۲۸ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای طرح پزشک خانواده به مشارکت بخش خصوصی وابستگی دارد

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرای طرح پزشک خانواده را به عنوان پایه و اساس نظام سلامت در صورت مشارکت بخش خصوصی و تامین اعتبارات لازم امکان‌پذیر دانست.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

قیمت داروهای تولید داخل باید منطقی شود

شیویاری: برخی از بیماران بخش بیشتر درآمد خود را صرف تهیه دارو به ویژه داروهای موردنیاز بیماری‌های خاص می‌کنند. تولیدکنندگان و سازندگان دارو باید به میزان معقولی همراه با نرخ تورم قیمت‌گذاری کرده و در جهت تأمین آسان داروهای وارداتی و بااهمیت، قیمت آن‌ها را تا حد ممکن کاهش دهند؛ بنابراین دولت باید قیمت داروهای تولید داخل را منطقی کند.

۸ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

زیرساخت‌های لازم در حال حاضر برای ایجاد دفترچه‌های الکترونیک سلامت فراهم نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دفترچه های الکترونیک سلامت از تجویز بی دلیل اقدامات درمانی جلوگیری می کند.

۲۴ اسف ۱۳۹۶
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس:

اجرای طرح پزشک خانواده نیاز اساسی حوزه سلامت است

شیویاری: برای کاهش هزینه‌ها و بهبود ارائه خدمات به مردم باید در جهت اجرای طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع گامی جدی برداشت و به‌طورقطع در وضعیت فعلی برای نظام‌مند شدن ارائه خدمات و کاهش هزینه‌ها چاره‌ای جز اجرای پزشک خانواده نداریم. به‌طورقطع اگر برای رفع مشکلات این طرح گام‌های اساسی برداشته نشود و به‌طور مقطعی به این مشکلات بپردازیم طرح به سرانجام نخواهد رسید. پزشک خانواده تنها نسخه اصلاح مدیریت هزینه‌ها در نظام سلامت است

۱۵ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

با تعویق پرداخت مطالبات پزشکان، احتمال توقف فعالیت پزشکان تمام‌وقت وجود دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: احتمال توقف فعالیت پزشکان تمام وقت به دلیل بی توجهی به پرداخت مطالبات وجود دارد.

۲ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

خروج نیروهای فوریت‌های پزشکی از قانون ارتقاء بهره‌وری اجحاف در حق آن‌ها است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خروج نیروهای فوریت های پزشکی از قانون ارتقاء‌ بهره وری را اجحاف درحق آنها دانست.

۲۹ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

هرگونه گروکشی دارویی به دلیل عدم پرداخت مطالبات واردکنندگان دارو اقدام غیرانسانی و غیرقانونی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هرگونه گروکشی دارویی را به دلیل عدم پرداخت مطالبات واردکنندگان دارو اقدام غیرانسانی و غیرقانونی دانست.

۱۱ بهم ۱۳۹۶

بسیاری از مراکز درمانی در کشور قدمتی بیش از پنجاه سال دارند

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در اجرای پروژه‌های بیمارستانی و استحکام این بناها در مقابل عوامل‌محیطی و غیرطبیعی،باید به استاندارد های جهانی و آیین نامه مقاوم سازی در برابر زلزله توجه بیشتری داشت.

۱۰ بهم ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمسیون بهداشت:

با ادامه وضعیت فعلی کشور با کمبود دارو مواجه خواهد شد

عضوهیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس نسبت به خطر بحران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۹۷ هشدار داد و بر لزوم چاره اندیشی دولتمردان برای پرداخت مطالبات شرکت هایی دارویی و ملزومات پزشکی تاکید کرد.

۴ دی ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت:

فعالیت پزشکان دولتی در شیفت عصر در بخش خصوصی مورد موافقت برخی نمایندگان قرار نگرفت

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: فعالیت پزشکان دولتی در شیفت عصر در بخش خصوصی مورد موافقت برخی نمایندگان قرار نگرفت.

۳ دی ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمسیون بهداشت:

اگر تخصیص بودجه برای وزارت بهداشت با وضعیت فعلی پیش رود طرح تحول سلامت با شکست مواجه می‌شود

عضوهیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی بودجه حوزه سلامت در لایحه سال ۹۷ با حضور وزیر بهداشت در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

۲۶ فرو ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور

شیویاری، یک نماینده مجلس با بیان این‌که ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد گفت: درمان ناباروری بسیار هزینه بر است و هر چند اقداماتی در جهت بیمه تکمیلی و همچنین آزمایش های این قشر انجام شده اما باید برای آنها اقدام اساسی و ویژه ای انجام شود.

۲۱ فرو ۱۳۹۶

انتقاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از کافی نبودن اعتبارات دامپزشکی برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

شیویاری، عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: منابع کافی برای مدیریت بیماری آنفلوآنزای پرندگان باید در اختیار سازمان دامپزشکی قرار گیرد، به طور قطع اگر این بیماری از کنترل دستگاه ها خارج شود، مدیریت و کنترل آن نیازمند صرف هزینه های گزاف است. بهتر است وزارت اقتصاد و دارایی به تامین منابع لازم برای کنترل این بیماری توجه ویژه ای داشته باشد.

۱۸ بهم ۱۳۹۵

اعتراض پزشکان عمومی از نحوه اجرای طرح تحول سلامت

یعقوب شیویاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم: طرح تحول سلامت به شکل فراگیر در کشور اجرایی شده و تنها گروهی که از اجرای این طرح هیچ نفعی نبرده اند پزشکان عمومی هستند که همین امر سبب اعتراض گسترده آنها شده است؛ زیرا باعث اختلاف درآمدی بین این گروه با پزشکان متخصص شده است.

۷ شهر ۱۳۹۵

رفع مشکل بیکاری پزشکان عمومی در گرو اجرای پزشک خانواده

شیویاری، عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: استفاده از پزشکان عمومی در پیکره حوزه سلامت تاکید کرد ضروری است. اجرا نشدن طرح پزشک خانواده باعث شده همچنان مشکل بیکاری پزشکان عمومی پابرجا باقی بماند.