تنظیمات چاپ
تاریخ:
۲۴ بهم ۱۳۹۶ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۶:۵۰

گاهی قیمت محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره مردم، ۱۰ برابر افزایش می یابد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: گاهی محصولات از مزرعه تا سفره مردم ۱۰ برابر افزایش می یابد، لذا تشکل ها و تولیدکنندگان باید میدان دار تنظیم بازار شب عید شوند.
به گزارش عیارآنلاین، علی اکبری با تاکید بر ضرورت تنظیم بازار در آستانه ایام عید نوروز، گفت: کمیسیون کشاورزی در بعد نظارتی به تنظیم بازار شب عید ورود می کند و وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرده که مردم نگران بازار شب عید نباشند، چراکه تدارکات لازم دیده شده و به حد کافی ذخیره سازی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: بعید به نظر می رسد که لازم باشد وارداتی انجام شود اما در هر حال در صورت ضرورت امکان واردات پیش بینی شده است.

تشکیل جلسه با ستاد تنظیم بازار شب عید در کمیسیون کشاورزی پس از بررسی بودجه

اکبری با بیان اینکه در شرایط فعلی اعلام شده که نیازی به واردات مرکبات نیست و به اندازه کافی وجود داشته و ذخیره سازی انجام شده است، ادامه داد: تنها راه مقابله با سودجویان از افزایش تقاضا این است که تشکل ها، اتحادیه ها و سندیکاهای تولیدکنندگان میدان دار شوند در غیر اینصورت اگر این تشکل ها بخواهند غفلت کنند، اقلام و تولیدات آنها دست به دست شده و منجر به افزایش قیمت می شود.

وی یادآور شد: تشکل ها و تولیدکنندگان  باید تنظیم عرضه و تقاضا و مدیریت بازار شب عید را به دلیل حفظ منافع خود و مردم در دست بگیرند، چرا که گاهی محصولات از مزرعه تا سفره مردم ۱۰ برابر افزایش می یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه کمیسیون متبوعش چندین جلسه با تنظیم بازار و بخش هایی که مدیریت بازار را انجام می دهند برگزار کرده است، تصریح کرد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی به کمیسیون اطمینان داده اند که مشکلی در تنظیم بازار وجود ندارد، اما مجددا پس از پایان بررسی بودجه در صحن علنی جلسه ای در این زمینه برگزار می شود.

منبع: خانه ملت