تنظیمات چاپ
دسته‌بندی:
تاریخ:
۲۸ تیر ۱۳۹۵ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۴:۳۳

رئیس دانشگاه شیراز: سالانه ۱۸۰هزار دانشجو کشور را ترک می‌کنند

رئیس دانشگاه شیراز از خروج سالانه ۱۸۰ هزار دانشجو به عنوان نیروی متخصص و نخبه از کشور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مجید ارشاد ظهر سه شنبه در جریان بازدید وزیر نفت از دانشکده نفت، گاز و شیمی دانشگاه شیراز با بیان اینکه اگر قرار است پیشرفتی در کشور انجام گیرد باید به جامعه دانشگاهی اطمینان کرد، افزود: ئر تولید مقاله علمی در جایگاه مطلوبی قرار داریم، اما این به تنهایی کافی نیست زیرا در موضوع اقتصاد مقاومتی فقط یک راه داریم که آن نیز تولید علم است.

وی اقتصاد بر مبنای دانایی را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: تولید با کیفیت و ارزان قیمت قابل رقابت با دنیا مگر با اتکا به جوانان و جامعه دانشگاهی ممکن نیست.

رئیس دانشکده نفت، گاز و شیمی دانشگاه شیراز نیز در این بازدید که از بخش های مختلف دانشکده انجام گرفت از تحصیل ۷۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف این مرکز علمی خبر داد و گفت: در دانشکده نفت، گاز و شیمی دانشگاه شیراز که اقدامی موثر و خردمندانه در راستای توسعه فناوری های نوین در حوزه انرژی است، ۳۰۰ دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی و ۴۰۰ دانشجو نیز در مقطع کارشناسی قرار دارند.

کریمی با اشاره به ایجاد انستیتو متانول در دانشکده نفت و گاز شیراز قرار گرفتن این نهاد علمی را در میان ۵ دانشگاه اختصاصی حرکتی پر ثمر دانست که در دوران کنونی میسر شد.

منبع: مهر