۱۱ بهمن ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

بیشتر تلاش فراکسیون زنان ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه‌ها است

سیاوشی: بیشتر تلاش فراکسیون زنان مجلس ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه ها و دستگاه هایی است که فعالیت می کنند، ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرده که از حضور زنان در مشاغل مختلف استفاده شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون زنان مجلس:

بیشتر به دنبال توافق ۱۳ یا ۱۵ سالگی برای سن ازدواج هستیم

رییس فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه به دنبال توافق ۱۳ یا ۱۵ سالگی برای ازدواج کودکان هستیم، گفت:‌ طبق فتوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی بلوغ عقلی نیز برای ازدواج کودکان ضروری است.

۲۵ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

۵۰ درصد ازدواج‌هایی که در سنین کودکی انجام می‌شود، مرگ زودهنگام مادر و یا فرزند را در پی دارد

دومین دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس با مراجع تقلید در شهر مقدس قم و پیگیری استفتاء از این مراجع در خصوص سن ازدواج در حالی رقم می خورد که همین علما در خصوص ورود زنان به ورزشگاه استفتائات و مخالفت های صریحی دارند ولی اعضای فراکسیون به آن اهمیت نمی دهند!

۲۱ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون زنان:

در تلاش برای افزایش سن ازدواج دختران از ۱۳ به ۱۵ سال هستیم

رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: در تلاش برای افزایش سن ازدواج به ۱۵ سال هستیم و امیدواریم این موضوع هر چه سریع تر تحقق یابد.

۲۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

۲هزار بیوه در سنین کودکی، از ۹ تا ۱۲ سال در کشور وجود دارد

رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۲ هزار بیوه در سنین کودکی از ۹ تا ۱۲ سال در کشور، گفت: بیش از یک سال است که مساله ازدواج کودکان را در مجلس مطرح کرده ایم اما متاسفانه برای حل این مشکل مخالفت از سوی برخی از زنان که دارای مسئولیت هستند، بیشتر است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون زنان مجلس:

تلاش داریم بیمه زنان سرپرست خانوار را در بودجه ۹۷ بگنجانیم

بیمه زنان خانه‌دار از جمله لوایحی است که سال‌هاست میان دولت و مجلس و دستگاه‌های اجرایی در رفت‌وآمد است و هنوز آن‌چنان که وعده داده می‌شد به مرحله اجرا درنیامده است. این روزها هم فراکسیون زنان و خانواده رسیدگی به وضعیت بیمه زنان خانه‌دار را در دستور کار دارد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

در بودجه امسال قرار است ۱۲۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند

بیمه زنان خانه‌دار از جمله لوایحی است که سال‌هاست میان دولت و مجلس و دستگاه‌های اجرایی در رفت‌وآمد است و هنوز آن‌چنان که وعده داده می‌شد به مرحله اجرا درنیامده است. این روزها هم فراکسیون زنان و خانواده رسیدگی به وضعیت بیمه زنان خانه‌دار را در دستور کار دارد.

۵ آذر ۱۳۹۶

سلحشوری:فراکسیون زنان طرحی در زمینه لایحه منع خشونت علیه زنان ندارد

رئیس فراکسیون زنان: فراکسیون زنان هدف ورود به لایحه منع خشونت علیه زنان را داشت اما منتظرند این لایحه به صحن علنی مجلس بیاید، البته این فراکسیون طرحی در این زمینه ندارد، اما با سخنرانی و حمایت از بانوان هر تلاشی برای منع خشونت علیه زنان انجام خواهیم داد.

۵ آذر ۱۳۹۶

سلحشوری: به واسطه خشونت خانگی شاهد تضعیف جایگاه بانوان در اجتماع هستیم

رئیس فراکسیون زنان: در اجتماع هر نوع خشونتی دیده می شود اما در خانه، خشونت خانگی دیده نمی شود و این موضوع باعث تزلزل بنیان خانواده، تضعیف شدن حس اعتماد به نفس در میان این قشر از جامعه می شود. ما به واسطه خشونت خانگی شاهد تضعیف جایگاه بانوان در اجتماع هستیم.

۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

طرح تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اختیار هیات رئیسه مجلس قرار گرفته است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه طرح تشکیل کمیسیون ویژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هیات رئیسه مجلس و بررسی آن در صحن علنی خبر داد.

۱ آبان ۱۳۹۶

سلحشوری: ما امروز با پدیده کودک همسری روبرو هستیم، افرادی که از نظر علمی کودک محسوب می‌شوند

رئیس فراکسیون زنان: ر جلسه‌ای که اخیرا در فراکسیون با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها داشتیم این سوال مطرح شد که هم اکنون که روابط جنسی به ۱۱ الی۱۲ سال رسیده شما چطور می‌خواهید حداقل سن ازدواج را به ۱۵ سال برسانید. اما استدلال ما این است که ما امروز با پدیده کودک همسری روبرو هستیم، افرادی که از نظر علمی کودک محسوب شده و از نظر جنسی هم آمادگی بعضی روابط را ندارند. تاکید می کنم کسانی که به سمت روابط غیرقانونی از نظر جنسی می‌روند آنهایی نیستند که در سنین ۱۰ الی ۱۱ سال ازدواج می‌کنند.

۱ آبان ۱۳۹۶

سلحشوری: وقتی من نماینده مجلس ارزیابی درستی از جامعه و به تبع آن خانواده‌ای که در حال گذار است ندارم متوسل به قانون‌هایی می‌شوم که بازخورد ندارند

کارشناسان افزایش آسیب های اجتماعی را ناشی از پنهانکاری وعدم تمایل مسئولان در برخورد واقع بینانه با مشکلات می‌دانند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

ازدواج زیرسن ۱۸ سال ناباروری را افزایش می‌دهد

یک عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید فراکسیون متبوعش یک سال است که به دنبال تصویب طرح افزایش سن ازدواج است، اما سنگ‌اندازی‌هایی در این زمینه شده که تاکنون تلاش‌های نمایندگان مجلس را بی‌نتیجه کرده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی دراعتراض به نوشته یک تابلو تبلیغاتی و انتشار آن در فضای مجازی مبنی بر این که « بهشت زیرپای مادران است نه کارمندان»، گفت: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر افزایش صددرصدی نسبت به دوره قبل داشته است

رئیس فراکسیون زنان: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر افزایش صددرصدی نسبت به دوره قبل داشته است، زنان ایرانی برخلاف تبلیغاتی که خارج از ایران میشود، در تمام حوزه ها فعالیت دارند ولی نسبت فعالیتها متفاوت است.