تنظیمات چاپ
تاریخ:
۳۱ تیر ۱۳۹۲ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۱:۰۱

بازار مسکن نیازمند مالیات بر خانه‌های خالی است

بازار مسکن نیازمند اجبار در اجاره خانه‌های خالی است که این امر اگر با نظارت جدی صورت گیرد از دلال‌بازی و بورس‌بازی می‌کاهد.

به گزارش عیارآنلاین رفیعیان، کارشناس مسکن در گفتگویی درباره‌ی طرح اجباری شدن اجاره واحد‌های خالی در کشور که از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار کرد: این امر دلیل افزایش ارزش افزوده برای مدیریت شهری می‌شود و فضای رانتی برای کسب سود کاهش می‌یابد.

 با توجه به سیاست‌های اعمال شده در دنیا نگهداری خانه های خالی باید به گونه‌ای باشد که بازار مسکن به سمت بازار راکد و سرمایه‌های رانتی نرود.

 این مدرس دانشگاه در حوزه شهرسازی تاکید کرد: در هر چرخش بازاری وجود متقاضیان به میزان متناسبی به بازار بر می‌گردد و باید توجه شود سرمایه‌گذاری و دخیل‌ شدن در بازار مسکن به گونه‌ای است که باید متقاضیان نفع اجاره واحد‌های خالی را به جای خالی‌ نگهداشتن آن درک کنند.

 هفته گذشته طرح " اجباری شدن اجاره خانه‌های خالی در کشور" از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شد و علی نیکزاد، وزیرراه و شهرسازی نیز بارها به وجود 400 هزار واحد خانه خالی در کشور اشاره و تاکید کرده که باید با همکاری دولت و مجلس شرایطی ایجاد شود تا از خانه‌های خالی مالیات اخذ شود.