۲۹ آذر ۱۳۹۶

رئیس شورای عالی عتف: رسیدگی به شکایت شرکت‌های دانش‌بنیان در شورای عالی عتف تصویب شد

رئیس شورای عالی عتف از تصویب رسیدگی به شکایت شرکت‌های دانش بنیان در شورای عالی عتف خبر داد.

۵ آذر ۱۳۹۶

دبیر کل شورای عتف: حکمرانی داده و دولت الکترونیک ابزار قدرتمند برای اشتغال و تولید است

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید گفت: حکمرانی داده ها در کنار دولت الکترونیک ابزار قدرتمندی برای تحقق این شعار است.

۲۵ آبان ۱۳۹۶
معاون سابق وزیر علوم در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

امیدواریم بودجه پژوهشی تا پایان دولت به یک درصد از GDP برسد

احمدی با بیان اینکه سهم بودجه پژوهشی باید ۳ درصد از GDP کل کشور باشد، گفت: حال حاضر، سهم پژوهش زیر نیم درصد است. امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم (سال ۱۴۰۰) با هماهنگی دولت و مجلس، بودجه پژوهشی به یک درصد از GDP برسد.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور:

همگرایی و توسعه روابط دستور کار جدید مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور است

رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ماموریت های این مرکز را در سال های آتی همگرایی با وزارت علوم، توسعه روابط بین المللی و شبکه سازی و برند شدن در انجام ماموریت های محوله برشمرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

معاون پژوهشی وزارت علوم: سامانه‌ای به‌منظور معرفی شرکت‌های صنعتی به دانشگاه‌ها ایجاد شده است تا از ظرفیت‌های دانشگاهی بهتر استفاده شود

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سامانه ای به منظور معرفی شرکت های شهرک های صنعتی به دانشگاه ها ایجاد شده است تا از ظرفیت های دانشگاهی بهتر استفاده شود.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
معاون پژوهشی وزیر علوم:

طی ۴ سال اخیر شاهد رشد ۴ برابری تولید مقالات هستیم

دبیرکل شورای عالی علوم تحقیقات، گفت: طی ۴ سال اخیر شاهد رشد ۴ برابری تولید مقالات هستیم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

معاون پژوهش وزیر علوم: در حوزه‌های آموزش رشد کمی و کیفی بی‌رویه داشته‌ایم به همین دلیل شاهد خیل عظیم فارغ‌التحصیلان بیکار هستیم

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از برگزاری جلسه‌ای با رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: به منظور تامین مالی جدید برای دانشگاه‌ها برنامه‌ای در این زمینه تدوین و به مجلس ارائه خواهد شد.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
معاون پژوهشی وزارت علوم:

بر این اساس منطقه ویژه علم و فناوری ایران و اتریش ارتباط برقرار می‌کنند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به ایجاد شبکه ارتباطات بین‌المللی فناوران گفت: گسترش ارتباطات بین‌المللی علمی جزء برنامه‌هاست، بر این اساس منطقه ویژه علم و فناوری ایران و اتریش ارتباط برقرار می‌کنند.

۱۷ آبان ۱۳۹۶

معاون پژوهش وزارت علوم : از اقدامات وزارت علوم برای ارتباط دانشگاه با صنعت فضاسازی برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان است

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیدن به دانشگاه‌های کارآفرین را نیازمند تحول در نظام آموزشی دانست و گفت: به منظور دستیابی به دانشگاه‌های کارآفرین در بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ کشور مدرسه اشتغال و دفاتر ارتباط با صنعت ایجاد شده است.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

معاون پژوهشی وزیر علوم: در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه‌شده و با متقاضیان آن محصولات قرارداد فروش منعقد می‌شود

نشست ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، روز یکشنبه در ساختمان مرکزی وزارت علوم، برگزار شد.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

معاون پژوهشی وزیر علوم: تنها ۵ تا ۱۰ درصد پایان‌نامه‌های دانشجویان کاربردی است

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: ۵ تا ۱۰ درصد پایان نامه های دانشجویی کاربردی است یعنی فقط نظری نبوده بلکه احتمال کاربردی شدن و تقاضا محور بودن آنها وجود دارد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶
معاون پژوهشی فناوری وزیر علوم:

ایران همچنان رتبه اول شتاب علمی در دنیا است

معاون پژوهشی فناوری وزیر علوم با بیان اینکه ایران همچنان رتبه اول شتاب علمی در دنیا است، گفت: حدود ۲٫۴ درصد سهم ایران در تولید مقالات بالای یک درصد دنیا است.

۱۱ آبان ۱۳۹۶
معاون پژوهشی وزیر علوم:

دولت سال گذشته بودجه پژوهشی را در قالب جدول ۱۴ پیشنهاد داد ولی به تصویب مجلس نرسید “

معاون پژوهشی وزیر علوم با بیان اینکه فصل اختصاص بودجه هستیم، اظهار داشت:در خواست داریم که بودجه پژوهشی در سال ۹۷ به خوبی محقق شود.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
دبیر کل شورای عالی عتف :

صندوق نوآوری و شکوفایی باید با تبعیت از شورای عالی عتف فعالیت کند .

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با اشاره به اعطای مجوز به بیش از ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان در چهار سال اخیر گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی وابسته به عتف است و باید با تبعیت از آن فعالیت کند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

دبیر شورای عتف: فراخوان جذب اعضای حقیقی در کمیسیون های تخصصی شورای عالی عتف منتشر شد

دبیرکل شورای عالی عتف با اشاره به فراخوان برای جذب اعضای حقیقی کمیسیون های تخصصی عتف از بررسی آیین نامه اجرایی شهرک های دانش سلامت خبرداد.