۱۰ تیر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

در سال گذشته تزریق اوراق بدهی یکسری ناهماهنگی‌ها را در انحراف نرخ سود بازار بین بانکی به وجود آورد

معاون اقتصادی بانک مرکزی انتشار ناهماهنگ اوراق بدهی را از عوامل انحراف بانک‌ها از نرخ‌های مصوب سود در شورای پول و اعتبار و همچنین نرخ سود در بازار بانکی اعلام کرد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

نقدینگی پایان سال ۹۵ به هزار و ۲۵۳ هزار میلیارد تومان رسید

قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی: نقدینگی پایان سال ۹۵ به هزار و ۲۵۳ هزار میلیارد تومان رسید./ از این رقم ۱۸۰ هزار میلیارد تومان مربوط به پایه پولی و ضریب فزاینده بوده است./ کاهش ضریب فزاینده پولی به رقم ۷میرسد./سهم بانکداری غیردولتی ۶۵ درصد است که طی سالهای اخیر بانکداری از شکل دولتی فاصله گرفته است./ هم اکنون تورم تولید به ۵ درصد و تورم نقطه به نقطه در این بخش به ۹.۱ درصد رسیده است؛ البته افزایش تورم در این موضوع به دلیل بهبود فعالیت های ساخت و ساز و صنعت بوده است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

کمک به رونق تولید، عامل اصلی افزایش نقدینگی در سال ۱۳۹۵ بود

قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی: کمک به بخش تولید برای خروج از رکود را علت اصلی رشد نقدینگی در سال گذشته دانست./ بر همین اساس، به ترتیب رشد اقتصادی به اعداد ۷٫۴ درصد، ۱۱٫۹ درصد و ۱۵٫۷ درصد در فصول اول تا سوم سال ۹۵ افزایش یافته است./ رشد بخش صنعت نیز از منفی ۳٫۸ درصد در فصل پایانی سال ۹۴ به ترتیب به ۱٫۷ ، ۴٫۴ و ۱۱٫۳ درصد در فصول اول تا سوم سال ۹۵ افزایش یافته است.

۱ اسفند ۱۳۹۵

دلایل ناکامی سیاست‌های پولی در دوسال اخیر از زبان معاون اقتصادی بانک مرکزی

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت این بانک تلاش کرد در سال‌های ۹۲ و ۹۳ پایه پولی و نقدینگی را کنترل کند که این اتفاق هم افتاد اما در سال ۹۴ و ۹۵ شرایط تغییر کرد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی خبر داد

انتقال ۷۰ هزار حساب دستگاه‌های دولتی به سامانه نسیم/ تک‌نرخی شدن ارز در انتظار برقراری روابط مناسب بانکی

معاون اقتصادی بانک مرکزی از انتقال ۷۰ هزار حساب دستگاه‌های دولتی به سامانه نسیم بانک مرکزی خبر داد و گفت: جمع حساب‌های دستگاه‌های دولتی ۲۲۰ هزار حساب است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

با راه‌اندازی سامانه نسیم حساب‌های دولتی به کنترل درمی‌آید

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: با راه‌اندازی سامانه نسیم حساب‌های دولتی به کنترل در می‌آید.

۱۹ دی ۱۳۹۵
معاون نظارتی بانک مرکزی:

با بخش زیادی از نهادهای پولی غیرمجاز برخورد شده است

معاون اول رئیس جمهور و فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جلسه با اعضای هیأت عامل و مدیران پروِژه‌های اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی، به بررسی اقدامات و عملکرد این بانک پرداخت.

۲۸ آذر ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

اثرات مثبت سیاست اعتباری حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط در آینده نمایان خواهد شد

قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی: با توجه به افزایش صادرات نفت، بخش عمده رشد اقتصادی مربوط به بخش نفت بوده اما در بخش‌های غیرنفتی هم در فصل دوم نسبت به فصل اول تقویت شده است./ بانک مرکزی با قوت سیاست اعطای تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط را دنبال نموده است./ اثرات مثبت این سیاست در آینده نمایان خواهد شد.

۳ آذر ۱۳۹۵

حذف صفر از پول ملی؛ صرفه مند یا هزینه بر؟

کاهش صفرهای «ریال» واحد پول ملی، ایده ای است که سال ها مطرح بوده و به تازگی نیز مورد توجه قرار گرفته است. ریال از سال ۱۳۰۸ جای «تومان» را گرفت و واحد پول رسمی کشورمان شد و یک صفر به صفرهای اسکناس ها و سکه ها اضافه کرد اما از آن سال ها تاکنون اغلب مردم هنوز از تومان به عنوان واحد پول استفاده می کنند.

۱ آذر ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

اجرای ارز تک‌نرخی پس از برقراری روابط ایران با بانک‌های بزرگ دنیا، محقق میشود

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه یکسان سازی بلندمدت و پایدار نرخ ارز نیازمند برقراری روابط کارگزاری خوب با بانک‌های بزرگ دنیا است، گفت: «ما در حال برداشتن گام‌هایی هستیم و عجله نمی‌کنیم… ما می‌خواهیم مطمئن شویم که پیش‌شرط‌ها آماده شده‌اند».

۲۰ آبان ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

بانک مرکزی نرخ ارز را تعیین نمی‌کند

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: این بازار است که نرخ ارز را تعیین و بانک مرکزی از تعدیل نرخ به گونه‌ای که به صادرات و تولید کمک کند و در عین حال به تقاضای سفته بازی دامن نزند حمایت می‌کند.

۱۲ آبان ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

دفاتر نمایندگی ۳ بانک از کشورهای عمان، کره جنوبی و هند در تهران گشایش یافت

قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی: دفاتر نمایندگی ۳ بانک اس‌ای‌او‌جی مسقط عمان، ووری بانک کره جنوبی و یو‌سی‌اُ هند در تهران گشایش یافته است.

۱۲ آبان ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

نقدینگی در پایان شهریور به هزار تریلیون و ۱۲۲ هزار میلیارد تومان رسید

معاون اقتصادی بانک مرکزی از کاهش حجم نقدینگی به هزار تریلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان در مقایسه با پارسال خبر داد.

۱۲ آبان ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

اصلاح نظام حسابداری و قوانین از پیش‌نیازهای حذف صفر از پول ملی است

معاون بانک مرکزی با بیان اینکه انجام رفرم پولی جزو برنامه‌های درازمدت بانک مرکزی است، گفت: چاپ اسکناس و مسکوک جدید، اصلاح نظام حسابداری و قوانین، پیش‌نیازهای حذف صفر از پول ملی است.

۱۱ آبان ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

بانکهای خصوصی باید افزایش سرمایه داشته باشند

معاون بانک مرکزی با بیان اینکه اثرگذاری راهکارهای اصلاح بانک ها جادویی نیست گفت: بانک های خصوصی ملزم به افزایش سرمایه تدریجی شدند.