تنظیمات چاپ
تاریخ:
۷ آذر ۱۳۹۶ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۴:۳۶

ترویج فرهنگ بسیجی در بین دانش‌آموزان از «دوره ابتدایی» لازم است

رئیس شورای سیاست‌گذاری سازمان بسیج دانش‌آموزی با تأکید بر اهمیت ترویج تفکر بسیجی در بین دانش‌آموزان، گفت: باید این کار از دوره ابتدایی شروع شود.
به گزارش عیارآنلاین،  دهمین شورای عالی سیاست‌گذاری سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور امروز با حضور اعضای شورا در سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس شورای سیاست‌گذاری سازمان بسیج دانش‌آموزی با تأکید بر اهمیت نقش فرهنگ بسیج در پیشرفت کشور،‌ اظهار داشت:‌ همه ارگان‌های نظام با برنامه‌های بسیجی موفق شدند و اگر امروز موفق شده‌ایم داعش را برچینیم قطعاً‌ به دلیل وجود فرهنگ بسیجی است.

وی ادامه داد: سلامت،‌ ایثارگری، مردم‌داری، در خدمت آنها بودن و نیز ولایی بودن در کنار کلمه بسیج، در ذهن‌ها خطور می‌کند و هر چه به موفقیت رسیدیم، مرهون فرهنگ بسیجی است و هر چه بی‌اعتمادی و نقص در کشور وجود دارد، به دلیل دور بودن از فرهنگ بسیجی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سازمان بسیج دانش‌آموزی یادآور شد:‌ امروز بعد از گذشت حدود ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، نام بسیج در اذهان مردم مثبت بوده و به عنوان یک فرهنگ تأثیرگذار است و فرهنگی که از آن تعریف می‌شود، فرهنگ نجات‌بخش جامعه است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم امروز مشکل اقتصادی کشور را حل کنیم راهی نداریم جزء اینکه فرهنگ بسیجی را پیاده کرده و این فرهنگ پیشتاز باشد و یا اگر قصد مبارزه با مفاسد اقتصادی را داریم، راهی نداریم، جز اینکه فرماندهی فرهنگ بسیجی داشته باشیم.

وی با تأکید بر اهمیت ترویج تفکر بسیجی در بین دانش‌آموزان، تصریح کرد: باید این کار از دوره ابتدایی شروع شود و این دوره اساس کار باشد؛ در صورتی که به این موضوع کمتر پرداخته‌ایم؛ ضمن اینکه کار ما دانش‌آموزی است و باید همراه با تبلیغ و فضاسازی اجتماعی صورت گیرد تا تأثیرگذاری خوبی داشته باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سازمان بسیج دانش‌آموزی ابراز داشت: امروز نقش بسیجی در جامعه و نحوه تعامل آن با جامعه بسیار مؤثر است و به جرأت می‌گویم بسیج با این همه کاری که انجام می‌دهد، تنها از ۱۰ درصد ظرفیت خود استفاده می‌کند و اگر از ظرفیت ۱۳٫۵ میلیون دانش‌آموز موفق بشویم یک میلیون دانش‌آموز با تحرک و فعال و با قدرت را با فرهنگ بسیجی راه بیندازیم، آنها می‌توانند همه چیز را تغییر دهند.

منبع: فارس