۱ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

با اجرای طرح تحول پرداختی از جیب مردم کاهش یافته است

حریرچی:‌ سرانه پرداختی از جیب خانوار به دلار بین‌المللی نیز کاهش یافته است و این در حالی بوده که گفته می‌شود پرداختی از جیب مردم کاهش ولی خالص پرداختی افزایش یافته است. پرداختی از جیب مردم با دلار بین‌المللی کمتر شده و در سال ۹۱ و ۹۲ هزینه‌ها در حوزه بهداشت و درمان کاهش یافته است که این مسئله به صورتی بوده که اگر مردم در تأمین نیازهای غذایی و مسکن دچار مشکل باشند از هزینه‌های دیگر همچون حوزه بهداشت و درمان می‌کاهند. در سال ۹۱ و ۹۲ به قیمت ثابت،‌ هزینه‌های مردم کاهش یافته و در سایر موارد افزایش در کل سال‌ها خیلی قابل‌توجه نیست.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

فرهنگ ما ۱۸ سالگی را به‌عنوان سن پایان کودکی به رسمیت نمی‌شناسد

معاون فرهنگی قوه قضاییه در مراسم اختتامیه کارگاه سه روزه تخصصی دادرسی ویژه اطفال و نوجوانان با اشاره به اینکه هدف اصلی مجازات‌ها باید اصلاح کودکان و نوجوانان باشد بر ضرورت مهرورزی به کودکان و نوجوانان مجرم به عنوان مهمترین راه اصلاح و تربیت آن‌ها تاکید کرد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
مدیرکل بیماری‌های طیور دامپزشکی:

در حال خرید و واردات ۱۰ میلیون واکسن برای مقابله با آنفلوانزای پرندگان هستیم

مدیرکل دفتر بهداشت و پیشگیری بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی گفت: مورد جدیدی از انتشار ویروس H5N6 آنفلوآنزای حاد پرندگان در کشور نیست و در حال انتخاب و خرید واکسن آنفلوآنزای پرندگان هستیم.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

هیچ‌گاه اجازه تولید آزمایشگاهی یک کیلوگرم برنج تراریخته نیز در استان‌های شمالی داده نمی‌شود

عضو ناظر در شورای ایمنی زیستی کشور تولید برنج تراریخته در کشور را ممنوع خواند و گفت: اما سؤالم این است چرا در اروپایی که برای ما محصولات تراریخته را نسخه می‌کند مصرف محصولات تراریخته برای مردمش ممنوع است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

برنامه جدید آبیاری تحت فشار به منظور بهره‌برداری بهینه از آب تدوین شده و بزودی ابلاغ می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک با اشاره به وضعیت آبی اعلام کرد که برنامه جدید آبیاری تحت فشار تدوین شده و بزودی در سراسر کشور ابلاغ می شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
رئیس دانشکده منابع طبیعی کشور:

با لوایح و قوانینی که برای تغییر کاربری اراضی منابع طبیعی تصویب شده، مخالفیم

رئیس دانشکده منابع طبیعی کشور با انتقاد از لوایح و قوانینی که منجر به تغییر کاربری اراضی منابع طبیعی به کشاورزی می‌شود، گفت: اگر شخصی در زمینی کشت و آن را تغییر کاربری کند بعد از چند سال تملک می‌کند که این امر راه زمین‌خواری را فراهم می‌کند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

می‌توان با عرضه گسترده محصولات کشاورزی در بورس کالا، شفافیت را در این زمینه افزایش داد

یک نماینده مجلس گفت: بورس کالا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط باید به نوعی در بازار محصولات کشاورزی ورود کند که دغدغه کشاورزان در این بازار برطرف شود و دیگر شاهد فروش محصولات کشاورزان به واسطه‌ها نباشیم.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

شرط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای جدید، مؤثر بودن دارو و ارتقای سلامت مردم است

حریرچی: شرط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای جدید به فهرست بیمه‌ها، مؤثر بودن دارو و ارتقای سلامت مردم است و بسیاری از شرکت‌های خارجی داروهایی تبلیغ می‌کنند که تأثیر بالایی در سلامت مردم دارند به همین دلیل این داروها در فهرست شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

تجهیز اورژانس به بالگردهای دید در شب ضرورت دارد

حریرچی: ما پیگیر این مسئله هستیم ولی جزئیات آن را از سرپرست اورژانس کشور سؤال کنید. ولی آنچه مسلم است این بوده که وزارت بهداشت هم به هلی‌کوپترهای دید در شب و هم به هلی‌کوپترهای انتقال بیمار نیاز دارد. برخی هلی‌کوپترهای موجود برای امداد و انتقال بیمار مناسب نیست که بخشی از بالگردهای جدید خریداری شده و برخی نیز در حال واردات است. با توجه به انتظارات مردم و نوع حوادث که نیاز داریم امدادرسانی فوری انجام شود تجهیزات لازم ضرورت به شمار می‌رود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

اگر هزینه اثربخشی دارو مطلوب نباشد، تجویز آن مورد تأیید نیست

جهانپور: هزینه اثربخشی دارو اگر مطلوب نباشد، حتی با وجود مصرف در دیگر کشورها ما نسبت به تهیه آن در سطح هزینه فعلی اقدامی نخواهیم کرد. چرا که به علت مختصات خاص اقتصادی کشور تولیدکننده، ممکن است هزینه_ اثربخشی یک دارو مورد تأیید باشد و اما این امر باید در نظام سلامت ما اختصاصاً احراز شود؛ بنابراین دارویی که هزینه اثربخش تلقی نشود در دارونامه رسمی کشور وارد نشده و تجویز آن مورد تأیید نیست.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات:

نظام سلامت تاوان ارزانی سیگار را می‌دهد

عطاطاهری: وزارت بهداشت باید با هزینه کردن از بودجه عمومی خود تاوان افزایش پیدا نکردن مالیات سیگار را بدهد تا بیماری‌های ناشی از مصرف سیگار را درمان کند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
نایب‌رئیس فراکسیون زنان مجلس:

لایحه حمایت از کودکان هفته آینده به صحن علنی می‌آید

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس گفت:‌ به احتمال بسیار لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در هفته اول اسفند به صحن علنی ارائه می شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

۴۷.۵ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد

محسنی بندپی: ۴۷.۵ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد در میان کل طلاق‌های صورت گرفته در کشور ۷۲ درصد از آن‌ها زیر ۳۵ سال سن دارند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

درصد کمی از طلاق‌های ثبت‌شده مربوط به مشکلات اقتصادی است

محسنی بندپی: ۷۰ درصد از طلاق‌ها مربوط به مسائل اجتماعی، تفاوت سن، تحصیلات، دخالت‌های والدین و ناتوانی‌های جنسی مربوط است. درصد کمی از طلاق‌های ثبت‌شده مربوط به مشکلات اقتصادی است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

ابتکار: بسیاری از طلاق‌ها به دلیل مسئله اعتیاد در خانواده رخ داده است

بسیاری از طلاق‌ها به دلیل مسئله اعتیاد در خانواده رخ داده و خشونت نسبت به کودکان در خانواده نیز به همین دلیل بوده است.