تنظیمات چاپ
تاریخ:
۳ بهمن ۱۳۹۵ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۰۶:۵۰

بیشتر نهاده‌های مرغی وارداتی است/ وزارت جهادکشاورزی در رفع انحصار واردات نهاده‌ها موفق نبوده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه بیشتر نهاده های تولید مرغ وارداتی است و از طریق واسطه ها در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد،گفت: وزارت کشاورزی ظاهرا برای رفع انحصار واردات کرده است، اما عملا چندان موفق نبوده است.

به گزارش عیارآنلاین، شمس الله شریعت نژاد، در خصوص وضعیت تولید نهاده های مرغی،گفت: عمده نهاده های مرغی ذرت و سویا است و برای  ترغیب کشاورزان برای تولید بهینه نهاده های مرغی باید پیش از  تولید، بازار مصرفی  این  نوع محصولات کشاورزی مهیا شود، تا کشاورز بر اساس بازار فروش محصولات را به زیرکشت ببرد.

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای  اسلامی،تصریح کرد: دولت برای افزایش تولید نهاده های مرغی باید نرخی برای خرید از کشاورز تعیین کند، که جوابگوی کوچک بودن  سطح  اراضی و هزینه بالای کاشت،داشت و برداشت برای کشت محصولات خوراکی مرغی باشد.

وی ادامه داد: باید بر اساس ظرفیت تولید، نهاده های مرغی به زیرکشت برود، البته با تاکتیک های کارشناسی شده تولید باید در  مقایسه با واردات به صرفه تر باشد، تا بتوان با توزیع ارزان قیمت نهاده های مرغی، هزینه تولید مرغداران این اقشار  زحمتکش  را به نحو کارشناسی شده ای کاهش داد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اغلب نهاده های تولید مرغ وارداتی است و از طریق واسطه ها در اختیار  تولیدکنندگان قرار می گیرد،گفت: وزارت کشاورزی ظاهرا برای رفع انحصار واردات نهاده های دامی داشته است، اما عملا چندان موفق نبوده است.

منبع: خانه ملت