۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

خطای مدیریتی کوچک انگاری آموزش‌وپرورش/تربیت معلم با ” یک سال “شدنی نیست

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش با هشدار نسبت به خطای مدیریتی کوچک‌انگاری آموزش‌وپرورش در کشور گفت:‌ دوره یک ساله برای تربیت معلم موفق نیست.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور مطرح شد

نوید ادهم: اهداف مدارس بازنگری شد/ مهاجرانی: ایران میزبان المپیاد جهانی زیست ۲۰۱۸ است

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش  /طرح تحلیل نتایج امتحانات نهایی در ۵ ساله اخیر موفق بوده، بنابراین همچنان طرح مذکور ادامه می‌یابد./مهدی نویدادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اهداف مدارس بازنگری و از ۳۰۲ هدف به ۶۷ کاهش یافته که به زودی به مدارس ابلاغ می شود./رضوان حکیم زاده معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در جذب نیروی انسانی دوره ابتدایی، لازم است تعادل در مناطق محروم رعایت شود.

۲ بهمن ۱۳۹۶

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش: به نظر می‌رسد سازمان سنجش به هر دلیلی مایل نیست کنکور حذف شود

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اقدامات خوبی در آموزش و پرورش در راستای حذف کنکور انجام شد ولی به نظر می‌رسد سازمان سنجش به هر دلیلی مایل نیست کنکور حذف شود.

۳ دی ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

برخی اقدامات برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش شتابزده بود

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: به شدت خواهان تغییر مصوبه مجلس در خصوص تقویم آموزشی و شروع مدارس در اول مهرماه، هستیم زیرا مغایر با اصول آموزشی، فرهنگی و اقتصادی است و سه ماه تعطیلی تابستانی، آسیب‌های فراوانی دارد.

۳ دی ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

خسارت تعطیلی مدارس به دلیل سرما یا آلودگی هوا/ آماده همکاری با مجلس برای «اصلاح تقویم آموزشی کشور» هستیم

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اصلاح تقویم آموزشی در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح نیست و پس از رد شدن لایحه در کمیسیون آموزش مجلس، درخواست پیشنهادی از ما نشده است اما آموزش و پرورش آماده کار مشترک با مجلس در این زمینه است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

محیط یادگیری، محدود به کلاس درس نیست

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش گفت: محیط یادگیری، محدود به کلاس درس نیست.

۷ آبان ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

امتحانات نهایی پایه یازدهم تا پیش از آغاز امتحانات پایان سال تعیین تکلیف می‌شود

مهدی نوید ادهم: امسال پایه یازدهم در مدارس استقرار یافته اما هنوز وضعیت برگزاری امتحانات به صورت نهایی یا داخلی مشخص نشده است. تعیین وضعیت برگزاری امتحانات در پایه‌های مختلف تحصیلی به ویژه پایه یازدهم در دستور کار شورای عالی قرار دارد و تا پیش از آغاز امتحانات پایان سال به نتیجه خواهد رسید.

۱ آبان ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

ورود موسسات کنکور به مدارس تخلف است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه حضور موسسات کنکور در مدارس غیرقانونی است گفت: به صراحت اعلام کردیم این موضوع تخلف است و در مصوبات شورای عالی آمده است که نباید این حضور و ورود موسسات به مدارس اتفاق بیافتد. حتی کتب کمک آموزشی غیرمجاز هم نباید وارد مدارس شوند.

۱ آبان ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

تدابیر جدید برای پایان دادن به تنبیه بدنی در مدارس اتخاذ شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اعلام اتخاذ تدابیر جدید برای پایان دادن به تنبیه بدنی در مدارس گفت: در آیین‌نامه جدید، همکاران ما به دنبال اتخاذ روش‌هایی هستند که موارد نادری از تنبیه بدنی که در مدارس رخ می‌دهد را مهار کنند.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش:

آموزش وپرورش هرچه زودتر وارد فضای فناورانه شود

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش تاکید کرد: آموزش وپرورش باید هرچه زودتر وارد فضای فناورانه شود و به اقتضای آن سیاست گذاری، برنامه ریزی و سازماندهی کند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش:

از تصویب کلیات لایحه جذب نیروهای حق‌التدریس اعلام نگرانی می‌کنیم

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اعضای این شورا در نهصد و چهل و هشتمین جلسه، نگرانی خود را از تصویب کلیات لایحه جذب نیروهای حق التدریس اعلام کردند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

شورای عالی آموزش و پرورش بر صلاحیت حرفه ای نیروی‌های جدیدالورود تأکید دارد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در صورت تصویب نهایی طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی توسط نمایندگان مجلس و ابلاغ طرح به عنوان قانون در آموزش و پرورش لازم الاجرا است و این شورا درعین حال بر دارا بودن صلاحیت های حرفه ای معلمان برای استخدام تاکید دارد.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

کتاب‌های مربوط به پایه یازدهم نیز بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بازنویسی شده است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در پایان سال تحصیلی کنونی نظام آموزشی به صورت کامل استقرار خواهد داشت، گفت: در سال تحصیلی جاری پایه دوازدهم خالی از دانش‌آموز خواهد بود.

۴ مهر ۱۳۹۶
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش:

کلیات زیرنظام «راهبری و مدیریت» سند تحول آموزش و پرورش تصویب شد

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: صورتجلسه نهصد و چهل و هفتمین جلسه این شورا به بررسی زیر نظام راهبری و مدیریت اختصاص داشت که کلیات آن بررسی و تصویب شد.

۱ مهر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش:

خروجی آموزش و پرورش منطبق با نیازهای جامعه نیست

دبیرکل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش تاکید دارد که هدف تحول بنیادین تبدیل چرخه یاد دادن به یاد گرفتن و تربیت کردن به تربیت شدن است و این امر باید به مطالبه دانش‌آموز و والدین بدل شود.