۲۲ فرو ۱۳۹۷
حمایت از کالای ایرانی

واکنش جالب مردم به کالای ایرانی خارجی نما! /دوربین مخفی

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید احسان خاندوزی پیرامون حمایت از کالای داخلی نوشت: عقلانیت اقتصادی که در تئوری­‌های مدرن ترویج می‌شود، فراسرزمینی است و تعلقات ملی ندارد؛ بنابراین آدمیانی پرورش می‌دهد که صرفاً با چرتکه‌ی جیب خودشان و نفع خودشان، انتخاب می‌کنند. آدام اسمیت می­‌گفت هرکس برای نفع خود کار کند به نفع جامعه نیز خواهد […]

۱۳ فرو ۱۳۹۷

معطل ماندن تولید ریل ملی با وجود توان تولید /اینفوموشن

تولید ریل ملی در کشور با وجود توان تولید و نیز عقد قراردادها و موافقت‌نامه‌های متعدد میان راه آهن و ذوب آهن، همچنان معطل مانده است. کلیپ زیر توضیحی مختصر از مسئله حال حاضر حمل و نقل ریلی کشور ارائه می‌کند.

۱۲ فرو ۱۳۹۷
گزارشی کوتاه از مشکلات فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی

بی‌هویتی به پایان می‌رسد /فیلم

فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران غیرایرانی در ایران، با مشکلات قانونی بسیاری در زمینه تابعیت مواجه می‌شوند که این مشکلات، صدمات بسیاری به آنها و خانواده‌شان وارد می‌کند. کلیپ زیر مروری کوتاه بر مسئله و برخی راهکارهای آن دارد.

۱۱ فرو ۱۳۹۷

تعلل بانک مرکزی در ارائه مجوز برای تأسیس بانک بدون ربا /فیلم

آستان قدس رضوی در تلاش برای تاسیس یک بانک بدون ربا به دنبال اخذ مجوزهای قانونی از بانک مرکزی است. در این زمینه تاسیس این بانک اکنون تنها منتظر موافقت بانک مرکزی و ارائه مجوزهای قانونی به آن است که تاکنون بانک مرکزی از آن خودداری کرده است.

۸ فرو ۱۳۹۷

نمونه‌ای از کار زشت اقتصادی از نظر مقام معظم رهبری/ فیلم

در این کلیپ که به بهانه نامگذاری سال ۹۷ به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» منتشر شده، فرازی از بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله) در باره یک «کار زشت اقتصادی» نشان داده شده است.

۱۴ اسف ۱۳۹۶

روایتی از زمینگیر شدن مشاغل در تله تامین اجتماعی/ فیلم

ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی به موضوع حق قراردادها اشاره می‌کند که بر اساس آن پیمانکاران موظف هستند تا درصدی را به عنوان حق بیمه پرداخت نمایند.

۲۸ دی ۱۳۹۶

فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی؛ تهدیدی مخرب از واردات/ اینفوگرافی

سپردن تامین بازار مصرف به دست فروشگاه‌های خارجی در حالی صورت می‌گیرد که در شرایط فعلی کشور با بحران بیکاری خصوصا در قشر جوان مواجه بوده و اهمیت توجه به ظرفیت‌های داخلی دوچندان شده است. ضربه همزمان به تولید و عرضه با ورود فروشگاه‌های خارجی عرضه کننده محصولات خارجی تاثیری به مراتب عمیق‌تر از ورود صرف محصولات خارجی به اقتصاد کشور وارد می‌کند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

ریشه گرانی تخم مرغ

ناکارآمدی سازمان دامپزشکی و وابستگی صنعت مرغ عوامل اصلی گرانی تخم‌مرغ

۱۷ دی ۱۳۹۶

ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در ونزوئلا به سبک مسکن مهر

ساخت سه میلیون مسکن به دستور هوگوچاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا حدود ۸ سال پیش شروع شد و امسال در ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی با الگوبرداری از طرح مسکن مهر به پایان رسید؛ در ساخت این خانه های شرکت های ایرانی نیز حضور پررنگی داشتند.

۱۰ دی ۱۳۹۶

افزایش قیمت بنزین صرفا برای پرمصرف‌ها/ اینفوگرافی

افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان اگرچه درآمدهای دولت را افزایش می‌دهد اما در مقابل باعث ایجاد فشار اقتصادی شدیدی بردهک‌های پائین اقتصاد خواهد شد. در صورت افزایش قیمت بنزین برا پر مصرف‌ها علاوه بر تحقق نسبی اهداف درآمدی دولت (۱۰ هزار میلیارد تومان)، اثرات تورمی و فشار اقتصادی بر دهک‌های پایین جامعه کاسته می‌شود.

۶ دی ۱۳۹۶

حضور کم‌رنگ دانشجویان کشورهای همسایه و مسلمان در ایران

طبق سیاست‌های کلی علم و فناوری، گسترش همکاری‌ها با کشورهای منطقه و جهان اسلام در دستور کار قرار دارد. با وجود این تأکید اما آن‌طور که باید به کشورهای منطقه پرداخته نشد. تعداد این دانشجویان در طی ۴ سال دولت یازدهم از حضور کم‌رنگ برخی کشورهای همسایه حکایت دارد.

۳ دی ۱۳۹۶

بودجه حمایت از تولید نصف و بودجه متولی دولتی خرید گندم دو برابر شد!

در حالی که در سال ۹۶ یارانه ای که دولت برای خرید تضمینی گندم اختصاص داد، ۸۲۰۰ میلیارد تومان بود؛ در لایحه بودجه ۹۷ کل اعتبارات خرید تضمینی ۴۳۱۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده که تقریبا نصف بودجه سال قبل است.

۲۴ آذر ۱۳۹۶
دست‎درازی بانک‎های خصوصی به جیب مردم

افزایش بی سابقه پایه پولی در دولت یازدهم بدون مسکن مهر/ اینفوگرافی

در دولت یازدهم پایه پولی به میزان ۸۵ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است، افزایش بی سابقه پایه پولی در دولت یازدهم بر اثر اضافه برداشت بانک های خصوصی از بانک مرکزی بوده که به معنای دست درازی بانکهای خصوصی به جیب مردم است. 

۲۱ آذر ۱۳۹۶

میانگین سهم مسکن در سبد هزینه‌های غیرخوراکی خانوار به ۴۵ درصد رسید!

میانگین سهم مسکن در سبد هزینه‌های غیرخوراکی خانوار به ۴۵ درصد رسید؛ این در حالی است که طبق قانون اساسی دولت مکلف به تامین مسکن متناسب با نیاز خانوار است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

مردم به وکلا اعتماد ندارند! /اینفوگرافی

۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان به مراکز قضایی به وکیل مراجعه نمی‌کنند.