تنظیمات چاپ
تاریخ:
۵ ارد ۱۳۹۵ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۰۹:۲۳

تشکل فراگیر برنج‌کاران ایجاد می‌شود

مدیرکل دفترتشکل‌های کشاورزی با بیان اینکه تشکل فراگیری در بخش برنج که مورد نظر وزارت جهاد‌کشاورزی باشد وجود ندارد گفت: با کمک فعالین بخش، تشکلی تحت عنوان فدارسیون یا انجمن برنج به شکلی فراگیر ایجاد می‌شود.

تشکل برنج کاران_واردات برنج_ برنج پاکستانیبه گزارش عیارآنلاین، عبدالرضا مسلمی اظهار کرد: تشکل فراگیری دربخش برنج به شکلی که مد نظرما باشد وجود ندارد.

وی افزود: البته انجمنی تحت عنوان حمایت از برنج وجود دارد که می‌خواهیم با کمک خود آنها تشکلی تحت عنوان انجمن برنج یا فدارسیون برنج به شکلی فراگیر ایجاد کنیم.

مدیرکل دفترتشکل‌های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: انجمن فعلی برنج بر این باوراست که می‌تواند تمام حلقه‌های مربوط به برنج را دربخش‌های تولیدکننده، تجار و تامین کننده برنج پوشش دهد اما اکنون این مهم را شاهد نیستیم.

وی تصریح کرد: انجمن برنج باید خود را با نیاز وزارتخانه تطابق دهد یا اینکه ما به کمک انجمن مرتبط با برنج می‌آیم تا به جایگاه مورد نظر برسد.

مسلمی گفت: بخش وارد کنندگان برنج نیز از طریق اتاق بازرگانی انجمنی تحت عنوان وارد کنندگان برنج ایجاد کرده‌اند که این بخش نیز شرایط مورد نظر ما را ندارد.

وی تاکیرد کرد: حلقه‌های متعددی حول تولید محصول برنج وجود دارد که شامل تولید و تامین‌کنندگان، دارندگان ماشین آلات، صنایع تبدیلی و حمل و نقل است که باید در یک قالب تشکل فراگیر سازمان دهی شوند.

بنابر این گزارش، در شرایط فعلی به دلیل نبود این تشکل فراگیر در بخش برنج کشور، شاهد افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار مصرف هستیم به طوری که هرکیلو‌گرم از این محصول تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد و هیچ تشکل و حتی سازمانی مسئولیت این افزایش قیمت را نمی‌پذیرد.

منبع: تسنیم

۲