۹ مرداد ۱۳۹۷

تب برفکی و آنفولانزای پرندگان حجتی را به صحن علنی کشاند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: پاسخ‌های ارائه شده در زمینه مبارزه وزارت جهاد کشاورزی با بیماری‌های تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان نماینده سوال کننده را قانع نکرد و به صحن ارجاع داده شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

با وجود بحران آبی، برنامه‌های آمایش سرزمینی، مانند گذشته اجرا نمی‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با وجود به اوج رسیدن بحران آبی کشور، برنامه های آمایش سرزمینی برای مدیریت بحران آب کشور، مانند گذشته اجرا نمی شود.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
توزیع گوشت عضو کمیسیون کشاورزی:

اقدامات دولت در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو موفقیت‌آمیز بوده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اقدامات دولت در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو موفقیت آمیز بوده اما موارد نادری در سطح کشور گزارش شده که قابل رفع است.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین:

مسئولان باید در پذیرش UPOV از تجربه برجام عبرت گیرند

تربتی‌نژاد پیرامون چالش‌های الحاق ایران به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی و عضویت در اتحادیه آن ( UPOV) گفت: با پیوستن به این کنوانسیون ضمن افزایش هزینه‌های تولید محصولات کشاورزی برای بهره‌برداران خرد روستایی، شرایط  برای از بین رفتن بذرهای بومی کشور و به دنبال آن وابستگی شدید به سایر کشور‌ها برای تامین بذرهای موردنیاز خود فراهم می‌شود.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

در حال حاضر وضعیت خوبی نداریم و نتوانسته ایم طلب گندم کاران را پرداخت کنیم

تربتی نژاد: در حال حاضر وضعیت خوبی نداریم و نتوانسته ایم طلب گندم کاران را پرداخت کنیم و این در حالی است که در مناطق سردسیر کشت دوم گندم آغاز شده است. مجلس تلاش می کند حداقل فاصله حقوق بین کارمندان و بازنشستگان به ۱۵ درصد و در آینده به صفر درصد برسد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

حضور دام برای حفظ و نگهداری از مراتع الزامی است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص مدیریت حضور دام در مراتع گفت: کوهپایه‌ای و کوهستانی بودن بخش وسیعی از کشور شرایط را برای چرای دام فراهم کرده است. به همین دلیل با اعمال مدیریت صحیح چرا می‌توانیم دامداری گسترده وسیع را در کنار حفظ مراتع داشته باشیم.