۶ فروردین ۱۳۹۶

سازه پل شیبان سالم است/بروز اشکال جزئی در دیوار آن

مدیر راهداری خوزستان گفت: با وجود بروز اشکال جزئی در دیواره پل شیبان، سازه این پل هنوز سالم است.

۶ فروردین ۱۳۹۶

شناسایی گسل جدید با توان لرزه‌زایی بالا در تهران

رئیس بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به شناسایی گسل جدید پردیسان در تهران، گفت: توان لرزه زایی این گسل سه برابر گسل شمال تهران است.

۶ فروردین ۱۳۹۶

نگاه‌سرمایه‌ای به مسکن سیاست غلط سیاست‌گذاران

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه نگاه سیاست‌گذاران در بخش مسکن غلط است، گفت: بانک‌‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی سوداگران بخش مسکن هستند. مردم پول را وارد بانک‌ها می‌کنند اما بانک‌ها پول‌ها را در بخش مسکن و زمین سرمایه‌گذاری و بازار مسکن را به سمت منافع خود هدایت کرده‌اند.

۶ فروردین ۱۳۹۶

رشد ۷.۳ درصدی تردد از مرزهای زمینی در دور اول سفرهای نوروزی

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن تشریح اقدامات انجام شده در راستای سفرهای نوروزی حدفاصل ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ گفت: تردد اتباع ایرانی از مرزهای زمینی کشور بیانگر رشد ۷.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل است.

۶ فروردین ۱۳۹۶

خدایی: ورود هر هواپیمای جدید به معنی اشتغال برای متخصصان جوان است

قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان هوایی گفت: با ورود هر هواپیمای جدید به کشور ، شاهد اشتغال و رونق کسب و کار در صنعت حمل و نقل هوایی هستیم .

۶ فروردین ۱۳۹۶

۳٫۵ میلیون نفر مسافر با ۸۲ هزار دستگاه ناوگان عمومی جابجا شدند

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: سه میلیون و ۵۷۰ هزار و ۶۴۵ نفر مسافر در قالب ۳۰۸ هزار و ۴۱۹ سفر توسط ۸۲ هزار دستگاه ناوگان عمومی جاده‌ای کشور از ۲۵ اسفند ۹۵ تا چهارم فروردین ۹۶ در قالب سفرهای نوروزی جابجا شدند.

۵ فروردین ۱۳۹۶
تحویل 4 فروند ایرباس تا آخر سال2017 /

به کارگیری سومین ایرباس در مسیر اروپا و خاور دور

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ۴ فروند هواپیمای ایرباس امسال تحویل گرفته می‌شود،‌گفت:ایرباسی که امروز تحویل گرفته شد بعد از انجام چند پرواز درمسیرهای داخلی، از خرداد در مسیر اروپا و خاور دور بکار گرفته می‌شود.

۵ فروردین ۱۳۹۶

بهره برداری از ۳ طرح راه وشهرسازی در کردستان با حضور رئیس جمهوری

سه طرح راه و شهرسازی با ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار روز شنبه با حضور رئیس جمهوری در سنندج به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

۵ فروردین ۱۳۹۶

بزرگ ترین کشتی های کانیتنربرجهان مجاز به پهلوگیری در بندرچابهار هستند

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اسکله های عمیق ۱۶٫۵ متری در بندرچابهار، بزرگ ترین کشتی های کانتینربر جهان مجاز به پهلوگیری در بندرشهید بهشتی چابهار هستند.

۵ فروردین ۱۳۹۶

فعالیت خط دریایی چابهار- عمان با ظرفیت سه روز در ایام نوروز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: خط دریایی چابهار- مسقط در روزهای اول، هشتم و هم‌چنین ۱۵ فروردین به صورت چارتر فعالیت دارد و مسافران نوروزی را جابجا می‌کند.

۵ فروردین ۱۳۹۶

مرگ سالانه۱۵۰۰کارگر درحوادث کار/ایمنی نازل در کارگاههای ساختمانی

معاون وزیر راه با اشاره به آمار چشمگیر سوانح ساختمانی در کشور گفت:مرگ سالیانه یکهزار و ۵۰۰ نفر بر اثر حوادث کار در کشور نشان داده که ۶۰ درصد از این رقم مربوط به حوادث ساختمانی است.

۵ فروردین ۱۳۹۶

مه آبادی: زمین‌خواری بزرگی در فرودگاه میناب رخ داده است

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت: متاسفانه باخبر شدیم که از چندین سال قبل یکی از دستگاه‌های اجرایی حرکت‌هایی برای تغییر کاربری فرودگاه میناب انجام داده است.

۳ فروردین ۱۳۹۶

مدیرعامل بانک مسکن: دلایل رشد منفی اقتصادی و عدم رونق بخش مسکن

مدیر عامل بانک مسکن گفت:رشد منفی اقتصادی بخش ساختمان، کاهش حجم سرمایه گذاری، روند کاهشی سهم بخش مسکن از تسهیلات شبکه بانکی، عدم رشد صدور پروانه های ساختمانی از مهمترین شواهد عدم رونق همه جانبه بخش مسکن و ساختمان است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/

سامانه دریافت شکایات شرکت‌های دانش‌بنیان راه اندازی شد

سامانه دریافت شکایات شرکت های دانش بنیان در راستای رسیدگی به شکایات شرکتها و موسسات متقاضی استفاده از حمایت های این قانون اقدام راه اندازی شد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
یادداشت/

ایران رکورددار دانشگاه بی‌کیفیت و تحصیلکردگان بیکار در جهان

ایده دهه‌هفتادی «بیکار با سواد بهتر از بیکار بی‌سواد است» حالا در دهه ۹۰ اصلی‌ترین معضل کشور شده است.