۲ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: استقرار یک میلیون جمیعت طی ۵ سال در سواحل مکران

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران از تصویب کلیات پهنه بندی سند توسعه مکران در شورای‌عالی شهرسازی و معماری خبر داد.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

مغایرت ساخت و سازها با طرح تفصیلی تهران بررسی شد/ ارائه گزارش به شهرداری

در سومین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، مغایرت‌های طرح تفصیلی با ساخت و سازهای منطقه یک شهرداری تهران بین سال‌های ۹۱ تا ۹۵ در حالی بررسی شد که شواهد حاکی است ۶۹ درصد ساخت و سازهای منتسب به پروانه‌های صادرشده در فاصله این چهارسال با طرح تفصیلی ملاک‌عمل دارای مغایرت است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

توسعه حمل‌ونقل ریلی به منظور کاهش آلودگی هوا از اهداف برنامه ششم توسعه

معاون وزیر راه و شهرسازی، برنامه‌ها و اقدامات کشور در حوزه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را تشریح کرد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

دستورالعمل ۸ ماده‌ای نحوه تهیه سند پهنه‌بندی حریم شهرها ابلاغ شد

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران و روسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سراسر کشور، مصوبه شورای‌عالی را با موضوع دستورالعمل نحوه تهیه سند پهنه بندی حریم در طرح جامع شهر در ۵ بخش، ابلاغ کرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

پیروز حناچی: هیچ‌گونه اطلاعاتی از ۲۵۶ برج در تهران وجود ندارد

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ضمن اعلام بررسی علل حادثه ساختمان پلاسکو توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و همچنین دبیرخانه شورا، از ارایه گزارش نهایی طی هفته‌های آتی به دولت خبر داد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۴
حناچی در همایش بررسی مسائل شهرسازی و معماری در خوزستان:

تورم عمومی در کشور تقاضای ساخت‌و‌ساز را بالا برده است/ لزوم مناسب‌سازی معابر برای تسهیل تردد معلولان در شهر

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: تورم عمومی در کشور تقاضای مردم را بیش از اندازه برای ساخت و ساز بالا برده است اما این روش قابل ادامه نیست.

۱۶ بهمن ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد

کمیسیون ماده ۵ مرجع تصمیم‌گیری ساخت ایستگاه جدید راه‌آهن در پایتخت

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه با تاکید بر ضرورت پرهیز از تمرکزگرایی در ایستگاه راه‌آهن، گفت: کمیسیون‌های عالی طرح تفصیلی یعنی کمیسیون ماده ۵ مرجع تصمیم‌گیری برای ساخت ایستگاه جدید راه‌آهن در تهران است.

۹ آبان ۱۳۹۴
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه:

بلندمرتبه‌سازی در هر پلاک شهری قابل اجرا نیست/ اجرا فقط در پلاک‌های بالای ۵ هزار مترمربع

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه، با بیان اینکه هر پلاکی در شهر اجازه بلندمرتبه‌سازی نخواهد داشت، گفت: در پلاک‌های زیر ۵ هزار مترمربع بلندمرتبه‌سازی اجرا نخواهد شد.

۱۲ مهر ۱۳۹۴

۴۴ سد راه ورود آب به دریاچه ارومیه را بسته است!

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، گفت: امروز حل مشکل دریاچه ارومیه با تحمیل هزینه‌های بسیار و بازنگری طرح‌های سدسازی امکان پذیر می‌شود.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴

بزرگترین پرونده های دریاخواری رونمایی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بزرگترین پرونده های دریاخواری در کشور، گفت: کمربندی رامسر، تخلف در درگهان قشم و بازار ماهی بندرعباس از مهمترین پرونده های دریاخواری هستند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴

سایه سنگین قدرت بر عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان/ امکان اعمال نفوذ تصمیمات صاحبان قدرت بر نظام ساخت‌وساز/ صحت و سلامت ابلاغیه قابل دفاع است

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن حمایت از ابلاغیه جدید وزیر راه و شهرسازی اعمال نفوذ تصمیمات صاحبان قدرت را بر نظام ساخت و ساز انکارناپذیر دانست و تاکید کرد: به طور حتم حضور صاحبان قدرت بر تصمیمات سازمان نظام مهندسی ساختمان سایه می‌اندازد.

۲۵ دی ۱۳۹۳
معاون وزیر راه:

تراکم شهر حق الناس است اجازه تضییع حق مردم را نمی دهیم

معاون وزیر راه و شهر سازی با اشاره به سیاستهای کنترلی وزارت راه و شهرسازی در حوزه تراکم فروشی تاکید کرد و گفت: ۱۰ سال بود که تمام سیاستهای حوزه مسکن تعطیل شده بود اما در حال حاضر این سیاستها احیا شده اند و وزارت راه و شهر سازی به شدت با موضوع تراکم فروشی مبارزه خواهد کرد.

۲۵ دی ۱۳۹۳
طرح تفصیلی تهران با طرح جامع نمی‌خواند :

افشای ویژه‌خواری در ساخت و ساز پایتخت

مدیر کل دفتر طرح‌های کالبدی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: شیوه رسیدگی به تخلفات در رابطه با ساخت و‌سازهای غیر مجاز به گونه‌ای است که برخی از این ساخت و سازها از نظر ما غیر مجاز است و با ضابطه‌های طرح جامع مغایرت دارد. وی در ادامه با بیان این‌که نحوه برخورد با این تخلفات مهم است، تاکید کرد:‌ برخی از موارد که شکل قانونی ندارد شهرداری بدون اخذ مجوزها و اصلاح قانون ماده ۱۰۰ این مجوزها را داده است.

۲۵ آبان ۱۳۹۳

انباشت نیروی انسانی در مدیریت شهری باید کنترل شود

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: مسئولان اقتصادی دولت به این نتیجه رسیده اند که بخشی از مالیات های محلی، متعلق به نظام مدیریت شهری باشد.

۲۴ آبان ۱۳۹۳

کنترل زمین خواری از طریق قانونمندی دستگاه‌های دولتی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورتی که دستگاه‌های دولتی به وظیفه‌ی قانونی خودشان عمل کنند می‌توان وضعیت زمین‌خواری را کنترل کنند، هم چنین این احتمال وجود دارد زمین‌هایی هم که در داخل حریم متعلق به دولت است برایشان سند‌سازی ‌شود.