۱۱ مهر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

ازدواج زیرسن ۱۸ سال ناباروری را افزایش می‌دهد

یک عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید فراکسیون متبوعش یک سال است که به دنبال تصویب طرح افزایش سن ازدواج است، اما سنگ‌اندازی‌هایی در این زمینه شده که تاکنون تلاش‌های نمایندگان مجلس را بی‌نتیجه کرده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی دراعتراض به نوشته یک تابلو تبلیغاتی و انتشار آن در فضای مجازی مبنی بر این که « بهشت زیرپای مادران است نه کارمندان»، گفت: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر افزایش صددرصدی نسبت به دوره قبل داشته است

رئیس فراکسیون زنان: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر افزایش صددرصدی نسبت به دوره قبل داشته است، زنان ایرانی برخلاف تبلیغاتی که خارج از ایران میشود، در تمام حوزه ها فعالیت دارند ولی نسبت فعالیتها متفاوت است.

۶ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: حذف واژه طلاق از شناسنامه زشت و ناپسند است زیرا استعلام ازدواج به نوعی توهین به زنان محسوب می‌شود

رئیس فراکسیون زنان: از منظر اخلاقی، عرفی و قانونی حذف واژه طلاق از شناسنامه درست نیست، در حقیقت مشکل معضل طلاق در جامعه امروزی ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست، این اقدام به نوعی پاک کردن صورت مسئله است. گفته شده با حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان، برای شناسایی اینکه فرد ازدواج کرده یا خیر از سازمان ثبت احوال استعلام می‌شود؛ این اقدام زشت و ناپسند نباید عملیاتی شود زیرا استعلام ازدواج به نوعی توهین به زنان محسوب می‌شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
سلحشوری:

ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد

رئیس فراکسیون زنان: در حوزه جلوگیری از ازدواج کودکان ورود جدی داشته‌ایم، متاسفانه در این بخش هنوز به نتیجه واحد نرسیدیم اما پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد و زنان مجلس از اصلاح سن ازدواج دختران ناامید نیستند، در حقیقت تلاش خواهیم کرد تا سن ازدواج افزایش و ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: دیگر زمان آن رسیده زنان نیز وارد عرصه قدرت شوند

رئیس فراکسیون زنان مجلس: پیش از این ما خواهان افزایش حضور زنان در کابینه دوازدهم بودیم ولی با این شایعاتی که مطرح است، باید مطالبه ابقاء مولاوردی بر پست قبلی اش را داشته باشیم. دیگر زمان آن رسیده زنان نیز وارد عرصه قدرت شوند با وجود این که ممکن است خطا داشته باشند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

موضوع اصلاح سن ازدواج دختران در دیدار سال گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس با علما مطرح شد

رئیس فراکسیون زنان مجلس تاکید دارد که وزارت بهداشت‌ودرمان باید سن فرزند‌آوری دختران را اعلام کند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

وزارت بهداشت و درمان باید مشخص کند که فرزند‌آوری در چه سنی برای دختران آسیب‌زاست

سلحشوری: با توجه به نظرات کارشناسی و ارایه نظر وزارت بهداشت و درمان سن ازدواج اصلاح خواهد شد، در حقیقت وزارت بهداشت و درمان باید مشخص کند که فرزند‌آوری در چه سنی برای دختران آسیب‌زاست و از چه سنی به بعد این امکان برای دختران وجود دارد. علاوه بر اصلاح سن ازدواج دختران، اصلاح سن قانونی ازدواج پسران نیز مورد نظر نمایندگان قرار گرفته است، از این رو شاید بتوان سن ۱۸ سال هم برای پسران تغییر داد زیرا هم‌اکنون سن ازدواج برای پسران ۱۵ سال تمام است.

۳ مرداد ۱۳۹۶
یک وکیل دادگستری:

احقاق حقوق زنان، احقاق حقوق خانواده است

رئیس فراکسیون زنان مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم اصلاح برخی قوانین مربوط به زنان، گفت: کمیته ای متشکل از افراد نخبه برای احقاق حقوق زنان باید تشکیل شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: به دنبال افزایش سن ازدواج به ۱۶ سال هستیم

رئیس فراکسیون زنان مجلس: هم اکنون کودکان ۱۳ ساله و حتی ۹ ساله با اذن پدر ازدواج می کنند از این رو به دنبال افزایش سن ازدواج به ۱۶ سال و انجام تغییراتی در اذن پدر هستیم تا دیگر شاهد ازدواج کودکان ۹ ساله نباشیم.

۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

مقرر شد بیمه زنانی که دارای بیش از ۳ فرزند هستند، عملیاتی شود

سلحشوری: مبحث بیمه همیشه بار مالی داشته و همیشه به سختی میشد آن را تصویب کرد اما با توجه به اقدامات صورت گرفته مقرر شد بیمه زنانی که دارای بیش از ۳ فرزند هستند، عملیاتی شود و خوشبختانه علیرغم بار مالی این موضوع تصویب شد.

۲ مرداد ۱۳۹۶

سلحشوری: نباید استفاده نکردن از بانوان در کابینه را به گردن دیگران بیندازیم

رئیس فراکسیون زنان مجلس: اعتقاد داریم یکی از راهکارهای توسعه سیاسی استفاده از زنان در سطح کلان قدرت است؛ هم اکنون معاون رئیس جمهور زن داریم اما نیاز به وزیر زن وجود دارد و این مطالبه جامعه زنان است. آقای احمدی نژاد از بانوان در کابینه دولتش استفاده کرد لذا نباید استفاده نکردن از بانوان در کابینه را به گردن دیگران بیندازیم، دولت حمایت ۵۱ درصدی زنان را داشته تا هم اکنون آقای روحانی رئیس جمهور شود لذا داشتن وزیر زن یک مطالبه تلقی می شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

در مباحث فمنیستی بحث برابری جنسیتی مطرح است

سلحشوری: به دلیل اینکه بحث عدالت جنسیتی در ماده ۱۱۶ برنامه ششم توسعه مطرح شده بود افراد و گروه های بسیاری مخالفت هایی را مطرح می کردند و دلایلی مانند اینکه شاید این موضوع مربوط به مباحث فمنیستی است را مطرح می کردند در حالی که در مباحث فمنیستی بحث برابری جنسیتی مطرح است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
یک فعال اجتماعی:

موضوع ازدواج کودکان به اندازه کافی بررسی علمی نشده است

کهرام: یکی از مشکلات اساسی که در حال حاضر وجود دارد، این است که موضوع ازدواج کودکان به اندازه کافی بررسی علمی نشده است. به این دلیل که بسیاری با قانونی دیدن این مسأله موضوع کودک‌همسری را به عنوان یک معضل نپذیرفته‌اند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

فراکسیون زنان به جد پیگیر پدیده کودک همسری است

سلحشوری: روند طولانی و فرسایشی بروکراسی در کشور، بعنوان یکی از دلایل اصلی تاخیر در حصول نتیجه در موردپدیده کودک همسری است. ما در فراکسیون زنان به جدّ پیگیر این موضوع هستیم. هرچند پیچیدگی و حساسیت‌های موجود در مسائل فرهنگی کشور، هم روند رسیدن به نتیجه را کند و هم ما را ملزم به بررسی‌های دقیق‌تر کرده است.