تنظیمات چاپ
تاریخ:
۱۵ مهر ۱۳۹۴ &#۱۵۸۷;&#۱۵۷۵;&#۱۵۹۳;&#۱۵۷۸; ۱۰:۱۱

اجرایی شدن طرح امین در ۱۹۰۰ مدرسه

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال تحصیلی گذشته، ۱۶۰۰ مدرسه مجری طرح امین بود گفت: امسال با اضافه شدن ۳۰۰ مدرسه، طرح امین در ۱۹۰۰ واحد آموزشی کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،حجت‌الاسلام مجتبی ملکی در نشست مشترک دبیران حوزه علمیه و آموزش و پرورش جنوب کشور در شیراز، مهمترین و قوی‌ترین بخش از سند تحول بنیادین را مباحث تربیتی دانست.

وی با بیان اینکه اجرای طرح امین در مدارس کشور در راستای عمل به سند تحول بنیادین عملیاتی شده است، گفت: تسهیل، تعمیق و توسعه همکاری بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش نیازمند ابزارهای مختلفی است که یکی از این ابزارها، استفاده از ظرفیت استان‌های کشور و تشکیل کمیته‌های همکاری در سطح استان‌ها است.

ملکی با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور باید مطابق با سند تحول بنیادین، منطبق بر تربیت اسلامی، تعالیم خود را طی کنند، لزوم توجه معاونان پرورشی به شناسایی فرصت‌ها و چگونگی دست‌یابی به اهداف مد نظر آموزش و پرورش را یادآور شد.

دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش، راه‌اندازی قطب‌های پنجگانه این ستاد در کشور را با هدف استفاده از نظرات و تجارب کارشناسان و مدیران در پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین عنوان و اضافه کرد: هر قطب متشکل از ۶ یا ۷ استان است.

ملکی با یادآوری اینکه در سند تحول بنیادین، تحقق حیات طیبه قرآنی مبنای فعالیت‌های توسعه‌ای در آموزش و پرورش قرار گرفته، گفت: اگر آموزش و پرورش بخواهد تربیت و تعلیم اسلامی را اجرایی کند باید بتواند اهداف، سیاست‌ها و فلسفه‌های آن را دریابد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مواردی است که آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند آن‌ها را انجام دهد و در این موارد باید از ظرفیت‌های عظیم حوزه‌های علمیه برای استخراج مسائل و تبدیل آنها به فرآورده‌، استفاده کند.

این مقام روحانی با تاکید براینکه انسان در عصر حاضر تنها با داشتن دانش به جایی نخواهد رسید، رهایی انسان‌ها را در گرو همراه شدن تعالیم با تربیت دینی دانست.

منبع: ایسنا