۲۸ دی ۱۳۹۶

فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی؛ تهدیدی مخرب از واردات/ اینفوگرافی

سپردن تامین بازار مصرف به دست فروشگاه‌های خارجی در حالی صورت می‌گیرد که در شرایط فعلی کشور با بحران بیکاری خصوصا در قشر جوان مواجه بوده و اهمیت توجه به ظرفیت‌های داخلی دوچندان شده است. ضربه همزمان به تولید و عرضه با ورود فروشگاه‌های خارجی عرضه کننده محصولات خارجی تاثیری به مراتب عمیق‌تر از ورود صرف محصولات خارجی به اقتصاد کشور وارد می‌کند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

ریشه گرانی تخم مرغ

ناکارآمدی سازمان دامپزشکی و وابستگی صنعت مرغ عوامل اصلی گرانی تخم‌مرغ

۱۷ دی ۱۳۹۶

ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در ونزوئلا به سبک مسکن مهر

ساخت سه میلیون مسکن به دستور هوگوچاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا حدود ۸ سال پیش شروع شد و امسال در ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی با الگوبرداری از طرح مسکن مهر به پایان رسید؛ در ساخت این خانه های شرکت های ایرانی نیز حضور پررنگی داشتند.

۱۰ دی ۱۳۹۶

افزایش قیمت بنزین صرفا برای پرمصرف‌ها/ اینفوگرافی

افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان اگرچه درآمدهای دولت را افزایش می‌دهد اما در مقابل باعث ایجاد فشار اقتصادی شدیدی بردهک‌های پائین اقتصاد خواهد شد. در صورت افزایش قیمت بنزین برا پر مصرف‌ها علاوه بر تحقق نسبی اهداف درآمدی دولت (۱۰ هزار میلیارد تومان)، اثرات تورمی و فشار اقتصادی بر دهک‌های پایین جامعه کاسته می‌شود.

۶ دی ۱۳۹۶

حضور کم‌رنگ دانشجویان کشورهای همسایه و مسلمان در ایران

طبق سیاست‌های کلی علم و فناوری، گسترش همکاری‌ها با کشورهای منطقه و جهان اسلام در دستور کار قرار دارد. با وجود این تأکید اما آن‌طور که باید به کشورهای منطقه پرداخته نشد. تعداد این دانشجویان در طی ۴ سال دولت یازدهم از حضور کم‌رنگ برخی کشورهای همسایه حکایت دارد.

۳ دی ۱۳۹۶

بودجه حمایت از تولید نصف و بودجه متولی دولتی خرید گندم دو برابر شد!

در حالی که در سال ۹۶ یارانه ای که دولت برای خرید تضمینی گندم اختصاص داد، ۸۲۰۰ میلیارد تومان بود؛ در لایحه بودجه ۹۷ کل اعتبارات خرید تضمینی ۴۳۱۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده که تقریبا نصف بودجه سال قبل است.

۲۴ آذر ۱۳۹۶
دست‎درازی بانک‎های خصوصی به جیب مردم

افزایش بی سابقه پایه پولی در دولت یازدهم بدون مسکن مهر/ اینفوگرافی

در دولت یازدهم پایه پولی به میزان ۸۵ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است، افزایش بی سابقه پایه پولی در دولت یازدهم بر اثر اضافه برداشت بانک های خصوصی از بانک مرکزی بوده که به معنای دست درازی بانکهای خصوصی به جیب مردم است. 

۲۱ آذر ۱۳۹۶

میانگین سهم مسکن در سبد هزینه‌های غیرخوراکی خانوار به ۴۵ درصد رسید!

میانگین سهم مسکن در سبد هزینه‌های غیرخوراکی خانوار به ۴۵ درصد رسید؛ این در حالی است که طبق قانون اساسی دولت مکلف به تامین مسکن متناسب با نیاز خانوار است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

مردم به وکلا اعتماد ندارند! /اینفوگرافی

۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان به مراکز قضایی به وکیل مراجعه نمی‌کنند.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

سهم مسکن روستایی، تقریبا هیچ!

در حالی که طبق گزارش بنیاد مسکن ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار خانه‌ روستایی با کوچکترین زلزله‌ایی به کلی تخریب می‌شود؛ در ۵ سال اخیر صرفا ۲۰۰ هزار خانه روستایی بازسازی شد!

۵ آذر ۱۳۹۶
گزارش خبرنگار اعزامی عیارآنلاین:

فیلم مسکن مهر سرپل ذهاب که کمترین آسیب را در زلزله دیده است!

در فیلم زیر، مسکن مهر کارمندی شهر سرپل ذهاب که کمترین آسیب را در زلزله اخیر در این منطقه دیده است را مشاهده می‌کنید؛ در اخبار و تصاویری که در رسانه‎ها از مسکن مهر شهر سرپل ذهاب منتشر می ‌شود، هیچ تصاویری از مسکن مهر کارمندی این شهر بازتاب نمی‌شود.

۴ آذر ۱۳۹۶

ویرانی کامل خانه شخصی ساز دوساله در کنار مسکن مهر سرپل ذهاب!/ فیلم

در فیلم زیر ویرانی کامل خانه شخصی ساز دوساله در محله فولادی در نزدیکی مسکن مهر شهر سرپل ذهاب را مشاهده می‎کنید که متأسفانه در این حادثه، ۵ نفر فوت کردند.

۲ آذر ۱۳۹۶

فاجعه مسکن مهر از شایعه تا واقعیت +فیلم

یکی از اتقاقات جالب شایعات مکرر درباره میزان تلفات مسکن مهر شهرستان سرپل ذهاب بود؛ در این راستا در کلیپ زیر که به صورت میدانی در شهر سرپل ذهاب تهیه شده است تا حدودی به واقعیت موضوع تعداد تلفات مسکن مهر از زبان ساکنین مسکن مهر پرداخته است.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

مناطق آزاد دروازه ورود کالای قاچاق به کشور

افزایش تعداد مناطق آزاد در کشور در شرایط فعلی برخالف منافع ملی است زیرا این مناطق کارنامه موفقی در جذب سرمایه گذاری خارجی و افزایش صادرات نداشته اند و به دروازه واردات و محملی برای ورود کالاهای قاچاق به کشور تبدیل شده اند. در نتیجه، توسعه کمی این مناطق قبل از اصلاح وضعیت مناطق آزاد فعلی اقدام قابل دفاعی نیست.

۱۳ آبان ۱۳۹۶

گزارش کامل تصویری از حضور مسئولین در غرفه عیارآنلاین

همزمان با ایام برگزاری بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین وزارت‌خانه های مختلف و فعالان رسانه‎ایی با حضور در غرفه عیارآنلاین به سوالات تخصصی در حوزه‌های مختلف پاسخ دادند.