۱ ارد ۱۳۹۷
مشاور وزیر تعاون:

بیمه اجتماعی فراگیر برای ۶ میلیون نفری است که تحت پوشش بیمه اجتماعی اجباری نیستند

نگین: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف توسعه نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی، بیمه اجتماعی فراگیر را طراحی کرده است. این بیمه به منظور پوشش همگانی بیمه‌های اجتماعی برای آن بخش از جمعیت که به دلیل نوع شغل مشمول بیمه اجتماعی اجباری نیستند و شرایط بیمه شدن در چارچوب مقررات بیمه‌های یادشده را ندارند، طراحی شده است؛ بنابراین با مشاهده آمار ۲۲ میلیونی اشتغال کشور و عدم پوشش بیمه اجتماعی حدود شش میلیون نفر از آن‌ها که عمدتاً زنان هستند، انتظار می‌رود با اجرای این طرح شاهد بیشترین تأثیرگذاری در جهت تأمین امنیت معیشتی زنان و جلوگیری از فقر آنان باشیم.

۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی:

پرداختن به مسائل جنسی در کشور ما تابو شده است

فرید براتی‌سده معتقد است ایرانیان گمان می‌کنند هر چه نوجوانانشان در رابطه با موضوعات جنسی چشم و گوش بسه باشند بهتر خواهد بود، در حالی که آن‌ها از مسیرها فضای مجازی طوری آموزش می‌بینند که ممکن است با فرهنگ و شرایط اجتماعی سازگار نباشد.

۱ ارد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

باید باب گفت‌وگوی بین‌نسلی گشوده شود

ابتکار:‌ باید بتوانیم در یک جامعه‌ای که هم برای حصول مردم‌سالاری دینی احترام و ارزش قائلیم و هم برای اصول و ارزش‌های موازین دینی و شرعی، ارزش قائلیم رفتار درستی از خود نشان دهیم. مخصوصاً با توجه به تحولات اجتماعی و نسل جدید، ما باید بتوانیم این نوع مناسبات را که جلوه ظاهری آن بحث پوشش است، اما خیلی عمیق‌تر از این مسائل است، به درستی تنظیم کنیم. ما در واکنش به همین چالش‌ها بود که از سال گذشته موضوع گفت‌وگوی ملی خانواده و گفت‌وگوی بین نسلی را به عنوان یک روش و راهکار برای مواجهه صحیح با این تنش‌ها و مطالباتی که وجود دارد و تفاوت دیدگاه‌های که مطرح کرده‌اند پیشنهاد کرده و اجرا می‌کنیم.

۱ ارد ۱۳۹۷
وزیر ورزش و جوانان:

همچنان از تشکیل سازمان ملی جوانان دفاع می‌کنم

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عزم دولت در ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال جاری، مهمترین مسائل حوزه جوانان را مربوط به اشتغال، مسکن و هویت بخشی به آنان دانست.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه امنیت زنان با قید دو فوریت در صحن مجلس بررسی می‌شود

عضو فراکسیون زنان مجلس، از تلاش وکلای ملت برای بررسی لایحه امنیت زنان در صحن با قید دو فوریت به منظور ممانعت از اعمال هر گونه خشونت اجتماعی علیه زنان خبر داد.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مشکلات اقتصادی ۳۱ درصد از طلاق‌ها مؤثر است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شکست در ۶۷ درصد ازدواج‌های ثبت شده در تهران را هشداری جدی دانست.

۱ ارد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

لایحه تفکیک سازمان ملی جوانان در مجلس پیگیری می‌شود

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: لایحه تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش و جوانان با کسب رای موافق از کمیسیون مورد نظر، بزودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو شورای شهر تهران:

قانون حجاب و عفاف اصلاح شود

ماجرای پیش آمده برای چند دخترجوان و مأمور پلیس در یکی از پارک‌های تهران واکنش های زیادی در پی داشت اما آنقدر غیرقابل دفاع بود که حتی سخنگوی ناجا نیز از وقوع آن ابراز تأسف کرد.

۱ ارد ۱۳۹۷

موارد تبعیض علیه زنان قوانین موضوعه در معاونت امور زنان و خانواده بررسی شد

ششمین نشست شورای مشورتی فقهی حقوقی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور معصومه ابتکار، خانم ها سیاوشی و سلحشوری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضا حقوقدان و دانشگاهی و حوزوی این شورا روز چهارشنبه تشکیل شد.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمیته چندجانبه بین دولت و مجلس درباره طرح تحول سلامت تشکیل می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که قرار است وزارت بهداشت و درمان، کمیسیون بهداشت و درمان و همچنین کمیسیون برنامه و بودجه با محوریت رئیس مجلس جلسات مشترکی درباره طرح تحول سلامت برگزار شود.

۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

قوانین بازدارنده برای کاهش طلاق دارای ضمانت اجرایی نبوده‌اند

شاید بتوان گفت مهم‌ترین خبر اجتماعی هفته گذشته، رکوردزنی آمار جدایی‌های خانوادگی در کشور بود. اگرچه ثبت ۱۷۵ هزار مورد طلاق در سال ۹۶ به خودی خود می‌تواند تکان دهنده باشد؛ اما همزمان با ثبت رکورد جدید در طلاق، تعداد ازدواج‌ها نیز کاهش قابل لمسی پیدا کرده و به ۶۰۹ هزار مورد رسیده است.

۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور:

رسانه‌ها از تأکید غیرواقعی بر طلاق خودداری کنند

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در سال حدود سه درصد به تعداد خانواده های ایرانی اضافه می شود.

۱ ارد ۱۳۹۷

دیوان عدالت اداری، شکایت از مصوبه وزارت بهداشت در تعیین سقف دریافتی ۶۰ میلیون تومانی پزشکان را رد کرد

هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری، شکایت از مصوبه وزارت بهداشت مبنی بر تعیین سقف دریافتی ۶۰ میلیون تومانی برای پزشکان و اعضا هیئت علمی شاغل در بیمارستان‌های وابسته را رد کرد و مصوبه مذکور را قانونی دانست.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

حذف حق مدیریت داروخانه‌ها بدون لحاظ نظر وزارت بهداشت قانونی نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حذف تعرفه حق مدیریت از داروخانه ها سبب می شود هیچ داروخانه ای در سطح کشور توان تامین مالی حقوق مسئولان فنی را نداشته باشد.

۱ ارد ۱۳۹۷
دبیر علمی همایش پزشکی آکادمیک ایران:

ناظران طرح تحول سلامت باید غیر پزشک باشند

دبیر علمی همایش پزشکی آکادمیک با اشاره به رابطه‌ مالی بین پزشک و بیمار، گفت: نظارت بر طرح تحول سلامت باید توسط افراد غیر پزشک و خارج از وزارت بهداشت صورت بگیرد.