۵ تیر ۱۳۹۶

کاهش ۰.۸ درصدی معاملات مسکن تهران در خرداد

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در خرداد امسال به ۴ . ۱۵ هزار واحد مسکونی رسید که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۰.۸ درصد کاهش نشان می دهد.

۵ تیر ۱۳۹۶

وضع مالیات در شرایط رکود درست نیست

یک کارشناس اقتصادی گفت: در شرایطی که بخش مسکن در رکود قرار گرفته، با وضع مالیات برای سازندگان مسکن نباید شرایط را سخت‌تر کرد.

۵ تیر ۱۳۹۶

شتاب عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل از تسریع عملیات اجرایی پروژه‌های مسکن مهر در اردبیل خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا با ایجاد شتاب در مسیر عملیات اجرایی این پروژه‌ها زمینه برای تکمیل و تحویل این واحدها به صاحبان آنها فراهم شود.

۵ تیر ۱۳۹۶

چرا تسهیلات مسکن، بازار را از رکود خارج نمی‌کند؟

بخشنامه تسهیلات ١٢٠ میلیون تومانی مسکن بدون سپرده در حالی دیروز به شعب ابلاغ شد که این سومین برنامه محرک برای خروج مسکن از رکود است…

۵ تیر ۱۳۹۶

کیفیت باید حرف اول را در بخش مسکن بزند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: زمینه‌های تولید مسکن برای تولیدکنندگان انبوه ساز و شرکت‌های ساختمانی باید فراهم شود که در این بین ضروری است کیفیت در اولویت قرار بگیرد.

۵ تیر ۱۳۹۶

کاهش مالیات ساخت و فروش واحدهای قبل از ۱۳۹۵

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور از کاهش مالیات ساخت و فروش مسکن برای واحدهایی که پروانه ساخت آنها برای قبل از ۱۳۹۵ است، خبرداد.

۵ تیر ۱۳۹۶

چهار دلیل برای رد تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی

بخش مسکن در فاصله سال‌های ۹۰ تا ۹۶(۶ سال ادغام دو وزارتخانه) اتفاقا ابتدا یک دوره رونق فوق‌العاده و کم‌سابقه، سپس یک دوره رکود را تجربه کرده‌است همین موضوع نشان می‌دهد این فرضیه که ادغام دو وزارتخانه باعث رکود مسکن شده‌است را زیر سوال می‌برد. دوم آنکه در سال‌های ۹۱ و ۹۲ ساخت سالانه مسکن از ۷۰۰ هزار واحد در کشور تجاوز کرد که قابل توجه است و در فاصله سال‌های ۹۰ تا ۹۲ در تهران رکورد ساخت‌وساز به لحاظ تیراژ شکسته شد و حجم کل ساخت‌وسازهای مسکونی از مرز ۲۰۰هزار واحد در هر سال شکست. سومین شاهد رد این توجیه، حجم سرمایه‌گذاری ساختمانی بخش خصوصی به لحاظ ریالی است که در سال‌های ۹۱ و ۹۲ به ترتیب معادل ۵۵ و ۲۳ درصد رشد کرد.

۵ تیر ۱۳۹۶

رکود در مسکن بازار کابینت‌سازی را هم کساد کرد

پورنظری گفت: همیشه در اردیبهشت، خرداد و تیر سفارشات کابینت افزایش چشمگیری داشت اما امسال به جز یک مقطع کوتاه بازار همچنان در رکود به سر می برد و سفارش ها بسیار کم است

۵ تیر ۱۳۹۶

تهران در رتبه نهم رشد قیمت مسکن

براساس آخرین سطح متوسط قیمت کشوری مسکن اعلام شده مربوط به زمستان ۹۵، هم‌اکنون میانگین کشوری قیمت مسکن مترمربعی ۲ میلیون تومان است که نسبت به یک‌سال گذشته-زمستان ۹۴ رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. میانگین قیمت کشوری هر مترمربع واحد مسکونی در زمستان سال ۹۴، معادل یک میلیون و ۷۳۹ هزار تومان بود.

۵ تیر ۱۳۹۶

طرحی برای مقابله با رونق ساخت‌وساز؟!

مصوبه هفته گشته دولت مبنی بر سازندگان مسکن باید بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از سود حاصل از نخستین فروش واحدهای فروش نوساز را به عهوان مالیات به دولت بدهند، این موضوع به عنون فرمول جدید برای احتکار یشتر مسکن از سوی انبوه‌سازان تلقی خواهد شد.

۵ تیر ۱۳۹۶

پیش‌بینی رونق تابستانی بازار مسکن

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد: نقل و انتقالات مسکن با آغاز فصل تابستان و پایان ماه مبارک رمضان داغ می‌شود.

۵ تیر ۱۳۹۶

گرانی در صورت تداوم رکود ساخت

دست اندرکاران بازار مسکن از افزایش رونق خرید و فروش واحدهای مسکونی پس از انتشار شایعات بانکی اخیر خبر می دهند.

۵ تیر ۱۳۹۶

کسادی در بازار خانه‌های کلنگی

وضعیت معاملات مسکن چه در حوزه خرید و فروش و چه رهن و اجاره، به علت کاهش قدرت خرید مردم تغییر بسیاری داشته است.

۴ تیر ۱۳۹۶

۹۸۰هزار دختر ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند

تجرد و زندگی مستقل اختیار کردن به خصوص برای زنان و دختران ایرانی، هنوز این‌قدر در جامعه سنتی ایران تابو هست که طرحی مانند عیب زدایی از دختران مجرد تبدیل به طرحی بی سرانجام شده و دیگر حتی اسمی از آن نیز شنیده نمی‌شود. این در حالی است که طبق آخرین آمارها، ۹۸۰ هزار دختر ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند و علاوه بر این، بسیاری از زنان نیز به واسطه زندگی مشترک ناموفق و طلاق، مجرد محسوب می شوند.

۴ تیر ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی: در حال بررسی رشته‌های حذف شده دانشگاه آزاد هستیم

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: در حال بررسی رشته‌های حذف شده دانشگاه آزاد هستیم و در صورت واجد شرایط بودن این رشته‌ها مجوز پذیرش را دریافت می‌کنند.