۲۵ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر ارتباطی به فراکسیون زنان ندارد

رییس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر مربوط به فراکسیون زنان نیست، گفت:‌ در این باره در فراکسیون زنان صحبتی نشده است.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

هر دو موضوع ازدواج دختران در سنین پایین و افزایش سن ازدواج نگران‌کننده است

سلحشوری: مخالفان افزایش حداقل سن ازدواج بر این موضوع نقد وارد می‌کنند که هم اکنون سن ازدواج در کشور افزایش یافته و بجای پرداختن به ازدواج‌های بسیار پایین، باید برای این معضل راهکارهای لازم اندیشیده شود؛ این در حالی است که ازدواج دختران در سنین پایین و افزایش سن ازدواج ۲ مقوله متفاوت بشمار می‌رود و هر ۲ موضوع نیز از ابعاد مختلف نگران کننده است. در سال گذشته بیشترین آمار طلاق تاریخ کشور به تعداد ۱۷۵ هزار واقعه به ثبت رسید و بروز این مساله در سنین بسیار پایین‌تر تبعات ناخوشایندی را به دنبال دارد.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

۳۷ هزار ازدواج زیر ۱۵ سال در کشور ثبت شد

سلحشوری: آمارها نشان می‌دهد که سال گذشته ۳۷ هزار ازدواج دختران زیر ۱۵ سال در کشور ثبت و در این مدت ۲ هزار زن نیز طلاق گرفته یا بیوه شدند. ازدواج دختران در سن زیر ۱۵ سال مشکلات متعددی دارد و حتی جدایی و بیوه شدن معضلات را به مراتب افزایش می‌دهد. مار بیانگر آن است که دو سوم ازدواج‌ها در سنین کودکی شانس ابتلا به بیماری‌های مختلف به ویژه سرطان دهانه رحم در بزرگسالی را به مراتب افزایش می‌دهد.

۱۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تصویب قانون در جلوگیری از ازدواج‌های کودکان کافی نیست

سلحشوری: تمام مسائل از جمله ازدواج‌هایی با سنین پایین در دختران از دو مبحث فرهنگی و اجتماعی و خلأ قانونی باید مورد توجه قرار گیرد. باید در گام اول خلأهای قانونی را برطرف کرد، ضمن اینکه باید آگاهی بخشی و فعالیت اجتماعی نیز انجام شود، بنابراین تصویب یک قانون به تنهایی بازدارنده نبوده و در بسیاری شرایط ازدواج‌ها در سنین پایین ثبت نمی‌شود.

۱۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

در طرح اصلاح قانون سن ازدواج حداقل سن ازدواج دختران ۱۶ سالگی است

سلحشوری: طرح اصلاح قانون سن ازدواج دختران با قید یک فوریت به هیئت‌رئیسه مجلس تحویل داده شده است. در طرح مذکور حداقل سن ازدواج دختران ۱۶ سال و برای پسران ۱۸ سال در نظر گرفته شده است اما برای ازدواج دختران با سنینی میان ۱۳ تا ۱۶ سال باید اذن ولی، دادگاه صالحه و تأیید پزشکی قانونی مبنی بر توانایی جسمی برای ازدواج نیز دریافت شود.

۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

اگر زنی شاغل باشد به معنای تضعیف خانواده نیست

رییس فراکسیون بانوان مجلس با بیان اینکه بانوان نقش به سزایی در سازندگی جامعه وخانواده دارند،گفت: مسئولیت زنان در جامعه بسیار خطیر است.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تشبیه حجاب به پوست شکلات و روکش ماشین توهین به زنان محجبه است

عضو فراکسیون امید مجلس از برخی نگاه ها به زنان در جامعه انتقاد کرد.

۲۰ فرو ۱۳۹۷

محدودیت‌های غربی بر ازدواج ایرانی

طرح فراکسیون زنان مجلس برای افزایش حداقل سن ازدواج در حال طی کردن تشریفات قانونی برای بررسی در صحن مجلس است. طرحی که به نظر میرسد معیار دقیقی برای تعیین حداقل سن ازدواج ارائه نداده است و با گزارش مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و آمارهای موجود در سبک زندگی مردم تناقضات آشکاری دارد.

۲۲ اسف ۱۳۹۶

سلحشوری با حضور در سازمان ملل متحد، به تشریح دستاوردهای ایران در حمایت از زنان و دختران روستایی پرداخت

نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان ملل متحد به تشریح دستاوردهای ایران در حمایت از زنان و دختران روستایی پرداخت.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

طرح افزایش حداقل سن ازدواج با ۶۷ امضای نمایندگان تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد

رئیس فراکسیون زنان مجلس از ارائه طرح افزایش حداقل سن ازدواج به هیات رئیسه مجلس خبر داد

۱۱ بهم ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

بیشتر تلاش فراکسیون زنان ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه‌ها است

سیاوشی: بیشتر تلاش فراکسیون زنان مجلس ارتقای کیفی سطح بانوان در وزارتخانه ها و دستگاه هایی است که فعالیت می کنند، ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرده که از حضور زنان در مشاغل مختلف استفاده شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون زنان مجلس:

بیشتر به دنبال توافق ۱۳ یا ۱۵ سالگی برای سن ازدواج هستیم

رییس فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه به دنبال توافق ۱۳ یا ۱۵ سالگی برای ازدواج کودکان هستیم، گفت:‌ طبق فتوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی بلوغ عقلی نیز برای ازدواج کودکان ضروری است.

۲۵ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

۵۰ درصد ازدواج‌هایی که در سنین کودکی انجام می‌شود، مرگ زودهنگام مادر و یا فرزند را در پی دارد

دومین دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس با مراجع تقلید در شهر مقدس قم و پیگیری استفتاء از این مراجع در خصوص سن ازدواج در حالی رقم می خورد که همین علما در خصوص ورود زنان به ورزشگاه استفتائات و مخالفت های صریحی دارند ولی اعضای فراکسیون به آن اهمیت نمی دهند!

۲۱ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون زنان:

در تلاش برای افزایش سن ازدواج دختران از ۱۳ به ۱۵ سال هستیم

رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: در تلاش برای افزایش سن ازدواج به ۱۵ سال هستیم و امیدواریم این موضوع هر چه سریع تر تحقق یابد.

۲۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان:

۲هزار بیوه در سنین کودکی، از ۹ تا ۱۲ سال در کشور وجود دارد

رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۲ هزار بیوه در سنین کودکی از ۹ تا ۱۲ سال در کشور، گفت: بیش از یک سال است که مساله ازدواج کودکان را در مجلس مطرح کرده ایم اما متاسفانه برای حل این مشکل مخالفت از سوی برخی از زنان که دارای مسئولیت هستند، بیشتر است.