۹ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: دیگر زمان آن رسیده زنان نیز وارد عرصه قدرت شوند

رئیس فراکسیون زنان مجلس: پیش از این ما خواهان افزایش حضور زنان در کابینه دوازدهم بودیم ولی با این شایعاتی که مطرح است، باید مطالبه ابقاء مولاوردی بر پست قبلی اش را داشته باشیم. دیگر زمان آن رسیده زنان نیز وارد عرصه قدرت شوند با وجود این که ممکن است خطا داشته باشند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

موضوع اصلاح سن ازدواج دختران در دیدار سال گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس با علما مطرح شد

رئیس فراکسیون زنان مجلس تاکید دارد که وزارت بهداشت‌ودرمان باید سن فرزند‌آوری دختران را اعلام کند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

وزارت بهداشت و درمان باید مشخص کند که فرزند‌آوری در چه سنی برای دختران آسیب‌زاست

سلحشوری: با توجه به نظرات کارشناسی و ارایه نظر وزارت بهداشت و درمان سن ازدواج اصلاح خواهد شد، در حقیقت وزارت بهداشت و درمان باید مشخص کند که فرزند‌آوری در چه سنی برای دختران آسیب‌زاست و از چه سنی به بعد این امکان برای دختران وجود دارد. علاوه بر اصلاح سن ازدواج دختران، اصلاح سن قانونی ازدواج پسران نیز مورد نظر نمایندگان قرار گرفته است، از این رو شاید بتوان سن ۱۸ سال هم برای پسران تغییر داد زیرا هم‌اکنون سن ازدواج برای پسران ۱۵ سال تمام است.

۳ مرداد ۱۳۹۶
یک وکیل دادگستری:

احقاق حقوق زنان، احقاق حقوق خانواده است

رئیس فراکسیون زنان مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم اصلاح برخی قوانین مربوط به زنان، گفت: کمیته ای متشکل از افراد نخبه برای احقاق حقوق زنان باید تشکیل شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: به دنبال افزایش سن ازدواج به ۱۶ سال هستیم

رئیس فراکسیون زنان مجلس: هم اکنون کودکان ۱۳ ساله و حتی ۹ ساله با اذن پدر ازدواج می کنند از این رو به دنبال افزایش سن ازدواج به ۱۶ سال و انجام تغییراتی در اذن پدر هستیم تا دیگر شاهد ازدواج کودکان ۹ ساله نباشیم.

۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

مقرر شد بیمه زنانی که دارای بیش از ۳ فرزند هستند، عملیاتی شود

سلحشوری: مبحث بیمه همیشه بار مالی داشته و همیشه به سختی میشد آن را تصویب کرد اما با توجه به اقدامات صورت گرفته مقرر شد بیمه زنانی که دارای بیش از ۳ فرزند هستند، عملیاتی شود و خوشبختانه علیرغم بار مالی این موضوع تصویب شد.

۲ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: نباید استفاده نکردن از بانوان در کابینه را به گردن دیگران بیندازیم

رئیس فراکسیون زنان مجلس: اعتقاد داریم یکی از راهکارهای توسعه سیاسی استفاده از زنان در سطح کلان قدرت است؛ هم اکنون معاون رئیس جمهور زن داریم اما نیاز به وزیر زن وجود دارد و این مطالبه جامعه زنان است. آقای احمدی نژاد از بانوان در کابینه دولتش استفاده کرد لذا نباید استفاده نکردن از بانوان در کابینه را به گردن دیگران بیندازیم، دولت حمایت ۵۱ درصدی زنان را داشته تا هم اکنون آقای روحانی رئیس جمهور شود لذا داشتن وزیر زن یک مطالبه تلقی می شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

در مباحث فمنیستی بحث برابری جنسیتی مطرح است

سلحشوری: به دلیل اینکه بحث عدالت جنسیتی در ماده ۱۱۶ برنامه ششم توسعه مطرح شده بود افراد و گروه های بسیاری مخالفت هایی را مطرح می کردند و دلایلی مانند اینکه شاید این موضوع مربوط به مباحث فمنیستی است را مطرح می کردند در حالی که در مباحث فمنیستی بحث برابری جنسیتی مطرح است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
یک فعال اجتماعی:

موضوع ازدواج کودکان به اندازه کافی بررسی علمی نشده است

کهرام: یکی از مشکلات اساسی که در حال حاضر وجود دارد، این است که موضوع ازدواج کودکان به اندازه کافی بررسی علمی نشده است. به این دلیل که بسیاری با قانونی دیدن این مسأله موضوع کودک‌همسری را به عنوان یک معضل نپذیرفته‌اند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

فراکسیون زنان به جد پیگیر پدیده کودک همسری است

سلحشوری: روند طولانی و فرسایشی بروکراسی در کشور، بعنوان یکی از دلایل اصلی تاخیر در حصول نتیجه در موردپدیده کودک همسری است. ما در فراکسیون زنان به جدّ پیگیر این موضوع هستیم. هرچند پیچیدگی و حساسیت‌های موجود در مسائل فرهنگی کشور، هم روند رسیدن به نتیجه را کند و هم ما را ملزم به بررسی‌های دقیق‌تر کرده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
نماینده مردم مبارکه در مجلس:

پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان شد

نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: در نشست امروز پروانه سلحشوری به عنوان رئیس، سید فاطمه ذوالقدر و سمیه محمودی به عنوان نواب اول و دوم فراکسیون زنان مجلس انتخاب شدند.

۲۷ آذر ۱۳۹۵

فراکسیون زنان خواهان اصلاح قوانین سن ازدواج دختران

رییس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر توجه به بلوغ عقلی در ازدواج دختران، گفت: فراکسیون زنان مجلس خواهان اصلاح در سن ازدواج دختران است.

۲۲ آبان ۱۳۹۵

رئیس فراکسیون زنان مجلس: توان مدیریتی زنان و مردان برابر است

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: زنان از همان توان مدیریتی و کارآفرینی در حوزه بهداشت، درمان، اقتصادی و سلامت برخوردارند که مردان از آن بهره مند هستند، پس باید همه را به یک شکل دید.

۱۹ شهریور ۱۳۹۵

“رییس فراکسیون زنان مجلس: خانواده با بحران مواجه است/ سیاست های ابلاغی رهبری نیاز جامعه بود”

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی می گوید، با توجه به اینکه جامعه به این نتیجه رسیده که خانواده دچار بحران شده است، سیاست های ابلاغی رهبری نیاز امروز جامعه بود.