۱۲ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون زنان مجلس:

تلاش داریم بیمه زنان سرپرست خانوار را در بودجه ۹۷ بگنجانیم

بیمه زنان خانه‌دار از جمله لوایحی است که سال‌هاست میان دولت و مجلس و دستگاه‌های اجرایی در رفت‌وآمد است و هنوز آن‌چنان که وعده داده می‌شد به مرحله اجرا درنیامده است. این روزها هم فراکسیون زنان و خانواده رسیدگی به وضعیت بیمه زنان خانه‌دار را در دستور کار دارد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

در بودجه امسال قرار است ۱۲۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند

بیمه زنان خانه‌دار از جمله لوایحی است که سال‌هاست میان دولت و مجلس و دستگاه‌های اجرایی در رفت‌وآمد است و هنوز آن‌چنان که وعده داده می‌شد به مرحله اجرا درنیامده است. این روزها هم فراکسیون زنان و خانواده رسیدگی به وضعیت بیمه زنان خانه‌دار را در دستور کار دارد.

۵ آذر ۱۳۹۶

سلحشوری:فراکسیون زنان طرحی در زمینه لایحه منع خشونت علیه زنان ندارد

رئیس فراکسیون زنان: فراکسیون زنان هدف ورود به لایحه منع خشونت علیه زنان را داشت اما منتظرند این لایحه به صحن علنی مجلس بیاید، البته این فراکسیون طرحی در این زمینه ندارد، اما با سخنرانی و حمایت از بانوان هر تلاشی برای منع خشونت علیه زنان انجام خواهیم داد.

۵ آذر ۱۳۹۶

سلحشوری: به واسطه خشونت خانگی شاهد تضعیف جایگاه بانوان در اجتماع هستیم

رئیس فراکسیون زنان: در اجتماع هر نوع خشونتی دیده می شود اما در خانه، خشونت خانگی دیده نمی شود و این موضوع باعث تزلزل بنیان خانواده، تضعیف شدن حس اعتماد به نفس در میان این قشر از جامعه می شود. ما به واسطه خشونت خانگی شاهد تضعیف جایگاه بانوان در اجتماع هستیم.

۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

طرح تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اختیار هیات رئیسه مجلس قرار گرفته است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه طرح تشکیل کمیسیون ویژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هیات رئیسه مجلس و بررسی آن در صحن علنی خبر داد.

۱ آبان ۱۳۹۶

سلحشوری: ما امروز با پدیده کودک همسری روبرو هستیم، افرادی که از نظر علمی کودک محسوب می‌شوند

رئیس فراکسیون زنان: ر جلسه‌ای که اخیرا در فراکسیون با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها داشتیم این سوال مطرح شد که هم اکنون که روابط جنسی به ۱۱ الی۱۲ سال رسیده شما چطور می‌خواهید حداقل سن ازدواج را به ۱۵ سال برسانید. اما استدلال ما این است که ما امروز با پدیده کودک همسری روبرو هستیم، افرادی که از نظر علمی کودک محسوب شده و از نظر جنسی هم آمادگی بعضی روابط را ندارند. تاکید می کنم کسانی که به سمت روابط غیرقانونی از نظر جنسی می‌روند آنهایی نیستند که در سنین ۱۰ الی ۱۱ سال ازدواج می‌کنند.

۱ آبان ۱۳۹۶

سلحشوری: وقتی من نماینده مجلس ارزیابی درستی از جامعه و به تبع آن خانواده‌ای که در حال گذار است ندارم متوسل به قانون‌هایی می‌شوم که بازخورد ندارند

کارشناسان افزایش آسیب های اجتماعی را ناشی از پنهانکاری وعدم تمایل مسئولان در برخورد واقع بینانه با مشکلات می‌دانند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

ازدواج زیرسن ۱۸ سال ناباروری را افزایش می‌دهد

یک عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید فراکسیون متبوعش یک سال است که به دنبال تصویب طرح افزایش سن ازدواج است، اما سنگ‌اندازی‌هایی در این زمینه شده که تاکنون تلاش‌های نمایندگان مجلس را بی‌نتیجه کرده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی دراعتراض به نوشته یک تابلو تبلیغاتی و انتشار آن در فضای مجازی مبنی بر این که « بهشت زیرپای مادران است نه کارمندان»، گفت: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر افزایش صددرصدی نسبت به دوره قبل داشته است

رئیس فراکسیون زنان: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر افزایش صددرصدی نسبت به دوره قبل داشته است، زنان ایرانی برخلاف تبلیغاتی که خارج از ایران میشود، در تمام حوزه ها فعالیت دارند ولی نسبت فعالیتها متفاوت است.

۶ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: حذف واژه طلاق از شناسنامه زشت و ناپسند است زیرا استعلام ازدواج به نوعی توهین به زنان محسوب می‌شود

رئیس فراکسیون زنان: از منظر اخلاقی، عرفی و قانونی حذف واژه طلاق از شناسنامه درست نیست، در حقیقت مشکل معضل طلاق در جامعه امروزی ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست، این اقدام به نوعی پاک کردن صورت مسئله است. گفته شده با حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان، برای شناسایی اینکه فرد ازدواج کرده یا خیر از سازمان ثبت احوال استعلام می‌شود؛ این اقدام زشت و ناپسند نباید عملیاتی شود زیرا استعلام ازدواج به نوعی توهین به زنان محسوب می‌شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
سلحشوری:

ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد

رئیس فراکسیون زنان: در حوزه جلوگیری از ازدواج کودکان ورود جدی داشته‌ایم، متاسفانه در این بخش هنوز به نتیجه واحد نرسیدیم اما پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد و زنان مجلس از اصلاح سن ازدواج دختران ناامید نیستند، در حقیقت تلاش خواهیم کرد تا سن ازدواج افزایش و ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: دیگر زمان آن رسیده زنان نیز وارد عرصه قدرت شوند

رئیس فراکسیون زنان مجلس: پیش از این ما خواهان افزایش حضور زنان در کابینه دوازدهم بودیم ولی با این شایعاتی که مطرح است، باید مطالبه ابقاء مولاوردی بر پست قبلی اش را داشته باشیم. دیگر زمان آن رسیده زنان نیز وارد عرصه قدرت شوند با وجود این که ممکن است خطا داشته باشند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

موضوع اصلاح سن ازدواج دختران در دیدار سال گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس با علما مطرح شد

رئیس فراکسیون زنان مجلس تاکید دارد که وزارت بهداشت‌ودرمان باید سن فرزند‌آوری دختران را اعلام کند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

وزارت بهداشت و درمان باید مشخص کند که فرزند‌آوری در چه سنی برای دختران آسیب‌زاست

سلحشوری: با توجه به نظرات کارشناسی و ارایه نظر وزارت بهداشت و درمان سن ازدواج اصلاح خواهد شد، در حقیقت وزارت بهداشت و درمان باید مشخص کند که فرزند‌آوری در چه سنی برای دختران آسیب‌زاست و از چه سنی به بعد این امکان برای دختران وجود دارد. علاوه بر اصلاح سن ازدواج دختران، اصلاح سن قانونی ازدواج پسران نیز مورد نظر نمایندگان قرار گرفته است، از این رو شاید بتوان سن ۱۸ سال هم برای پسران تغییر داد زیرا هم‌اکنون سن ازدواج برای پسران ۱۵ سال تمام است.