۲۹ بهم ۱۳۹۷
سخنگوی قوه قضاییه در گفتگو به عیارآنلاین:

وکلا در کشور باید در دسترس مردم باشند/آزمون‌های بیشتری برای جذب وکیل باید گرفته شود/برخی وکلا سرمردم منت می‌گذارند

سخنگوی قوه قضاییه پیرامون رفتار ناشایست برخی وکلا گفت: در حال حاظر بخشی از افرادی که شرایط لازم برای وکیل شدن رادارند از ورود به حرفه وکالت، محروم هستند و عده‌‌ی دیگری هستند که به دلیل شلوغی سرشان، پرونده‌ها را قبول نمی­‌کنند و پول زیادی نیز می­‌گیرند و سر موکل هم منت می­‌گذارند.

۲۸ بهم ۱۳۹۷

حق بیمه قرارداد، مانعی بر سر راه اشتغال جوانان

مسئله بیکاری جوانان، همواره ازجمله مسائل مهم در برنامه‌ریزی‌های کلان کشوری است و گسترش موانع تولید به افزایش بیکاری کمک کرده است. یکی از این موانع مهم حق بیمه قراردادهای پیمانکاری است.

۲۴ بهم ۱۳۹۷

چرا باید سند تعهدات ملی (NDC) در قالب لایحه به مجلس ارائه شود؟

با توجه به وجود ابعاد غیر زیست‌محیطی مانند ابعاد اقتصادی در توافق پاریس، ارائه سند تعهدات ملی (NDC) به مجلس شورای اسلامی ضروری به نظر می‌رسد.

۲۳ بهم ۱۳۹۷
۶۳ درصد از خانه‌های روستایی‌ها نامقاوم هستند:

بازسازی مسکن‌ روستایی با اقساط بازگشتی مسکن مهر

با توجه به اینکه در پیش نویس بودجه سال ۹۸، پیشنهاد شده است اقساط بازگشتی مسکن مهر برای افزایش سرمایه نزد بانک مسکن باقی بماند، می تواند برای افزایش تعداد و سقف وام مسکن روستایی اختصاص داده شود.

۲۳ بهم ۱۳۹۷

دوگانه غلط نظام سلطه: کمبود غذا به دلیل افزایش جمعیت!

نهادهای بین‌المللی به دلیل کمبود غذا، کشور‌های در حال توسعه را به کاهش جمعیت تشویق می‌کنند، در صورتی که علت کمبود غذا و پیامد‌های آن مانند فقر، سیاست‌های استعماری کشورهای توسعه یافته است.

۲۱ بهم ۱۳۹۷

با اعتبار قولنامه، مالک هیچ چیز نیستید!

از عوامل توسعه در کشورهای پیشرفته، توجه به حقوق مالکیت است. هرچه قدر وضعیت کشور در شاخصه‌های حقوق مالکیت بهتر باشد، سرمایه گذار تشویق به سرمایه گذاری می‌شود. با این حال با توجه به اعتبار معاملات غیررسمی در کشور، توسعه در حقوق مالکیت بی معنا است.

۱۷ بهم ۱۳۹۷
محمود صادقی در گفتگو با عیارآنلاین:

قانون ثبت با بی اعتباری معاملات غیررسمی اصلاح می‌شود

نماینده مردم تهران پیرامون لزوم اصلاح قانون ثبت گفت: «این قانون قدیمی است و بسیاری از اقتضاعات حال کشور را در بر نمی‌گیرد. قانونگذار موظف است که به این موضوع ورود کند زیرا بسیاری از پرونده‌های ورودی قوه قضاییه را معاملات غیررسمی تشکیل می‌دهند که ریشه شکل‌گیری آن‌ها نیز همین قانون است.»

۱۶ بهم ۱۳۹۷

کدام یک از کشورهای خارجی می‌تواند الگویی مناسب برای کاهش آب بدون درآمد کشور باشد؟

آب بدون درآمد می‌تواند مانند آیینه‌ای عملکرد شرکت‌های آب و فاضلاب را نشان ‌دهد. این پارامتر اختلاف بین میزان آب تولیدی و آب به فروش رسیده توسط شرکت‌های آب و فاضلاب است. بر اساس آخرین آمار موجود، مقدار توليد و فروش آب شرب شهري در كشور به ترتيب ۲/۶ و ۶/۴ ميليارد مترمكعب در سال است. توليد و فروش آب شرب روستایي نيز به ترتيب معادل ۴۴/۱ و ۹۸/۰ ميليارد مترمكعب در سال است. بر این اساس ميزان آب بدون درآمد شهري و روستایي به ترتيب معادل ۲۶ و ۳۲ درصد خواهد بود.

۱۵ بهم ۱۳۹۷
عضو کمیسیون قضایی حقوقی مجلس:

معاملات غیررسمی در کشور مشکل ایجاد کرده است

آبرامیان با اشاره به مشکلاتی که معاملات غیررسمی در کشور ایجاد کرده است گفت:این معضل واقعا وجود دارد و ما مطلع هستیم و بسیاری از محافل قضایی با معاملات غیررسمی درگیر هستند.

۱۵ بهم ۱۳۹۷

دولت، سپاه و مردم سه رکن لازم برای توسعه سواحل مکران

تحقق توسعه سواحل مکران با مشارکت بخش غیردولتی توانمند نظیر قرارگاه خاتم الانبیا (ص)¬ امکان پذیراست. این نهاد غیر دولتی می‌تواند به روش صندوق پروژه نسبت به تأمین مالی پروژه خط ریلی چابهار سرخس به عنوان پیش نیاز توسعه مکران اقدام نماید و در دوران بهره‌برداری اصل و سود سرمایه گذرای را به تأمین کنندگان بازگرداند.

۱۴ بهم ۱۳۹۷
شبکه کانون‌های تفکر ایران در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

لزوم استفاده از سیاست تبدیل واسطه مالکیتی به واسطه مدیریتی در پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی

شبکه کانون های تفکر ایران (ایتان) طی نامه ای به وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به نتایج تجربه انبوه سازی های انجام شده در سال های ۷۶ تا ۸۴، پیشنهاد داد از سیاست «تبدیل واسطه مالکیتی در فرآیند تولید مسکن به واسطة مدیریتی» در پروژه های صنعتی سازی خود اجرا کند. در این سیاست، واسطه‌های مالکیتی از چرخۀ توليد حذف شده و سازنده تبدیل به یک واسطه مدیریتی می‌شود که حق الزحمه یا اجرت خدمت ارائه شده خود را دریافت می‌کند. بنابراین انگیزه بالایی برای تکمیل و تحویل به موقع پروژه دارد.

۱۴ بهم ۱۳۹۷
نشست تخصصی اختلال نقش حاکمیت و نظام‌های صنفی در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌گردد.

نشستی تخصصی برای درمان تعارض منافع

روز یکشنبه مورخ ۱۴بهمن‌ماه در دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی شریف در محل همایش‌های صداوسیما نشست تخصصی‌ای تحت عنوان اختلال نقش حاکمیت و نظام‌های صنفی با بررسی چالش تعارض منافع در نظام سلامت و نظام وکالت در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌گردد.

۱۳ بهم ۱۳۹۷
متخصص زنان و زایمان:

ازدواج دختران زیر ۱۸ سال منع پزشکی ندارد/ بارداری در سنین بالا خطر دارد/ ازدواج دختران در سنین پایین، عفونت‌های مقاربتی را کاهش می‌دهد

متخصص زنان و زایمان ضمن موافقت با نظر کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در رد طرحی که هدف آن افزایش حداقل سن ازدواج دختران بود، گفت: هرچه دختران در سنین پایین ازدواج کنند، فساد جامعه کم‌تر می‌شود و جلوی عفونت‌های مقاربتی در زنان گرفته می‌شود.

۱۱ بهم ۱۳۹۷
گزارش تحلیلی عیارآنلاین از زلزله تهران و چند پیشنهاد

کالبدشکافی آماری از فاجعه زلزله تهران

از سال ۹۰ تا ۹۵ ، ۴۰۰ نفر در هر هکتار به تراکم استان تهران افزوده شده است. این افزایش جمعیت در حالی است که آسیب‌پذیری تهران در برابر زلزله زیاد است و در صورت رخداد زلزله، فاجعه قرن رقم خواهد خورد.

۱۰ بهم ۱۳۹۷
پرونده‌هایی که تمامی ندارد:

سنگینی بار قضائی «اعتبار معاملات غیررسمی» بر دوش مردم و بیت‌المال

معامله زمین و ملک بدون تنظیم سند رسمی باعث می‌شود تا مشکلات بسیاری گریبانگیر جامعه شود. اختلافات به دادسرا‌ها و دادگاه‌ها کشانده و پرونده‌های زیادی تشکیل می‌شود. در حالی که می‌شد با بی اعتبار کردن معاملات غیر رسمی از ایجاد این اختلافات جلوگیری کرد.