۱۹ مهر ۱۳۹۶

به طور متوسط با اجرای عملیات آبخیزداری، در هر هکتار ۵۲۰ مترمکعب آب استحصال شده است

معاون آبخیزداری و امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: امسال ۲ میلیون و ۵۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در کشور اجرا می شود.

۵ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

در مدیریت جامع حوزه آبخیزداری انسجام سازمانی و مشارکت مردمی ضروری است

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وزارت جهاد کشاورزی گفت: ارکان اساسی در مدیریت جامع حوزه های آبخیزداری انسجام سازمانی و مشارکت مردمی است که باید به آن توجه کرد .

۲۴ مرد ۱۳۹۶
معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها و مراتع:

باید روش‌های نوین مدیریت آبخیزداری را جایگزین روش‌های قدیمی کرد

گرشاسبی: با توجه به گرم و خشک بودن بخش عظیمی از کشور، باید روش‌های نوین مدیریت آبخیزداری را جایگزین روش‌های قدیمی کرد که هم‌اکنون این موضوع بین دولت و مجلس در حال بحث کارشناسی است. از دو سال اخیر توانستیم فاز یک مدیریت آبخیزداری را با همکاری جایکا در چهارمحال و بختیاری آغاز کنیم و یا پروژه‌هایی همچون ترسیب کربن را به وجود بیاوریم.

۲۹ خرد ۱۳۹۶
معاون سازمان جنگل‌ها:

جامع نگری و مدیریت جامع ۲ رکن مقابله با گردوغبار است

گرشاسبی: جامع نگری و مدیریت جامع اهداف ما را در بحث مقابله با گرد و غبار محقق می سازد. سالانه ۴۸۰ میلیارد ریال به دلیل فرسایش آبی و خاکی خسارت می بینیم در حالی که کل منابع مالی برای آبخیزداری و مسایل محیط زیستی تنها ۱۰ میلیارد ریال است و این رقم بسیار ناچیزی است.در توسعه پایدار باید به حوزه های مختلفی توجه شود که ما تنها به سرمایه طبیعی و فیزیکی توجه کرده ایم.

۱۹ خرد ۱۳۹۶
معاون رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

۱۰ درصد عامل گرد و غبار خوزستان در داخل کشور قابل کنترل است

گرشاسبی، معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری: ۱۰ درصد عامل گرد و غبار خوزستان در داخل کشور قابل کنترل است. اقدامات سازمان جنگل‌ها برای مقابله با ریزگرد ها و گردوغبار در کانون‌های بحرانی درجه‌یک در دستور کار قرار دارد و قطعاً مؤثر است اما باید اذعان داشت که ۸۵ تا ۹۰ درصد عامل گردوغبار بیرونی و از خارج کشور است.

۲۵ ارد ۱۳۹۶
معاون آبخیزداری سازمان جنگل‎ها خبر داد؛

ساماندهی دام در مدیریت مراتع از مهمترین اقدامات حوزه منابع طبیعی

گرشاسبی معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور: ساماندهی دام در مدیریت مراتع عامل بازدارنده‌ای در جلوگیری از تخریب مراتع و حفظ تنوع زیستی است که در اولویت قرار دارد. دامداری و مرتعداری شغلی سخت و در عین حال مقدس است و با پیچیدگی‌های خاصی روبروست و برای داشتن انگیزه کافی جهت ماندگاری بهره برداران و خانواده‌های آنان در این شغل لازم است ضمن تلاش برای کاهش مشکلات پیش رو، برنامه‌های ترویجی، آموزه‌های دینی و فرهنگ سازی نیز در دستور کار قرار گیرد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

۸۶۵۰ روستای کشور در خطر سیل

معاون آبخیزداری امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: براساس آخرین آمارها، هشت هزار و ۶۵۰ روستای کشور در معرض خطر سیل قرار دارند که برای رفع این تهدیدها باید عملیات آبخیزداری و آبخوانداری به طور جدی‌ اجرا شود.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
معاون سازمان جنگل‌ها:

۴۵ میلیارد ریال برای مرحله نخست پروژه جایکا هزینه شد

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ۴۵ میلیارد ریال برای اجرای مرحله نخست پروژه جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) با کمک مشترک ایران و ژاپن هزینه شده است.

۱۸ ارد ۱۳۹۵

آبخیزداری دریاچه ارومیه را احیا می‌کند

معاون سازمان جنگل‌ها و مراتع آبخیزداری، احیای دریاچه ارومیه را منوط به احیای حوزه آبخیز آن دانست و گفت: دریاچه ارومیه پیگره ای از حوضه آبخیر است و اگر حوضه آبخیز احیا شود دریاچه قابل احیا است.

۵ اسف ۱۳۹۴

وزارت نیرو حق آبه تالاب ها را تأمین نکرده است

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از خارجی‌بودن منشأ گرد و غبار اخیر خبر داد و گفت: در حال حاضر مقابله با بیابان‌زایی در خارج از مرزها به ویژه عراق به دلیل مشکلات موجود و ناامنی در این کشور امکان‌پذیر نیست، اما در سال جاری بیابان‌زدایی در سطح ۴۰ هزار هکتار در استان‌های مختلف آغاز شده است.

۱۵ بهم ۱۳۹۴

مدیریت جامع آبخیزداری در پنج کلان حوزه کشور اجرا می شود

معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مدیریت جامع حوزه آبخیز در برنامه ششم توسعه در پنج کلان حوزه آبخیز اجرا می‌شود.

۱۵ بهم ۱۳۹۴

وضعیت نامناسب اقتصادی عامل کندی اجرای طرح‌های آبخیزداری

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه وضعیت نامناسب اقتصادی عامل کندی اجرای طرح‌های آبخیزداری است، گفت: طرح جامع آبخیزداری در کشور به صورت آزمایشی در حال اجراست.

۱۶ دی ۱۳۹۴

آبخیزداری جایگزین سدسازی شود/ ۱۷ میلیارد مترمکعب از ظرفیت سدها همیشه خالی بوده

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۱۷ میلیارد مترمکعب از ظرفیت مخزن سدهای ساخته شده در کشور به دلیل کاهش نزولات جوی آبگیری نشده است.

۱۲ دی ۱۳۹۴

جای خالی نگاه کلان مدیریتی در بحران آب/ رتبه ۱۳۲مدیریت منابع آب ایران در بین ۱۳۳ کشور

در میزگرد آبخیزداری و نقش آن در مدیریت بحران آب در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران عنوان شد، نبودن نگاه کلان مدیریتی در بحران آب احساس می‌شود.

۱۱ دی ۱۳۹۴

سدسازی عامل اصلی بیابانزایی در کشور است/ اعتبارات بیابان زدایی محقق نشد

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: روند تخریب منابع در طول چند سال گذشته باعث شده سالانه یک میلیون هکتار به بیابان‌های کشور اضافه شود.