۲۳ تیر ۱۳۹۸

۲۷۰۰ درصد سود برای یک شرکت پرورش دام و طیور در چین

کاهش عرضه جوجه‌های گوشتی در چین باعث شد تا یک شرکت پرورش‌دهنده مرغ و ماکیان با استفاده از این فرصت و نیز افزایش تقاضا برای مصرف مرغ به دلیل بیماری خوکی، به سود ۲۷۰۰ درصدی دست پیدا کند. 

۲۰ تیر ۱۳۹۸

کلید احیای «حقوق مردم» در دست جوانترین مدیر قوه قضاییه

رساندن تعداد وکلای کشور به حد متوسط نیاز جامعه می‌تواند بسیاری از مشکلات بازار خدمات حقوقی از جمله فقدان شفافیت در عملکرد وکلا و نبود شاخص برای انتخاب وکیل اصلح، توسعه‌نیافتگی بازار خدمات حقوقی، عدم دسترسی مناسب مردم به خدمات حقوقی را حل کند.

۱۷ تیر ۱۳۹۸
رویکرد تحولی قوه قضائیه در مبارزه با فساد

«رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران»

یکی از مهم‌ترین کارکردهای نظام اسلامی، مبارزه با فساد و جلوگیری از رسوخ آن در بدنه حاکمیت است.

۱۷ تیر ۱۳۹۸

آب سرد قولنامه بر پیکر خریداران پروژه رضوان قم

صاحب‌نظران عرصه حقوق، معتقد هستند که اصلی‌ترین راه‌حل جلوگیری از مواردی مانند معاملات معارض در پروژه رضوان قم یا زمین‌خواری‌ها، بی‌اعتباری اسناد غیررسمی در مقابل اسناد رسمی مورد تائید حاکمیت است.

۱۶ تیر ۱۳۹۸

حمایت از استارت‌آپ‌ها راهی برای توسعه روستایی در چین

استراتژی جدید چین در توسعه روستایی و افزایش اشتغال، حمایت از استارت‌آپها برای سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی است. به همین منظور دولت قصد دارد با تامین مالی خدمات و ارتقا زیر‌ساختهایی نظیر حمل‌ونقل، برق و اینترنت مناطق روستایی، زمینه این کار را فراهم کند.

۱۶ تیر ۱۳۹۸

بورس نفت راهکار مقابله با سلطان‌های نفتی

عرضه نفت در بورس یکی از راهکارهای ایران برای مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکا است. این راهکار ضد تحریمی با توجه به سازوکار شفاف و اخذ تضامین معتبر از خریداران، امکان بروزهرگونه فساد را از بین می‌برد.

۱۵ تیر ۱۳۹۸
نماینده مجلس:

سیاست نادرست ارز ترجیحی/ دولت به فکر معیشت مردم باشد

متاسفانه اراده دولت در کمک به مردم ضعیف است و به فکر معیشت مردم و سبد خانوار نیست در حال حاضر با کارت الکترونیکی یا دادن یارانه نقدی به راحتی می‌تواند مشکل مردم را حل کند.

۱۵ تیر ۱۳۹۸

ساماندهی معاملات غیررسمی ابزاری برای کاهش پرونده‌های قوه قضاییه

معاملات غیررسمی به عنوان اصلی‌ترین مشکل قوه قضاییه سبب افزایش پرونده‌های قضایی و طولانی شدن زمان رسیدگی به آن‌ها می‌شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۸

فاصله‌ی ایران با استانداردهای بین المللی محصولات کشاورزی

بررسی‌ها نشان می‌دهد قوانین و سازوکارهای قانونی سازمان ملی استاندارد برای جلوگیری از جرائم استانداردی در حوزه حساس غذا، قوی و بازدارنده و یا به عبارتی« استاندارد» نیست. ناهماهنگی دستگاه‌هایی چون معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در زمینه امنیت غذایی و تخلفات متعدد صورت گرفته در این حوزه بسیار است.

۱۳ تیر ۱۳۹۸

چشم اميد بيماران به افزايش تعداد چشم پزشكان

به گفته سخنگوی وزير بهداشت به ازاي هر۱۰۰۰نفر ۴/۸ پزشک متخصص داريم. در بين تخصص های مختلف، چشم پزشكی يكی از رشته هايی است كه كمبود آن شديدتر از بقيه رشته هاست.

۱۳ تیر ۱۳۹۸

درخواست برای پایان دادن به یک سیاست غلط

شماری از نمایندگان مجلس با انتقاد از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالای اساسی و شیوه توزیع آن، خواستار توقف اجرای این سیاست و پرداخت مستقیم یارانه ارزی به مردم شدند.

۱۳ تیر ۱۳۹۸
بررسی ارتباط تعاونی ها با پیشرفت کشاورزی؟

تکثر تعاونی‌های کشاورزی یا بازار محور بودن تعاونی­‌ها؟

 در این گزارش یکی از اساتید دانشگاه لیوزیانا با بررسی وضعیت تعاونی‌های کشاورزی در دو کشور آمریکا و نپال، بر این واقعیت صحه می‌گذارد که تکثّر تعداد تعاونی‌های بخش تولیدی عاملی برای توسعه کسب‌وکار کشاورزی نیست، بلکه مأموریت بازار محور تعاونی‌هایی هرچند با تعداد کمتر موجب پیشرفت کشاورزی در کشوری مثل آمریکا شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۸
بازخوانی مطالبات رهبری از مسئولین دستگاه قضایی، نقشه راهی برای دوره جدید

اصلاح درونی قوه و ارتقای سلامت نظام قضایی

طبق اظهار حجت الاسلام محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه، رئیس جدید این دستگاه قبل از آغاز سال جدید منصوب خواهد شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۸

مرکز مشاوران قوه‌قضاییه با برگزاری آزمون وکالت حقوق عامه‌ را احیا کند

مردم نمی‌توانند به خوبی از خدمات حقوقی استفاده کنند. کارشناسان دلیل این نقص را انحصار در بازار خدمات حقوقی می‌دانند. همچنین ریشه‌ی این مسئله را می‌توان سیاست‌های نادرست حاکمیت در پذیرش متقاضیان ورود به حرفه وکالت جست‌وجو کرد.

۱۲ تیر ۱۳۹۸

ایرادات شورای‌نگهبان به موافقت نامه‌پاریس پابرجاست

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست سند پیوستی یا سند تعهدات را همراه موافقت‌نامه پاریس به مجلس نفرستاد. شورای نگهبان نیز نسبت به این موافقت‌نامه هم ایراد گرفت و هم ابهام داشت. این ایرادات هنوز پابرجا هستند.