۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون اول رئیس جمهور:

مسئله کمبود آب از اصلی‌ترین محدودیت‌های کشور در مسیر توسعه است

معاون اول رئیس جمهور گفت: متاسفانه امروز مساله محدودیت منابع آب تقریباً مشکل همه استان ها و مناطق کشور است و باید به دنبال راهکارهایی نظیر انتقال آب از دریا و اجرای طرح هایی در راستای افزایش بهره وری از منابع آب باشیم.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهادکشاورزی:

برخی در داخل همسو با رسانه‌های خارجی،بحث آب و طبیعت را مدام برجسته می‌کنند و به‌دنبال تعطیلی کشاورزی هستند

وزیرجهادکشاورزی گفت:طرح های توسعه سامانه های نوین آبیاری و آبخیزداری برای افزایش بهره وری آب اجرا می شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر کشاورزی در مورد تعرفه واردات محصولات کشاورزی قانع شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر کشاورزی در مورد تعرفه واردات محصولات کشاورزی قانع شدند.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

برنج داخلی جوابگوی نیاز کشور نیست و دولت باید ملاحظه برخی از مصرف‌کنندگان را نیز بکند

حجتی: امروز تعرفه واردات برنج ۲۶ درصد با دلار ۴۲۰۰ تومانی است. برنج داخلی جوابگوی نیاز کشور نیست و دولت باید ملاحظه بخشی از جامعه را که ناچار به استفاده از برنج خارجی هستند، بکند. در سال های اخیر هم تعرفه واردات افزایش یافته و هم قیمت دلار افزایش یافته است، افزایش تعرفه موجب تبدیل واردات به قاچاق می شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷

بخشنامه «توسعه کمی و کیفی حضور بانوان در پست‌های مدیریتی مصوب شهرداری تهران» ابلاغ شد

سمیع الله حسینی مکارم بخشنامه «توسعه کمی و کیفی حضور بانوان در پست‌های مدیریتی مصوب شهرداری تهران» را به روسا و مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه ابلاغ کرد. براساس این بخشنامه تمامی معاونان شهردار تهران باید حداقل یک مدیرکل خود را از میان بانوان متخصص در حوزه مربوطه انتخاب کنند و تمامی مدیران کل ستادی نیز باید حداقل یکی از معاونان خود را از میان بانوان متخصص در آن حوزه منصوب کنند.

۳۰ فرو ۱۳۹۷

بین بالا رفتن آمار طلاق با عدم آموزش و مشاوره درست قبل از ازدواج ارتباط مستقیمی است

با توجه به اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده و تأثیر آن در تداوم و استحکام خانواده، تربیت فرزندان، داشتن زندگی سالمِ همراه با رضایت، خوشبختی و احساس موفقیت، ضرورت دارد دختران و پسران، هنگام ازدواج از خدمات مشاوره‌ای مناسبی بهره‌مند شده و از این طریق با هدف‌ها، وظیفه‌ها و حقوق یکدیگر به‌خوبی آشنا شوند. در واقع زوج‌ها زمانی به اهمیت آگاهی از مسائل ازدواج و مشاوره پی می‌برند که به مشکل برمی‌خورند. درحالی‌که مانند بیماری‌های فیزیکی پیشگیری می‌تواند نقش کلیدی داشته باشد. در حقیقت آگاهی، مسئله مهمی است که باید به آن بها داد. توصیه افراد متخصص در زمینه خانواده، داشتن مشاوره پیش از ازدواج و کمک خواستن از افراد خبره در انتخاب همسر مناسب است.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تشبیه حجاب به پوست شکلات و روکش ماشین توهین به زنان محجبه است

عضو فراکسیون امید مجلس از برخی نگاه ها به زنان در جامعه انتقاد کرد.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون حقوقی قوه قضاییه:

مواد حذف‌شده لایحه تأمین امنیت زنان تکراری بودند

معاون حقوقی قوه‌قضاییه درباره حذف ۴۰ ماده از لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» که توسط دولت تهیه شده بود، توضیحاتی ارائه کرد.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

با اجرای فاز اول اعتباربخشی در برنامه استقرار سنجی بحث همپوشانی هم رفع می‌شود

موهبتی: در دو قسمت می‌توانیم همپوشانی را شناسایی و آن را حذف کنیم. یکی در زمان تمدید دفترچه که این کار از سال ۹۶ آغاز شده و باید توجه کرد که ۹۵ درصد جمعیت بیمه‌شدگان ما برای تمدید دفترچه بیمه خود مراجعه می‌کنند. همچنین در زمانی که افراد برای دریافت خدمت به مراکز ارائه‌دهنده خدمت اعم از مراکز دارویی، درمانی، تشخیصی و … مراجعه می‌کنند نیز می‌توان همپوشانی‌ها را شناسایی کرد که البته این کار با طرح استقرار سنجی که طی شش ماه کامل می‌شود اتفاق می‌افتد و می‌توانیم در سال ۹۷ این همپوشانی‌ها را هم حذف کنیم.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

دفترچه بیمه در بیمارستان‌های دولتی تا پایان شهریور حذف می‌شود

موهبتی: مهم‌ترین برنامه ما در سال ۹۷ استقرار سازمان الکترونیک است. خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده در حال حاضر در ۱۲۸ بیمارستان کشور حذف دفترچه را داشته‌ایم و در شش ماه اول ۹۷ تلاش می‌کنیم دفترچه از کلیه بیمارستان‌های دولتی حذف شود و ارائه خدمت با ارائه کد ملی انجام شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون بهداشت وزیر بهداشت:

سامانه‌های متعدد موجود در حوزه بهداشت و درمان، پرونده الکترونیک سلامت نیستند

رئیسی:‌ پرونده الکترونیک سلامت از اواخر دهه ۸۰ مطرح شده، اما تاکنون به نتیجه نرسیده و سامانه‌های متعدد حوزه سلامت همچنان به صورت جزایر جداگانه اطلاعات بهداشتی و درمانی را ثبت می‌کنند. پرونده الکترونیک که در حال حاضر در کشور وجود دارد، شامل سامانه‌های متعدد حوزه بهداشت مانند سامانه سیب است. از نظر ما این سامانه کامل است اما نامش پرونده الکترونیک سلامت نیست. در این سامانه فقط اطلاعات بهداشتی فرد ثبت می‌شود. اطلاعات بیمارستان‌ها نیز در سامانه‌ای به نام HIS وارد می‌شود. بسیاری از داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها نیز برای خود سامانه‌ای جداگانه دارند. بخش خصوصی نیز به این سامانه دسترسی ندارد و به آن متصل نیست. این سامانه‌ها باید به یکدیگر وصل شوند

۳۰ فرو ۱۳۹۷
مشاور وزیر بهداشت:

اجرای طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی آغاز شد

مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی گفت: اجرای طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی از امروز چهارشنبه در سراسر کشور آغاز شد.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون بهداشت وزیر بهداشت:

۲۲ درصد هزینه‌های درمانی از جیب مردم، مربوط به دندانپزشکی است

معاون بهداشت با اعلام اینکه پس از طرح تحول سلامت هزینه های درمانی از جیب مردم از ۶۳ درصد به ۳۹ درصد رسید تصریح کرد: ۲۲ درصد از این میزان مربوط به خدمات دندانپزشکی است.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی:

بخشی از مطالبات داروخانه‌های خصوصی ظرف هفته آینده پرداخت می‌شود

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: با تامین منابع مالی مورد نیاز، یکشنبه هفته آینده بخشی از مطالبات داروخانه‌های خصوصی از این سازمان در کشور پرداخت می‌شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی:

قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی به شورای رقابت سپرده شود

وزارت بهداشت نباید عهده‌دار قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی و دارویی باشدنجفی با بیان اینکه نباید از پیگیری مطالبات خود در حوزه وزارت بهداشت بترسیم گفت‌: قیمت گذاری تجهیزات پزشکی به شورای رقابت سپرده شود.