زندگی‌نامه سورنا ستاری

سورنا ستاری متولد ۱۳۵۱، فرزند سرلشگر شهید منصور ستاری است. وی مدارج کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک را در دانشگاه صنعتی شریف گذراند و هم‌اکنون دانشیار این دانشگاه است. دکتر ستاری که پژوهش‌هایی در حوزه انرژی‌های نو داشته، عضو هیئت‌علمی و سرپرست گروه مدیریت و بهینه‌سازی انرژی پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف هم هست. وی دو ثبت اختراع داخلی و خارجی و انتشار ۱۴ کتاب را نیز در کارنامه خود دارد.

ستاری در سال ۱۳۸۴ به‌عنوان مدیرعامل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت انتخاب شد، اما یک سال بعد از سمتش استعفا داد. در تاریخ ۲ مهر ۹۲ بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، او را به‌عنوان رییس پژوهشگاه صنعت نفت منصوب کرد و پس از گذشت ۱۱ روز از سمت جدیدش، توسط حسن روحانی، رئیس‌جمهور، به‌عنوان معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور منصوب شد و شروع به کارکرد.

آخرین اخبار بایگانی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت حق بیمه پیمانکاری

بر اساس توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلیه قراردادهایی که مجریان آن شرکت‌های دانش بنیان باشند با تایید معاونت علمی، از محاسبه ضرایب و پرداخت حق بیمه پیمانکاری معاف می شوند.


۶ دیدگاه

 1. مسعود :

  دولت یازدهم در ابتدای کار خودش بازی خطرناکی برای حوزه فناوری کشور انجام داد. اما خدا را شکر در نهایت این فرد سکان هدایت را دست گرفت. هرچند نقدهایی به ایشان وارد است اما مهم ترین آفت که سیاسی شدن فضای فناوری کشور بود، را ندارد. مثل دیگر دولتمردان نگفت که قبل از من سیاه بوده و من سفید هستم. مسیر را کم و بیش ادامه داد. به نظرم لطف خدا بود.

  • علیرضا :

   جناب مسعود
   سلام علیکم
   مگر فقط به گفتن است؟! ایشان ممکن است بسیار سخنور باشد و سخنان بسیار جالب و مفیدی ارایه میکنند اما در عمل که بنگریم علاوه بر حذف/لغو فرآیندها و آیین نامه های نامناسب قبل، رویه هایی که اکثر صاحبان نظر و فعالان این حوزه تایید میکردند را حذف نمودند…
   همه ما میدانیم که خوب خوب است و بد بد است و مثلا اقتصاد دانش بنیان مفید است و باید از شرکتهای دانش بنیان حمایت کرد و مثلا صادرات خیلی خوب است و دیگر آنکه اقتصاد نفتی آفت اقصاد ما شده است اما….اما جناب دکتر ستاری شما چه کرده اید؟و یا اصلا چه برنامه ای دارید؟!!!

 2. علی :

  معاونت علمی نشان داده که عزم جدی در حمایت از شرکتهای دانش بنیان دارد.
  اما ظاهرا در این زمینه روی گفتمان سازی، کار مهم و تاثیر گذاری نداشته است.

 3. علیرضا :

  من از مسولان عیار خواهشمندم یک تحلیل درباره برنامه های جناب دکتر ستاری داشته باشند و ببینند استراتژی ایشان چیست؟آیا برنامه ای دارند؟

 4. سعید :

  باسلام اولا با امدن ستاری موضوع دانش بنیان وتجاری سازی جدی شد چون تا قبل از اون موضوع شوخی و فانتزی بود ثانیا موضوع فرهنگسازی و ترویج وگفتمان سازی علم وفناوری و دانش بنیان برنامه محوری معاونت شد شما حتی در صدا و سیبما مطبوعات دانشگاهها استانها موضوع توجه به تجاری سازی استارتاپ و پارکهای علم وفناوری را میبیند که با جدیت دنبال میشه خارج ازشعار و بزرگنمایی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: