تنظیمات چاپ
دسته‌بندی:
تاریخ:
۲۴ ارد ۱۳۹۳ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۸:۰۳

رشیدی: استاندارد نبودن بنزین وارداتی صحت ندارد

رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این که گفته می‌شود کیفیت بنزین‌های وارداتی با استانداردهای ١٥ سال گذشته سنجیده شده‌اند کاملا بی اساس و مردود است.
رشیدیبه گزارش عیارآنلاین، یوسف رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرگزاری شانا، با بیان این که خبرهای منتشر شده در مورد استاندارد نبودن بنزین‌های وارداتی صحت ندارد، گفت: این که گفته می‌شود کیفیت بنزین‌های وارداتی با استانداردهای ١٥ سال گذشته سنجیده شده‌اند، کاملا بی اساس و مردود است.

رشیدی افزود: بحث استاندارد یورو٤ موضوعی جدید و تازه‌ای قلمداد می‌شود، لذا نمی‌توان عنوان کرد که کیفیت بنزین‌های وارداتی با استانداردهای یورو در سالهای گذشته سنجیده شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: براساس توافقات انجام شده میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت، واردات بنزین باید با استاندارد یورو منطبق باشد که این موضوع نیز تا به حال رعایت شده است.

رشیدی عنوان کرد: براساس مصوبات جدید، سوخت جایگاههای کشور، هر سه ماه یکبار توسط سازمان حفاظت محیط زیست آنالیز و نمونه گیری می‌شود که در آخرین نمونه گیری صورت گرفته مشخص شد که بنزین جایگاهها با استاندارد یورو٤ مطابقت دارد.

به گزارش عیارآنلاین، از سال 78 تا امروز 8 استاندارد برای بنزین تدوین شده و بنزین‌های وارداتی بر این اساس سنجیده می‌شود. این در حالی است که تنها استاندارد 4904 که در سال 91 ابلاغ شد به عنوان استاندارد اجباری بنزین یورو4 شناخته می‌شود.