۱۸ اسفند ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق بازرگانی: سامانه صدور کارت بازرگانی با گمرک لینک می‌شود

سلطلتی گفت:اخیراً هم افرادی حساب اجاره‌ای باز می‌کنند بدین صورت که یکی دیگر حساب باز می‌کند ولی دسته چک و کردش مالی همگی در دست شخص دیگری است و در نهایت مشکلات حقوقی برای صاحب حساب می‌ماند

۲ اسفند ۱۳۹۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی خبرداد؛

تفاهم‌نامه با همتایان فنلاندی در زمینه معدن و تحقیقات زمین‌شناسی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مقامات فنلاندی در سفرهای تجاری خود جلساتی را با مقامات بانک مرکزی کشورمان برای حل مشکل روابط بانکی دو کشور داشته‌اند، اظهار امیدواری کرد، مشکلات بانکی تا چند ماه آینده حل شود.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی خبر داد؛

تهیه بسته پیشنهادی اصلاح قوانین با هدف حمایت از صنایع تکمیلی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایرانی با اشاره به وضعیت نامطلوب دسترسی صنایع تکمیلی به مواد اولیه و فضاهای رانتی موجود در این مسیر گفت: تهیه بسته پیشنهادی با هدف اصلاح برخی قوانین مربوط را اقدامی ضروری و فوری ارزیابی کرد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

هدف‌گذاری مشترک اتاق بازرگانی و وزارت خارجه برای توسعه تجارت

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در دیدار با وزیر امور خارجه ایران قرار بر این شد که هر ساله در حوزه ای مشخص برای همکاری اقتصادی با سایر کشورها برای بازاریابی و برای ارتباطات بین‌المللی هدفگذاری مشترک انجام شود.

۸ بهمن ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق بازرگانی: رکود در صنایع کوچک و متوسط ادامه دارد

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:‌ به دلیل شرایط اقتصادی بین صنایع بزرگ، کوچک و متوسط شکاف وجود دارد و علیرغم رشد اقتصادی ۷٫۴ درصدی اعلام شده کماکان صنایع کوچک و متوسط دچار رکود هستند.

۱ آذر ۱۳۹۵

آیا صادرات مختص شرکت های بزرگ است؟/ بررسی آماری نقش شرکت های کوچک و متوسط در اقتصاد کشورهای جهان

عده ای معتقدند که بین اندازه سازمان و امکان صادرات، رابطه مستقیم وجود دارد و صادرات، مختص صنایع بزرگ و چند ملیتی است. این درحالیست که آمارها خلاف این گزاره را ثابت کرده اند. شرکت های کوچک و متوسط در کشورها بخش قابل توجهی از صادرات را بر عهده دارند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی:

میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر در حال افزایش است

سلطانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی: این طرح از حیث اینکه بار را از دوش بیمار برداشت، کار بزرگی است، اما باید در نظر بگیریم که در صورتی می‌توانستیم کامل اعلام رضایت کنیم که هزینه ارائه کننده خدمات را کم می‌کرد که متأسفانه در این بخش کارآمد نبود و میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر مرتباً در حال افزایش است و دولت نتوانست بین منابع و مصرف تعادل ایجاد کند.

۸ شهریور ۱۳۹۵

نامه نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران به وزیر اقتصاد برای لغو افزایش ۲ درصدی مالیات علی‌الحساب واردات

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایرانی طی نامه‌ای از وزیر اقتصاد خواست تا افزایش ۲ درصدی مالیات علی‌الحساب واردات لغو شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

فعالیت کارخانه‌های غیرمجاز تولید خوراک دام و طیور نگران کننده است

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اتاق بازرگانی و اتحادیه خوراک دام آمادگی کمک به وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی تولیدکنندگان خوراک دام و طیور و آبزیان را دارد گفت: فعالیت واحدهای ‌غیرمجاز در بخش تولید خوراک دام و طیور نگران کننده است.

۶ مرداد ۱۳۹۵

همکاری اتاق بازرگانی ایران با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران از اعلام آمادگی اتاق ایران برای تقویت روابط خود با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران خبر داد.

۵ مرداد ۱۳۹۵
نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران:

حفر چاه‌ غیرمجاز آب در کشور ادامه دارد/ دیپلماسی آب کشور در دولت مشهود نیست

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: گفته‌ها حاکی از آن است که هنوز در کشور چاه‌های غیرمجاز حفر می‌شود و شاید سرعت حفر چاه‌های غیرمجاز بیش‌تر از بستن چاه های غیر مجاز موجود باشد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق ایران: فرهنگ مجوزگرایی به محیط کسب و کار لطمه وارد کرده است/ شرکت های دانش بنیان اصلا نیازی به مجوز ندارند

یک مسئول اتاق بازرگانی گفت: شرکت های دانش بنیان اصلا نیازی به مجوز ندارد، فرهنگ مجوزگرایی به جای فرهنگ قاعده مندی که در کشور پیش گرفته شده می تواند آسیب زیادی به کسب و کار بزند.

۱۱ خرداد ۱۳۹۵
یک مسئول اتاق بازرگانی عنوان کرد؛

نایب رئیس اتاق ایران: فرهنگ مجوزگرایی به محیط کسب و کار لطمه وارد کرده است/ شرکت های دانش بنیان اصلا نیازی به مجوز ندارند

یک مسئول اتاق بازرگانی گفت: شرکت های دانش بنیان اصلا نیازی به مجوز ندارد، فرهنگ مجوزگرایی به جای فرهنگ قاعده مندی که در کشور پیش گرفته شده می تواند آسیب زیادی به کسب و کار بزند.

۱ خرداد ۱۳۹۵
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

درخواست نایب رئیس اتاق بازرگانی برای مجوز ورود شرکت های چندملیتی به اقتصاد ایران

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران فساد اداری و رانت زیاد را یکی از موانع افزایش بهره‌وری دانست و گفت: به جای صادرات کالا صادرات مغز داریم.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

عضو اتاق بازرگانی: آموزش و پرورش به بخش خصوصی فرصت دهد تا به سیاست‌گذاری آموزشی ورود پیدا کند

سلطانی، عضو اتاق بازرگانی: وزارت آموزش و پرورش باید این نگاه صرفا مادی را از روی بخش خصوصی بردارد. فرصت دهد به بخش خصوصی تا به سیاست‌گذاری آموزشی ورود پیدا کند. این سیاست‌گذاری نباید انتزاعی و قرنطینه‌ای باشد. / بخش خصوصی چون نقش مالی پررنگ تری نسبت به سایرحوزه‌ها دارد انتظارش هم بیشتر است و به همین دلیل یک نیروی کارآمد تربیت می‌شود، بخش خصوصی تقویت می‌شود و کشور توسعه می‌یابد. وزارت آموزش و پرورش باید چارچوب سخت و انعطاف‌ناپذیری راکه به بدنه خودش تزریق کرده است تغییر دهد. /ظاهرا در نظام آموزشی ما تفکر امنیتی حاکم است