۷ بهم ۱۳۹۵

منافع بیشتر وزارت نفت با افزایش خام فروشی

وقتی وزارت نفت بیشترین سود را از صادرات نفت می‌برد، چگونه می‌توان انتظار داشت تا با ارسال نفت خام به پالایشگاه‌های داخلی از سود بیشتر چشم بپوشد؟

۴ بهم ۱۳۹۵

وزارت صنعت از اجرای طرح رجیستری موبایل شانه خالی کرد

وزارت صنعت، اجرای طرح ریجستری موبایل را درحالی متوقف کرده است که، طبق مصوبه هیئت وزیران، مسئولیت تامین زیرساخت های این طرح بر عهده این وزارت خانه است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

گندم کاران و چهار ماه بلاتکلیفی!

با گذشت چهار ماه از کشت پاییزه، نرخ خرید تضمینی گندم همچنان پشت درهای بسته مانده است. درحالیکه بر اساس قانون، نرخ خرید تضمینی محصولات باید تا پایان شهریور ماه اعلام می‌شد.

۲۲ دی ۱۳۹۵

وساطت وزیر صنعت برای جلوگیری از جریمه شدن شرکت ال جی

حمایت وزیر صنعت از شرکت ال جی و دستور بازنگری در جریمه این شرکت در حالی به بهانه حمایت از تولید ایرانی، صورت گرفته است که این سؤال که آیا تاکنون وزیر صنعت برای شرکت‌های داخلی نیز اینچنین وساطت نموده‌ است، بی پاسخ مانده است.

۲۰ دی ۱۳۹۵

کوچک سازی وزارت آموزش‌وپرورش توسط وزیر، بدون پیش‌بینی سازوکارهای اجرائی آن

واگذاری مسئولیت‌ها به استان‌ها و سطوح پائین‌تر توسط وزیر آموزش‌وپرورش در حالی صورت گرفته که هنوز امکانات و فرآیندهای مناسب برای نظارت بر واحدهای استانی و مدارس پیش‌بینی نشده است

۱۵ دی ۱۳۹۵

چرخش دانشگاه آزاد در پذیرش سند آمایش آموزش عالی

پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد، در خصوص ادغام سندهای، آمایش آموزش عالی وزارت علوم و بهداشت، در حالی مطرح شد که، دانشگاه آزد قبل از این بر ارائه سند آمایش جداگانه تاکید داشت.

۱۴ دی ۱۳۹۵

اما و اگرهای واردات محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه

تصویب ممنوعیت واردات و مصرف محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه در حالی صورت گرفته، که کارشناسان از نبود آزمایشگاه های مجهز برای بررسی سلامت این محصولات در کشور خبر دادند.

۴ دی ۱۳۹۵

آمار بالای تلقب علمی صدای دانشگاه ها را درآورد

علی رغم اظهارات فرهادی در خصوص ناچیز بودن تقلبات علمی در کشور، معاون پژوهشی وزارت علوم از شکایت‌های زیاد دانشگاه‌های کشور در مورد جعل پایان‌نامه خبر داد.

۲۳ آذر ۱۳۹۵

تب برفکی و ۳۱ هزار دامی که تلف شدند

سال گذشته به رغم ادعای مسئولین در خصوص واکسیناسیون کامل دام ها، ۳۱۰۰۰ راس دام بر اثر تب برفکی تلف شدند.

۲۳ آذر ۱۳۹۵

اجرای سند آمایش آموزش عالی، شاید وقتی دیگر

با‌ وجود اهمیت سند آمایش آموزش عالی به عنوان مهمترین مرجع تصمیم گیری های علمی کشور، و با گذشت ۱۰ ماه از تصویب این سند، هنوز خبری از تدوین آیین‌نامه آن نیست.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

خودتحریمی نهادهای داخلی روی میز بانک مرکزی

بانک مرکزی قصد دارد با خرید نرم افزاری، به نظارت تحریمها در بستر سامانه سوئیفت بپردازد. باید از مسئولین بانک مرکزی پرسید که آیا قرار است با این اقدام، برگ دیگری از خودتحریمی نهادهای داخلی انجام پذیرد؟

۸ آذر ۱۳۹۵

سهم شرکت های دانش بنیان در سبد خرید دولت، همچنان نامعلوم

با وجود گذشت بیش از یک ماه از الزام شرکتهای دولتی به مشارکت در بازارسازی شرکتهای دانش بنیان هنوز هیچ خبری پیرامون تعیین سهم دستگاه‌ها در این رابطه منتشر نشده است.

۳ آذر ۱۳۹۵

آیا فکری برای هزینه‌های اجرای قانون خدمات پرستاری شده است؟

با نزدیک شدن به مرحله اجرای قانون خدمات پرستاری، این هشدار مطرح می‌شود که اجرای این قانون نیز به‌مانند پرداخت کارانه‌ها برای پزشکان، هزینه سرسام‌آوری را بر کشور تحمیل نمی‌کند؟

۲۰ بهم ۱۳۹۴

ورود دانشگاه‌های بین‌المللی در ایران با چه هدفی؟

به گزارش عیارآنلاین، در هفته ای که گذشت مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به برنامه ششم توسعه از ایجاد شعب واحدهای آموزشی خارجی و دانشگاه های معتبر بین المللی سخن گفت. آیا ورود دانشگاه های بین المللی منجر به رشد آموزش عالی ایران خواهند شد یا زمینه ای برای شناسایی نخبگان […]

۸ بهم ۱۳۹۴

کمتر از ۲۰درصد اساتید به گرفتن طرح‌های پژوهشی روی می‌آورند!

چندی پیش وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: « تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد اساتید به گرفتن طرح‌های پژوهشی روی می‌آورند». وی علت این موضوع را احساس امنیت کاذب اساتید و جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی بدون هیچ تلاشی دانست. به نظر شما برای حل این روند معیوب چه راهکارهای وجود دارد؟ نظرات خود را […]