۳۰ مرداد ۱۳۹۸
این خبر در حال تکمیل است

جلسه اعضای هیات رئیسه کانون وکلا با معاون قوانین مجلس شورای اسلامی

اعضای هیات رئیسه کانون وکلا با دکتر سید حسین میرمحمد صادقی، معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای عالی وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در محل دفتر ایشان دیدار کردند. این در حالی است که طی چند روز اخیر روسای کانون های وکلا عصبانیت خود را نسبت به برخی انتصابات دکتر میر محمد صادقی ابراز کرده بودند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

شفافیت، سدی در برابر فرار مالیاتی

در سازوکار فعلی، مالیات به طور تمام و کمال از دهک‌های پایین گرفته میشود اما طبقات و اقشار ثروتمند جامعه همچون پزشکان و وکلا از دادن مالیات امتناع می‌کنند. اولین گام برای جلوگیری از فرار مالیاتی، شفافیت تراکنش‌های بانکی افراد و مشاغل خاص برای رصد اطلاعات مالی کشور است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

تلاش برای «رونق واردات» در سال «رونق تولید»

 باوجود تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم رونق تولید؛ دولت در پی تاسیس مجدد وزارت بازرگانی و باز نمودن دروازه‌های واردات کالاها به کشور است. موضوعی که برخلاف شعارهای حمایتی دولت از تولید داخل، رنگ و بویی ضد تولید می‌دهد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸
دولت، مجلس را به بازی گرفته است

درخواست دوباره دولت برای خروج طرح وزارت بازرگانی از دستور کار مجلس

طرح تشکیل وزارت بازرگانی که رئیس‌جمهور اصرار زیادی به تصویب آن داشت؛ برای دومین بار به درخواست دولت از دستور کار مجلس خارج شد. این مسئله نشان میدهد که رئیس جمهور در وعده خود مبنی بر حل یک هفته ای مشکلات بازار صادق نیست و دولت نمایندگان ملت را به سخره گرفته است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

آزمون مرکز وکلا در هاله‌ای ابهام

علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه، مدتی پیش قول برگزاری آزمون وکالت توسط این مرکز در فصل پاییز را داده بود. اکنون تنها کمتر از یک ماه تا ابتدای فصل پاییز زمان باقی مانده اما هنوز هیچ خبری مبنی بر زمان و ظرفیت آزمون وکالت از سوی مرکز وکلا اعلام نشده است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸
راهکار جلوگیری از سلاطین فساد اقتصادی چیست؟

ساماندهی حساب‌های بانکی، یک اولویت فراموش شده

محمدرضا عرب مقدم، کارشناس اقتصادی با اشاره به فسادهای بزرگ چند سال اخیر گفت: راهکار مقابله با این فسادها و جلوگیری از ظهور سلاطین فساد در کشور ساماندهی حساب‌های بانکی و سقف گذاری بر حساب افراد عادی است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

همه آنچه باید درباره طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی بدانید

طرح دو فوریتی نمایندگان برای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی واکنش‌های مثبت و منفی گسترده‌ای در رسانه‌ها در پی داشت و طرفین به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

داستان‌سرایی رسانه انگلیسی برای فریب جمعیتی

با وجود شانتاژها و پروپاگاندای بی‌بی‌سی فارسی علیه سیاست‌های فرزندآوری و افزایش جمعیت در ایران، بد نیست اشاره شود که در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری حمایت‌های خوبی انجام می‌شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

ثبت نام کارتخوان مجددا تمدید شد

به دنبال پیگیری‌های مکرر سازمان نظام پزشکی مبنی بر فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم و آموزش جامعه پزشکی در مدت زمان کافی برای استفاده از کارت‌خوان، مهلت ثبت‌نام در سامانه مالیاتی تا ۱۵ شهریور ماه تمدید شد.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

خرید ۸۰۰ هزار بشکه نفت از سوی اروپا، لازمه مفید بودن اینستکس

در شرایطی که اروپا از ایران نفتی نمی‌خرد و در این زمینه کاملا با آمریکا هماهنگ شده است، اینستکس نمی‌تواند دردی از آلام معیشتی و اقتصادی مردم ایران را تسکین دهد و برای اینکه ایران به اینستکس رضایت بدهد، اروپا حداقل باید به میزانی که قبلا از ایران نفت می خرید، یعنی ۸۰۰ هزار بشکه نفت بخرد.

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

شروع دوباره رقابت بانک‌ها برای افزایش نرخ بهره

با فروکش کردن رشد تورم در بازارهای مختلف، باز هم با افزایش نرخ بهره، بانک‌ها رقابت خود را برای جذب سپرده‌های بانکی آغاز کرده‌اند. ادامه این روند چیزی جز تکرار اشتباهات ۶ سال اخیر در اقتصاد ایران نیست.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸

مسکن مشارکتی، زمینه سوداگری و رانت را فراهم می‌کند

دولت قرار است در قالب طرح اقدام ملی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به شیوه مشارکتی بسازد. در این شیوه دولت زمین را در اختیار انبوه‌ساز قرار می‌دهد، انبوه ساز نیز اقدام به ساخت می‌کند، سپس به نسبت آوده اولیه هربخش مالک تعدادی از واحدهای مسکونی می‌شود. این در حالی است که ایرادات زیادی به این طرح وارد است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸

بورس انرژی مانعی برای رونق یافتن فروش نفت در بورس

کشور ایران به دلیل شرایط تحریم و مواجهه با مشکل صادرات نفت، تصمیم به عرضه نفت در بورس انرژی گرفت. اما مسئولین بورس انرژی با اعمال سیاست‌های اشتباه و با اخذ مبلغ پیش‌پرداخت‌های میلیاردی سدی در برابر فروش نفت در بورس ایجاد کرده‌اند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

پروژه هزاره سوم به هزاره چهارم هم نمی‌رسد/نقدی بر ساخت مشارکتی

پروژه هزاره سوم تهران که از آن بعنوان یک شاهکار مهندسی یاد می‌شود، ۱۷ سال از شروع فرآیند ساخت آن به شیوۀ مشارکت با بخش خصوصی می‌گذرد و تاکنون نیز تکمیل نشده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸
گزارش تحلیل خبری نظام حقوقی و قضایی- شماره چهل‌وپنجم

کمبود وکیل، عامل افزایش دهنده‌ هزینه‌های تولید در کشور

گزارش تحلیلی-خبری دادنما مشتمل بر تحولات و اخبار مهم حوزه قضایی کشور در یک هفته اخیر است. در این شماره از دادنما موضوع کمبود وکیل در کشور مورد بررسی قرار گرفته ‌است.