۱۹ خرداد ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

افزایش بوروکراسی نتیجه تشکیل وزارت بازرگانی

پورقاضی پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام درستی نیست. در کشوری همچون ژاپن که به لحاظ صنعتی و تجاری سرآمد است، وزارتخانه‌های صنعت، بازرگانی و اقتصاد به صورت واحد و تجمیع شده هستند. با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به جز اینکه یک سری ساختمان جدید، ساختار جدید، مدیرکل جدید و سربرگ جدید ایجاد شود عایدی دیگری نخواهد شد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران:

لابی قدرتمندی از تک‌نرخی شدن ارز جلوگیری می‌کند

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران سیاست ارز چند نرخی را در اقتصاد فسادآور توصیف کرد و گفت: لابی قدرتمندی در کشور از تک نرخی شدن ارز جلوگیری می کند.

۲۹ آبان ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران:

در نامه‌ای خواستار اعلام اسامی بنگاه‌هایی شده ایم که تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی را دریافت کرده‌اند

گزارش/ پورقاضی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران: در نامه‌ای خواستار اعلام اسامی افراد و بنگاه‌هایی شده ایم که تسهیلات جدید ۱۶ هزار میلیارد تومانی دریافت کرده‌اند./ از واحدهایی که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند خبری نداریم و به همین دلیل از مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته ایم اسامی این بنگاه‌ها را به کمیسیون اعلام کند.

۱۲ مرداد ۱۳۹۵

یک عضو اتاق بازرگانی تهران: دولت در راستای ارتقاء تجارت ایران با ترکمنستان باید مشکلات پیشروی بخش خصوصی را برطرف کند

یک عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران معتقد است: دولت در راستای ارتقاء تجارت ایران با ترکمنستان باید مشکلات پیشروی تجار و بازرگانان ایرانی در حوزه‌های حمل و نقل، مسائل گمرکی و مرآوده‌های بانکی را برطرف کند.

۲۵ آذر ۱۳۹۴

بازرگانی، صنعت و اقتصاد می‌توانند سه‌قلو شوند!

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران معتقد است بخش‌های بازرگانی، صنعت و امور مربوط به وزارت اقتصاد می‌تواند در یک وزارتخانه ادغام شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۴

انتقاد عضو اتاق تهران از رانت صنایع شبه دولتی در نرخ پایین خوراک پتروشیمی

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: وظیفه کمیسیون بازار پول و سرمایه، بالا بردن شاخص بورس نیست بلکه باید در جهت منطقی شدن روند شاخص تلاش کند.

۱۸ آذر ۱۳۹۴
عضو شورای مشورتی وزیر صنعت، معدن و تجارت

جذب سرمایه گذاری خارجی بر اساس حراج منابع ملی، امکان ندارد

اگر موانع از پیش روی سرمایه گذاران خارجی برداشته شود؛ اولین گروه از سرمایه گذاران خارجی که برای سرمایه گذاری وارد ایران شوند، ایرانیان خارج از کشور خواهند بود.

۳۰ شهریور ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران عنوان کرد

پیش شرط‌های ورود سرمایه گذار خارجی/ بی‌رغبتی خودروسازان برای مشارکت با خارجی‌ها

رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران گفت: تا دو مقوله امنیت و منفعت نباشد، سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری وارد بازار ایران نمی‌شود و طرف خارجی ابتدا به فکر فروش کالای خود تا سرمایه‌گذاری در ایران است.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران:

در جذب سرمایه‌گذاری خارجی دچار خوش بینی شدیم

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران با اشاره به موانع سرمایه گذاری خارجی در بازار ایران گفت: برخلاف ترسیمی که از شرایط سرمایه گذاری در کشور شده، ایران کشور جذابی برای سرمایه گذاری نیست .

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق تهران:

رکود عمیقی بر اقتصاد حاکم است/ انبارها مملو از کالای بدون خریدار/ تعطیلی ۲۱ کارخانه سیمان از ۹۱ کارخانه کشور

رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق تهران با اشاره به کاهش تولید در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی، گفت: دولت به جای توجه به بخش عرضه باید به بخش تقاضا توجه کند.

۲۹ تیر ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران 

احیاء روابط اقتصادی ایران و آلمان در آینده نزدیک امکان‌پذیر نیست

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: درمقطع فعلی احیاء روابط اقتصادی، برقراری سرمایه گذاری مشترک و بهبود روابط بازرگانی دو کشور ایران و آلمان بدون ایجاد مقدمات لازم بعید است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
خصوصی‌سازی در ۱۰ سالگی اجرای اصل چهل و چهار

پورقاضی: آزادسازی اقتصاد پیش‌شرط خصوصی‌سازی واقعی/ برخورداری شبه‌دولتی‌ها از رانت دولتی

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران معتقد است در ۱۰ سال اخیر با ایجاد نهادهای شبه‌دولتی خصوصی‌سازی واقعی انجام نشده و برای این کار باید ابتدا تکلیف امتیازات ویژه مانند اختصاص ارز مبادله‌ای و حامل‌های انرژی ارزان به خواص مشخص شود.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
خصوصی‌سازی در ۱۰ سالگی اجرای اصل چهل و چهار

پورقاضی: آزادسازی اقتصاد پیش‌شرط خصوصی‌سازی واقعی/ برخورداری شبه‌دولتی‌ها از رانت دولتی

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران معتقد است در ۱۰ سال اخیر با ایجاد نهادهای شبه‌دولتی خصوصی‌سازی واقعی انجام نشده و برای این کار باید ابتدا تکلیف امتیازات ویژه مانند اختصاص ارز مبادله‌ای و حامل‌های انرژی ارزان به خواص مشخص شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۳
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

دولت برای جبران کسری بودجه بدنه خود را کوچک کند/ کاهش قیمت نفت بهترین فرصت برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است، با توجه به کاهش قیمت نفت، دولت باید دخل و خرجش را با چابک سازی بدنه کم کرده و امور تصدی‌گری‌ را واگذار کند.