۸ خرداد ۱۳۹۷
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی:

ثبات ۶ ساله قیمت خرید شیر و واردات شیرخشک و کرده مشکوک است

قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در امور دام با بیان اینکه ثبات قیمت شیر خام دامداران از سال ۹۱ تاکنون شک‌ برانگیز است گفت: واردات محصولات دامپروری مانند شیر خشک و کره بر اساس منفعت طلبی شخصی صورت می‌گیرد.

۱۱ مهر ۱۳۹۴

درخواست کشاورزان برای اعلام هرچه سریع‌تر نرخ‌های تضمینی

رییس نظام صنفی کشاورزی گفت: نرخ های خرید تضمینی محصولات کشاورزی همچنان اعلام نشده است و کشاورزان بلاتکلیف هستند که از مسئولان درخواست داریم هر چه سریع‌تر نرخ‌ها را اعلام کنند.

۳ مرداد ۱۳۹۴
رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی خبر داد:

دعوت وزیر جهاد کشاورزی از نظام صنفی برای تصمیم‌گیری در مسائل کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای از نماینده سازمان نظام صنفی کشاورزی دعوت کرد تا در تمام جلسات مرتبط به مسائل شیلات، امور دام و کشاورزی که این نظام تحت پوشش دارد، حضور پیدا کنند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۳

قیمت خرید گوجه‌فرنگی از کشاورزان به ۳۰۰ تومان کاهش یافت

در حالی که در ماه‌های گذشته بازار با مشکل افزایش قیمت روبه‌رو بود، با افزایش یک‌باره سطح زیر کشت این محصول، این‌بار نرخ خرید هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی از کشاورزان به ۳۰۰ تومان کاهش یافت.

۱۵ مهر ۱۳۹۳
درپی پایین بودن نرخ خرید تضمینی مطرح شد

هشدار کشاورزان نسبت به کاهش تولید گندم

کشاورزان در پی اعلام نرخ خرید تضمینی گندم، نسبت به این پایین بودن قیمت به دولت و وزیر جهاد کشاورزی معترض شدند و اعلام کردند «با نرخ مصوب امسال باید در انتظار کاهش محسوس سطح زیرکشت گندم باشیم که در پی آن واردات این محصول نیز همچنان روند فزاینده خود را ادامه خواهد داد». البته با توجه به قول وزیر جهاد کشاورزی برای بازنگری در قیمت این محصول استراتژیک، باید دید تلاش‌های پشت پرده وزارت جهاد کشاورزی نتیجه می‌دهد و کشاورزان می‌توانند به افزایش قیمت دانه‌ طلایی‌ کم‌بهای خود امیدوار باشند؟

۱۲ مهر ۱۳۹۳
در مناظره گندمی تلویزیون مطرح شد

تا سال ۲۰۵۰ هیچ کشوری گندمی برای صادرات نخواهد داشت/ امسال بودجه کشاورزی ۲ برابر شد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که تا سال ۲۰۵۰ هیچ کشوری گندمی برای صادرات نخواهد داشت گفت در صورت افزایش بهره وری می توانیم با سطح زیرکشت فعلی ۱۶ میلیون تن گندم تولید کنیم.

۲۹ شهریور ۱۳۹۳

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی: نیاز به واردات مرکبات نداریم

بر خلاف نگرانی‌هایی که برای تأمین مرکبات در ایام پایانی سال وجود دارد، با ذخیره‌سازی به‌موقع میوه‌های پرمصرف، نیازی به واردات این محصول وجود ندارد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۳
با وجود این که یارانه زمستانی شیر هنوز نیامده

یارانه بهاری ۲۰۰ میلیارد تومانی شیرخام مصوب شد/دامداران: یارانه نمی‌خواهیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه شیر خام برای فصل بهار خبر داد، در حالی که هنوز یک سوم از یارانه ۳۰۰ میلیارد تومانی ۴ ماهه آخر سال ۹۲ به تولید‌کنندگان پرداخت نشده است.