۱۴ فرو ۱۳۹۷
رئیس سازمان صنعت و تجارت استان تهران :

سازمان صنعت و تجارت برای حمایت از کالای ایرانی ۳ برنامه از جمله تامین نقدینگی در نظر دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: تسهیل فضای کسب و کار، کمک به بازسازی و نوسازی و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی ۳ برنامه محوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در راستای حمایت از تولید ملی است.

۶ آبا ۱۳۹۶

سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت شد

حسن یونس سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد

۲۹ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: یکی از ره‌های نشت کالای قاچاق مناطق آزاد است

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راهکارهای وزارت صنعت برای جلوگیری از واردات پوشاک قاچاق گفت: ما معتقدیم که یکی از راه‌های نشت کالای قاچاق به ویژه پوشاک به سرزمین اصلی، مناطق آزاد است.

۲۳ شهر ۱۳۹۶

حذف برچسب قیمت کالا؛ عقب‌گردی در نظام شفاف‌سازی

طرح حذف برچسب قیمت نه‌تنها سبب حذف شفافیت و نظارت عمومی بر قیمت‌گذاری کالاهای مختلف می‌گردد که از محل فرصت پیش‌آمده برای سوداگران، به دلیل بی‌اطلاعی مصرف‌کنندگان از نظام قیمت‌گذاری عادلانه و استاندارد، فشار مضاعفی را به آنان وارد خواهد کرد.

۱۸ شهر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

توزیع‌کنندگان برای سود بالاتر درصدهای نامتعارف قیمت را افزایش می‌دهند

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت با اشاره به این که شفاف سازی به نظام قیمت گذاری بستگی دارد، گفت: نظارت ها با حذف برچسب قیمت ها ادامه می یابد.

۱۶ شهر ۱۳۹۶
معاون امور اقتصادی وزارت صنعت:

نظارت ها با حذف برچسب قیمت ها ادامه می یابد

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت با اشاره به این که شفاف سازی به نظام قیمت گذاری بستگی دارد، گفت: نظارت ها با حذف برچسب قیمت ها ادامه می یابد.

۱۰ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: کالاهای انتخابی برای حذف درج قیمت، تولیدشان از تقاضا بیشتر است

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت با بیان اینکه بخشنامه حذف درج قیمت بر روی کالاها در راستای رقابتی شدن بازار است، گفت: بعد از اجرا باید نتایج آن را بررسی و در مورد ادامه و گسترش این طرح تصمیم‌گیری کرد.

۸ شهر ۱۳۹۶

معاون امور بازرگانی وزارت صنعت: پرداخت تسهیلات بانکی به صنوف آغاز شد

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانکی به صنوف به تازگی آغاز شده است، گفت: متقاضیان می‌توانند با ارائه طرح توجیهی خود به بانک‌ها از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

۶ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نظام توزیع کمتر از ۱۰ درصد است

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فعالیت و توسعه کسب وکارهای نوین اقتصاد پایدار را به دنبال خواهد داشت و اصناف باید خود را با دنیای تجارت جهانی همگام سازند.

۵ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: ۳۰۰ هزار واحد صنفی فاقد پروانه در کشور شناسایی شده است

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی در کشور پروانه کسب دارند، گفت: ۳۰۰ هزار واحد صنفی فاقد پروانه نیز در کشور شناسایی شده است.

۲۹ مرد ۱۳۹۶
رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت:

در شرایط کنونی درج قیمت روی اغلب کالاها فاقد رعایت ضرایب سود اصولی و منطقی است

صادقی: در حال حاضر کالاهای که در کارخانجات کشور تولید می شود خود تولید کنندگان قیمت را روی کالا درج و در نهایت به بازار مصرف عرضه می کنند. بررسی ها نشان می دهد این روش قیمت گذاری که در مملکت رواج داشته خیلی موفقیت آمیز نبوده به نحوی که امروز همگان شاهد عرضه خیلی از کالاهای مبتنی بر درج قیمت با درجات مختلف تخفیف ۵۰،۴۰،۳۰ و ۶۰ درصدی در مراکز فروش هستند. در شرایط کنونی درج قیمت روی اغلب کالاها فاقد رعایت ضرایب سود اصولی و منطقی بوده که موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان می شود. تصمیم این وزارتخانه برای درج قیمت چند گروه کالایی بوسیله توزیع کنندگان و حذف قیمت گذاری ها از سوی تولید کنندگان به جهت شفافیت در قیمت کالاها و رقابتی تر شدن بازار بوده است.

۲۸ مرد ۱۳۹۶
معاون وزیرصنعت:

درج قیمت کالا رقابتی‌تر‌شدن بازار را به دنبال دارد

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مکانیزم درج قیمت کالا توسط توزیع کننده‌ها به منظور ایجاد شفافیت در جریان گردش کالا و رقابتی‌تر شدن بازار کالایی بوده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

معاون بازرگانی وزارت صنعت: لغو قانون تمرکز به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است

سرپرست امور بازرگانی وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد که لغو قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی در قالب احیای وزارت بازرگانی و در راستای منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است که امیدواریم نمایندگان مجلس این لایحه را تصویب کنند.

۲۴ خرد ۱۳۹۶

نعاون وزیر صنعت: بدون نمایندگی در داخل کشور نمی‌توان کالای سرمایه‌ای وارد نمود

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت گفت: با توجه به یکپارچه بودن سیستم ثبت سفارش و گمرک، برندی که فاقد نمایندگی در ایران باشد نمی‌تواند هیچ‌ کالایی را وارد کند.

۲۱ خرد ۱۳۹۶
معاون بازرگانی وزارت صنعت:

رسیدگی به ورود کالای قاچاق از مناطق آزاد یک اقدام بین بخشی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به ارائه توضیحاتی در خصوص سامانه جدیدی که به منظور مقابله با ورود کالای قاچاق طراحی شده پرداخت و گفت: باید توجه داشت که دولت یازدهم در کنترل قاچاق کالا بسیار موفق عمل کرده است؛ به گونه ای که حجم قاچاق از حدود ۲۵ میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد کاهش پیدا کرده است. البته این اقدامات حاصل تلاش مشترک همه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزرارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.