۲۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

در حال جمع‌آوری رای برای طرح افزایش سهم زنان در مجلس هستیم

رئیس فراکسیون زنان مجلس اظهار داشت: دولت در حال تهیه و تدوین طرحی در خصوص انتخابات است که در حال همکاری با دولت هم هستیم و امیدواریم با همکاری با نهادهای مختلف در کشور بتوانیم در جهت عملی کردن طرح افزایش سهم زنان در مجلس عمل کنیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس به‌زودی ارائه می‌شود

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از آماده شدن طرحی برای تساوی دیه زن و مرد خبرداد و گفت: به زودی امضاهای این طرح جمع آوری و به هیات رییسه تقدیم می شود.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

بعید است طرح حذف اذن پدر برای ازدواج دختران رأی بیاورد

سلحشوری: طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر را فراکسیون زنان تهیه نکرده است. حتی در فراکسیون زنان نیز مطرح یا بررسی نشده است. طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر را حمیده زرآبادی آماده کرده‌اند و از فراکسیون زنان مشورت هم نگرفتند. من شنیده‌ام با توجه به بازخورد اجتماعی منفی که این طرح به دنبال داشت ایشان تغییراتی را در آن به وجود آورده است. بعید به نظر می‌رسد که این طرح در مجلس رأی بیاورد؛ چراکه قانونی برای ازدواج دختران بدون اذن پدر وجود دارد و دختران با گرفتن حکمی از دادگاه می‌توانند بدون اذن پدرشان ازدواج کنند و این قانون یک قانون تکراری است.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

از قوه قضاییه درخواست کرده‌ایم لایحه تأمین امنیت زنان را زودتر به مجلس بفرستد

سلحشوری: لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت هنوز به مجلس داده نشده که بخواهد در دستور کار قرار بگیرد. این لایحه در حال بررسی بود که نمی‌دانم این بررسی به کجا رسید. در دیدار عیدانه با علی لاریجانی رئیس مجلس خواستیم که هر چه زودتر با برادرشان صحبت کنند تا لایحه امنیت زنان را به مجلس بفرستند. همچنین با معاون پارلمانی قوه قضاییه و با آقای اژه‌ای در این خصوص صحبت کردیم و منتظریم که این لایحه به صحن علنی مجلس بیاید.

۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

لایحه حمایت از کودکان باید به‌صورت دوفوریتی و نه به‌صورت آزمایشی بررسی شود

رئیس فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از تصمیم کمیسیون قضایی مبنی بر اجرای آزمایشی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خواستار بررسی این لایحه در قالب دو فوریتی شد.

۱۴ خرد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

روش‌های مقابله با سوءاستفاده‌های جنسی باید به کودکان آموزش داده شود

سلحشوری: روش‌های مقابله با سوءاستفاده‌های جنسی باید به کودکان آموزش داده شود. متأسفانه والدین آگاهی کامل را نسبت به آموزش خودمراقبتی کودکان ندارند درحالی‌که خانواده‌ها باید به‌طور مداوم هوشیار باشند و کودکان را به‌تنهایی جایی نفرستند و حتی آنان را نباید با افراد دیگر تنها گذاشت زیرا در اکثر موارد متجاوزان فامیل و کسانی بوده‌اند که با خانواده کودک ارتباط نزدیک داشته‌اند.

۱۴ خرد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تصویب قانون تنها راه‌حل معضل کودک‌آزاری نیست

سلحشوری: تصویب قانون تنها راه‌حل معضل کودک‌آزاری نیست. قانون‌گریزی در ایران بسیار شایع است؛ بنابراین تصویب قانون صد در صد جوابگو نبوده و حل مشکل کودک‌آزاری تنها با قوانین کیفری امکان‌پذیر نیست بلکه باید سازوکار اجرایی آن‌ها نیز فراهم شود.

۲۵ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر ارتباطی به فراکسیون زنان ندارد

رییس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر مربوط به فراکسیون زنان نیست، گفت:‌ در این باره در فراکسیون زنان صحبتی نشده است.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

هر دو موضوع ازدواج دختران در سنین پایین و افزایش سن ازدواج نگران‌کننده است

سلحشوری: مخالفان افزایش حداقل سن ازدواج بر این موضوع نقد وارد می‌کنند که هم اکنون سن ازدواج در کشور افزایش یافته و بجای پرداختن به ازدواج‌های بسیار پایین، باید برای این معضل راهکارهای لازم اندیشیده شود؛ این در حالی است که ازدواج دختران در سنین پایین و افزایش سن ازدواج ۲ مقوله متفاوت بشمار می‌رود و هر ۲ موضوع نیز از ابعاد مختلف نگران کننده است. در سال گذشته بیشترین آمار طلاق تاریخ کشور به تعداد ۱۷۵ هزار واقعه به ثبت رسید و بروز این مساله در سنین بسیار پایین‌تر تبعات ناخوشایندی را به دنبال دارد.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

۳۷ هزار ازدواج زیر ۱۵ سال در کشور ثبت شد

سلحشوری: آمارها نشان می‌دهد که سال گذشته ۳۷ هزار ازدواج دختران زیر ۱۵ سال در کشور ثبت و در این مدت ۲ هزار زن نیز طلاق گرفته یا بیوه شدند. ازدواج دختران در سن زیر ۱۵ سال مشکلات متعددی دارد و حتی جدایی و بیوه شدن معضلات را به مراتب افزایش می‌دهد. مار بیانگر آن است که دو سوم ازدواج‌ها در سنین کودکی شانس ابتلا به بیماری‌های مختلف به ویژه سرطان دهانه رحم در بزرگسالی را به مراتب افزایش می‌دهد.

۱۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تصویب قانون در جلوگیری از ازدواج‌های کودکان کافی نیست

سلحشوری: تمام مسائل از جمله ازدواج‌هایی با سنین پایین در دختران از دو مبحث فرهنگی و اجتماعی و خلأ قانونی باید مورد توجه قرار گیرد. باید در گام اول خلأهای قانونی را برطرف کرد، ضمن اینکه باید آگاهی بخشی و فعالیت اجتماعی نیز انجام شود، بنابراین تصویب یک قانون به تنهایی بازدارنده نبوده و در بسیاری شرایط ازدواج‌ها در سنین پایین ثبت نمی‌شود.

۱۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

در طرح اصلاح قانون سن ازدواج حداقل سن ازدواج دختران ۱۶ سالگی است

سلحشوری: طرح اصلاح قانون سن ازدواج دختران با قید یک فوریت به هیئت‌رئیسه مجلس تحویل داده شده است. در طرح مذکور حداقل سن ازدواج دختران ۱۶ سال و برای پسران ۱۸ سال در نظر گرفته شده است اما برای ازدواج دختران با سنینی میان ۱۳ تا ۱۶ سال باید اذن ولی، دادگاه صالحه و تأیید پزشکی قانونی مبنی بر توانایی جسمی برای ازدواج نیز دریافت شود.

۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

اگر زنی شاغل باشد به معنای تضعیف خانواده نیست

رییس فراکسیون بانوان مجلس با بیان اینکه بانوان نقش به سزایی در سازندگی جامعه وخانواده دارند،گفت: مسئولیت زنان در جامعه بسیار خطیر است.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تشبیه حجاب به پوست شکلات و روکش ماشین توهین به زنان محجبه است

عضو فراکسیون امید مجلس از برخی نگاه ها به زنان در جامعه انتقاد کرد.

۲۰ فرو ۱۳۹۷

محدودیت‌های غربی بر ازدواج ایرانی

طرح فراکسیون زنان مجلس برای افزایش حداقل سن ازدواج در حال طی کردن تشریفات قانونی برای بررسی در صحن مجلس است. طرحی که به نظر میرسد معیار دقیقی برای تعیین حداقل سن ازدواج ارائه نداده است و با گزارش مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و آمارهای موجود در سبک زندگی مردم تناقضات آشکاری دارد.