۷ ارد ۱۳۹۷
مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی:

بدنه کارشناسی بانک مرکزی موافق نرخ ۴۲۰۰ تومانی نیست

مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه از ابتدا مشخص بود که حفظ نرخ ۴۲۰۰ تومان کارآسانی نخواهد بود، گفت: انتقاد اصلی در مورد عدم رعایت نرخ ۴۲۰۰ تومانی متوجه دولت است که خود را جدای از بدنه بانک مرکزی دانسته و تصمیم‌گیریی می‌کند.

۳ مهر ۱۳۹۶
یک مسئول:

صندوق‌های با درآمد ثابت بورس کار بانکی‌ می‌کنند

مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی، با بیان اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در شرایط فعلی با این شیوه مدیریت، عملیات بانکی انجام می‌دهند، گفت: یکی از نتایج وجود دو نهاد ناظر بر بازار مالی، سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها در بانک‌ها است.

۱۶ فرو ۱۳۹۶
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

رشد نقدینگی منجر به رشد تورم می شود

کارشناس پولی و بانکی با اشاره به اینکه رشد نقدینگی منجر به رشد تورم می شود، گفت: در حال حاضر این رشد نقدینگی در کشور مانند آب جمع شده پشت سد است و هر لحظه امکان شکستن این سد وجود دارد و اثرات مخربی بر اقتصاد کشور وارد خواهد شد.

۱۵ اسف ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

وام‌های کلانی به نام تولید، حیف‌ومیل شد

کامران ندری گفت: در هیچ کجای دنیا این حجم از منابع بانک‌ها برای بخش صنعت و تولیدات صرف نمی‌شود. ضمن این‌که میزان مطالبات معوق در هیچ جای دنیا به این میزان نیست.

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

هر نوع تکلیف بودجه‌ای از سوی هر سازمان و وزارتخانه‌ای برای بانک مرکزی و تحمیل آن کاری نادرست است

مدیر گروه بانکداری اسلامی در خصوص تحمیل پرداخت تسهیلات تکلیفی از سوی دولت به نظام بانکی و مغایرت آن با استقلال بانک مرکزی، گفت: هر نوع تکلیف بودجه‌ای از سوی هر سازمان و وزارتخانه‌ای برای بانک مرکزی و تحمیل آن کاری نادرست است.

۲۲ دی ۱۳۹۵
مدیر بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

یکی از علل گسترش شعب بانکی نیاز مبرم بانک‌ها به جمع‌آوری سپرده‌های خرد است

امروز با حجم زیادی از شعب بانکی روبه‌رو هستیم که با توجه به گسترش ارتباطاعات و فناوری، دیگر کاربرد چندانی ندارند.

۶ دی ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

کارمزدهای بانکی، کفاف هزینه ها را نمیدهد

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با تاکید بر این که هزینه‌های اداری و عملیاتی بانک‌ها برای انجام امور روزمره بالاست گفت: هم اکنون دارایی‌هایی‌که از سوی بانک‌ها خریداری شده، قابلیت نقد شدن ندارند و منابع سپرده گذاران به صورت مطالبه معوق درآمده که قابل برگشت نیستند.

۱۲ آذر ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

در حوزه بانکداری الکترونیک با ضعف این قوانین مواجه هستیم

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با بیان اینکه در زمینه برقراری ارتباط با بانک‌های خارجی مشکلات و ضعف‌هایی در نظام بانکی وجود دارد گفت: فن آوری اطلاعات این مشکلات را کاهش داده البته استفاده صرف از فن آوری کافی نیست.

۲ آذر ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

داراییهای بی کیفیت بانکی، دلیل عدم کاهش نرخ سود است

ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی: نرخ تورم پایین آمده است، اما بانک‌ها دچار کسری منابع هستند؛ زیرا در ترازنامه خود دارایی‌های بی کیفیتی را نگهداری کردند که از قابلیت نقدشوندگی پایینی برخوردار هستند./ هیچ دستورالعمل مشخصی برای خروج و ورشکستگی بانک‌ها در نظام بانکی کشور وجود ندارد و در همان زمان دهه ۸۰ که بانک‌های خصوصی شکل گرفت، به مساله ورشکستگی این بانکها توجهی نشد و بیشتر بر مقدار آورده اولیه یا مکانیزم مجوزدهی بانک‌ها تمرکز شد.

۲ آذر ۱۳۹۵
کارشناس اقتصادی:

بخش اعظم نقدینگی به شکل شبه‌پول در بانک‌هاست

حق شناس، کارشناس اقتصادی: بخش اعظم نقدینگی به شکل شبه‌پول در بانک‌هاست./ در تعریف نقدینگی یکی از اجزا پول (اسکناس، مسکوکات و سپرده‌های دیداری) است و جزء دیگر سپرده‌های مدت‌دار است که در این دولت سپرده‌های مدت‌دار به دلیل نرخ سود دورقمی، افزایش پیدا کرده است و حتی نسبت مسکوکات و اسکناس نسبت به کل سپرده‌ها، براساس آمار شش‌ماهه بانک مرکزی حدود ٢٠ درصد کاهش پیدا کرده است.

۱۰ آبا ۱۳۹۵
کارشناس بانکی:

تذکر بانک مرکزی به بانکها پیرامون رعایت نرخ سود خیلی کارساز نخواهد بود

بهاءالدین حسینی ‌هاشمی معتقد است: منابع بانک‌ها از راه فروش کالا و خدمات تأمین نمی‌شود و ناچار به استقراض می‌شوند، بنابراین تنها چاره بانک‌ها شانه خالی کردن از تعهدات‌شان است.

۳ آبا ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

تدوین قانون ورشکستگی می‌تواند شبکه بانکی را از این وضعیت خارج کند

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی با اشاره به کاهش سود خالص سیستم بانکی و زیان‌ده شدن برخی بانک‌ها، گفت: تدوین قانون ورشکستگی، ساماندهی مطالبات معوق و بنگاه‌داری بانک‌ها، می‌تواند شبکه بانکی را از این وضعیت خارج کند.

۲۵ مهر ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

افزایش بدهی بانکها به بانک مرکزی، به دلیل عملکرد نادرست بانکها می باشد

مدیر گروه بانکداری اسلامی در محل پژوهشکده پولی و بانکی با تأیید ابربدهکاربودن بانک‌ها می‌گوید: در حال‌ حاضر بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی بسیار زیاد است و به‌ همین‌ دلیل می‌توان از آنها به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بدهکارها در اقتصاد ایران یاد کرد.

۶ شهر ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی:

خلاء نظارت و حسابرسی شرعی ضعف اصلی لوایح بانکی بانک مرکزی

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با اشاره به عدم توجه پیش‌نویس لایحه بانکداری و قانون بانک مرکزی بر ایجاد نظارت و حسابرسی شرعی، گفت: بدون داشتن سازوکار حسابرسی شرعی بانک‌ها، تشکیل شورای فقهی کارایی لازم را نخواهد داشت.

۱۰ مرد ۱۳۹۵

امکان سفته بازی بانک‌ها در وضعیت کنونی بازار ارز وجود ندارد

معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: احتمال سفته بازی بانکها در سالهای محدودیت ارزی کشور منجر به ممنوعیت ورود بانکها به بازار خرید و فروش ارز شده بود و اکنون این موضوع مرتفع شده است.