تنظیمات چاپ
دسته‌بندی:
تاریخ:
۱۴ ارد ۱۳۹۳ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۴:۵۶

زنگنه: واردات گاز از ترکمنستان به میزان قبلی ادامه خواهد داشت

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، در دیدار با هئیت اقتصادی کشور ترکمنستان گفت: ایران می‌خواهد زمینه را برای صادرات کالا در قبال خرید گاز از ترکمنستان فراهم کند.
 زنگنهبه گزارش عیارآنلاین، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، امروز (١٤ اردیبهشت) در دیدار با هئیت اقتصادی کشور ترکمنستان گفت: ایران می‌خواهد زمینه را برای صادرات کالا در قبال خرید گاز از ترکمنستان فراهم کند.

زنگنه در حاشیه جلسه با معاون رئیس جمهوری ترکمنستان در امور انرژی، نفت و گاز در گفتگو با خبرگزاری شانا، افزود: با طرف ترکمنستانی درباره همکاریهای مشترک در زمینه گاز و مسائل مرتبط با آن بحث و گفتگو کردیم.

وزیر نفت، فراهم کردن زمینه بهتر برای صادرات کالاهای ایرانی در قبال خرید گاز از ترکمنستان را از دیگر محورهای مذاکره امروز با طرف ترکمنستانی اعلام و تصریح کرد: قرارهایی در این زمینه گذاشته شد، ان شاالله شرکت‌های ایرانی با آنها هماهنگ کنند تا بتوانیم صادرات کالای بیشتری به ترکمنستان داشته باشیم.

زنگنه در پاسخ به این سوال که آیا درباره کمتر یا بیشتر شدن واردات گاز از ترکمنستان برای زمستان امسال نیز صحبت شد یا خیر؟ گفت: درباره همه چیز گفتگو شد، واردات گاز از ترکمنستان به میزان قبلی ادامه خواهد داشت.

وزیر نفت همچنین در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد موضع گازی ایران در قبال اروپا، موضع گازی روسیه را تضعیف کند؟ گفت: خیر، ما قصد تضعیف روسیه را به هیچ وجه نداریم، ضمن آنکه رقابت همیشه وجود دارد.

بنا بر این گزارش، خواجه‏‌محمداف، معاون رئیس جمهوری ترکمنستان در امور انرژی و نفت و گاز در راس هیئتی اقتصادی امروز (یکشنبه ،۱۴ اردیبهشت ماه) پیش از ظهر در محل وزارت نفت بیش از یک ساعت با وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد.