۱۵ دی ۱۳۹۵

۸۶۵۰ روستای کشور در خطر سیل

معاون آبخیزداری امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: براساس آخرین آمارها، هشت هزار و ۶۵۰ روستای کشور در معرض خطر سیل قرار دارند که برای رفع این تهدیدها باید عملیات آبخیزداری و آبخوانداری به طور جدی‌ اجرا شود.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
معاون سازمان جنگل‌ها:

۴۵ میلیارد ریال برای مرحله نخست پروژه جایکا هزینه شد

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ۴۵ میلیارد ریال برای اجرای مرحله نخست پروژه جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) با کمک مشترک ایران و ژاپن هزینه شده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

آبخیزداری دریاچه ارومیه را احیا می‌کند

معاون سازمان جنگل‌ها و مراتع آبخیزداری، احیای دریاچه ارومیه را منوط به احیای حوزه آبخیز آن دانست و گفت: دریاچه ارومیه پیگره ای از حوضه آبخیر است و اگر حوضه آبخیز احیا شود دریاچه قابل احیا است.

۵ اسفند ۱۳۹۴

وزارت نیرو حق آبه تالاب ها را تأمین نکرده است

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از خارجی‌بودن منشأ گرد و غبار اخیر خبر داد و گفت: در حال حاضر مقابله با بیابان‌زایی در خارج از مرزها به ویژه عراق به دلیل مشکلات موجود و ناامنی در این کشور امکان‌پذیر نیست، اما در سال جاری بیابان‌زدایی در سطح ۴۰ هزار هکتار در استان‌های مختلف آغاز شده است.

۱۵ بهمن ۱۳۹۴

مدیریت جامع آبخیزداری در پنج کلان حوزه کشور اجرا می شود

معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مدیریت جامع حوزه آبخیز در برنامه ششم توسعه در پنج کلان حوزه آبخیز اجرا می‌شود.

۱۵ بهمن ۱۳۹۴

وضعیت نامناسب اقتصادی عامل کندی اجرای طرح‌های آبخیزداری

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه وضعیت نامناسب اقتصادی عامل کندی اجرای طرح‌های آبخیزداری است، گفت: طرح جامع آبخیزداری در کشور به صورت آزمایشی در حال اجراست.

۱۶ دی ۱۳۹۴

آبخیزداری جایگزین سدسازی شود/ ۱۷ میلیارد مترمکعب از ظرفیت سدها همیشه خالی بوده

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۱۷ میلیارد مترمکعب از ظرفیت مخزن سدهای ساخته شده در کشور به دلیل کاهش نزولات جوی آبگیری نشده است.

۱۲ دی ۱۳۹۴

جای خالی نگاه کلان مدیریتی در بحران آب/ رتبه ۱۳۲مدیریت منابع آب ایران در بین ۱۳۳ کشور

در میزگرد آبخیزداری و نقش آن در مدیریت بحران آب در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران عنوان شد، نبودن نگاه کلان مدیریتی در بحران آب احساس می‌شود.

۱۰ دی ۱۳۹۴

سدسازی عامل اصلی بیابانزایی در کشور است/ اعتبارات بیابان زدایی محقق نشد

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: روند تخریب منابع در طول چند سال گذشته باعث شده سالانه یک میلیون هکتار به بیابان‌های کشور اضافه شود.

۱۰ دی ۱۳۹۴

طرح مدیریت جامع آبخیز در ۴ حوزه کلان کشور اجرا می‌شود

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در برنامه ششم توسعه طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در ۴ حوزه کلان از جمله حوزه کرخه، کارون، اترک و زاینده‌رود انجام می‌شود.

۲۹ آذر ۱۳۹۴

میزگرد تخصصی آبخیزداری و نقش آن در مدیریت بحران آب

بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برنامه‌ای با عنوان میزگرد تخصصی آبخیزداری و نقش آن در مدیریت بحران آب برگزار می‌کند.

۲۳ مهر ۱۳۹۴

افزایش یک میلیون هکتار بیابان طی ۳ سال اخیر!

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در حالی که بیابان زدایی در برنامه پنجم توسعه فقط در سطح ۷۰ هزار هکتار بیابان‌ انجام شده، یک میلیون هکتار بیابان در ۳ سال اخیر اضافه شده است.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

فقط ۱۰ درصد اعتبارات طرحهای آبخیزداری در سال ۹۴ تخصیص داده شده است

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها با هدف بازدید از طرح‌های آبخیزداری عسلویه به این منطقه سفر کرد.

۸ شهریور ۱۳۹۴

سالانه ۳۵۰میلیون مترمکعب رسوب پشت سدها جمع می شود

معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه ۳۵۰میلیون مترمکعب رسوب پشت سدهای کشور جمع می شود.

۱۰ تیر ۱۳۹۴
معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها اعلام کرد

یک هکتار آبخیزداری ۵۲۰ مترمکعب آب تولید می کند

معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اعلام کرد هر یک هکتار اجرای عملیات آبخیزداری در عرصه‌های منابع طبیعی ۵۲۰ مترمکعب آب تولید می‌کند.