگی لازم برای حمایت از راهبردی شدن روابط علمی و فناوری میان دو کشور وجود دارد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

ایتالیا با اعطای بورس به دانشجویان ایرانی موافقت کرد

با توجه به اقدامات و تلاش های انجام شده و پیرو مذاکرات صورت گرفته ، دولت ایتالیا، با اعطای تعدادی بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های تحصیلی مختلف برای سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ موافقت کرد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم خبر داد؛

پرداخت ۸۰ درصد بدهی دانشگاه‌ها به شهرداری‌ها

سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم با اشاره به جزئیات بدهی دانشگاه ها گفت: ۸۰ درصد بدهی دانشگاه ها به شهرداری پرداخت شده است.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
مشاور عالی سازمان سنجش خبر داد،

ظرفیت ۱۴ هزار نفری دانشگاه‌های دولتی در مقطع دکتری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ظرفیت پذیرش در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد، بیش از ۱۴ هزار نفر تعیین شده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

فرهادی: ایران در منطقه، مستحکم‌ترین نظام آموزش عالی را پایه‌ریزی کرده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایران اسلامی امروزه نه تنها در میان کشورهای منطقه بلکه در کشورهای توسعه یافته نیز از لحاظ شاخص رشد نیروی انسانی در جایگاه بالایی قرار دارد و بلاشک در منطقه مستحکم‌ترین نظام آموزش عالی را پایه‌ریزی کرده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم خبر داد؛

اعطای‌ مشوق‌های قانونی به مناطق ویژه علم و فناوری

دبیر کل شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری از تلاش این شورا برای اعطای مشوق‌های قانونی به مناطق ویژه علم و فناوری خبر داد و گفت: در حال حاضر مناطق ویژه علم و فناوری به تازگی فعال شده و با موانع قانونی مواجه شده‌اند و اعطای این مشوق‌ها می‌تواند در توسعه فعالیت‌های این مناطق موثر باشد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم خبر داد؛

افزایش ۴۵درصدی اعتبارات پژوهشی در دانشگاه‌ها در سال جاری

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌ها به ارائه آمارهایی در خصوص پیشرفت اعتبارات حوزه پژوهش و فناوری طی سه سال گذشته پرداخت.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

شفیعی، رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه‌ای، مشاور وزیر علوم در امور آموزش‌های مهارتی شد

دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی ، دکتر مسعود شفیعی را به سمت مشاور وزیر علوم در امور آموزش های مهارتی منصوب کرد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: یزد منطقه ویژه علم و فناوری ایران و ایتالیا می‌شود

معاون پژوهشی وزیر علوم اعلام کرد: درخصوص ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری همکاری ها بین ایران و ایتالیا به تفاهم رسیده و استان یزد پیشنهاد شده که مورد استقبال طرف ایتالیایی قرار گرفته است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر علوم ایران و وزیر آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا دیدار کردند

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و والریا فدلی وزیر آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا در نخستین برنامه اولین نشست مشترک همکاریهای علمی، فناوری و نوآوری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا در دانشگاه شهید بهشتی دیدار و گفت وگو کردند.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

فرهادی: سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی در حوزه علم و فناوری حمایت از توسعه فناوری‌های راهبردی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اهتمام ما ایجاد بستر و زیرساخت های لازم برای توسعه فناوری و بکارگیری آن در ارتقای سلامت و بهبود زندگی مردم است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش: تحول در مدیریت دانشگاه آزاد ضروری است

زاهدی گفت: قطعاً تغییر و تحول برخی مدیران دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد ضروری است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ساماندهی دوره تحصیلات تکمیلی و دکترا در اولویت برنامه‌های دانشگاه آزاد باشد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: میزان جذب دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه آزاد نباید بی‌حساب و کتاب باشد و انتظار داریم دکتر ولایتی ساماندهی این مقطع را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم:

دانشگاه‌های فنی و علمی کاربردی تقویت می شوند

معاون پژوهشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری گفت:در نظر داریم برای تحقق شعار سال ۹۶ موضوع کارآفرینی را در دانشگاه ها تقویت و تسهیلات بیشتری به دانشجویان ارائه دهیم.