۲۱ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس اتاق بازرگانی:

تعدیل نرخ ارز به نفع اقتصاد ایران است

سلطانی: در دو ماه اخیر تعدیل نرخ ارز، اتفاق مثبتی بوده که به نفع صادرات کشور تمام شده است و خوشحالیم که بانک مرکزی با عجله به دنبال پایین کشیدن نرخ ارز نیست.. تعدیل نرخ ارز سبب می شود تا در شش ماه دوم سال شاهد اثرگذاری مثبت آن در صادرات باشیم.

۳ مهر ۱۳۹۶
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد

نگرانی اتاق بازرگانی از خرج فاینانس‏‎ها در پروژه‎های دولتی و بدهکارتر شدن دولت

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: نگرانی ما این است که بخش قابل توجهی از فاینانس ها در پروژه‌های دولتی مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به بدهی بالای دولت به حجم بدهی‌ها بیفزاید و مشکلات را افزایش دهد.

۲۹ شهر ۱۳۹۶
نایب رییس اتاق ایران:

اتاق‌ ایران از چند سال پیش فعالیت‌های خود را در جهت توسعه پایدار شروع کرده است

نایب رییس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در جلسه عمومی اجلاس اتاق های بازرگانی جهان ، بر نقش ویژه اتاق ها در توسعه پایدار تاکید کرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
نایب رئیس اتاق ایران:

از تعجیل در تفکیک وزارتخانه‌ها خودداری شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خودداری از تعجیل در تصمیم گیری و توجه به کار کارشناسی با نگاه به آینده در بحث ادغام یا تفکیک وزارتخانه ها را خواستار شد.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

تفکیک وزارتخانه‌های ادغامی با کار و مطالعه باشد

برخی اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان این که ادغام وزارتخانه‌ها بدون کار کارشناسی کافی بوده است، تأکید کردند، فرآیند تفکیک وزارتخانه‌ها باید دور از تعجیل و با کارشناسی انجام شود.

۱۱ ارد ۱۳۹۶

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران: برخی افراد از واردات تابوسازی می‌کنند

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: فدراسیون واردات، باید تلاش کند با بازآفرینی تصویر صحیح واردات، این هیبت موهوم را در هم بشکند و میزان اثرگذاری تجارت خارجی بر رشد اقتصادی کشور را تبیین کند.

۱۸ اسف ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق بازرگانی: سامانه صدور کارت بازرگانی با گمرک لینک می‌شود

سلطلتی گفت:اخیراً هم افرادی حساب اجاره‌ای باز می‌کنند بدین صورت که یکی دیگر حساب باز می‌کند ولی دسته چک و کردش مالی همگی در دست شخص دیگری است و در نهایت مشکلات حقوقی برای صاحب حساب می‌ماند

۲ اسف ۱۳۹۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی خبرداد؛

تفاهم‌نامه با همتایان فنلاندی در زمینه معدن و تحقیقات زمین‌شناسی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مقامات فنلاندی در سفرهای تجاری خود جلساتی را با مقامات بانک مرکزی کشورمان برای حل مشکل روابط بانکی دو کشور داشته‌اند، اظهار امیدواری کرد، مشکلات بانکی تا چند ماه آینده حل شود.

۲۳ بهم ۱۳۹۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی خبر داد؛

تهیه بسته پیشنهادی اصلاح قوانین با هدف حمایت از صنایع تکمیلی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایرانی با اشاره به وضعیت نامطلوب دسترسی صنایع تکمیلی به مواد اولیه و فضاهای رانتی موجود در این مسیر گفت: تهیه بسته پیشنهادی با هدف اصلاح برخی قوانین مربوط را اقدامی ضروری و فوری ارزیابی کرد.

۱۷ بهم ۱۳۹۵

هدف‌گذاری مشترک اتاق بازرگانی و وزارت خارجه برای توسعه تجارت

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در دیدار با وزیر امور خارجه ایران قرار بر این شد که هر ساله در حوزه ای مشخص برای همکاری اقتصادی با سایر کشورها برای بازاریابی و برای ارتباطات بین‌المللی هدفگذاری مشترک انجام شود.

۸ بهم ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق بازرگانی: رکود در صنایع کوچک و متوسط ادامه دارد

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:‌ به دلیل شرایط اقتصادی بین صنایع بزرگ، کوچک و متوسط شکاف وجود دارد و علیرغم رشد اقتصادی ۷٫۴ درصدی اعلام شده کماکان صنایع کوچک و متوسط دچار رکود هستند.

۳۰ آبا ۱۳۹۵

آیا صادرات مختص شرکت های بزرگ است؟/ بررسی آماری نقش شرکت های کوچک و متوسط در اقتصاد کشورهای جهان

عده ای معتقدند که بین اندازه سازمان و امکان صادرات، رابطه مستقیم وجود دارد و صادرات، مختص صنایع بزرگ و چند ملیتی است. این درحالیست که آمارها خلاف این گزاره را ثابت کرده اند. شرکت های کوچک و متوسط در کشورها بخش قابل توجهی از صادرات را بر عهده دارند.

۲۴ شهر ۱۳۹۵
نائب رئیس اتاق بازرگانی:

میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر در حال افزایش است

سلطانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی: این طرح از حیث اینکه بار را از دوش بیمار برداشت، کار بزرگی است، اما باید در نظر بگیریم که در صورتی می‌توانستیم کامل اعلام رضایت کنیم که هزینه ارائه کننده خدمات را کم می‌کرد که متأسفانه در این بخش کارآمد نبود و میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر مرتباً در حال افزایش است و دولت نتوانست بین منابع و مصرف تعادل ایجاد کند.

۷ شهر ۱۳۹۵

نامه نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران به وزیر اقتصاد برای لغو افزایش ۲ درصدی مالیات علی‌الحساب واردات

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایرانی طی نامه‌ای از وزیر اقتصاد خواست تا افزایش ۲ درصدی مالیات علی‌الحساب واردات لغو شود.

۱۷ مرد ۱۳۹۵
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

فعالیت کارخانه‌های غیرمجاز تولید خوراک دام و طیور نگران کننده است

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اتاق بازرگانی و اتحادیه خوراک دام آمادگی کمک به وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی تولیدکنندگان خوراک دام و طیور و آبزیان را دارد گفت: فعالیت واحدهای ‌غیرمجاز در بخش تولید خوراک دام و طیور نگران کننده است.