تنظیمات چاپ
دسته‌بندی:
تاریخ:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۰:۵۸

تعیین ۳ سناریو برای قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت از تعیین ۳ سناریو برای قیمت‌گذاری خودرو در این شورا خبر داد و گفت: هنوز فرمول نهایی تعیین قیمت‌ خودرو در شورای رقابت نهایی نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، عیسی امامی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در این شورا برای مشخص شدن فرمولی در جهت تعیین قیمت خودرو، گفت: هنوز هیچ فرمولی برای قیمت‌گذاری خودرو در این شورا قطعی نشده است.

وی با بیان اینکه آنچه در مورد افزایش 5 تا 20 درصدی قیمت خودرو طی روزهای اخیر از سوی برخی افراد اعلام می‌شود، صحت ندارد، افزود: هیچ‌کدام از فرمول‌ها و برنامه‌‌هایی که در روزهای اخیر برای تعیین قیمت خودرو از سوی برخی اشخاص، نهادها و ارگان‌ها اعلام می‌شود، واقعی نبوده و صحت ندارد.

عیسی امامی- شورای رقابت- خودرو

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت از 3 سناریو برای تعیین قیمت خودرو در این شورا خبر داد و گفت: در حال حاضر جلسات مداومی برای تهیه دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت برگزار می‌شود که امیدوارم از این طریق شاهد افزایش قیمت خودرو در سال جاری نباشیم.

امامی ادامه داد: شورای رقابت برای تهیه فرمول قیمت‌گذاری خودرو، سه سناریو را به خودروسازان پیشنهاد کرده است که بر این اساس در سناریوی اول در شرایط مطلقی شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود. البته در بعضی موارد نیز شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

وی در ادامه به سناریوی دوم شورای رقابت برای تعیین فرمول قیمت‌گذاری خودرو اشاره و تصریح کرد: براساس سناریوی دوم این شورا برای تعیین قیمت خودرو، در برخی خودرو‌ها کمی افزایش قیمت خواهیم داشت، البته این افزایش قیمت محسوس نیست و حقوق تولیدکنندگان نیز رعایت می‌شود.

**هنوز فرمول نهایی تعیین قیمت‌ خودرو در شورای رقابت نهایی نشده است

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت در همین زمینه، ادامه داد: براساس سناریوی سوم این شورا برای تعیین قیمت خودرو، این ادعای خودروسازان که بانک مرکزی هم آن را تأیید نمی‌کند، میزان ارزی که تاکنون آن‌ها دریافت کرده‌ و می‌کنند، تغییری ایجاد نمی‌شود که این اقدام تا حدی باعث کاهش قیمت‌ خودروها در بازار می‌شود، البته اجرای این سناریو منوط است به این‌که دولت و بانک مرکزی ارز مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنند.

امامی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر این 3 سناریو برای تعیین قیمت خودرو در دستور کار شورای رقابت قرار دارد و به‌طور مستمر تا حصول نتیجه نهایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هنوز فرمول نهایی تعیین قیمت‌ خودرو در شورای رقابت نهایی نشده است.