۲۰ آذر ۱۳۹۸
معافیت‌های مالیاتی

اخذ مالیات از ۱۸ هزار وکیل میلیاردِر در یک بستر الکترونیکی

یکی از راهکارهای جلوگیری از فرارمالیاتی وکلا، الصاق قرارداد مالی به وکالت‌نامه و الکترونیکی کردن فرآیند ابطال تمبر است که این موضوع باید در یک بستر آی‌تی اجرایی شود.

۲۰ آذر ۱۳۹۸
نظام مالیاتی

۱۸ هزار وکیل میلیاردِر، مالیات حقه را پرداخت نمی‌کنند/ ارائه مفاصاحساب به معنای عدم فرارمالیاتی وکلا نیست

سید احسان حسینی گفت: طبق ادعای مسئولین کانون وکلا، درآمد هر وکیل از کارگر هم کمتر است که این ادعا صادقانه نیست زیرا از ۳۰۰ هزار میلیاردِری که شناسایی شده‌اند ۱۸ هزار نفرشان وکیل بودند. یعنی فعلا با بررسی‌های انجام شده ۱۸ هزار وکیل میلیاردِر شناسایی ‌شده‌اند که ۳ هزار نفر اصلا پرونده مالیاتی ندارند و مابقی نیز فرارمالیاتی دارند.

۲۰ آذر ۱۳۹۸
مدیرعامل سابق شرکت ملی و مهندسی ساختمان نفت در گفتگو با عیارآنلاین:

در بخش دانش فنی و لایسنس و همچنین تجهیزات توانایی ساخت پتروپالایشگاه را داریم

فرهاد احمدی گفت: با قانونی که تصویب شده و راه تامین مالی آن، در ساخت پتروپالایشگاه‌ها حتماً گام بزرگی خواهیم برداشت. ما امروزه در ساخت فرآیندهای پتروشیمی و پتروپالایشی مشکلی نداریم. ما چه در بحث دانش فنی و لایسنس و چه در بخش کلیه تجهیزات توانایی ساخت پتروپالایشگاه را داریم.

۱۹ آذر ۱۳۹۸

چگونه اعتبار قولنامه، ۱۴۰۰ نفر را مالباخته کرد؟!

در سال گذشته، خبری در رسانه‌ها مبنی بر فروش یک ملک به چندین نفر در قم منتشر شد. به طوری که کلاهبرداران ۱۳۲ واحد را به ۱۴۰۰ نفر پیش فروش کردند. این موضوع سبب ساخت مستندی تحت عنوان شش دنگ شد و جلسه رونمایی آن نیز با حضور دکتر رضوی، نماینده مالباختگان، برگزار شد.

۱۳ آذر ۱۳۹۸
خام‌فروشی روحانی:

ایران استخراج نفت از دریای خزر را پیگیری می‌کند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران اجرای طرح‌های مشترک اکتشاف و استخراج نفت در دریای خزر را با جدیت پیگیری می‌کند، گفت: امیدواریم این مباحث در جلسه کمیسیون مشترک دو کشور به‌طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

۵ آذر ۱۳۹۸
حذف تنوع مدارس نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

اسقاط؛ راهکار کاهش آلودگی هوای تهران

اولادقباد با بیان اینکه اسقاط خودروهای فرسوده راهکار موثری برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها است، گفت: طبق بررسی‌ها، ۳۰ درصد آلودگی هوای تهران و سایر کالانشهرها مربوط به خودروهای فرسوده و اسقاطی است. پیشنهاد بنده این است که مجوز واردات قطعات خودرو مشروط به خرید گواهی اسقاط توسط واردکنندها شود.

۵ آذر ۱۳۹۸

بی‌توجهی کشاورزان به برنامه‌های کشت

یک مقام مسئول با اشاره به رعایت نکردن برنامه‌های کشت ابلاغی توسط کشاورزان،گفت:باید از ابزارهای تشویقی و تنبیهی همزمان برای حل این مساله استفاده کرد.

۵ آذر ۱۳۹۸
لوازم خانگی قاچاق

ورود روزانه بیش از هزار ماشین لوازم خانگی قاچاق به کشور

یک مقام مسئول با بیان اینکه در حال‌حاضر حدود ۹۰ درصد کالاهای موجود در بازار لوازم خانگی قاچاق است، گفت: حجم قاچاق در صنعت لوازم خانگی، به روزی هزار الی سه هزار ماشین رسیده است.

۵ آذر ۱۳۹۸
روزهای ناخوش مسکن‌سازان

صدور فقط ۳۷ هزار پروانه ساخت در ۷ ماه

در ۷ ماهه ابتدایی امسال تنها ۳۷ هزار و ۲۲۶ پروانه ساختمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۹ درصدی داشته است.

۵ آذر ۱۳۹۸
سهمیه‌بندی بنزین

سردرگمی وانت‌بارها در دریافت مابه‌التفاوت ریالی بنزین

وانت‌بارهای حمل کالاهای اساسی تکلیف‌شان برای دریافت مابه‌التفاوت ریالی بنزین مشخص نیست؛چرا که وزارت نفت واریز را بر اساس پیمایش امکان‌پذیر می‌دانداما وزارت کشورمبنایی برای سنجش پیمایش ندارد.

۵ آذر ۱۳۹۸
فرار مالیاتی

کارت‌های بازرگانی به ابزاری برای فرار مالیاتی تبدیل شده‌اند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی، وزارت صنعت و معدن و اتاق بازرگانی در تخلف‌های صورت گرفته به وسیله کارت‌های بازرگانی مقصر هستند، گفت: فرار مالیاتی به واسطه کارت‌های بازرگانی در کشور چشم‌گیر است و هرچه سریع‌تر باید جلوی تخلفات این بخش گرفته شود.

۵ آذر ۱۳۹۸
آثار تورمی بر کالا

طرح جدید وزارت صنعت برای برخورد با اصناف متخلف از زبان رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌دنبال این هستیم تا اصناف متخلف را با نصب پلاکارد مشخص کنیم که منع قانونی وجود دارد، می‌خواهیم این موضوع را از طریق ظرفیت سران قوا پیش ببریم، زیرا اقدام بازدارنده خواهد بود.

۵ آذر ۱۳۹۸
کشاورزی دانش محور

کشاورزی سنتی و کشاورزی دانش محور باید تلفیق شود

یک فعال حوزه کشاورزی گفت: کشاورز سنتی و کشاورزی دانش محور باید تلفیق شود. ما فارغ التحصیلان رشته کشاورزی زیاد داریم آنها مدرک دارند اما دانش و مهارت ندارند.

۵ آذر ۱۳۹۸
مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد

نمایندگان مجلس معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد را حذف کنند

اندیشکده سیاست‌گذاری اقتصادی تهران با انتشار گزارشی ضمن اشاره به معایب متعدد معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری-صنعتی، خواستار حذف این موضوع در لایحه مالیات بر ارزش افزوده توسط نمایندگان مجلس شد.

۵ آذر ۱۳۹۸
قیمت بنزین

نارضایتی مردم از این است که محرم دانسته نمی‌شوند

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: افزایش قیمت بنزین می‌تواند در کنار چند سیاست تکمیلی دیگر یکی از ضروریات باشد اما این سیاست‌های تکمیلی هنوز انجام نشده است.