۲ مهر ۱۳۹۸

سلاح تحریم آمریکا کند شده است/ کشورها به برقراری ارتباط بانکی با ایران علاقه‌مند هستند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بسیاری از روسای کل بانک های مرکزی کشورهای منطقه تاکید دارند که که سلاح تحریم آمریکا کند شده است و خیلی خوشحال بودند که شرایط خوبی در ایران حاکم شده و ثبات در اقتصاد ایران برقرار است.

۲ مهر ۱۳۹۸

افزایش ۸۲ درصدی قیمت مسکن و ۲۹ درصدی اجاره‌بها+جدول

مرکز آمار ایران از افزایش ١٤٨,٦ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین و ٨٢.٢ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ٢٩.١ درصدی متوسط اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در بهار ١٣٩٨ نسبت به بهار ١٣٩٧ خبر داد.

۲ مهر ۱۳۹۸

نان گران نشده/ اعلام نرخ جدید برای یکسان‌سازی و کنترل قیمت‌هاست

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با بیان این که نان گران نشده، گفت: اگر نرخ جدیدی برای نان اعلام شده، در راستای یکسان‌سازی قیمت‌ها و امکان نظارت بیشتر است.

۲ مهر ۱۳۹۸

۶۵ درصد پزشکان به دلیل ثبت نکردن کارتخوان جریمه می‌شوند

با توجه به ثبت نشدن حدود ۶۵ درصد کارتخوان پزشکان در سامانه مالیاتی در موعد مقرر، طبق قانون این افراد باید ۲ درصد درآمد خود را جریمه بپردازند؛ این جریمه علاوه بر جرایم کتمان درآمد یا فرار مالیاتی محاسبه می‌شود.

۲ مهر ۱۳۹۸
کاهش نرخ تورم

نرخ تورم به ۴۲.۷ درصد رسید/ کاهش ۶.۶ درصدی تورم نقطه به نقطه

براساس محاسبات مرکز آمار ایران، نرخ تورم در پایان شهریور ماه به ۴۲.۷ درصد رسید، تورم نقطه به نقطه با ۶.۶ درصد کاهش به عدد ۳۵ درصد رسیده است.

۲ مهر ۱۳۹۸

مهم‌ترین شاخص‌های حذف یارانه نقدی خانوارها+جدول

ستاد اجرایی ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸، مهم‌ترین شاخص‌های حذف خانوارها از دریافت یارانه نقدی را اعلام کرد.

۲ مهر ۱۳۹۸

اعلام ۵۰ شرکت برتر از سوی بورس تهران

فهرست ۵۰ شرکت برتر فعال در بورس اوراق بهادار تهران اعلام شد.

۲ مهر ۱۳۹۸
یک منبع عربستانی مدعی شد:

تولید کامل نفت عربستان هفته آینده از سر گرفته می‌شود

یک منبع عربستانی مدعی شد ریاض بیش از ۷۵ درصد تولید نفت از دست رفته پس از حملات به تاسیسات نفتی‌اش را از سرگرفته است و تا اوایل هفته آینده تمام تولید خود را از سر خواهد گرفت.

۲ مهر ۱۳۹۸

بخشنامه قیمت جدید نان به صورت رسمی ابلاغ نشده

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه هنوز بخشنامه‌ای در رابطه با تغییر قیمت نان به اتحادیه اصناف تهران ابلاغ نشده است، گفت: تا پیش از انتشار رسمی، ابلاغیه منتشرشده وجاهت قانونی ندارد.

۲ مهر ۱۳۹۸

شکایت یک وکیل دادگستری از رئیس کانون وکلا

یک وکیل از رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز به خاطر آنچه امتناع از انجام وظیفه در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات خوانده، به قوه قضائیه شکایت کرد.

۲ مهر ۱۳۹۸

تقدیر ۲۲۰۰ دانش‌ آموخته حقوق از برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه

دو هزار و ۲۰۰ نفر از دانش‌آموختگان رشته حقوق از رئیس قوه قضاییه بابت برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه و به‌ویژه حذف معیار ظرفیت از این آزمون تشکر کردند.

۲ مهر ۱۳۹۸

بخشودگی ۱۰ درصدی مالیات برای نصب صندوق فروش

طبق تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم صاحبان مشاغل در صورت نصب صندوق فروش مشمول بخشودگی ۱۰ درصد مالیات ابرازی به مدت ۲ سال می‌شوند.

۱ مهر ۱۳۹۸

آمریکا در همکاری نهادهای بین‌المللی با پروژ‌ه‌های کشاورزی ایران سنگ‌اندازی می‌کند

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها گفت: آمریکا در برابر همکاری ۲ نهاد بین‌المللی سازمان خوارو‌بار جهانی و صندوق تسهیلات زیست محیطی جهانی با پروژ‌ه‌های کشاورزی ایران سنگ‌اندازی می‌کند.

۱ مهر ۱۳۹۸

قیمت جدید انواع نان به صورت غیررسمی اعلام شد

قیمت جدید انواع نان سنتی از جمله لواش، تافتون و بربری به صورت غیررسمی اعلام شد.

۱ مهر ۱۳۹۸

انتقال آب از دریا برای مصرف شرب اقتصادی نیست/ مشکلات زیست‌محیطی انتقال آب دریا

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به اینکه انتقال آب از دریا برای مصرف شرب کار پسندیده‌ای نیست و مشکلاتی را برای دریا ایجاد می‌کند، گفت: پروژه انتقال آب دریا به ۱۷ استان کشور به زودی در شورای عالی آب مطرح می‌شود.