۴ خرد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون خانواده:

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر از نظر فقهی و شرعی مشکلی ندارد

رییس فراکسیون خانواده گفت: فکر نمی‌کنم طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر از نظر فقهی و شرعی مشکلی داشته باشد البته ممکن است از نظر عرفی نقدی به آن وارد باشد اما زمان لازم برای چکش کاری این طرح وجود دارد.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

دولت باید تا پایان برنامه ششم توسعه، طلاق را تا مرز ۲۰ درصد کاهش دهد

مافی: شایسته است نهاد فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و دولت موضوع کاهش ازدواج و افزایش طلاق در کشور را به صورت جدی مورد توجه قرار دهند. در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه کاهش آسیب طلاق در کشور به‌وضوح و به صورتی جدی مورد توجه قرار گرفته و به دولت‌ها ابلاغ شده است. بر اساس ماده ۶ برنامه ششم توسعه کشور دولت موظف شده است تا طلاق را تا مرز ۲۰ درصد تا زمان پایان برنامه ششم توسعه کشور کاهش دهد.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

آمارهای اعلام‌شده درباره طلاق در کشور بسیار نگران‌کننده هستند

مافی: آمارهای اعلام‌شده در خصوص طلاق بسیار نگران‌کننده هستند. تعداد ازدواج‌های ثبت‌شده در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال گذشته حدود ۸ درصد کاهش داشته است. در حال حاضر از هر ۳ ازدواج صورت گرفته در کشور یک مورد به طلاق منجر می‌شود. متأسفانه امروزه بسیاری از زوجین با اهتمام به طلاق‌های توافقی به‌راحتی میزان آمار طلاق را در کشور گسترش می‌دهند، به‌طوری‌که اکثر طلاق‌های توافقی نیز از سمت بانوان واقع می‌شوند.

۵ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون خانواده مجلس:‌

لایحه امنیت زنان به‌زودی به صحن مجلس می‌آید

نماینده مردم تهران در مجلس درباره ویدیوی منتشره از برخورد پلیس گشت ارشاد با یک دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران گفت: مامور نیروی انتظامی حق ندارد به گونه‌ای برخورد کند که در فیلم دیده می شود حتی اگر به او توهین شده باشد.

۳ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

کارآفرینی زنان گامی مهم برای کاهش مشکلات اجتماعی و طلاق است

در بررسی های صورت گرفته یکی از دلایل اصلی بالارفتن آمار طلاق مشکلات اقتصادی است که مجلس هم توجه زیادی به این مسئله داشته و تولید و کارآفرینی و حمایت از آنها توسط بخش دولتی و برداشتن موانع از سر راه این افراد می تواند گام مهمی برای کاهش رشد طلاق در کشور باشد.

۲۷ بهم ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه امنیت زنان بسیاری از رویه‌های غلط را نسخ می‌کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: لایحه امنیت زنان از این جهت دارای اهمیت بوده که بسیاری از رویه‌های غلط را نسخ می‌کند.

۱۱ بهم ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

بیشتر تلاش فراکسیون زنان ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه‌ها است

سیاوشی: بیشتر تلاش فراکسیون زنان مجلس ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه ها و دستگاه هایی است که فعالیت می کنند، ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرده که از حضور زنان در مشاغل مختلف استفاده شود.

۱۰ دی ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

رویکرد فراکسیون احصاء خلاء‌ها وطرح و مصوباتی جهت قانونگذاری است

مافی: اکنون آسیب هایی که در حوزه خانواده وجود دارد نگران کننده است و رویکرد فراکسیون این است که با احصاء خلاء های موجود و چالش ها به طرح و مصوباتی جهت قانونگذاری درست در این حوزه بپردازیم. انجام کار مطالعاتی و پژوهشگری درست می تواند معیار دقیقی برای قانون گذاری بر مبنای شناخت درست از جامعه و تحولات پیرامونی باشد و لذا ما در فراکسیون قبل از هر موضوعی مطالعات را اساس کار قرار داده ایم و از تعجیل در کار بدون مطالعه درست پرهیز می کنیم.

۱۰ دی ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

هنوز آمار درستی از تعداد زنان سرپرست خانوار نیازمند نداریم

مافی: از جمله مسائل نگران کننده افزایش آمار تصاعدی زنان سرپرست خانوار است . سیاستهای قبلی و موجود در این حوزه بیانگر آن است که در این موضوع موفق نبوده ایم و حتی هنوز آمار درستی از تعداد زنان سرپرست خانوار نیازمند نداریم و این خودش خلاء بزرگی است که باید بدان توجه شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

اعتبارات بیمه زنان خانه دار در بودجه ۲۰ درصد کاهش داشته است

رییس فراکسیون خانواده مجلس گفت: با توجه به دغدغه مندی زنان مجلس نسبت به مسائل زنان سرپرست خانوار، پیگیری این مساله و افزایش اعتبار این بخش یکی از اولویت های مهم برای رفع بخشی از مسائل زنان سرپرست خانوار قرار دارد.

۳۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

نمی‌توان با تأکید به پرداختن به موضوعات زنان از منظر هویت فردی از توجه به مسائل خانواده پرهیز کرد

مافی: بی‌شک زن محور خانواده قرار دارد و نمی‌توان با تأکید به پرداختن به موضوعات زنان از منظرهویت فردی از توجه به مسائل خانواده پرهیز کرد و به بیان دیگر نباید با تمرکز بخشی به موضوع زن از منظر فردی اهمیت نقش او در محور خانواده را کمرنگ ساخت چرا که نهاد خانواده پایه‌گذار سرمایه فرهنگی و شکل بخشی به همان منزلت اجتماعی و هویت فردی در جامعه است.

۳۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

طرح فراکسیون خانواده بنابر خلأ قانونی در این حوزه بنیان نهاده نشد

مافی: تشکیل فراکسیون خانواده که البته با ارائه طرح کمیسیون از همان ابتدای تشکیل مجلس دهم مدنظر قرار داشت بنابر خلأ قانونی در این حوزه بنیان نهاده نشد بلکه نیاز به بازنگری در حوزه قوانین، اصلاح یا پیشنهاد طرح‌هایی مرتبط با تحولات فرهنگی و اجتماعی بر اساس تغییر حوزه آسیب‌های خانواده، استمرار حمایت نمایندگان برای تشکیل فراکسیونی برای خانواده را تداوم بخشید.

۲۳ آبا ۱۳۹۶
رییس فراکسیون خانواده:

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی که به ۱۸ سالگی رسیده‌اند تا سال ۱۴۰۴ می توانند برای تقاضای تابعیت ایرانی اقدام کنند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از مصوبه این کمیسیون برای بهبود وضعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد.

۲۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون خانواده:

بین فراکسیون زنان و فراکسیون خانواده تفاوت خیلی زیادی وجود ندارد

مافی: من فراکسیون خانواده را راه اندازی کردم و درباره تفاوت فراکسیون زنان و فراکسیون خانواده باید بگویم قرار نیست تفاوت خیلی زیادی وجود داشته باشد اما چون در فراکسیون زنان فعالیت ها انگونه که دلمان می خواست قوی نبود، این اتفاق افتاد. فعالیت ما منافاتی با فراکسیون زنان ندارد زیرا ما در کنار هم هستیم. بنده خودم در هر دو فراکسیون حضور دارم و قرار است فعالیت ها تقویت شود.

۸ آبا ۱۳۹۶

نماینده مجلس: از دانشجویان کارآفرین از طریق صندوق توسعه ملی حمایت می‌شود

نماینده مجلس گفت: صندوق توسعه ملی به دانشجویان کارآفرین وام ۵میلیارد تومانی با بهره صفر درصد می‌دهد.