۳۰ آذر ۱۳۹۴

ابهام در تحقق وعده تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال + صوت

راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۹۴ اگر هم اتفاق بیفتد، منجر به تولید بنزین نمی‌شود. اگر این راه اندازی اتفاق بیفتد، با هدف تولید نفتا است.

۲۷ آبا ۱۳۹۴

واردات بنزین رکورد شکست!

روند واردات بنزین در شش ماه نخست امسال نسبت به شش ماه دوم پارسال رشد دو برابری نشان می‌دهد، کارشناسان معتقدند دولت به جای فروش نفت خام و واردات بنزین، باید پول واردات را خرج ساخت پالایشگاه کند تا از خام‌فروشی نفت جلوگیری شود.

۱۹ فرو ۱۳۹۴
یک کارشناس صنعت پالایش

بیم و امید صنعت پالایش پس از لغو تحریم/ هم‌وغم مسئولان افزایش خام‌فروشی نفت نباشد

یک کارشناس صنعت پالایش با اشاره به اینکه این صنعت استراتژیک ترین حوزه در صنعت نفت است، گفت: در صورت تغییر نگاه مدیران ارشد صنعت نفت به این حوزه، پس از لغو تحریم ها شرکت های خارجی می توانند به ساخت پالایشگاه در داخل کشور کمک کنند.

۳۰ مهر ۱۳۹۳
کهتری در گفتگویی اعلام کرد

احتمال ایجاد «رانت کاهش قیمت خوراک پتروشیمی‌ها» در فرمول جدید/ فرمول جدید مغایر با قانون هدفمند کردن یارانه‌ها است

یک کارشناس سیاست‌گذاری حوزه انرژی با انتقاد از فرمول پیشنهادی تعیین قیمت خوراک واحدهای گازی پتروشیمی گازی اظهار داشت: این فرمول مسیر را برای تعیین نرخ خوراک گاز پتروشیمی‌ها بر اساس منافع ملی کشور می‌بندد و مجدداً راه را برای ایجاد رانت‌های جدید هموار می کند.

۱۲ مهر ۱۳۹۳
یک کارشناس سیاست‌گذاری حوزه انرژی مطرح کرد

احتمال ایجاد رانت ارزان فروشی خوراک به پتروشیمی‌ها

یک کارشناس سیاست‌گذاری حوزه انرژی با انتقاد از فرمول پیشنهادی قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی گازی تصریح کرد: تصویب این فرمول دوباره برخی از واحدهای پتروشیمی را از رانت دریافت خوراک ارزان برخوردار می‌کند.