۹ ارد ۱۳۹۷

سوخو نیاز به بررسی ندارد

مدیرعامل اسبق ایران‌خودرو با حمایت از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی توسط برخی ایرلاین‌های داخلی،‌گفت:‌ این هواپیما با استانداردهای غربی تولید شده و در کشورهای مختلف تا حالا جواب خوبی داده است.

۱۹ فرو ۱۳۹۷

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی: قطب‌های علمی هوایی و هوانوردی حمایت می‌شوند

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: ستاد از قطب‌های علمی مورد نیاز برنامه‌های هوایی و هوانوردی حمایت هدفمند می‌کند.

۲۶ دی ۱۳۹۶
رییس مرکز ملی فضایی:

تاکنون ۲۲ پروژه مطالعاتی در زمینه کاربردهای فضایی با مشارکت مراکز علمی اجرایی شده است

رییس مرکز ملی فضایی ایران گفت: تاکنون ۲۲ پروژه مطالعاتی در زمینه کاربردهای فضایی با مشارکت مراکز علمی و تحقیقاتی کشور اجرایی شده است.

۱۰ دی ۱۳۹۶

دبیرستادتوسعه صنایع‌دانش‌بنیان هوایی: ایجاد دفاتر طراحی، استقرار آزمایشگاه‌های مرجع و امکان ورود محصول به‌بازار مصرف، مهمترین چالش حوزه محصولات‌هوایی است

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: یکی از مهم ترین چالش های موجود در حوزه تولید محصولات هوایی، ایجاد دفاتر طراحی است.

۵ دی ۱۳۹۶

رییس مرکزملی فضایی: ایران درحوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی درمنطقه رتبه دوم را از آن خود کرده است

رییس مرکز ملی فضایی ایران از کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی در منطقه خبر داد.

۴ دی ۱۳۹۶

شنیده ها حاکی از آن است که مرکز ملی فضایی که ریاست آن را منوچهر منطقی به عهده دارد به زودی منحل خواهد شد

رییس جمهور سال ۹۳ پژوهشگاه فضایی ایران را تعطیل کرد و مرکز ملی فضایی را با هدف هماهنگی، سیاستگذاری و نظارت به سورناستاری معاون علمی و فناوری سپرد.

۳ دی ۱۳۹۶

رییس مرکز ملی فضایی‌‌ایران: در خلال انجام پروژه‌های فضایی کشور حدود۲۰۰ فناوری مورد نیاز در این بخش توسعه یافته است

رییس مرکز ملی فضایی ایران، گفت: حدود ۲۰۰ فناوری مورد نیاز در بخش فضایی کشور توسعه یافته است و ماهواره های مختلف با کاربری های متنوع در کشور طراحی و ساخته شده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
رییس مرکز ملی فضایی ایران:

ارتقای کیفیت و به‌روزرسانی خدمات دانش‌بنیان سنجش از دور در کشور بسیار ضروری است

رییس مرکز ملی فضایی ایران گفت: ارتقای کیفیت و بروزرسانی خدمات دانش‌بنیان سنجش از دور در کشور بسیار ضروری است.

۲۳ آذر ۱۳۹۶
رییس مرکز ملی‌فضایی:

برنامه دوم فضایی که از سال۱۳۹۵ تا۱۴۰۴ است بر ارائه خدمات پایه و عمومی متمرکز است

رییس مرکز ملی فضایی ایران با بیان اینکه با اجرای پروژه‌های فضایی حدود ۲۰۰ فناوری در این حوزه توسعه یافته است، گفت: علاوه بر آن تاکنون ۲۲ پروژه مطالعاتی در زمینه کاربردهای فضایی با مشارکت مراکز علمی و تحقیقاتی کشور اجرایی شده است.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان‌ هوایی:

در برنامه همکاری‌های بین‌المللی در حوزه هوایی یکی از اهداف، مقاوم‌سازی اقتصاد کشور است

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: در حوزه طراحی و ساخت برخی از محصولات مورد نیاز صنایع هوایی کشور و ناوگان موجود در خطوط هوایی ایران نیز اقداماتی برای مقاوم سازی اقتصاد کشور صورت گرفته است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

رئیس مرکز ملی ‌فضایی : نخستین مرکز نوآوری پهپاد دیماه امسال افتتاح می‌شود

رئیس مرکز ملی فضایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: با توجه به رشد و توسعه پژوهش‌های مرتبط با پهپاد، نخستین مرکز نوآوری پهپاد در دی ۹۶ افتتاح می‌شود.

۴ آذر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی: بومی‌سازی فناوری‌های پهپاد توسعه یافته است

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: با برگزاری هدفمند و ساماندهی شده مسابقات دانشجویی، شاهد پیشرفت‌های محسوسی در بومی‌سازی فناوری‌های حوزه پهپاد هستیم.

۲۱ آبا ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی:

تنظیم تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در حوزه استاندارد صنعت هوایی کشور ضروری است “

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، گفت: با توجه به اینکه صنعت هوایی یکی از استراتژیک ترین صنایع کشور محسوب می شود، تنظیم و تدوین تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در این حوزه بسیار ضروری است.

۳۱ مرد ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی:

توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف مهم ستاد هوایی است

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: توانمندسازی بنگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه هوایی برای کسب استانداردهای لازم، از مهمترین اهداف میان مدت و بلندمدت ستاد هوایی معاونت علمی است.

۲۳ مرد ۱۳۹۶
رئیس مرکز ملی فضایی:

وزارت صنعت، معدن و تجارت با شریعتمداری جهش خواهد کرد

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در پاسخ سئوال خبرنگار اقتصاد برتر درباره وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت گفت : با توجه به گذشته موفق آقای شریعتمداری در مسولیت هایی که در نزدیک به چهار دهه انقلاب در دستگاه های مختلف داشته اند ، امکان موفقیت ایشان در وزارت صنعت ، معدن و تجارت بسیار زیاد است و ایشان می تواند با بکار گیری توان عظیم علمی و فناوری موجود در کشور قطعا در مسئولیت جدید موفق شود.