۲۵ مهر ۱۳۹۸

شبکه برق ایران و عراق تا دی ماه سنکرون می‌شود

رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران گفت: تا پایان سال جاری میلادی شبکه برق ایران و عراق سنکرون می شود و تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی تلفات شبکه برق این کشور ۳۰ درصد کاهش می یابد.

۲۵ مهر ۱۳۹۸
صندلی فروشی در رشته پزشکی

صندلی فروشی نتیجه ظرفیت محدود پذیرش رشته‌های پزشکی

ظرفیت محدود پذیرش رشته‌های پزشکی ازجمله دلایل اصلی پدیده صندلی فروشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی است. بر اساس آمارها وزارت بهداشت به‌عنوان متولی تعیین ظرفیت رشته‌های پزشکی با وجود بحران کمبود پزشک در کشور، ظرفیت‌های این رشته را تا سال ۸۳ کاهش داده و پس از به میزان قابل‌توجهی افزایش نداده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

آیا واردات تجاری تلفن‌همراه انحصاری است؟

تلاش متولیان برای جلوگیری از واردات تجاری گوشی تلفن همراه در قالب مسافری ، انتقاداتی را مبنی بر میدان ندادن به شرکتهای نوپا برای واردات ایجاد کرده اما آمار موجود این شائبه را رد می‌کند.

۲۵ مهر ۱۳۹۸
دو عضو کمیسیون عمران مجلس:

مسکن مشارکتی طرحی شکست خورده/لزوم توجه دولت به طرح‌های موفق تولید مسکن

دو تن از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ساخت مسکن به شیوۀ مشارکتی را مناسب تولید انبوه مسکن نمی‌دانند و خواهان استفاده از شیوۀ‌های موفق تولید انبوه مسکن به جای شیوۀ پر اشکال مسکن مشارکتی در طرح اقدام ملی هستند.

۲۵ مهر ۱۳۹۸
برنامه‌هایی که روی کاغذ ماند

عملکرد ضعیف وزارت راه در بخش مسکن

گرچه وزارت راه در یکسال اخیر طرح اقدام ملی مسکن و چند “تام” را رونمایی کرده اما به گفته نمایندگان مجلس و فعالان این بخش وزارتخانه مذکور در بخش مسکن عملکرد ضعیفی در ۱۲ ماهه اخیر داشته است.

۲۵ مهر ۱۳۹۸
حذف یارانه نقدی

اعتراض بیجا به حذف یارانه نقدی منجر به جریمه می‌شود

ورشکسته ها، بیماران صعب العلاج، بدهکاران و وام گیرندگان حذف شده از صف یارانه می توانند با پر کردن پرسش نامه ای مراتب اعتراض خود را اعلام کنند اما در صورت عدم صحت اطلاعات، جریمه خواهند شد.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

نبود اسناد معتبر علمی معضل سیاست‌گذاران حوزه سلامت

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: یکی از معضلات سیاست‌گذاری در سلامت، نبود اسناد و یافته‌های معتبر علمی است.

۲۵ مهر ۱۳۹۸
قیمت خودرو

خودروهایی که فاکتور نمی‌شوند

فاکتور نشدن برخی خودروهای داخلی باعث افزایش قیمت این خودروها در بازار شده است به طوری که رشد قیمت ۲ تا ۵ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ و پراید را شاهد هستیم.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور

گزارش پیشرفت علمی کشور در جلسه ۳۳۳ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
آموزش علوم پزشکی

جذب ۲ هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از طراحی نقشه جامع اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: مجوز جذب حدود ۲ هزار عضو هیأت علمی اخذ و فرایند جذب این افراد به زودی آغازمی‌شود.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
تهاتر نفت

سرنوشت مبهم تهاتر نفت برای پرداخت مطالبات پیمانکاران برق

سرنوشت تهاتر نفت برای پرداخت مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی به خصوص پیمانکاران برق ممکن است به سرنوشت فروش نفت در بورس دچار شود.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

خودتحریمی بدتر از تحریم، سرگردانی بدتر از هردو

در روزگاری که تحریم‌های خارجی، مسیر تجارت خارجی کشورمان را با تنگناهای متعدد مواجه ساخته، ناهماهنگی‌ها و تحریم‌های داخلی نیز سبب شده که سرگردانی و بلاتکلیفی بر فعالان اقتصادی کشور سایه اندازد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

محکوم به ساخت مسکن ملی برای نجات از رکود هستیم

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: تعداد زیادی از مشاغل با حوزه مسکن در ارتباط هستند و ما برای نجات بازار مسکن از رکود فعلی، محکوم به ساخت و ساز در ابعاد ملی با حضور سازمان های دولتی و بخش خصوصی هستیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
الگوی کشت

طرح الگوی کشت، حلقه مفقوده تولیدات کشاورزی

عدم تدوین الگوی کشت مناسب و سیاست های غلط دولت در تعیین قیمت و تولید، موجب شده که هر سال شاهد تولید بیش از اندازه برخی محصولات شویم و در سال بعد با کمبود آن محصول در بازار مواجه باشیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

افزایش ۱۰ برابری وام ازدواج نسبت به سال ۹۲

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت به سال ۹۲، ۱۰ برابر شده است، گفت: با وجود افزایش تسهیلات، بررسی‌ها نشان می‌دهد افزایش این وام کمکی به افزایش ازدواج نکرده است.