۲۷ بهمن ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه امنیت زنان بسیاری از رویه‌های غلط را نسخ می‌کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: لایحه امنیت زنان از این جهت دارای اهمیت بوده که بسیاری از رویه‌های غلط را نسخ می‌کند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

بیشتر تلاش فراکسیون زنان ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه‌ها است

سیاوشی: بیشتر تلاش فراکسیون زنان مجلس ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه ها و دستگاه هایی است که فعالیت می کنند، ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرده که از حضور زنان در مشاغل مختلف استفاده شود.

۱۰ دی ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

رویکرد فراکسیون احصاء خلاء‌ها وطرح و مصوباتی جهت قانونگذاری است

مافی: اکنون آسیب هایی که در حوزه خانواده وجود دارد نگران کننده است و رویکرد فراکسیون این است که با احصاء خلاء های موجود و چالش ها به طرح و مصوباتی جهت قانونگذاری درست در این حوزه بپردازیم. انجام کار مطالعاتی و پژوهشگری درست می تواند معیار دقیقی برای قانون گذاری بر مبنای شناخت درست از جامعه و تحولات پیرامونی باشد و لذا ما در فراکسیون قبل از هر موضوعی مطالعات را اساس کار قرار داده ایم و از تعجیل در کار بدون مطالعه درست پرهیز می کنیم.

۱۰ دی ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

هنوز آمار درستی از تعداد زنان سرپرست خانوار نیازمند نداریم

مافی: از جمله مسائل نگران کننده افزایش آمار تصاعدی زنان سرپرست خانوار است . سیاستهای قبلی و موجود در این حوزه بیانگر آن است که در این موضوع موفق نبوده ایم و حتی هنوز آمار درستی از تعداد زنان سرپرست خانوار نیازمند نداریم و این خودش خلاء بزرگی است که باید بدان توجه شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

اعتبارات بیمه زنان خانه دار در بودجه ۲۰ درصد کاهش داشته است

رییس فراکسیون خانواده مجلس گفت: با توجه به دغدغه مندی زنان مجلس نسبت به مسائل زنان سرپرست خانوار، پیگیری این مساله و افزایش اعتبار این بخش یکی از اولویت های مهم برای رفع بخشی از مسائل زنان سرپرست خانوار قرار دارد.

۳۰ آبان ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

نمی‌توان با تأکید به پرداختن به موضوعات زنان از منظر هویت فردی از توجه به مسائل خانواده پرهیز کرد

مافی: بی‌شک زن محور خانواده قرار دارد و نمی‌توان با تأکید به پرداختن به موضوعات زنان از منظرهویت فردی از توجه به مسائل خانواده پرهیز کرد و به بیان دیگر نباید با تمرکز بخشی به موضوع زن از منظر فردی اهمیت نقش او در محور خانواده را کمرنگ ساخت چرا که نهاد خانواده پایه‌گذار سرمایه فرهنگی و شکل بخشی به همان منزلت اجتماعی و هویت فردی در جامعه است.

۳۰ آبان ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

طرح فراکسیون خانواده بنابر خلأ قانونی در این حوزه بنیان نهاده نشد

مافی: تشکیل فراکسیون خانواده که البته با ارائه طرح کمیسیون از همان ابتدای تشکیل مجلس دهم مدنظر قرار داشت بنابر خلأ قانونی در این حوزه بنیان نهاده نشد بلکه نیاز به بازنگری در حوزه قوانین، اصلاح یا پیشنهاد طرح‌هایی مرتبط با تحولات فرهنگی و اجتماعی بر اساس تغییر حوزه آسیب‌های خانواده، استمرار حمایت نمایندگان برای تشکیل فراکسیونی برای خانواده را تداوم بخشید.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
رییس فراکسیون خانواده:

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی که به ۱۸ سالگی رسیده‌اند تا سال ۱۴۰۴ می توانند برای تقاضای تابعیت ایرانی اقدام کنند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از مصوبه این کمیسیون برای بهبود وضعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

بین فراکسیون زنان و فراکسیون خانواده تفاوت خیلی زیادی وجود ندارد

مافی: من فراکسیون خانواده را راه اندازی کردم و درباره تفاوت فراکسیون زنان و فراکسیون خانواده باید بگویم قرار نیست تفاوت خیلی زیادی وجود داشته باشد اما چون در فراکسیون زنان فعالیت ها انگونه که دلمان می خواست قوی نبود، این اتفاق افتاد. فعالیت ما منافاتی با فراکسیون زنان ندارد زیرا ما در کنار هم هستیم. بنده خودم در هر دو فراکسیون حضور دارم و قرار است فعالیت ها تقویت شود.

۸ آبان ۱۳۹۶

نماینده مجلس: از دانشجویان کارآفرین از طریق صندوق توسعه ملی حمایت می‌شود

نماینده مجلس گفت: صندوق توسعه ملی به دانشجویان کارآفرین وام ۵میلیارد تومانی با بهره صفر درصد می‌دهد.

۱ آبان ۱۳۹۶

پروانه مافی به عنوان رییس فراکسیون خانواده انتخاب شد

انتخابات هیات رئیسه فراکسیون خانواده مجلس با حضور جمعی از نمایندگان مردم برگزار شد.

۱ آبان ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

مقدمات تشکیل فراکسیون خانواده سابقه‌ای یکی، دو ساله دارد

رییس فراکسیون خانواده مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رییسه این فراکسیون، به تشریح ضرورت‌های تشکیل چنین فراکسیونی در مجلس پرداخت و گفت که بعضاً موضوعات مربوط به خانواده به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر امور زنان روستایی و عشایری:

زنان روستایی وام های ۳۰۰ میلیون تومانی می‌گیرند

بنی هاشم: امروز زنان روستایی وام های ۳۰۰ میلیون تومانی می گیرند و می دانند این وام ها را کجا هزینه کنند تا در تولید نقش بسزایی داشته باشند اما دسترسی کم به منابع مالی آنان را آزار می دهد و از این رو، صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی در سال ۱۳۷۸ در دفتر امور زنان وزارت جهاد کشاورری تشکیل شد. اکنون ۱۲ هزار تسهیلگر روستایی و عشایری از افراد بومی در استان های مختلف کشور فعالیت می کنند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

یازده سال گذشت، قانون تسهیل ازدواج اجرایی نشد

عضو فراکسیون زنان مجلس از عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان انتقاد کرد و افزود: ضعف نظارت باعث شده قانون تسهیل ازدواج ۱۱ سال پس از تصویب همچنان روی کاغذ مانده و اجرایی نشود.